Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Demonstrace iniciativy Chcípl pes, únor 2022. Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
,

Louče hoří, šibenice stojí. Protivládní protesty před domy politiků: nebezpečná hra s ohněm

KOMENTÁŘ. Zveřejněním adres poslanců hlasujících pro novelu pandemického zákona překročilo hnutí Chcípl pes červenou linii. Za ní už leží jen přímé výhrůžky politikům, náboje v obálkách a nakonec i fyzické násilí. Zcela realisticky to ukazuje dění na Slovensku, kde stejnou taktiku „ukazování vlastizrádců“ použila krajní pravice i část takzvaně demokratické opozice. V Německu – kde je to symbol obzvláště ošidný – se zase demonstranti vydali k domu politika se zapálenými loučemi.

Zjistit, kde konkrétní politik bydlí, zvládne v řadě případů i průměrně zdatný uživatel internetu. Pokud ale někdo jména a adresy poslanců rovnou zveřejní jak na podnose na kompletním seznamu, který se pak široce sdílí na sociálních sítích, navíc s ironickou zmínkou „pojďme jim poděkovat“, dopad je mnohem tvrdší. A reakce davu sympatizantů jen stěží vypočitatelná.

Je příznačné, že tuto nátlakovou formu protestu, která kromě samotných veřejných osob výrazně zasahuje i soukromí jejich rodin, volí právě ti, kteří sami sebe označují jako bojovníky za svobodu a proti „covidové totalitě“.

Když se před parlamentem na demonstracích objevila šibenice (určená podle nápisu pod ní „vlastizrádcům a jejich přisluhovačům“, hnutí Chcípl pes tvrdilo, že ji tam instalovala jiná „skupina osob“. Hnutí samo se prý distancuje „od jakýkoliv forem násilí nebo vyhrůžek“.

Co jiného než výhrůžka (nemluvě o možné výzvě k násilí) je ale apel na příznivce, aby šli demonstrovat poslancům přímo před dům, protože „oni nám budou do chodu domácností a svobod zasahovat neustále“?

Muž, který kácel stromy

Hlavní tvář hnutí Chcípl pes Jakub Olbert šibenice dokonce obhajoval. Pro lidi na ulici, kteří jsou podle něj „rudí vzteky“, byla taková forma protestu „to nejmenší, co mohli udělat“.

V Česku přitom už víme, kam podobné hecování vede. Tak dlouho tisíce fanoušků Tomia Okamury řadu let doma u klávesnice přikyvovaly jeho antiislámskému strašení, až se našel jistý Jaromír Balda, který v zápalu svatého boje proti muslimům šel pokácet strom na koleje, coby ukázku „islámského terorismu“.

Balda byl sice před svým činem s Okamurovou SPD prokazatelně v kontaktu, hnutí ale Baldovo jednání odsoudilo a nehlásilo se k němu. Úplně stejně se teď zodpovědnosti za nepředvídatelné jednání svých příznivců zříká hnutí Chcípl pes. Ostatně, osobní adresy poslanců se prý do seznamu na web vloudily nějak omylem:

„Hlavním viníkem je Fiala a Pekarová, kteří odmítli sdělit, kdy bude zařazen bod týkající se přehlasování senátního veta! Vše se pak dělá narychlo a mohou vznikat chyby. Vyzýváme občany, aby své stanovisko přišli říci do kanceláří poslanců ve svých obvodech,“ napsalo později hnutí na svůj Facebooku.

Možná si lidé uvnitř Chcípl pes mezitím uvědomili, že se jim hra se sirkami ve stohu plném slámy vymyká z rukou. Česká společnost je po dvou letech covidu ještě o dost rozloženější a agresivnější, než když se Balda vydal kácet stromy. Země se všemi prožitými byznysovými i osobními pandemickými tragédiemi připomíná vyschlou krajinu, kde k založení velkého požáru stačí jediná jiskra.

„Lidé vás nenávidí“

Na Slovensku už dokonce hoří – v posledních dnech se tam v bydlištích některých „nepohodlných“ poslanců objevily cedulky s nápisem „vlastizrádce“, další zákonodárci čelí výhrůžkám, do parlamentu dorazila i obálka, ve které byl náboj.

