,

Krupka v akci v Mojžíři. Aneb podivuhodný úspěch ČSSD na ústeckém sídlišti

Napsal/a Robert Malecký 21. října 2017

Z Krupky na Teplicku je to do ústecké čtvrti Mojžíř 25 kilometrů. Autem tuto vzdálenost ujedete za půl hodiny a musíte přitom projet celé krajské město. Přesto právě v jednom z mojžířských volebních okrsků zázračně uspěli dva politici ČSSD z Krupky. Starosta Zdeněk Matouš a jeho zástupce Karel Rouček.

Policie v sobotu oznámila, že vyšetřuje kupčení s hlasy v jednom z ústeckých volebních okrsků. Jde konkrétně o okrsek 2016 na sídlišti v Mojžíři. Na možné kupčení upozornil Český rozhlas.

Pokud si detailně projdeme volební výsledky v uvedeném okrsku, vyjdou najevo zajímavá fakta.

ČSSD zde dosáhla vysoce nadprůměrného výsledku 22,05 %, což je trojnásobek jejího krajského zisku 6,61 %. V absolutních číslech to v Mojžíři znamenalo 45 hlasů z 204 platných odevzdaných obálek.

Zisk ČSSD ve volebním okrsku 2016 v Mojžíři. Zdroj: ČSÚ

Ještě zajímavější pohled získáme, pokud se podíváme na prefereční hlasy. Lidé zde totiž na kandidátce kroužkovali výhradně dvojici politiků ze vzdálenější Krupky – dvojku kandidátky starostu Matouše a krupského místostarostu Roučka, který měl na kandidátce číslo deset.

Preferenční hlasy pro politiky z Krupky. Zdroj: ČSÚ

Z ostatních kandidátů získala jediný preferenční hlas trojice Marie Čápová, Michaela Vaňková a Lukáš Znojemský, první dvě jmenované jsou učitelka a lékařka z Ústí nad Labem, Znojemský z Litoměřic. Žádný další politik včetně jedničky kandidátky, stávajícího poslance Jaroslava Foldyny, preferenční hlas nedostal.

Matouš a Rouček dostali shodně po 31 preferenčních hlasech.

 

 

1 komentář

  1. Krupka napsal:

    Klasika od již zmiňovaných pánů. Ono se to projeví příští rok v komunálních volbách už ted mají staženou zadnici. Zajímavé je také ten poznatek, že dost lidí včetně p. Roučka a dalších zastupitelů ze strany ČSSD mají skvělé vysoké školy, ale neumí se takřka ani podepsat rusky neumí ani slovíčko(VŠ z ruska). To jak rozkrádají Krupku ani nemluvím….

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies