Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Andrej Babiš,

Konečně máme pořádného teroristu, jak demokratizovat fetiš a jak se hubne s Andrejem

PSÍ UŠI. My jsme své zdejší pravidelné psaní tentokrát posunuli z neděle na pondělí, a dobře jsme udělali. Unikl by nám totiž například krok Milana Chovance, který se na protest proti vládnutí ČSSD s Babišem prý vzdá mandátu. Z vrcholné politiky tak odchází člověk, který se do ní nikdy neměl dostat, na protest proti paktu, který ho tam vynesl. Absurdní drama level Česko 2019 nás nikdy nepřestane bavit.

 • Česko má konečně pořádného teroristu, tak jsme se konečně dočkali. Jako na potvoru je to tedy příznivec SPD, ale co už. Když se kácí les, lítají třísky, v tomto případě stromy. Bylo kolem toho celý minulý týden trochu dusno, zejména když se Okamura a spol. snažili tvrdit, že obžalovaný Jaromír Balda nemá se stranou nic společného.

„Odsuzujeme snahu mediálního i politického mainstreamu zneužívat čin zoufalého a pomateného starého člověka k dehonestování SPD.“
(tiskové prohlášení SPD Tomia Okamury, 10. ledna)

Okamurovce k prohlášení vyprovokoval článek HlídacíPes.org, který detailně popisoval vazby mezi obžalovaným teroristou a SPD. Jasně jsme v něm ukázali, že důkazů o propojení Jaromíra Baldy s hnutím je víc, než by bylo Okamurovi nejspíš milé. SPD ovšem nadále tvrdí, že je standardní demokratickou politickou stranou a vždy prosazuje řešení, které je v souladu s platnými zákony České republiky. SPD prý rovněž odsuzuje násilí. Tak se na to podíváme blíž:

„V Praze bydlí samý fetky, velice divný lidi a kavárníci.“
(členka SPD Blanka Vaňková, neobžalovaná, v odposlechu hovoru zachyceném policií)

„Ano.“
(Jaromír Balda, přiznivec SPD, obžalovaný, odsouzený na čtyři roky)

„Takže si myslím, že Praha měla být celá vymetená do povětří.“
(členka SPD Blanka Vaňková, neobžalovaná)

Nemůžeme se ubránit dojmu, že prohlášení SPD stojí tak trochu na vodě. A že před soudem, aniž bychom pomateného důchodce chtěli nějak zbavovat viny, stála spíš oběť než hlavní viník. Nebo že před oním soudem těch lidí mělo stát víc.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Velké vášně se rozhořely též kolem vyklízení žižkovské Kliniky. Češi opět ukázali, že kromě koučování biatlonu mají velký vhled též do otázek spojených se základními ústavními právy, zde myšlena práva související se soukromým vlastnictvím, a rozdělili se na dva nesmiřitelné tábory. Zásadní prohlášení ovšem přišla zevnitř Kliniky.

Na obrázku může být: 1 osoba, bradka a text

My bychom celkem proti termínu demokratizace vlastnictví nebrojili předem. Je to pořád demokracie, kde se jak známo rozhoduje hlasováním. Čili o tom, jestli mám třeba byt, by hlasovala domovní komise nebo uliční výbor, podobně s autem a telefonem, myslím, že už to tady bylo a osvědčilo se. Hlavně aby byly vložky a toaletní papír, národ bude spokojen.

 • Řečeno s klasikem: Jsou hodně důležitý věci a pak jsou ještě jiný věci, který jsou důležitý, a to je podstatný. Národ žije v sepětí se svým předsedou vlády a fandí mu v jeho snaze postavit ročně místo sedmi centimetrů dálnice rovných osm. Ale není to jediný plán, který si předseda vlády vytyčil.

„Čau lidi, od 1. ledna jsem zhubnul už dvě kila a ještě teď před odletem jdu do fitka. Můj plán? Osm kilo dolů.“
(Andrej Babiš na svém facebooku, 13. ledna)

Loni v říjnu si totiž premiér postěžoval, co všechno mu přinesl pobyt v politice: „Vážím o deset kilo víc, spím čtyři pět hodin, má rodina čelí útokům, musel jsem se odloučit od své společenské skupiny.“ Takže váhu dá do pořádku, teď ještě se pořádně prospat a občas vyrazit mezi lidi z jeho společenské skupiny, ať už to znamená cokoli. A samozřejmě zastavit to trestní stíhání. Pak bude zase líp.

 • Nejsou totiž všichni jeho fanoušky, jak si Andrej Babiš správně uvědomuje.