Spouštěčem sice nebyla pandemie, ale obranná dohoda s USA, kterou nedávno schválili slovenští poslanci – princip je ale stejný. Opozice, včetně krajní pravice, ale i takzvaně demokratických stran jako SMER expremiéra Roberta Fica nebo Hlas Petra Pellegriniho, zveřejnila seznamy poslanců, kteří pro dohodu hlasovali.

„Lidé vás nenávidí, opovrhují zrádci, kteří prodali jejich vlast americké armádě. Nedivte se, když na vás budou na ulicích ukazovat prstem a odplivovat si při každém setkání s vámi,“ nechal se slyšet poslanec hnutí Republika (vzniklo odtržením od extremistické Lidové strany Naše Slovensko Mariana Kotleby) Milan Mazurek, mimochodem v minulosti odsouzený za rasistické výroky proti Romům.

Úplně stejně se demonstranti v poslední době přesunuli před domy politiků i v Německu, naposledy protestovali odpůrci vládních proticovidových opatření pod okny premiéra spolkové země Bádensko-Württembersko Winfrieda Kretschmanna. V Sasku-Anhaltsku se zase lidé vydali k domu místního starosty se zapálenými loučemi.

To všechno ukazuje, jak tenká je hranice, na které momentálně balancuje Chcípl pes a jemu podobná uskupení. A jak krátká cesta může vést od lajků pod vyhraněnými příspěvky na sociálních sítích třeba až k domácímu terorismu nebo k fyzickým útokům na politiky a jejich rodiny.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

62 komentářů

 1. A. S. Pergill napsal:

  Asi „rok před covidem“ lidé blízcí „pětikoalici“ věšeli na demonstraci, snad dokonce přímo na Václaváku figurínu Brouka Pytlíka coby „čecháčka“. Tedy demonstrovali své sympatie k Němcům, kteří nás plánovali zgenocidovat. Takže soudruzi propásli příležitost mlčet a neupozorňovat na sebe.

  Druhá věc je, že opatření, která „bojovníci proti covid“ prosazují, jsou protizákonná (proto také byla soudy opakovaně zrušena), a že pandemický zákon je patrně v rozporu s ústavou (takže nejspíš, i pokud PS přehlasuje senát a ještě případné veto presidenta, bude na něj podána žaloba k ústavnímu soudu).
  S ústavou koliduje zejména skutečnost, že lidská práva jí garantovaná mají být omezována v důsledku pandemického zákona podzákonnou normou (zatímco ústava připouští omezení těchto práv v odůvodněných případech zákonem). Nicméně jsou tam i jiné šílenosti.

  V ústavě také máme napsáno, že veškerá moc pochází z lidu. Takže lid má právo dát „zastupitelům“ najevo, že s jejich prací nesouhlasí.
  Osobně doufám, že tohle hnutí má potenciál současnou vládu smést v příštích volbách, ať už mimořádných nebo řádných, bez ohledu na zfalšované korespondenční hlasy ze zahraničí.

  • Zdenek napsal:

   Kdo jak sází také tak sklízí,co vůbec čekali to oni opovrhují národem,to oni nás ve všem podvádějí a dělají si politiku pro sebe, prostě bublina se nafouklá a praskla,to oni poslouchají svojeho pána a nás nutí to samé,to oni nás vedou do záhuby a dělají nám se života peklo,tato vláda psychopatů by se měla zbalit a odejít,tak to se demokracie nedělá a ani nemůže fungovat.

   • Sámo napsal:

    Ty jsi psychopat, protože se navážíš do vlády, která je omezeně funkční nějakých 6 týdnů a to na co si stěžuješ, jsou nášlapné miny, které nastražila Babišova vláda s podporou radikální levice- KSČM a SPD a také podporou Hradu. Lidé, kteří chodí demonstrovat s šibenicemi ke Sněmovně, páchají trestné činy a patří k soudu a pak za mříže. Vrcholem všeho je jednání poslanců SPD, kteří tyto hlupáky na ulici před Sněmovnou podporují a dokonce jim odtajnili trvalé bydliště poslanců, kteří hlasovali pro nový pandemický zákon.

