Komunisti v kamenolomu Páně, jak ministr Kněžínek sám rád musel skončit a jak se hledá nový vrátný v Agrofertu

Napsal/a Robert Malecký 22. dubna 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Z pouček krizového PR, kapitola první: Zprávy, které jsou schopny vyvolat ozbrojený puč nebo jinou formu převratu, zásadně oznamujte těsně před prodlouženým víkendem. Tak se také minulý týden stalo, nová košťata jsou připravena ujmout se funkce a mést, co to dá. Lid už si po Velikonocích beztak nebude pamatovat, o co ve čtvrtek šlo, a dělně zasedne ve svých kacelářích a openspacech. A tak to má v rozvíjející se socialisticko-korporativistické společnosti být. A kdo nedrží hubu, ten přes ni dostane.

  • K Velikonocům se ještě vrátíme letmým pohledem do Ústí nad Labem. Kardinál Štěpán Trochta o litoměřické diecézi, která se pěkně kryje s bývalým Severočeským krajem, říkal, že je to kamenolom Páně. Působení na severu Čech stálo kardinála nakonec život, před 45 lety ho doslova uřval k smrti odporný člověk, krajský komunistický církevní tajemník Karel Dlabal. Sever Čech umí být skutečně krutý a stále nabízí obrazy, nad nimiž zůstává rozum stát – jako je ten následující.

fotogalerie Ústeckého deníku: „V Ústí na se na pouť vydalo přes 140 poutníků“, 19. dubna

Povšimneme si pána v saku vpravo. Kříž na Mariánskou skálu spolu s poutníky nese Oldřich Bubeníček, komunistický hejtman. V roce 1974, kdy totalitní moc a její pohůnci uštvali kardinála Trochtu k smrti, vstoupil do KSČ. Pracoval jako stranický funkcionář a ideolog, po revoluci psal do Haló novin. Dnes vládne kraji a nosí kříž na horu. Jsou to krásné obrazy.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Nyní si srovnáme pár kontradiktorických výroků a jejich prostřednictvím si ukážeme, že lež v Česku definitivně zvítězila nad pravdou. Zda i nad láskou, nevíme, ale ta jak známo „nech ide do pi*i“, abychom citovali klasika.

„Pan Kněžínek je úředník, na postu ministra spravedlnosti byl dočasně. (…) Nevím, co je na tom nepochopitelného.“
(Andrej Babiš vysvětluje dobrovolné rozhodnutí Jana Kněžínka skončit jako ministr spravedlnosti, Aktuálně.cz, 18. dubna)

„On tam přišel v personální nouzi, když jsme museli rychle nahradit paní Taťánu Malou. Dohoda byla, že je tam pan Kněžínek na nějakou omezenou dobu.“
(Andrej Babiš vysvětluje dobrovolné rozhodnutí Jana Kněžínka skončit jako ministr spravedlnosti, MF DNES, 20. dubna)

Jan Kněžínek nastupuje na ministerstvo spravedlnosti, Blesk.cz, 10. července 2018

A tak je to tady se vším. Co nejde lží, jde ještě větší, nebo aspoň opakovanou lží. Kněžínek při svém nástupu ohlásil dlouhodobé i krátkodobé plány, ještě před pár dny sliboval například nový trestní řád do konce volebního období, samozřejmě ani zmínka o tom, že by se chystal končit. Asi ho náhlost jeho dobrovolného rozhodnutí chudáka samotného zaskočila. Ale tak už to s mouřeníny chodí.

  • Andrej Babiš vybíral i nového ministra dopravy a server Seznam Zprávy o tom vydal hezký článek s titulkem „Všichni řeší záhadu, kde a jak Babiš přišel na nového ministra dopravy.“

Všichni řeší záhadu, Seznam Zprávy, 12. dubna

Prostě záhada. Nás udivuje, proč úřednice z účtárny Agrofertu vůbec řeší, kde majitel firmy sehnal nového vedoucího autoprovozu nebo vrátného. Ale asi to tak v Agrohnutí mají rádi, tyhle klepy se v podstatě nedají zastavit.

Tak klidnou mysl, už brzy i vám bude líp.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)