„Vy všichni, kdo mě nesnášíte, stěžujte si u těch dvou.“

Nebo na lampárně na Hlavním. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  citace : „Afghánec pobodal na klinice v Německu těhotnou ženu, nenarozené dítě zemřelo“. Stalo se v Bad Kreuznachu v Německu v pátek 11.1.2019.
  Komentář : Migranti je třeba „nestresovat“, na př. tím, že je nemilujeme, nebo odmítáním udělení azylu, jinak se může ledacos stát , jak vidno „z přiloženého obrázku. Nejlepší by ovšem bylo je obratem posílat tam, odkud přišli a nechat je, ať si píchají do těhotných žen u nich doma. Můžou jich mít i 4 kusy, podle islámského práva.

 2. Weber napsal:

  Zoufalí, pomatení a frustrovaní lidé dělají zoufalé činy, viz „dřevorubec“ J.Balda, ten i když má problém s pohybovým aparátem, dokázal skolit dva stromy ( co ochránci přírody?) a vyjádřil statečný postoj k neřízené imigraci. Ještě štěstí, že jej nenapadlo se upálit, mohlo by to přinést politické (nezasloužené) body hnutí SPD a to by nebylo dobře. Takto dopadlo vše dle očekávání, Tomio hodil Baldu přes palubu a je klídek. Očekávám, že konec ještě není, neboť by nebylo fér, kdyby se hnutí nezaručilo za řádný příští život zoufalce J. Baldy a ten nebyl u odvolacího senátu propuštěn do domácího ošetřování (hnutím SPD). Co se týká „klinikářů“, tak je třeba pochopit správně, vo co de, oni nepochybně nezištně ukazují většinové populaci, jak bude příští svobodný život vypadat ( v blahobytu po tech. revoluci 4.0) a posílat je škodolibě k Chocholouškovi je nepochopení, absence vzdělanosti a konzumace nesprávných mediálních zkratek. Tedy článek pana R. Maleckého je srozumitelný a oddechl jsem si. Uf!

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   „Zoufalí, pomatení a frustrovaní lidé dělají zoufalé činy, …“ Na příklad „zoufalí, pomatení a frustrovaní“ Afgánci, Iráčané, Syřané, Libyjci, Maročané a další bývalí obyvatelé islámských zemí, dělají činy, které přivádí k zoufalství pozůstalé obětí: atentátů výbušnínou, střelby do nic netušících kolemjdoucích, najíždění dodávkami či ukradeným kamionem do lidí na vánočních trzích, obětí pobodání nožem (těhotné ženy nevyjímaje), znásilnění nezletilých (i zletilých) dívek a žen vůbec.
   Ano tito „zoufalí, pomatení a frustrovaní“ přivandrovalci, způsobně nazývaní migranty, imigranty anebo úprchlíky, jsou smrtelným a nevypočitatelným nebezpečím všude tam, kde se objeví a Tomio na toto nebezpečí upozorňuje a nabádá nás, podle Vás Weber zločinně, abychom nedopustili přímé ohrožení našich občanů v důsledku jejich přítomností.
   Pozn.: Zkuste si přečíst český překlad Koránu a něco o jeho absolutní platnosti a neměnosti, pár zpráv o útocích islamistů z minulých let (zprávy hlavně z Francie, Belgie, Německa, Švédska, Finska i Ruska), ať víte o čem je řeč a před čím varuje SPD, než budete znovu všechny co nevítají islámské jedince ve svých zemích a ty co na toto nebezpečí upozorňují veřejnost, obviňovat z navádění ke zločinu, či přímo ze zločinů proti lidskosti.
   Dostupný je na př. na : https://play.google.com/store/apps/details?id=czech.quran&hl=cs

 3. Frenki Hunter napsal:

  Hučín: Myslel jsem, že dav zaútočí na Sněmovnu a zabrání zvolení Babiše. Holýma rukama už to nepůjde, už se zapouzdřili.
  „Já se s výsledky voleb neumím a nemohu smířit. My jsme ten režim zažili a já jsem nebyl nějaký pasivním trpitelem,“ říká disident, bývalý důstojník BIS a válečný veterán třetího odboje Vladimír Hučín.
  Já skutečně mohu říci, že jsem udělal chybu, že se mi nepodařilo získat více zbraní, výbušnin a lidí, kteří by byli ochotní do toho jít, protože pouze několik jedinců… to většinou končí špatně.
  Je potřeba nové Občanské fórum?
  Určitě je potřeba, ale Daniel Kroupa je na můj vkus trochu… On představuje praxi: nejsme jako oni, máme holé ruce. Jenže ono to nepůjde úplně s holýma rukama, protože se dnes zapouzdřili a budou se bránit. Takže je nutno počítat s mnohdy dramatickými situacemi. Tak to tedy vidím já.

Přidávání komentářů není povoleno