Mikrovlnky, nový světový řád a chemtrails. Proč Okamura přitahuje mašíbly?

Napsal/a Robert Malecký 22. května 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

Škodlivé mikrovlnky, víra v chemtrails nebo zabrušování a vybrušování. Když nic jiného, bývá s politickou reprezentací Okamurovy SPD legrace. Je to všechno jen náhoda, nebo spolky postavené na náhodném výběru lidí, bez dlouhodobé politické práce v regionech prostě podobné typy přitahují? Kde se vzali lidé jako Maříková, Rozner nebo Koten? To mapuje následující text z nové, čerstvě pokřtěné publikace HlídacíPes.org OBCHODNÍCI SE STRACHEM.

Začíná to většinou nenápadně:

„Vážení přátelé, podporovatelé a sympatizanti SPD, sympatizujete s programem SPD? Chcete se aktivně zapojit do změn ve vašem městě? Kandidujte za nás v podzimních komunálních volbách. Pokud máte vážný zájem kandidovat za SPD, napište nám něco o sobě.“

Veřejná výzva, kterou na svých stránkách loni zveřejnila děčínská buňka SPD, říká stručně toto: Nemáme lidi, ale potřebujeme naplnit kandidátky. Nic o vás nevíme, tak nám něco napište. A podle toho to pak v praxi často taky vypadá. A to na všech úrovních, nejen té komunální.

 

 

Voleb je moc, SPD (a před ní Úsvit) navíc trpí značným „odpadlictvím“, z důvodů, které jsou veřejně dobře známé. Rok po roku je třeba nabírat celé sady lidí, v minulých letech tomu pomáhaly i nečekaně dobré výsledky Okamurových stran, které se z republikové úrovně právě v roce 2018 vydaly i do komunálu.

Stalo se tak to, co potká každou stranu, která nestaví členskou základnu zdola, ale naplňuje ji až po úspěchu republikových tváří. Čili jde o mechanismus v mnohém podobný tomu, co na nejnižší úrovni potkalo i Babišovo hnutí ANO po komunálních volbách v roce 2014.

Samozřejmě, že politika jako taková s tím nemá příliš co dělat. Máme-li na mysli politiku jako souboj idejí nebo témat třeba na zmíněné komunální úrovni. Ale aspoň je u toho legrace.

Trdelník Čechům!

Karla Maříková je zdravotní sestra z Ostrova nad Ohří, která má za sebou i krátkou zkušenost s regionální kabelovou televizí. Její raketová politická kariéra začala v roce 2016. Nejprve byla na společné kandidátce Okamurovců a Strany práv občanů zvolena zastupitelkou Karlovarského kraje, o rok později naskočila i do sněmovny a v roce 2018 uspěla i v komunálních volbách a stala se zastupitelkou města Ostrov, vedla i karlovarskou krajskou buňku SPD.

Do podvědomí veřejnosti se Karla Maříková samozřejmě nezapsala důslednou politickou prací nebo tvorbou kvalitní legislativy. Proslavil ji facebookový příspěvek z ledna letošního roku, kde migranty přirovnala k invazivním druhům rostlin.

„Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území EU. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území EU,“ napsala poslankyně.

Občas se její jméno v médiích zaměňuje s Věrou Maříkovou, která rovněž pochází z Karlovarského kraje a rovněž zastává podobně neotřelé názory. Jde o poslančinu matku – místopředsedkyni karlovarské buňky Okamurovců, ženu, která se do sněmovny nedostala.

Věru Maříkovou loni na konci jara rozčílil obrázek černošské holčičky před obchodním centrem Varyáda v Karlových Varech. Holčička drží na fotografii trdelník, podle Maříkové typickou českou pochoutku.

„Když vezmu, že trdelník patří Čechům, tak obrázek černošky se zmrzlinou je i pro mě dosti nevhodný. Jak vysvětlit firmě, že tento obrázek se k našemu trdlu opravdu nehodí?“ napsala na svůj facebookový profil. „Trdlo je český pokrm. Když jsou mezinárodní festivaly o jídle, tak na těch, co jsem byla já, jsou Češi vždycky s trdelníkem,“ dodala pak na dotaz redakce Aktuálně.cz.

Pravda je, že Maříková po kritice svůj post smazala. Pravda ovšem taky je, že se hluboce mýlila. Trdelník má sice zapsaný jako regionální potravinu městečko Skalica na moravsko-slovenském pomezí, jeho historie ale vede do Sedmihradska a jako typický pokrm ho najdeme hlavně v Maďarsku, ale taky třeba v Rakousku, Polsku, Litvě nebo ve Švédsku.

