Foto: Profimedia

Ministerstvo horoskopů ČR, Dukla – pukla a jak si Pepa ze Socdem naběhl na vidle

Napsal/a Robert Malecký 13. listopadu 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Začněme trochu osobněji. Byli jsme minulý týden vlivem vlastní chyby a nepozornosti v objednávce e-shopu nuceni dostavit se na pobočku České pošty. Detaily zatím nejsme schopni zveřejnit, naše křehká psyché je ještě nedokázala zpracovat. Vedlo nás to ale k myšlence: Až bude jednou zasedat tribunál pro zločiny České pošty, budou v soudní síni znít řeči jako: Já jenom seděl na přepážce a skutečný rozsah hrůz mi nebyl znám. Nyní, když jsme ze sebe toto břemeno odvalili, jsme snad schopni se věnovat i našemu pravidelnému psaní. Tady je:

  • Existuje v Česku jistá organizace, která se pasovala do vůdčí role v boji proti dezinformacím, různým ezošmejdům a oblbování lidu prostřednictvím internetu. Jmenuje se ministerstvo vnitra a její zmíněná činnost je vcelku bohulibá, zejména ve srovnání s tím, že ještě před nějakými pětatřiceti lety se věnovala spíš špehování a mlácení lidu, jeho kropení stříkačkami a vyvážení nepohodlných názorantů do brdských lesů, případně rovnou za hranice. Nebo je na těch hranicích střílela, to byla taková druhá varianta. A vida, dnes je vnitro otevřenou institucí plnou liberálních hlav, které jdou napřed nejrůznějším proudům ve společnosti.


Wau, horoskop pro babičku s daty přímo od vnitra, to jistě nablblý lid ocení. Je to zároveň vhodná příprava na čas po příštích volbách. Pokud dostane vnitro SPD, můžeme se těšit na letový řád přeletů práškovacích letadel, pokud Rajchl, bude vnitro rozdávat občanky hnutí suverénních občanů. A možná přijde i QAnon.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Taky občas fušujeme do fotbalu, a to je vám vždycky legrace. Tentokrát nás zaujal pan trenér Petr Rada, který se po prohraném utkání své Dukly Praha s Vyškovem pustil do mudrování o hráčích tmavé pleti na soupisce soupeře. Ano, tušíte správně, taková kombinace nemohla dopadnout špatně.

Rozhovor vhodně uvodil už redaktor Sportu svou otázkou: „Vyškov je postavený na cizincích tmavé pleti. Pro kouče těžká práce, co?“ a my z něho vyjímáme:

Hráli jsme jedenáct Čechů proti Africe. Prohrál jsem mezinárodní zápas, což mě mrzí. Proti těm chlapcům nic nemám. Nevím, jestli jich v zimě přivedou dalších pět, šest. Vyškov je nahoře, asi je to dobrý. Ale nevím, jestli zrovna v tomto kraji není český hráč. Morava byla vždycky baštou výborných fotbalistů.

Vede se o tom diskuse už delší dobu a my znovu vidíme zářný příspěvek do debaty o zákazu hlavičkování v kopané.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Je čas podzimních výlovů, a tak zde nyní máme dvě zprávy ze dna politického rybníčku. Týkají se dvojice stran, které zde kdysi vyhrávaly volby a my už si dnes můžeme užívat jen vzpomínání na ty krásné časy. Začněme u ČSSD nebo jak se dnes jmenuje, která se snad ani do sněmovny vrátit nechce.

 


Pod profilem pepa_socdem se neskrývá žádný troll, ale místopředseda sociální demokracie a starosta obce Hvozdná Josef Říha. Asi jste o něm nikdy neslyšeli, na Instagramu má tento jediný příspěvek a 50 sledujících. Ptá se, jak to vidíme my. No, milý Pepo, asi takhle: Miloš Zeman 22. 7. 1998 – 15. 7. 2002, Vladimír Špidla 15. 7. 2002 – 4. 8. 2004, Stanislav Gross 4. 8. 2004 – 25. 4. 2005, Jiří Paroubek 25. 4. 2005 – 4. 9. 2006, Bohuslav Sobotka 29. 1. 2014 – 13. 12. 2017 a druhá vláda Andreje Babiše s účastí ČSSD 27. 6. 2018 – 17. 12. 2021. Dohromady hezkých patnáct let promarněných příležitostí, celá polovina z těch třiceti. Co tam máte dál?

  • No a pak jsou tu komunisti, kteří už se naučili, že cestovní pasy nemají lidi na ozdobu nebo jako prostředek šikany, ale taky aby trochu cestovali.


Dobrá akce. Jen bychom soudruhy upozornili, aby nezapomněli na celní prohlášení a výjezdní doložky. A v názvu „Severní Korea“ mají tiskovou chybu.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)