    • A. S. Pergill napsal:

     Až budete platit milion Kč pokuty (pro fyzické osoby) za to, že vám nedošla SMS z nějaké obskurní hygienické stanice (což se stává podle odborníků, jimž nemám důvod nevěřit v cca 5 % případů a nedoručení nelze prokázat) a někdo se tím milionem pěkně napakuje (protože nevěřím že zůstane v kase státu do druhého dne), tak se vám třeba rozbřeskne.

     Protože právě o takovýchto výdělcích pro šíbry a gaunery ten pandemický zákon je. Ostatně, kdy prosazovala něco totálně zkorumpovaná ODS něco pozitivního pro občany? Možná někdy v raných devadesátkách, ale musel bych moc vzpomínat. Jinak vždy prosazovala zákony, jdoucí na ruku gaunerům a šíbrům. A tento zákon je přesně z tohoto soudku.

  • petrph napsal:

   Ze bych mozna opravil, ono je tak s tou podzakonnou normou v poradku. Takhle to je tusim i v nekolika dalsich zakonech tykajicich se bezpecnosti. Jde o to ze ta navrhovana opatreni musi byt v pripade nutnosti vydavana velice rychle i bem par hodin. A mohou byt dle potreby rychle meneny.Coz by zakonem neslo, ten se projednava i radu mesicu. A pak druha vec, a ta je v tom zakonu uvedena, ta opatreni by mely vydavat odborne utvary MZ, HS a to na zaklade odborne analyzy s podrobnym zduvodnenim. Politici by do to nemeli kecat vubec!!!..Ale ani tohle se nedodrzuje..

 2. Sam napsal:

  Kdyby to tak viděl a slyšel tatíček Masaryk, který se nikdy nenechal komandovat ulicí,

 3. Petr Zdobinský napsal:

  Pokud je někdo zbabělý, ať neleze do politiky. Každý, kdo má živnostenský list, je jednatelem, či společníkem nějaké firmy nebo vlastní nějakou nemovitost je dohledatelný, co se týče svého bydliště, na ARESu nebo na justice.cz. Pokud někdo tyto adresy dohledá a zkoncentruje kvůli výkonu funkce poslance a co má být ??? Jak se ti pokrytci z PSP zaštiťují rodinami, když jiné rodiny oni svým konáním poškozují. Na ARESu je třeba Hayato Okamura, Vít Rakušan. Je ubohé, jak si poslanci hrají na chudinky, ale sjednat schůzku s nimi v poslaneckých kancelářích je nemožné, na maily neodpovídají. Potom nezbývá, než u nich zazvonit doma.

  • pamětník napsal:

   Vážení, dovolte osobní zkušenost, Ještě horší sitace je v komunálních samosprávách, – kde volení zastupitelé odmítají odpovídat občanům i na dotazy týkající se důvodů nedodržení zákonů odkazem na § 2 odst.4 InfZ – dle něhož na dotazy týkající se názorů vůbec nemusí zastupitelé odpovídat. Jakoby názor zastupitele byl víc než platný zákon… Zdá se, že se nebezpečnou rychlostí vrací éra K.G. za jehož vlády národní výbory veřejně odsuzovaly všechny neservilní, nepohodlné spoluobčany.

   • Vlado1 napsal:

    Ono se toho vrací více. Například vzpomínky na v kraji tradiční „fensterpolitik“.

   • petrph napsal:

    Máte naprostou pravdu, ten § 2 odst.4 InfZ skutečně hovoří o názorech, jenže občané se ptají na důvody.

    Jestli bych si dovolil pravděpodobné vysvětlení, tak to už je důsledek současné školní koncepce. Totiž že podle ní když si člověk nic neví, ale pouze si něco myslí (má názor) tak už tím je to zdůvodněné jako správné. A kdyby si náhodou nemyslel vůbec nic, tak stačí si něco vygoogliť…:))))

  • Miroslav Procházka napsal:

   Stejná slova byla použita ve výzvě 2000 slov v 68 roce. Je to pořád lepší, než vyhazovat z oken jako v r. 1419.

