Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
foto: Petr Horník / Právo / Profimedia
,

Kolik stojí čest předsedy Hamáčka, čemu propadla ministryně Schillerová a co na to všechno Červený trpaslík

PSÍ UŠI. Jsme národ nespokojený, věčně remcavý, všechno je nám málo. Nestačí nám, že byl předseda ČSSD Hamáček přichycen při lžích o své cestě do Moskvy, kterou plánoval, a ne že neplánoval, a místo toho bychom chtěli hned vlastizradu. Je z toho bramboračka, ve které se sice Jan Hamáček ještě chvilku povaří místo mrkve, ale skutek utek‘. A můžeme si za to sami. Pojďme ke komentovanému přehledu týdne, jsou tu Psí uši.

 • V té části příběhu, která potvrzuje Hamáčkův záměr jet do Moskvy i v době, kdy už věděl o diverzní akci ruských rozvědčíků ve Vrběticích a chystal se z toho vyvařit nějaké ty body pro ČSSD, sehrál klíčovou roli hejtman Pardubického kraje, rovněž sociální demokrat Martin Netolický. Potvrdil verzi Seznam Zpráv, že chtěl Hamáček pro svou prezentaci z Ruska dotáhnout milion Sputniků, a šup, už nesedí v dozorčí radě České pošty. Pikantní na tom je fakt, že to přítel Hamáček příteli Netolickému sdělil tak nějak pohamáčkovsku, to znamená nijak; pardubický hejtman se to dozvěděl od jihočeského Martina Kuby, který ho ve funkci vystřídal. Prostě úplní Mirkové Dušínové, tihle socani.

„Martin Netolický byl odejit z dozorčí rady, protože předpokládám, že pokud se k vám někdo zachová nečestně, tak s ním nechcete spolupracovat.“
(místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová v OVM, iRozhlas.cz, 9. května)

Ano, takhle to pokračovalo a pro nás je to cenná sonda do hlubin duše sociálních demokratek a demokratů. Maláčová totiž zároveň bezděčně přiznala, že místo v dozorčí radě pošty patří předsedovi Asociace krajů, kterým se ovšem Kuba stal – simsalabim – loni počátkem prosince. 

„Pokud někdo nemá na té pozici být, protože to má být předseda Asociace krajů, zároveň se chová takovým způsobem, že člověk neví, jestli s ním chce spolupracovat, tak na to má právo.“
(Jana Maláčová v OVM, 9. května)

Takže si to shrneme. Čestností šermující ČSSD drží půl roku místo v dozorčí radě pošty, ačkoli patří ODS. Čestný Hamáček přítele Netolického odvolává ve chvíli, kdy se vůči němu prý zachoval nečestně. Přičemž nečestností je zde míněna pravdomluvnost. Nic, pojďme dál.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Jan Hamáček prožívá nejtěžší období svého života. To není komentář, ale vlastní slova ministra vnitra, jak je pronesl ve sněmovně. V rozhovoru pro Českou televizi pak přidal ještě těžší kalibr.

„Já za to platím svou dobrou pověstí.“
(Jan Hamáček v Interview ČT24, 4. května)

Málo sleduje Červeného trpaslíka, předseda. Kdyby sledoval, věděl by, že pověstí se nešermuje, nemusí to vždycky skončit dobře:

KRYTON: Pane, vsadím svou dobrou pověst.
RIMMER: Krytone, ty nemáš dobrou pověst.
KRYTON: Ne, ale doufám, že ji během této akce získám.
(Červený trpaslík, série šestá, díl první – „Psirény„)

 • Česko se pomalu vrací k normálu, bude třeba nastartovat i ekonomiku. Ministryně financí má pro lid vynikající nápad, jak soukromý sektor zdevastovaný vládními restrikcemi podpořit: Kupte si kytaru.

Samozřejmě nic proti, jen máme trochu strach, aby ty kapky nevytvořily úplně jiný proud, než který měla paní ministryně na mysli.

 • Když už jsme u Instagramu, v týdnu vyšlo péčí Deníku N najevo, že Schillerová na svém ministerstvu zaměstnala už tři fotografy, všechny spojené s hnutím ANO. Důvod je jediný a nijak nás nepohoršuje: Někdo ty vyžehlené fotečky pořizovat musí, to je snad jasné každému.

Vlasy paní ministryně jsou téma dlouhodobě, už loni během jednoho z lockdownů se řešilo, že si je Alena Schillerová upravuje sama doma. Bylo kolem toho tehdy hodně zlé krve, celé to působilo dojmem, že chodí natajno ke kadeřníkovi a samo-dómo je jen výmluva. Nás ale přece jen trošičku víc děsí, že si zjevně doma připravuje i státní rozpočet.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

14 komentářů

 1. Marek Loucký napsal:

  Je otázkou nakolik se máme zabývat Hamáčkovo vlastizrádným jednáním, když evidentně celý plán jeho moskevské cesty nebyl z jeho hlavy. To bychom mu přisuzovali schopnosti a kuráž, kterými v žádném případě nedisponuje. Jako pravděpodobnější vysvětlení vidím to, že Hamáček byl instruován, že okno, kdy lze na Moskvu lehce zatlačit (= vlézt do pr*ele) a získat Sputnik (= svoji popularitu) se průsakem kauzy Vrbětice pomalu uzavírá a musí jednat rychle. Asi ani na hradě nejsou tak naivní, že by mohli počítat a hrát s kompletním „ututláním“ Vrbětic. Proto se mi varianta takto drsného handlu jeví nepravděpodobně a spíš šlo jen o možnost „soft“ obchodu. Prostě chtěli využít situace a nabídnout Moskvě jenom menší ztrátu „popularity“, než jaká se dala očekávat po zveřejnění kauzy Vrbětice.
  To pochopitelně nesnímá z Hamáčka politikou zodpovědnost a titul politický břídil a idiot roku mu bude sedět právem. Zeman dosáhl svého dlouhodobého cíle, vypořádat se se svými „zrádci“ uvnitř ČSSD, jenom si při tom počínal jak slon v porcelánu a zničil celou ČSSD. Tento rok není pro mstivého starce vůbec dobrý a věřím, že krizové scénáře a neúspěchy budou na Hradčanech denním chlebem.