Koten: Z SPD INFO NEWS do sněmovny

Nynějšího předsedu sněmovního bezpečnostního výboru Radka Kotena zaznamenali znalci pozadí Okamurovy SPD poprvé na jaře roku 2017. Strana tehdy na internetu spustila vlastní informační kanál a jedním z moderátorů této internetové televize se stal právě Koten.

„Nové necenzurované tříminutové zprávy SPD TV – jednou týdně zde na mém profilu a na dalších našich profilech na sociálních sítích. Členové SPD Miluše Švomová a Radek Koten, kteří pořad moderují, odvedli obrovský kus práce a moc jim děkuji za aktivitu. Co tomu říkáte, jak se vám takový formát líbí?“ Těmito slovy lákal na svém profilu na novou televizi Tomio Okamura.

Upřímně – o velký úspěch nešlo. Moderátoři byli neškolení, vysílání působilo amatérsky a prakticky jen uvozovalo dlouhé příspěvky předsedy Okamury, tak jak je známe z jeho facebookového profilu nebo z televize, pokud dostane k dlouhému rozprávění prostor.

I Koten se pokusil do politiky poprvé proniknout v krajských volbách v roce 2016. Kandidoval do zastupitelstva kraje Vysočina, ale neuspěl.

O rok později už se jako lídr vysočinské kandidátky SPD dostal do sněmovny. A hned k sobě přitáhl pozornost, když ho strana v rámci dohody o rozdělení sněmovních výborů navrhla na post šéfa výboru pro bezpečnost. To vzbudilo u opozičních stran velké kontroverze (dlužno říct, že zcela zbytečné).

Koten je na totiž na Facebooku členem řady skupin, které podporují odchod České republiky z EU. Zde jen stručný výběr – „Za záchranu světa před Němci, ilumináty a USA“, „Chceme pryč z NATO a EU – Rusko je náš opravdový přítel“ nebo „Stop Američanům, stop americkým kolonám a stop americké provokaci Ruska“. Je rovněž znám jako odpůrce mikrovlnek – a rovněž se zdá, že v tomto případě svému přesvědčení hluboce věří. Takto vysvětloval Parlamentním listům, proč sdílel hoax o tom, že Rusové už v roce 1976 mikrovlnné trouby zakázali.

„Beru to čistě pragmaticky z technického hlediska. Sdílel jsem to z těch důvodů, že je zapotřebí vyvolat určitou diskuzi lidí, kteří se k tomu mohou vyjádřit. Z technického hlediska čistě jako mechanik-elektronik – je to moje parketa, protože někdy od roku 1979 jsem studoval elektrotechniku – vím, co dokáže mikrovlna s živým organismem. Vím, že jeden technik, když zkoušel mikrovlnku, tak tam nechal několik vteřin ruku a posléze to nebylo úplně ono. Konkrétně u tohoto příspěvku mě však zajímalo, jak lidé budou reagovat.“

Šéfem bezpečnostního výboru se Koten stal hlasy poslanců ANO, SPD, KSČM a svou troškou přispěl i Václav Klaus mladší.

Zabrušovač Rozner

Zapomenout samozřejmě nemůžeme na Miloslava Roznera. Ten mohl v klidu být dál dělníkem v pekárně, obsluhovat na benzinové pumpě nebo organizovat koncerty skupiny Argema. Ale osud zavelel jinak.

Před sněmovními volbami v roce 2017 jeho hvězda vyletěla po předvolební debatě v České televizi, kam za SPD přišel rozmlouvat o kultuře.

„Já si myslím, že kultura velice, velice upadá, protože když si vezmu… Já se v kultuře pohybuju přes dvacet let a vezmu to tak, že dříve se dělalo spoustu akcí, pořádalo se spoustu akcí. Velice upadá kultura,“ koktal tehdy v přímém přenosu.

Jako lídra jihočeské kandidátky ho ovšem zvolení neminulo. Když po volbách MF DNES zjišťovala postoje nově zvolených poslanců, upozornil na sebe Rozner jako rétor znovu. „Nechci se do toho zabrušovat, abych se pak z toho nemusel zase vybrušovat a neřekl něco špatně. Já nechci nic ovlivňovat a čekám, co Tomio pro nás vyjedná,“ řekl deníku.

