Malé pivovary odpírají poslušnost vládě: Ničíte nás!

Malé pivovary a pivovarské restaurace vyhlašují neposlušnost. V prohlášení na sociálních sítích tvrdí, že se staly obětí chaosu způsobeného vládou. Dnes ve 20 hodin večer nezavřou své restaurace, jak je nařízeno, a vyvěsí státní vlajky.

Celé prohlášení, které zveřejnil teplický Pivovar Monopol, zní takto:

„My majitelé níže jmenovaných restaurací z Teplic a okolí nesouhlasíme s nesystémovými opatřeními vlády omezujícími provoz restaurací. Přestože dodržujeme veškerá hygienická opatření, jsme bez jakýchkoliv podložených důkazů označováni za jednoho z hlavních viníků zhoršujícího se stavu epidemie. Stali jsme se „obětním beránkem“ chaotických rozhodnutí naší vlády. Proto se připojujeme k výzvě pivovaru Malý Janek – pivovar v Jincích a ostatních restaurací k dnešnímu protestu. Od dnešního dne 9.12.2020 své provozy ve 20:00 nezavřeme a vyvěsíme státní vlajku České republiky.

Jsme přesvědčeni, že v době kdy jsou otevřená a narvaná obchodní centra, je omezování restaurací, kde se zdaleka nekumuluje tolik lidí bezvýznamné. Pro někoho se může zdát, že se jedná o pouhé dvě hodiny, ale pro nás to jsou nejdražší hodiny naší provozní doby.

V žádném případě nechceme ignorovat vládní nařízení a zlehčovat covidovou situaci, ale pokud jsme opakovaně omezováni v možnosti udržet při životě naše provozy, musíme se ozvat. Postrádáme jakoukoliv koncepci, jedeme v systému brzda – plyn a naše budoucnost je nejistá. Pomalu, ale jistě tato chaotická nařízení naše živnosti likvidují. Systém podpory sice zachrání na čas pracovní místa, ale v dlouhodobém horizontu je udržitelnost našeho podnikání nemožná.“

Podepsáno je 18 provozovatelů s 23 restauracemi.

Prohlášení Pivovaru Monopol

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org