Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Lež jako základní nástroj hnutí ANO, lidskost sociální demokracie a kolik písmen má slovo Tvrdík

Napsal/a Robert Malecký 9. října 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Dnes se podíváme na volební preference některých menších neparlamentních stran, které se pohybují na hraně naděje a zapomnění. Odhalíme základní pracovní metodu politické divize svěřenských fondů Andreje Babiše, dříve známé jako hnutí ANO. A ukážeme si, jak se dá psát článek respektovaného média tak, aby se u Tvrdíků nezlobili. Čas kvapí, tedy ke strojům.

  • Nebudeme chodit kolem horké kaše, základním pracovním nástrojem Babišových surikat z hnutí ANO je lež. Podle situace u nich dále rozlišujeme lež přímou, polopravdy, zamlčování, mlžení, časté jsou sebeklamy. To, co si dnes ukážeme, je hybridní typ pohybující se mezi lží nechutnou a nestoudnou.

Ano, algoritmy i uživatelé sítě X rychle odhalili, že s Havlíčkovým tvrzením není něco v pořádku.

Buď se chtěl předseda stínové vlády jednoduše přisát na vlnu sympatie části (doufejme, že té větší) české veřejnosti s napadeným Izraelem. Nebo prostě už svou práci nechce dělat, tak jako před ním mnozí další. Ale to sem píšeme spíš pro úplnost analýzy. 


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Ani po více než dvaceti letech a sedm let po smrti právníka Zdeňka Altnera se sociální demokracie nedokázala vyrovnat s dědici ve sporu, v němž jim soudy už dříve přiřkly zhruba 300 milionů korun, pak ale jiné soudy verdikt zase zrušily. A tak došlo na nové jednání u Obvodního soudu pro Prahu 1, kde byla řeč i o tom, že by strany zkusily uzavřít smír. Sociální demokraté nějakou částku nabídla, pak jim ale přišlo, že o tom nechtějí příliš mluvit. A to ani před soudem. Proč asi?

Myslím, že není na místě, aby tady ta částka padla.

(právník SOCDEM Jakub Matějček)

Byl nám nabídnut asi milion korun. To není ani na (soudní) poplatek.

(Patrik Altner, dědic, Novinky.cz, 4. října)

Sociální demokracie se všemi silami snaží vrátit se do sněmovny, udělala rebrand, zvolila si nové heslo a podobně. Jen jim v průzkumech vyšlo, že jejich voliči základnímu heslu nerozumějí, a tak se v Lidovém domě rozhodli, že se ho na Altnerově případu pokusí vysvětlit tak nějak názorně.


Voliči své ČSSD rozumějí, aktuálně snahu oceňují někde kolem 3 procent. Gratulujeme.

  • Jiná méně parlamentní strana jménem Trikolora, podle pořadí pruhů vždy buď česká nebo ruská, se v aktuálních průzkumech nevyskytuje, z čehož usuzujeme na hezká necelá dvě procenta. Nasadila tedy rovnou vysoký kalibr.

S odvolávání prezidenta máme z posledních letech několik hezkých zkušeností, všechny skončily zjištěním, že to není tak úplně jednoduché, ne-li nemožné. A to ani v případech, které vypadaly nadějněji a opodstatněněji, než je tomu nyní u Petra Pavla. Ale neříkejte to chlapcům a dívkám z Trikolory, když mají tak hezké sny.

  • A nyní k závěrečnému kalendáriu, které pravidelně naši rubriku uzavírá. Československé aerolinie oslavily hezkých sto let existence, dokonce jim zbyla zhruba dvě letadla. Seznam Zprávy k této příležitosti připravily hezký článek, čte se jedna radost aji obrázky mají hezké.

Zdroj: Seznam Zprávy, 7. října

Jen bychom kolegy upozornili, že ve slově Tvrdík jim chybí šest písmen. A ano, skutečně se dá napsat článek, kde není jeho jméno zmíněno ani jednou. Gratulujeme a posíláme klíčenku SK Slavia.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)