  • Sámo napsal:

   Podle toho, co píšete, jste zcela určitě voličem Tomia Okamury a SPD, protože jenom příznivci tohoto radikálního levicového hnutí, které fandí všemu ruskému a naopak jsou odpůrci našeho ukotvení v EU a NATO, tak se s důvěrou obraťte na svého guru. Divím se, že současná koalice už dávno neupravila současný jednací řád, který by znemožnil poslancům jako je Tomio Okamura, aby mluvili doslova o hovně 6 hodin i více s tím, že se často opakuje. Je třeba upravit jednací řád v Parlamentě s tím, že jednotlivé proslovy budou omezeny na 30 minut a na jedné schůzi maximálně 2x. V Rakousku by se Okamura tak nevykecával o ničem, tam má každý poslanec v jejich Sněmovně k dispozici jedno vystoupení omezené 20 minutami.

   • A. S. Pergill napsal:

    Vzhledem k tomu, že prof Fiala dělal to samé když byl v opozici (a dokonce se nechal slyšet, že obstrukce natáhne až do konce volebního období, pokud to bude možné – při projednávání zákona o EET, podobné prasečiny jako je navrhovaný pandemický zákon), těžko může bez rizika, že mu to omlátějí o hubu, udělat něco takového.
    Rakousko není demokratický stát.
    Jinak v ústavě máme jasně napsáno, že „veškerá moc pochází z lidu“. Bylo to už v návrhu ústavy z roku 1848 a tehdejší „elity“, tj bezcenní degeneráti vzniklí mnohogeneračními sňatky bratranců se sestřenicemi, vřeštěly jako ty dnešní „elity“.
    Faktem je, že v ústavě, pokud to nevíte, máme jednoznačně definované referendum jako jednu z forem demokratického rozhodování o dění v zemi. Pouze ty naše „elity“ brání tomu, aby byl vytvořen prováděcí zákon. Je to jasné, řada z nich by přišla o mnoho peněz v ekonomicky lukrativních aktivitách, které by přes referendum neměly šanci projít. Jako byly např. církevní „restituce“, na kterých si kde kdo namastil kapsu (a o nic jiného při nich nešlo). Ty by při cca 3/4 odporu občanů (podle průzkumů veřejného mínění) neměly šanci projít.
    Vůbec nejde o to, aby se o kdejaké blbosti dělalo referendum, jako spíš o to, aby to referendum bylo jakýsi Damoklův meč, bránící politikům dělat prasečiny příliš velkého rozsahu (i ty covid nesmysly by se daly ukončit referendem přes hlavy zkorumpovaných politiků.
    U toho referenda jde totiž o to, že 200 poslanců (respektive většinu z nich) si koupí kdejaký prachatý Jouda za pro něho pakatel, zatímco několik milionů občanů by ho přišlo na podstatně víc, za horizontem reálného ufinancování takové koupě – to by se ani Soros nemusel doplatit.

 4. Milan napsal:

  Ty šibenice jsou prázdné !!!

  • Michal napsal:

   A to je Škoda.

   • Pavel napsal:

    Ano, okamůra a agent bureš si zaslouží své místo.

  • jan napsal:

   zatím

  • Jembo napsal:

   Bohužel ano.

  • martin napsal:

   komunisti u nas povesili 250 lidi.
   neni rozumny volat po odplate, i kdyz by si mnozi tu sibenici zaslouzili

   • Ladislav Šamša napsal:

    Souhlasím a ještě 340000 lidských životů fašisté,to nějak zapomínáte.

    • Jiří napsal:

     Dovolím si vás poopravit – ne „fašisté“, ale Němci!!! Nebo snad ti vojáci, lépe řečeno okupanti násilníci a vrazi byly z „Fašistska“?

