Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
screenshot ČT24,

Letní třeštění, kde je Šlachta, když ho člověk potřebuje, a proč v Praze nejsou migranti

PSÍ UŠI. Už jsou to čtyři dny, co měl plukovník Šlachta tiskovou konferenci, a my stále ještě máme vládu. I když takovou, jakou máme. To je úspěch, člověk se musí umět radovat i z maličkostí. Česko mezitím dál sužuje sucho a my pomalu vyhlížíme tu zlomovou chvíli, kdy nám Moskva nabídne pšenici. Pojďme k detailům, dokud se to smí.

 • Druhá vláda Andreje Babiše ovšem nejspíš žádného Šlachtu s Ištvanem potřebovat nebude a úspěšně se odlikviduje sama. Kvůli skandálu s plagiáty bakalářských a diplomových prací přišla v krátké době o druhého ministra, Petr Krčál opsal od Taťány Malé rezignační dopis a bylo posekáno.

„Já myslím, že bychom mohli klidně prověřit všechny diplomky poslanců. Možná bychom se něco dozvěděli a doufejme, že bychom pak byli usnášeníschopní.“
(Andrej Babiš žertuje, iDnes.cz, 17. července)

My si rovněž myslíme, že bychom mohli klidně prověřit všechny diplomky poslanců, zvládnout by to mohla třeba bezpečnostní divize Agrofertu, tam je policajtů dost. Jen si narozdíl od premiéra nemyslíme, že by to mělo jakýkoli vliv na usnášeníschopnost sněmovny. On se totiž mandát poslanců jaksi neodvíjí od přání premiéra, ale od vůle voličů. Říká se tomu zastupitelská demokracie a právě toto nepochopení rozdílu mezi mocí výkonnou a zákonodárnou Andrej Babiš vykazuje dlouhodobě. Třeba by ale stačilo, kdyby si dal menší opáčko z občanské výchovy odhadem pátého šestého ročníku zet dé eš.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Jinak vyvolala kauza údajného zabíjení vzácných zvířat v české kotlině šílenství srovnatelné s každoročním výskytem bílého žraloka na Jadranu. Jindy příčetné televize sežraly Šlachtovi a spol. odhalení případu na úrovni okresní kriminálky i s navijákem a živě přenášely jeho spektakulární tiskovku. Třeštění ovšem zasáhlo i politiky.

„Týrání a zabíjení vzácných zvířat NEBUDEME tolerovat. Pachatelé už jsou ve vazbě.“
(hnutí ANO na svém facebooku, 18. července)

Bylo ještě nedávno dobrým zvykem, že o stíhání, či nestíhání trestných činů rozhodovala policie ve spolupráci se státním zástupcem. A že obviněné do vazby umísťoval soud (mimochodem – vazba není trest, ale opatření, jež má pomoci zabezpečit řádný průběh procesu). Zde jsme svědky menšího posunu k modelu, v němž si tyto pravomoci, dosud rozložené mezi složky výkonné a soudní moci, přisvojuje politická strana, která je tu pro všechny (slušné). Takový model má samozřejmě své politologické pojmenování, začíná na písmeno f a byl ve své době oblíben například ve Španělsku či Itálii.

 • A protože se Robert Šlachta přesunul k lovu lovců tygrů a Ivo Ištvan stále ještě řeší nezdaněné kabelky, není tu nikdo, kdo by s antonem plným těžkooděnců vletěl do Strakovky a pořádně to tam provětral. A že by se důvod našel…

„Ne, já nedohaduji nic s Jaroslavem Faltýnkem. Věci dohaduji přímo s premiérem Babišem. Takže informace, že jsem něco dohadoval s Faltýnkem, je typická lež.“
(předseda KSČM Vojtěch Filip odpovídá na otázku, s kým dohadoval obsazení jednotlivých postů ve státní správě, iDNES.cz, 19. července)

Kde je Šlachta, když ho jeden potřebuje? Kde je Ištvan a zásahovka? Kdo si ještě dnes vzpomene, že hlavní linkou (pokud pomineme ono slavné zlato) zásahu na Úřadu vlády před pěti lety bylo rozdávání politických trafik?

 • Možná je to jen tím horkem, ale šílenství zasáhlo i jinak mentálně odolné Nizozemce.

