Lukáš Wagenknecht: Další vládní trafika aneb Český kozel bruselským zahradníkem

Napsal/a Lukáš Wagenknecht 30. října 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Potichu, v závětří různých mediálních afér zapadla v minulých týdnech informace, že se domlouvá další politická trafika, glosuje bývalý náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht okolnosti výběru nového člena Evropského účetního dvora.

Na pondělní vládě má být podle informací Hospodářských novin schválena nominace na jednu z nejvyšších odborných pozic za Českou republiku v evropských institucích.

Jde o člena Evropského účetního dvora, který má dohlížet na řádné audity čerpání evropského rozpočtu, včetně čerpání dotací jednotlivých členských států.

A tak by člověk čekal, že kandidáta navrhne prezident českého Nejvyššího kontrolního úřadu, že kandidát bude apolitický odborník, který rozumí auditování.

No, ono se to ve skutečnosti stalo, ale protože jsme v Česku, tak na jednání vlády, která má českého zástupce v EUD schvalovat, připutuje ještě jedna nominace. Nebude to odborník na audity, ale odborník na to, jak nastavit „český model“ čerpání eurodotací.

Jde o současného náměstka pro rozpočet Jana Gregora, který si oběhal všechny politiky s tím, že by rád do Lucemburku. Jde o politickou nominaci, protože pan Gregor nikdy žádný audit nedělal.

A tak se můžeme ptát, jaké jsou motivy k tomu, aby tento favorit byl vystřelen do Evropy auditovat i Českou republiku. Je jich několik. Pro někoho to může být půlmilionový plat, pro někoho zase to, že zajistí, aby se nikdo nešťoural v eurodotacích.

Ať je to jak chce, pokud nevyhraje nestranný odborník a auditor, kterého navrhnul prezident NKÚ, bude to dalším důkazem o tom, jak vážně myslí současní politici řeči o dosazování odborníků na odborné pozice a o tom, jak je potřeba zamést s trafikami.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)