 5. milan napsal:

  a nemelo byt hlasovani but tajne , nebo aspon neverejne (paklize se poslanci boji) Netvrdim ze je v poradku do toho zatahovat rodiny. Hold je „demokracie“

  • A. S. Pergill napsal:

   Kdyby bylo, je otázka, zda by se pro „pandu“ sešlo dost hlasů.

 6. Zbyněk napsal:

  Kde je „pomáhat a chránit“?
  A kde byly ti, co dnes vyhrožují politikům, za socializmu? Že nadávali šibenice před domy a byty Biľaka, Štrougala, Husáka, …. za to, že omezují naši svobodu? Když člověk nenese odpovědnost za svoje činy, chová se jako zvíře. Asi jsem teď zvířata urazil, promiňte.

 7. Jiří Pavel napsal:

  ja jsem osobně zděšen z toho, kdo si jak představuje demokratické řízení. Co již není demokratické ? Kde máme Policii ČR s tím svým „pomáhat a chránit“, jak dlouho se bude ustupovat těm primitivním osobám ulice, kteří se povětšinou schovávají i anonimitě ? Těm známým mělo být již dávno řečeno, že to co je je již přes čáru a nezklidní-li své chování, budou vyzváni k odpovědnosti. Anebo chcete, vážené Státní zastupitelství, vážená Policie ČR, aby někomu z těch primitivů prasklo v hlavě a někomu fyzicky ublížili ? To si vezmete na svědomí ? Nechci se dívat na bezmoc tam, kde nemá svoje místom to není demokracie.

  • petrph napsal:

   Aha, tak to jste opravdu zdesen opravnene, to v clanku „pozapomneli“ uvest ze Policie na miste byla situaci kontrolovala, ale spravne nechalala demonstrujici se vykricet, i transparenty zamavat, tim nikomu neublizovali…

  • A. S. Pergill napsal:

   Je mi líto. Politici nejsou naši vládci, ale námi pověřené osoby ke vládnutí v náš prospěch. A námi bohatě placení.
   Když si zaplatíte dámu od krajnice E55 tak taky požadujete, aby dělala to, co chcete vy. Přitom ten vztah mezi námi, občany, a těmi poslanci je +- srovnatelný.
   Kdyby se tak jako oni choval nějaký příručí v krámě, tak už by ležel na dlažbě před obchodem s otiskem majitelovy podrážky na hýždích. To my, bohužel, udělat nemůžeme, ale můžeme jim ukázat míru nesouhlasu s jejich konáním.

 8. vankr napsal:

  Nic nového pod sluncem. Olbert manipuluje skupinkou lidí, o jejichž inteligenci mohou být pochybnosti. Naštěstí každý vůdce jednou skončí.

 9. v napsal:

  Náhodou, mi se ty šibenice líbí. Politici mají sloužit lidu a ne dělat si to, co sami chtějí. Pokud neslyší hlas lidu, tak ať třeba přijde trest. Kdysi byly defenestrace a měly svůj účel. A. Zápotocký i představitelé socialismu se lidí nebáli. Chodili mezi ně a klidně diskutovali a povídali si. Dnes se politici lidi bojí. Proč? Protože neslyší jejich volání. Ve své samolibosti a nadutosti lidmi pohrdají a současná vláda vede lidi k chudobě a válce. Nedivím se, že mají šibenice. Kdyby lidé politiky věšeli na staromáku, šel bych se podívat i s děckama.

  • d napsal:

   Nedokážu si představit, jak moc chorobná mysl stojí za výrokem „vezmu děti podívat se na věšení lidí“. Když jseš tak chytrej bramboro a myslíš, že bys to se svojí nedochozenou základní školou dělal líp, tak kandiduj ty vemeno. Asi bys na to věšení nakonec změnil názor.

