Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Krupka v akci v Mojžíři. Aneb podivuhodný úspěch ČSSD na ústeckém sídlišti

Z Krupky na Teplicku je to do ústecké čtvrti Mojžíř 25 kilometrů. Autem tuto vzdálenost ujedete za půl hodiny a musíte přitom projet celé krajské město. Přesto právě v jednom z mojžířských volebních okrsků zázračně uspěli dva politici ČSSD z Krupky. Starosta Zdeněk Matouš a jeho zástupce Karel Rouček.

Policie v sobotu oznámila, že vyšetřuje kupčení s hlasy v jednom z ústeckých volebních okrsků. Jde konkrétně o okrsek 2016 na sídlišti v Mojžíři. Na možné kupčení upozornil Český rozhlas.

Pokud si detailně projdeme volební výsledky v uvedeném okrsku, vyjdou najevo zajímavá fakta.

ČSSD zde dosáhla vysoce nadprůměrného výsledku 22,05 %, což je trojnásobek jejího krajského zisku 6,61 %. V absolutních číslech to v Mojžíři znamenalo 45 hlasů z 204 platných odevzdaných obálek.

Zisk ČSSD ve volebním okrsku 2016 v Mojžíři. Zdroj: ČSÚ

Ještě zajímavější pohled získáme, pokud se podíváme na prefereční hlasy. Lidé zde totiž na kandidátce kroužkovali výhradně dvojici politiků ze vzdálenější Krupky – dvojku kandidátky starostu Matouše a krupského místostarostu Roučka, který měl na kandidátce číslo deset.

Preferenční hlasy pro politiky z Krupky. Zdroj: ČSÚ

Z ostatních kandidátů získala jediný preferenční hlas trojice Marie Čápová, Michaela Vaňková a Lukáš Znojemský, první dvě jmenované jsou učitelka a lékařka z Ústí nad Labem, Znojemský z Litoměřic. Žádný další politik včetně jedničky kandidátky, stávajícího poslance Jaroslava Foldyny, preferenční hlas nedostal.

Matouš a Rouček dostali shodně po 31 preferenčních hlasech.

 

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

  1. Krupka napsal:

    Klasika od již zmiňovaných pánů. Ono se to projeví příští rok v komunálních volbách už ted mají staženou zadnici. Zajímavé je také ten poznatek, že dost lidí včetně p. Roučka a dalších zastupitelů ze strany ČSSD mají skvělé vysoké školy, ale neumí se takřka ani podepsat rusky neumí ani slovíčko(VŠ z ruska). To jak rozkrádají Krupku ani nemluvím….

Přidávání komentářů není povoleno