Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Martin C. Putna: Současný český prezident pracuje pro Rusko

Podle profesora a literárního historika Martina C. Putny měli čeští politici už dávno vyvolat proces vedoucí k sesazení prezidenta Miloše Zemana.

Putna to řekl na diskusi o propagandě pořádané sdružením Paměť národa, kterou moderoval šéfredaktor HlídacíPes.org Robert Břešťan.

Nevím, proč nezačal impeachment

„Obávám se, že normální člověk sám plně nerozpozná, co je pravda a co je propaganda. Ukazují to i politické kotrmelce a přemety posledních let. Lidé jsou velmi náchylní podléhat lživé, hovadné propagandě. Kdyby tomu tak nebylo, byl by tu prezidentem Karel Schwarzenberg,“ řekl Martin C. Putna.

Jeho přístup k Miloši Zemanovi je dlouhodobě kritický. Platí to i naopak – prezident Zeman mu v červnu 2013 odmítl předat dekret o jmenování profesorem.

Průběh prezidentské volby byl podle Putny konkrétním příkladem toho, že když se propaganda „rychle, šikovně a profesionálně udělá, tak zafunguje“.

„A může se stát taková katastrofa, jakou zažíváme a ještě nějaký čas zažívat budeme, protože nikdo z našich politiků neměla a nemá odvahu začít impeachment. Tedy proces vedoucí k sesazení prezidenta. Nevím, proč to ještě nikdo nezačal,“ diví se Martin C. Putna.

Obecně ve vztahu k propagandě, zejména té prokremelské, podle Putny nestačí jen vyvracet lži. „Je zapotřebí kontrovat. Nejde jen o to, co říkáme, ale i kde to říkáme. Tím kde mám na mysli hlavně oblasti mimo Prahu. Sestoupit na nejnižší rovinu. To, co je zapotřebí činit, je vyjít mezi lid – jezdit, mluvit, vysvětlovat a nespokojit se s tím, že si v nějakých elitních společnostech budeme přesvědčovat přesvědčené,“ konstatuje Putna.

Co proti kremelské propagandě?

„Současný český prezident pracující pro Rusko zvítězil díky tomu, že mimo Prahu a další větší města takzvaný normální člověk uvěřil propagandě. Je hezké, že se o takových věcech bavíme na konferencích a setkáních v Praze, ale potkávají se tam pořád ti samí lidé,“ říká Putna.

Současná společenská atmosféra i vliv prokremelské propaganda je podle něj i bojem o to, „zda směr, který byl nastoupen před 25 lety v této zemi je správný a zda o něj dále stojíme“.

„Není na místě začít se ptát, zda by vůči médiím, které zřetelně šíří kremelskou propagandistickou lež, mělo být postupováno administrativními metodami? Říkám to záměrně ne s tečkou, ale s otazníkem. Ale neměla by to být součást vládní strategie? Hledat metody, jak jim nějakým způsobem zkomplikovat situaci?“ ptá se v diskusi Martin C. Putna.

Záznam celé debaty:

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

8 komentářů

 1. J.Němec napsal:

  Pane Putna sice máte pravdu ale neuvědomujete si, v jakém státě žijete ? Vládní strategie je udržet se u moci a s protikremelskou politikou by narazila i u svých partajníků. Soudruh Foldyna,Petránek a jiní by vám to vysvětlili. Dále máme vynikající doktory, vědce, sportovce ale myslíte, že je zajímá nějaká propaganda z Ruska ? O umělcích typu Čecha nebo Jandáka je škoda psát. Média musí být také z něčeho živa. A máte se snad vy špatně? Naši hrdinové skoro vymřeli a novodobé veterány také zajímají jen prachy. Tak to vidím já.