  • petrph napsal:

   Tak ono paradoxní je spíše to, že v těch padesátých letech by to mělo větší legitimitu. Lidé by si tehdá mohli říct, komunisti dali pověsili Horákovou i další, tak to můžeme pověsit i my je. Jenže si to tenkrát neřekli a neudělali, ani Mašíni ne.
   Zatímco dneska si lidé musí říct, že jsme měli toho Havla, pravdu a lásku a trest smrti už je humanisticky zrušenej, tak to my těm politikům taky neublížíme. Ale demonstrovat a řvát jim do oken nenávistný nadávky to jistě můžou…

   • A. S. Pergill napsal:

    Kolik lidí dohnaly lockdowny k sebevraždě? V domovech důchodců, kde se klienti najednou ocitli v totální sociální izolaci, byly takových případů mraky. Možná víc, než kolik lidí pověsili komunisté v letech 1948 – 1989.
    Kolik firem zkrachovalo kvůli naprosto nesmyslným „anticovid“ opatřením? Obávám se, že je to finančně dost blízko komunistické likvidaci malých podniků a živností. A, řekněme si to upřímně, přesně o tohle těm „bojovníkům proti covid šlo. Zlikvidovat, nebo alespoň co nejvíc poškodit střední třídu, protože o tu se opírá demokracie. Nenáviděná právě těmi silami, které „bojují proti covid“.

  • JJ napsal:

   Tak to je teda síla, ten Váš názor … to opravdu myslíte vážně ?

   • A. S. Pergill napsal:

    No co, na popravě K.H. Franka bylo taky narváno. A pak byla nafilmovaná ve filmovém týdeníku (pro nepamětníky: ten se pouštěl v kinech před hlavním filmem a byl to souhrn krátkých reportáží z politiky a ekonomie za minulý týden a každý týden byl nový) a byli lidé, kteří se byli podívat do kina jen na ten týdeník a o přestávce před filmem odešli. Vím od rodičů, kteří to pamatovali.

  • JJ napsal:

   Myslím tím samozřejmě tu poslední větu

  • Jindřich Mitter napsal:

   Tak za socialismu se nebáli? Husák jezdil limuzímou s ochrankou, ten měl strach i pít vodu z kohoutku, nechával si vozit Perrier. A taky každej věděl, je by bylo naprosto zbytečné někoho fyzicky likvidovat. Dosadili by tam jinou komunistickou svini a nic by se nezměnilo. Systém by zrůdnej, bylo jedno kdo je v čele.
   A pokud se vám ty šibenice tak líbí, dejte si pozor, abyste třeba vy jednou jejich půvab nepoznal blíže než by se vám líbilo. Ony tyhle revoluce takto dost často končívají. Gustav Husák, R.Slánský,B.Reicin a další by mohli vyprávět…

   • Jiří napsal:

    Jindřichu, Jindřichu! Plácáš kraviny. Vím z osobní zkušenosti, že Husák měl nejprve Čajku, kterou po něm zdědil Štrougal, potom Husák dostal Zila a jezdilo s ním Jedno – ano jedno policejní auto. To jezdilo před ním. V dnešní době, kdy se zavařují kanály, zakazuje se lidem koukat z oken, na střechách jsou odstřelovači, ve vzduchu vrtulníky …. Nesmíš věřit všemu, co píší naše lehké a prodajné masmédia. Stejně tak velice dobře vím, že s Korčákem, Štrougalem, Chňoupkem a dalšími ministry žádná ochranka nejezdila. Na úřadu vlády, stejně tak na UVKSČ byli u stolku v budově dva policisti, toť vše! Žádné zátarasy, žádné obléhání a hlídání všech těchto budov desítkami policistů. Takže, když to nevíš jistě, tak neplkej voloviny. Ztrapňuješ jen sám sebe.

 10. Neznámý napsal:

  Poslanci a jiní zastánci očkování se ošívají. Když v minulosti obviňovali neočkované že se vezou, chtěli jim zvyšovat zdravotní pojištění, přijímali zákony a nařízení, aby to neočkované „bolelo“, tak to jim nevadilo.
  Teď se jim vrací, co zaseli.

