„Kradnúť “ může jen jeden. Aneb proč se nemají rádi Babiš a Kalousek?

Napsal/a Ondřej Neumann 2. května 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

„Jsem ráda, že je tolik mladých lidí, kteří jsou ochotni jít do politiky bez ohledu na to, jaká ta politika ve skutečnosti je,“ přivítala pražská primátorka Prahy Adriana Krnáčová politický potěr hnutí ANO. A jaké politika skutečně je?

Psisko a pravidelná rubrika „České UFO“ o tom ví své. Leccos o tom, že mladí moc dobře vědí, jak to chodí, ale naznačili ve vysílání České televize i sami členové frakce Mladé ANO.

Mladý muž: „Jsem hrozně zastáncem pana Babiše, hlavně. Líbí se mi jeho názory, jak prostě v Poslanecké sněmovně a jsem zastáncem Agrofertu.“

Další členka Mladého ANO doplnila: „Propojení politiky a podnikání? Tak určitě to má něco do sebe, že jo.“ Otázka redaktorky ČT: „Nevidíte v tom střet zájmů?“ Odpověď: „Nevidím v tom střet zájmů, přesně tak.“

Psisko si dovoluje poznamenat jen proslulé hokejové: „Tak určitě – má to něco do sebe.“


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu. Pozoruhodným výrokům se pravidelně věnuje stálá rubrika České UFO.


  • „Věřím, že Zeman si skutečně myslí, že stále nenalezený Peroutkův článek skutečně četl, je to součást jeho neurologické diagnózy“. Profesor neurologie a vydavatel Přítomnosti Martin Jan Stránský.

Bludný alkoholismus jako diagnóza?

 

  •  „Nejsem poradce Andreje Babiše, ale nevidím důvod proč by se nemohl někdy zeptat na názor lidí, kterých si váží. (…) Nejsem a nebyl jsem zaměstnanec firmy Mafra, dodávám pouze LN a serveru Lidovky.cz každý den blog-komentář a jednou týdně debatu s ekonomy“. Český novinář, hudebník, disident, signatář Charty 77 Jan Macháček, toho času zároveň ve službách mediální i politické divize skupiny Agrofert.

Psisku je smutno. Moc smutno…

 

  • „Prosím, vychovávejte své děti k tomu, aby byl sport sportem, a ne tou žumpou, co tady ve fotbale teď máme!!!!“, napsal na svůj twitterový účet fotbalista Milan Baroš a nadzvedl mandle fotbalovým bafuňářům. Trest přišel vzápětí. „Naštěstí se k tomu postavil jako frajer a řekl, že si za svými výroky stojí,“ pochvaloval si vstřícný Barošův přístup šéf disciplinární komise Richard Baček.

Škoda, že novinář Macháček není stejný frajer jako fotbalista Baroš.

 

  •  Miroslav Kalousek interpeloval Andreje Babiše: „Začíná být více než zřejmé, že v onom vašem známém prohlášení, že všeci kradnú, pro vás není ten zásadní problém to slovo kradnú, že je pro vás zásadní problém to slovo všeci, lebo krasť chcem iba sam“.

Když může krást jen jeden, nemůže ten druhý. Že by pravý důvod nenávisti mezi oběma pány?

 

  • „On má 53 zaměstnanců. Nevím úplně, co tam dělají, ani nevím, co teda předvedl za ten rok.“ Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš na adresu vicepremiéra pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka poté, co šéf KDU-ČSL kritizoval údajně „tupé škrty“ šéfa ANO v návrhu rozpočtu na příští rok.

Psisko nechává na zvážení laskavých čtenářů, co za poslední rok předvedl pan ministr financí…

 

 

 

 

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)