 2. petrph napsal:

  Mimochodem, třeba proto že takový impeachment jaký by si představoval pan Putna i ostatní Zemanovi odpůrci náš ústavní řád nedovoluje-tedy ža by celý proces projednával sám zákonodárný sbor a jeho členové hlasovali o odvolání prezidenta jednotně podle své politické příslušnosti a pokynů svých partajních bossů.
  Jediné co u nás lze udělat, že slovy ústavy „.. Senát může se souhlasem Poslanecké sněmovny podat ústavní žalobu proti prezidentu republiky k Ústavnímu soudu „…
  A Ústavní soud pak tuto žalobu projedná sám a bez politických vlivů. A je vysoce pravděpodobné že Ústavní soud většinu obvinění odmítne jako nedostatečné.

 3. Jan Novák napsal:

  Hm, a pro koho pracuje Martin C.Putna ?

  • K6 napsal:

   Pro sebe? To já ostatně taky a je mi nepříjemné, když se musím za presidenta stydět. Nebo jste měl na mysli „agenty cizích mocností?“

 4. Petr Homoláč napsal:

  Pro Rusko pracuje nejen současný, ale i minulý český prezident. To už je opravdu na pováženou. Ale není to problém jen „nejnižších“ vrstev na nichž ta kremelská propaganda zabírá, tohle je asi nějak hlubší, souvisí to s latentním antiamerikanismem a taky jakýmsi slovanstvím, což je české a slovenské specifikum zasahující školy od základních tříd až po gymnázia, kde se adoruje národní obrozenectví, Palacký, Beneš, jejich ideje o trvalém střetu s němectvím a tyhle sračky, které nakonec zcela zastírají to, že kdysi v soužití s Němci dosáhly české země nejlepší evropské a světové úrovně jak v ekonomice, školství, technice atd. a vysoce čněly nad „slovanskými“ státy okolními. Dnes bohužel vidíme, že bez českých Němců nám to jde hůř než Slovákům. Je to celé české paradigma zasahující českou společnost, které těmhle ruským pábitelům žene vodu na mlýn. Stali jsme se bez Němců bohužel prostě trochu omezený národ.

 5. Je mi to Putna napsal:

  Zhrzený Putna má na Zemana kvůli tomu titulu evidentně pifku…a prská, co to jde…

 6. Jan E Bárta napsal:

  Petr Homoláč dobře mluví. Dokud se nezbavíme čecháčkovství, sebevychvalování,zbytků kollárovského panslavismu, nemáme naději. Jak to dostat, jak praví Martin C., z pražské kavárny mezi normální lidi? To nejde bez novinářů. Jen noviny a TV a Internet plní lidem hlavy. Takže páni novináři, resp. šéfredaktoři: Je nás myslím již docela dost, kteří usilujeme o objektivní sebereflexi, tak nám dejte prostor! Jen přes Vás lze nápravu uskutečňovat! Bojovat s ruskou propagandou, s českým pocitem mesiášství. Vaše vrchnosti jsou doufejme dostatečně tupé, aby nepoznaly, že jste jim pod nosem začali napravovat české hlavy. Co by se mělo, to sami dobře víte. Tak se nebojte a do toho; odpovědnost za průšvih, který je již za dveřmi, padne především na vás, uvědomte si to!
  Jan E. Bárta

 7. český maloměšťák napsal:

  Toto je velmi závažné obvinění.
  Co když ale prezident nepracuje sám ? Co když je hlavou nějakého “ spikleneckého centra “ , které řídí rozsáhlou síť svých spolupracovníků, agentů, špionů atd. ?!?
  Toto spiklenecké centrum by si především zasloužilo naší bdělosti a pozornosti – médií, policie, justice a také všech společensky odpovědných a aktivních občanů…jak dělníků, tak rolníků, jakožto i techniků či pracující inteligence, včetně profesorů. Ti všichni by si rozhodně měli uvědomit své občanské povinnosti upozorňovat příslušné orgány na podezřelé myšlenky, úkony a činy. To není udávání, to je pouze oznamování na příslušná místa !!!

  Jedna osoba ještě nic neznamená, ta bude jen špičkou ledovce. Je třeba najít ledovec.

Přidávání komentářů není povoleno