„Projděte se ulicí ve Varšavě nebo v Praze. Tam nechodí vůbec žádní barevní lidé. Ti lidé (migranti) jsou během týdne pryč. Byli by pravděpodobně zbiti.“
(nizozemský ministr zahraničí Stef Blok, lidovky.cz, 19. července)

Pán se samozřejmě plete. My v Praze bijeme výhradně lékaře a jinak vzdělané lidi odlišné pleti, kteří zde žijí desetiletí a většinou hovoří česky líp než útočníci. Ale to jen na okraj.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

7 komentářů

 1. Admirál napsal:

  „Projděte se ulicí ve Varšavě nebo v Praze. Tam nechodí vůbec žádní barevní lidé. Ti lidé (migranti) jsou během týdne pryč. Byli by pravděpodobně zbiti.“
  (nizozemský ministr zahraničí Stef Blok, lidovky.cz, 19. července)

  Pan ministr říká čistou pravdu. Tuhle jsem viděl partu skinhedů, co hnali 3 migranty, z prahy skoro až do Berouna.

 2. Petr Kaminsky napsal:

  1) To neni „nepochopení rozdílu mezi mocí výkonnou a zákonodárnou“. Tohle je cilene – parlament nepotrebujeme, je to jen neuzitecna zvanirna. Nejlepe kdyz bude Bures vladnout primo prostrednictvim dekretu. Mimochodem – k tomu prispivaji nepresnymi formulacemi i novinari. Staci trochu googlit „vlada schvalila novelu“. Vlada muze tak akorat podporit novelu k projednani. Zakony (a jejich novely) jeste porad schvaluje snemovna. Ale uz brzy se mozna cau-lidi dockaji. 2) Mozna v te dobe (kdy se to probiralo v obcanske vychove) Babis byl na zakladce nekde v cizine a ucil se uplne jine veci – lhat, misto argumentu prejit k osobnim utokum, nepratelske prevzeti, nabonzuj kamarada.

 3. nováček napsal:

  Už jsem se o toho plukovníka bál, že se někde zaběhl, ale on se objevil v pravou chvíli, když zabíjeli tygra, sice koupeného, neukradeného, ale chtěli ho rozprodat na čínské medikamenty, co tak obdivuje náš prezident.
  Zdá se, Šlachta na to jde od konce, napřed kabelky a teprve následně zdroje materiálu na ně. Snad bude aspoň tak úspěšný jako v kauze kabelky.
  Ale vláda, vláda kvůli tomu nepadne!
  Bohužel.

 4. Admirál napsal:

  A také jsem slyšel, že v některých restauracích (ne v kavárnách) , se podává grilované maso z utečenců.

  Já bet utečenec, tak se ČR obloukem vyhnu.

 5. Frenki Hunter napsal:

  Vy všichni žvanilové byste navštívit Václavák ve večerních hodinách. A nejen Václavák. Kromě Prahy také například Teplice a okolí. Já tuhle sebranku netáhel a drogových dýlerů potkávám denně. Nemám před xichtem Babiše, Zemana a další, tak jako je máte vy, takže vidím dál, než vy.

 6. Tondach napsal:

  „Týrání a zabíjení vzácných zvířat NEBUDEME tolerovat. Pachatelé už jsou ve vazbě.“
  (hnutí ANO na svém facebooku, 18. července)
  …. zpráva přesně pro jednoduché, hlavou nemyslící voliče Babiše, kteří ji samozřejmě spolknou i s navijákem!
  Sociální sítě jsou prostě neštěstí …

 7. Miloš napsal:

  Daň z (prokázaných) dárků, která byla pí Nagyové vyměřena, byla cca 3/4 milionu korun. A tak se mi vůbec nelíbí, že se po vzoru spalovače trenýrek mluví o pár kabelkách. Také jak jinak měli vyšetřovatelé prokázat nezákonný přístup Nagyové k tajným informacím, nebýt přepadovky Strakovy akademie? To R. Šlachta dosud vadí tolika lidem? Měli ji snad pozvat na příslušné oddělení k podání vysvětlení, aby stihla zamést stopy, případně onemocnět a pak si na policii dojít splnit bobříka mlčení?

Přidávání komentářů není povoleno