 11. JAN BARKER napsal:

  zaslouží si to to co dělají politika nepatř darmožroutum

 12. neubauer napsal:

  ………se zločinci – politiky, nelze již jednat
  rukavičkách……….dělají vše pro vlastní a západní blaho, nikoliv věci v zájmu občanů…….vraždí slovem i písmem, což je závažnější fyzického násilí………..šibenice jsou výraz frustrace občanů s protilidovým naladěním většiny politických stran………….tož tak

 13. petrph napsal:

  No ono se ani nic jiného čekat nedalo, že se zdejší redakce přidala takto jednostranně na podporu současné vládní koalice. Protože naopak jsou to její navrhovaná opatření, která jsou na hraně ústavnosti, a taky prosazovaná na hraně ústavnosti. Kterážto opatření už odmítl Senát ČR, a dá se předpokládat že i když si je nyní protlačí , bude podána proti němu i žaloba k Ustavnímu soudu. Objektivita hadr, doslova ještě horší než ČT
  Zatímco, ti zde popisovaní , demonstrující tímto způsobem jen využívají své nezrušitelné právo dle 84/1990 Sb. Zákon o právu shromažďovacím. Že náhle pan redaktor zapomněl své bohaté znalosti práva, protože zákon hovoří pouze o „..nebezpečném vyhrožování .. takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu,.“ – a že to v tomto případě nebylo, musela přiznat i Policie ČR, která tuto demonstraci dozorovala již při prvním hlasování. Bylo to tam sice divoké (a některé účastníky musela pacifikovat
  , ale o tom, že by se snad hotovili vtrhnout do budovy parlamentu popadnout pány poslance a pověsit je , to samozřejmě ani ta Policie, důvodně předpokládat nemohla.
  A raději snad už vůbec nic o tom, že čeština je až příliš bohatý jazyk na to, aby se dala všechna jeji literální rčení a obraty vykládat dle paragrafů trestního zákoníku..
  A ni ta spojitost mezi divokou demonstrací a izolovanými útočícími psychopaty (jako byl třeba Breivik) není tak přímá , aby bylo z tohoto důvodu takové demonstrace zakazovat, doslova ať si tam křičí ti lidé co chtějí .

  No a vlastně na závěr, to je opravdu překvapení a údiv, že prý se protestující lidé dozvěděli kde páni hlasující poslanci bydlí. A já občan naivní, jsem se naopak domníval, že to je základné právo občanů vědět kde jejich poslanec bydlí, abych jemu osobně mohli poslat nějaký podnět, nebo se i u něj doma mohli stavit (i více lidí) s nějakým podnětem či problémem i protestem . Jsem měl opravdu naivní dojem že to vědět mají, protože pan poslanec je zastupuje v parlamentu. Nebo sakra ne?????????

  • Jindřich Mitter napsal:

   Poslanec má svou kancelář, tam úřaduje. Přijít ke mě domů, tak ten člověk velmi rychle pochopí, že takhle ne. To jste jako myslel vážně, že jako politik bych třeba vás uvítal doma a řešil vaše problémy, či rozdílné názory na věci? To jste zešílel. Demonstrace ano, to je v pohodě. Fanatický dav před domem konkrétních lidí už je za hranou.

   • A. S. Pergill napsal:

    Naprostá většina doktorů, učitelů, inženýrů apod „úřaduje“ i z domu. Minimálně na úrovni domluvy, kdy mají v pracovním rozvrhu volné místo.

   • Vlado1 napsal:

    – tak – byli kdysi takoví politici, kteří se nebáli svého voliče pozvat domů na kafe . . .

   • petrph napsal:

    Tedy že bych se možná naivně zeptal, a on se snad pan poslanec pravidelně vyskytuje aspoň v té kanceláři? Taky ne. Už dávno před HP se někteří reportéři pokoušeli dohledat a oslovit poslance, a ani v tej kanceláři je nemohli nikdy dostihnout.

    Takže, proč ne doma ? Zastupuje poslanec občany, ? Tak proč by člověk nemohl zazvonit u jeho dveří a zeptat se, jestli má poslanec chvílí čas? Jeden by čekal, že jestli pan poslanec chce být znovu zvolen, tak příjme voliče chlebem a solí :))

 14. Jembo napsal:

  Vláda ČR poškozuje všechny dobré drobné lidí.
  Odškodnění dostala chudák Ivanka Gottova, Tomáš Klus, Dana Morávková,Jan Čenský a další herci a chovají se jenom pro sebe a né,jak prezentují lidu.Pritom bez lidí jsou herci i zpěváci nicky.Neuzivili by se.Vydelavaji velké prachy na lidech.A přitom jim na lidech vůbec nezáleží.

