Malé pivovary odpírají poslušnost vládě: Ničíte nás!

Napsal/a Robert Malecký 9. prosince 2020
FacebookTwitterPocketE-mail

Malé pivovary a pivovarské restaurace vyhlašují neposlušnost. V prohlášení na sociálních sítích tvrdí, že se staly obětí chaosu způsobeného vládou. Dnes ve 20 hodin večer nezavřou své restaurace, jak je nařízeno, a vyvěsí státní vlajky.

Celé prohlášení, které zveřejnil teplický Pivovar Monopol, zní takto:

„My majitelé níže jmenovaných restaurací z Teplic a okolí nesouhlasíme s nesystémovými opatřeními vlády omezujícími provoz restaurací. Přestože dodržujeme veškerá hygienická opatření, jsme bez jakýchkoliv podložených důkazů označováni za jednoho z hlavních viníků zhoršujícího se stavu epidemie. Stali jsme se „obětním beránkem“ chaotických rozhodnutí naší vlády. Proto se připojujeme k výzvě pivovaru Malý Janek – pivovar v Jincích a ostatních restaurací k dnešnímu protestu. Od dnešního dne 9.12.2020 své provozy ve 20:00 nezavřeme a vyvěsíme státní vlajku České republiky.

Jsme přesvědčeni, že v době kdy jsou otevřená a narvaná obchodní centra, je omezování restaurací, kde se zdaleka nekumuluje tolik lidí bezvýznamné. Pro někoho se může zdát, že se jedná o pouhé dvě hodiny, ale pro nás to jsou nejdražší hodiny naší provozní doby.

V žádném případě nechceme ignorovat vládní nařízení a zlehčovat covidovou situaci, ale pokud jsme opakovaně omezováni v možnosti udržet při životě naše provozy, musíme se ozvat. Postrádáme jakoukoliv koncepci, jedeme v systému brzda – plyn a naše budoucnost je nejistá. Pomalu, ale jistě tato chaotická nařízení naše živnosti likvidují. Systém podpory sice zachrání na čas pracovní místa, ale v dlouhodobém horizontu je udržitelnost našeho podnikání nemožná.“

Podepsáno je 18 provozovatelů s 23 restauracemi.

Prohlášení Pivovaru Monopol
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)