Když už ovšem Miloslav Rozner zabrušovat chce, jsou z toho problémy. Na stranickém sjezdu v prosinci roku 2017 zpochybnil existenci romského koncentračního tábora v Letech u Písku. V souvislosti s výkupem velkovýkrmny vepřů státem mluvil o „likvidaci fungující firmy kvůli neexistujícímu pseudokoncentráku“.

Policie nejprve Roznera stíhat nechtěla – trestní oznámení poslance Karla Schwarzenberga odložila. Státní zástupce jí ale případ vrátil, a sněmovna tak do letošního jara rozhodovala, zda Roznera ke stíhání za popírání genocidy vydá. Nakonec se ho na doporučení mandátového a imuntního výboru rozhodla v březnu 2019 nevydat.

Hyťhová má pro rasismus pochopení

Zpátky na sever Čech. I Tereza Hyťhová z Krupky na Teplicku je poslankyní, i ona se do sněmovny dostala jako lídr kandidátky. Na rozdíl od svých kolegů ale na sebe dokázala upozornit už svým působením v krajské politice.

Poprvé kandidovala v roce 2014 do zastupitelstva Krupky, ale neuspěla. O dva roky později se už stala krajskou zastupitelkou za koalici SPD-SPO. A protože se koalice dostala do krajské vlády – ČSSD a komunisté hlasy Okamurovců potřebovali, aby mohli odstavit vítězné hnutí ANO, dostala Hyťhová odměnu v podobě uzavření azylového střediska v ústeckých Trmicích. Důvod? Prý bezpečnostní riziko. Tehdy poprvé se o Hyťhové začalo mluvit v celostátních médiích.

Už jako poslankyně Hyťhová veřejně podpořila útoky na žáky první třídy teplické základní školy, kterým lidé na sociálních sítích vyhrožovali likvidací. „Okamuro, vyžeň to už konečně z republiky“ nebo „Ještě, že jsou ze ZŠ Plynárenská“ – to jsou jen některé z nenávistných komentářů, které se pod fotkou prvňáčků objevily. Na snímku byly i romské, vietnamské či arabské děti.

A Hyťhová pro komentáře našla pochopení. „Když vidíme takovou fotografii, tak chápu narážky těch lidí, kterým to vadí,“ řekla poslankyně teplickému Deníku Směr. Později pak svůj postoj mírnila, tvrdila, že ani nevěděla, jaké komentáře lidé na internetu pod fotografii přesně psali.

„Vy taky musíte chodit do práce, že. Všichni chodíme do práce, vydělat si. A potom lidi, kteří chodí řádně do práce a jejich děti chodí řádně do školy, píší prostě takové komentáře. Takže kdyby se změnil sociální systém a vyplácení dávek, tak, jak se vyplácí dneska, věřím tomu, že by takové narážky nebyly vůbec na místě,“ vysvětlovala poněkud nejasně Lidovým novinám.

Stejně jako řada jejích kolegů ve straně je i Tereza Hyťhová – mimochodem studentka Pedagogické fakulty ústecké univerzity, která v rámci praxe učí na základních školách, odpůrkyní členství Česka v Evropské unii. EU podle ní není spolkem rovnoprávných států, ale diktátem jako v dobách socialismu. „Jediným reálným řešením, jak se bránit diktátu EU, je to, co od počátku prosazuje naše hnutí SPD. A to je referendum o vystoupení z EU,“ říká.

Okamura vs. Aeronet

Nakonec ale jako největší legrace působí střet, do něhož se Okamurova SPD dostala s dezinformačním webem Aeronet. Ten byl dlouho platformou, kterou členové SPD milovali a sdíleli a i Aeronet byl Okamurovcům nakloněn.

K roztržce došlo poté, co nechalo letos na jaře pražské ústředí zrušit moravskoslezskou buňku kolem poslance Lubomíra Volného a Aeronet začal být k Okamurovcům kritický.

„Činnost Aeronetu slouží nadnárodním globalistickým elitám budujícím sluníčkářský neomarxistický multikulturní Nový světový řád. Jedná se o typickou operaci pod falešnou vlajkou, kdy Aeronet předstírá, že je vlastenecký, a tím si získává důvěru vlastenců a pak útočí na vlastenecké hnutí SPD. Vlastenci by neměli jeho provokacím proto věřit,“ napsal na facebookovou stránku Tomio Okamura.

A taková to přitom byla láska.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)