  • martin napsal:

   babisuv multiministr havlicek nadelil nekolika spolecnostem provozujici hazardni hry 60mega, a ani babis se 40 mega neprisel zkratka

  • Tondach napsal:

   Ty doby, kdy dělnická třída rozhodovala o tom, kdo může nebo nemůže hrát v televizi nebo v divadle jsou naštěstí pryč, nevšiml sis!
   Proč by umělci neměli dostat odškodnění? Nebo ty bys raději seděl v komisi, která by o tom rozhodovala ,kdo ano a kdo ne?
   Máš smůlu, soudruhu!

 15. Jiri Janecek napsal:

  No, volba ilustracniho obrazku se moc nepovedla…

 16. Petr Elvenar napsal:

  Když se pořádal hon na premiéra Babiše a celou jeho rodinu, tak bylo vše košér a tito ,,demonstrace,, v šude v médiích chváleny a vynášeny do nebe…jakmile jsou nevole proti aktuální vládě, mainstream mlčí a přijdou spíše omluvné články viz výše…smutné!

 17. Mirek napsal:

  Když se lidi nakrknou…. Vzpomeňte si na Pařížskou komunu.

 18. markulin napsal:

  ‚Kdyby se tu nehrála všude levota ,.nebyl by strach se zveřejnění – ale jen dobrý pocit .ale to bychom asi toho chtěli moc..A jen mimochodem,nebyl li dobrý rok ,tak se v Mayjské říši odstavila královská rodina,už v té době měli obyčejní lidé selský rozum…

 19. Sam napsal:

  Chybí prvorepublikový zákon na ochranu republiky. Za vyhrožování smrtí by měl být trest jaký je při pokusu o vraždu. O tom, kdo má vládnout nemůže rozhodovat lumpenproletariát na ulici, ale většinový hlas všech voličů.

 20. A. S. Pergill napsal:

  Ještě jedna „drobnost“: Jsou to strany pětikoalice, které už léta sabotují vznik prováděcího zákon a k ústavnímu článku o referendu. Právě absence tohoto zákona je dost důležitou příčinou současného rozdělení společnosti. S jeho pomocí by se vyřešil tento problém (a mnoho dalších) naprosto v klidu a bez emocí. Jen by holt bylo neuspokojeno pár šmejdů, kteří hodlají pomocí pandemického zákona dolovat z lidí peníze (a o nic jiného se u tohoto zákona nejedná).

 21. Podnebný napsal:

  Na tyhle bouřliváky by byl potřebný islámský režim s popravami i za sebemenší prohřešky. Stejně jako tomu bylo v letech německé okupace. Na rozbujelé násilí by mělo platit rovněž násilí. A policie by měla už konat co nejdříve.

  • A. S. Pergill napsal:

   Alespoň víme, s jakými režimy ti oponenti demonstrantů proti covid sympatizují 🙂

 22. Josef napsal:

  Je to tak správně. Politici jsou našimi zaměstnanci a ne poručníci!!!!

 23. michal sch napsal:

  Tak ať si politici uvědomí, že jsou tu pro občana, nikoliv naopak. Jinak ať vypadnou, nikdo je nežádá o nějaká diskriminační opatření pod záminkou tzv. ochrany proti viru. Ať si najdou kšeft jinde, než v umělém prodlužování pandemie. Drtivá většina občanů žádný zbytečný a zneužitelný pandemický zákon nechce, tak ať se podle toho zařídí, jinak bude prostě zle. S tím musí počítat.

 24. liberal shark napsal:

  Jo soudruzi, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Politici nás okrádají o naše peníze, ničí naše občanská a lidská práva, a k tomu se nám ještě drze chechtají do obličeje. Proti tomu je nějaký nápis na silnici jen slaboučký čajíček.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost