Konec Mynářové na Hradě? Jen plní smlouvu s rozhlasem

Alexandra Mynářová už nebude natáčet videa pro Kancelář prezidenta republiky. Manželka prezidentova kancléře to oznámila na Facebooku s tím, že nepovažuje za vhodné současně působit na Hradě (byť podle Mynářové bez nároku na honorář) a v Českém rozhlase, kde od loňského prosince moderuje rozhovorový pořad Slavné dvojice na regionálních stanicích. „Velmi ráda na sebe dobrovolně uplatním ta nejpřísnější měřítka,“ napsala Mynářová.

Ve skutečnosti má Mynářová v rozhlase smlouvu, která jí mnoho jiných možností nedává.

Smlouva, o níž informoval HlídacíPes.org, jednak moderátorce explicitně zakazuje zvát si hosty jakkoli spjaté s politikou nebo se politice ve vysílání věnovat, a také obsahuje neobvykle konkrétní výčet paragrafů Kodexu ČRo, které moderátorka musí dodržovat (viz printscreen).

Jde i o články 25.1.-25.7. Kodexu, které upravují řadu možných střetů zájmů, jakých se zaměstnanec či externista v ČRo musí vyvarovat. Například jiný moderátor regionálního vysílání ČRo Lubomír Veselý, který opakovaně přitahuje k rozhlasu negativní mediální pozornost kvůli svým excesům, nic podobného ve smlouvě nemá.

Facebook: Alexandra Mynářová

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org