foto: Petr Horník / Právo / Profimedia

Kolik stojí čest předsedy Hamáčka, čemu propadla ministryně Schillerová a co na to všechno Červený trpaslík

Napsal/a Robert Malecký 9. května 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Jsme národ nespokojený, věčně remcavý, všechno je nám málo. Nestačí nám, že byl předseda ČSSD Hamáček přichycen při lžích o své cestě do Moskvy, kterou plánoval, a ne že neplánoval, a místo toho bychom chtěli hned vlastizradu. Je z toho bramboračka, ve které se sice Jan Hamáček ještě chvilku povaří místo mrkve, ale skutek utek‘. A můžeme si za to sami. Pojďme ke komentovanému přehledu týdne, jsou tu Psí uši.

  • V té části příběhu, která potvrzuje Hamáčkův záměr jet do Moskvy i v době, kdy už věděl o diverzní akci ruských rozvědčíků ve Vrběticích a chystal se z toho vyvařit nějaké ty body pro ČSSD, sehrál klíčovou roli hejtman Pardubického kraje, rovněž sociální demokrat Martin Netolický. Potvrdil verzi Seznam Zpráv, že chtěl Hamáček pro svou prezentaci z Ruska dotáhnout milion Sputniků, a šup, už nesedí v dozorčí radě České pošty. Pikantní na tom je fakt, že to přítel Hamáček příteli Netolickému sdělil tak nějak pohamáčkovsku, to znamená nijak; pardubický hejtman se to dozvěděl od jihočeského Martina Kuby, který ho ve funkci vystřídal. Prostě úplní Mirkové Dušínové, tihle socani.

„Martin Netolický byl odejit z dozorčí rady, protože předpokládám, že pokud se k vám někdo zachová nečestně, tak s ním nechcete spolupracovat.“
(místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová v OVM, iRozhlas.cz, 9. května)

Ano, takhle to pokračovalo a pro nás je to cenná sonda do hlubin duše sociálních demokratek a demokratů. Maláčová totiž zároveň bezděčně přiznala, že místo v dozorčí radě pošty patří předsedovi Asociace krajů, kterým se ovšem Kuba stal – simsalabim – loni počátkem prosince. 

„Pokud někdo nemá na té pozici být, protože to má být předseda Asociace krajů, zároveň se chová takovým způsobem, že člověk neví, jestli s ním chce spolupracovat, tak na to má právo.“
(Jana Maláčová v OVM, 9. května)

Takže si to shrneme. Čestností šermující ČSSD drží půl roku místo v dozorčí radě pošty, ačkoli patří ODS. Čestný Hamáček přítele Netolického odvolává ve chvíli, kdy se vůči němu prý zachoval nečestně. Přičemž nečestností je zde míněna pravdomluvnost. Nic, pojďme dál.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Jan Hamáček prožívá nejtěžší období svého života. To není komentář, ale vlastní slova ministra vnitra, jak je pronesl ve sněmovně. V rozhovoru pro Českou televizi pak přidal ještě těžší kalibr.

„Já za to platím svou dobrou pověstí.“
(Jan Hamáček v Interview ČT24, 4. května)

Málo sleduje Červeného trpaslíka, předseda. Kdyby sledoval, věděl by, že pověstí se nešermuje, nemusí to vždycky skončit dobře:

KRYTON: Pane, vsadím svou dobrou pověst.
RIMMER: Krytone, ty nemáš dobrou pověst.
KRYTON: Ne, ale doufám, že ji během této akce získám.
(Červený trpaslík, série šestá, díl první – „Psirény„)

  • Česko se pomalu vrací k normálu, bude třeba nastartovat i ekonomiku. Ministryně financí má pro lid vynikající nápad, jak soukromý sektor zdevastovaný vládními restrikcemi podpořit: Kupte si kytaru.

Samozřejmě nic proti, jen máme trochu strach, aby ty kapky nevytvořily úplně jiný proud, než který měla paní ministryně na mysli.

  • Když už jsme u Instagramu, v týdnu vyšlo péčí Deníku N najevo, že Schillerová na svém ministerstvu zaměstnala už tři fotografy, všechny spojené s hnutím ANO. Důvod je jediný a nijak nás nepohoršuje: Někdo ty vyžehlené fotečky pořizovat musí, to je snad jasné každému.

Vlasy paní ministryně jsou téma dlouhodobě, už loni během jednoho z lockdownů se řešilo, že si je Alena Schillerová upravuje sama doma. Bylo kolem toho tehdy hodně zlé krve, celé to působilo dojmem, že chodí natajno ke kadeřníkovi a samo-dómo je jen výmluva. Nás ale přece jen trošičku víc děsí, že si zjevně doma připravuje i státní rozpočet.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)