  • MiG napsal:

   Pane, vcelku souhlasím.
   Ovšem domnívám se, že Miloš Zeman měl vše vymyšleno tak, aby se zbavil Petříčka a aby také potopil ČSSD. Protože od doby, kdy sám ČSSD opustil, se přece setrvale snaží o zničení ČSSD.
   Myslím, že se mu to „konečně“ podařilo, mstivému starci.

   • Sámo napsal:

    Nejlepší by bylo, kdyby Zeman rezignoval z důvodu své nemoci- viz. snímky, kde Zeman stojí, ale drží jej dva členové ochranky a to tak, že je patrné to jediné- kdyby jej pustili, tak jde okamžitě k zemi- ten člověk už neudělá sám ani krok, a ta situace s jeho zdravím se nezlepší, ta bude jenom horší, obzvláště v jeho věku a celkovém fyzickém stavu. Je patrné, že jenom velmi těžko se dožije ve zdraví konce svého mandátu.

  • Jan napsal:

   Miloš Zeman? Prezident ČR? Vymyslel, Proč lžeš, nedávno jsi napsal, že prezident je neschopný myslet, že má mozek zničený alkoholem, že je senilní?

   • Jan napsal:

    Týká se i autora Psích uší.

   • Sámo napsal:

    To je pravda, že má Zeman zničené zdraví nemírným pitím alkoholu. Pokud si vyhledáš diagnózu neuropatie, tak zjistíš, že spouštěčem této nemoci je dlouhodobé nemírné pití alkoholu.

  • Ondrej napsal:

   celkem souhlas, asi to tak nejak bude, ale to Hamacko moc neomlouva, jen v jeho pripade to asi opravdu nebylo mysleno jako vlastizrada, byt to tak bohuzel vypada – on je v podstate zoufaly clovek, taky je velmi naivni a pak to tak dopada – vypada to naprosto absurdne, nedokaze se vzeprit Zemanovi a z toho nam vychazi tento sileny plan…mel by rezignovat i tak, ale to se nestane, asi tu karu CSSD potahne az do horkeho konce. a doufam, ze po volbach bude mit hradni zradce smytec, uz se naskodil opravdu moc!!

  • petrph napsal:

   Mimochodem, když už mluvíme o „oknu“, tak je zmínit to hlavní okno, kdy Hamáček držel v ruce ta dvě potřebná ministerstva, jak vnitro, tak i zahraničí, a to bylo poměrně krátké, jen pár dní.
   Když budeme odpočítávat další otevřená okna, to byl sjezd ČSSD, do kdy čekal Babiš se změnami ve vládě (pro případ, že by Petříček vyhrál),.. atd.. Pak taky, že Babišovi a Hamáčkovi právě hrozilo hlasování o nedůvěře vládě,… A taky že o těch vakcínách z Ruska se fakt jednalo a dýl..
   Je toho spousta, do toho dosti nejasná informace (a nedá se pravdivě zjistit), kdy přesně se ti kteří politici dozvěděli o působení Rusů ve Vrbětich – protože Hamáček je ministr vnitra, a ti policajti z útvaru NCOZ, co to prý zjistili už v roce 2018, patří pod něj. Takže už tu informaci mohl mít dávno a sušit si jí, až se bude hodit nejvíc.V četně tedy toho, že si taky mohl zařídit, aby se z ni zveřejnilo (i třeba Babišovi) a dalším jen to co sám potřeboval…Přičemž už vůbec nespekuluji o čem mohl kšeftovat s Rusákama, to už je úplně out of reality..

 2. petrph napsal:

  Co si tak trochu pamatuju, vloni když končila první vlna, tak se taky doporučovalo lidem aby podpořili ekonomiku, těmito způsoby. Ale hádám že většina lidí si každej rok malovat, kupovat novej kabát, natož opravovat hodinky nemusej. Co se týče různejch akcí a dovolenejch, jak už se teď publikuje, tak pro ně mají ještě od loňska poschovávané vouchery.
  Tak jedině, kdyby se už otevřely hospody, aby ty prachy lidi mohli aspoň prochlastat…:))))

 3. Tondach napsal:

  Netolický si o to koledoval už dlouho. Už jen tím, že nechtěl kandidovat za ČSSD do sněmovny! A když pak podpořil Hamáčka, když prohlásil, že o žádném „kšeftu“ nebyla řeč, aby to za dvě hodiny popřel, tak není divu, že ho Hamáček odvolal z místa, kde má správně sedět šéf asociace krajů ….
  Proč, když se mu u socanů nelíbí, neodejde, jako to kdysi elegantně udělal Tejc nebo nedávno poněkud méně elegantně Foldyna?

 4. MiG napsal:

  Pane, vcelku souhlasím.
  Ovšem domnívám se, že Miloš Zeman měl vše vymyšleno tak, aby se zbavil Petříčka a aby také potopil ČSSD. Protože od doby, kdy sám ČSSD opustil, se přece setrvale snaží o zničení ČSSD.
  Myslím, že se mu to „konečně“ podařilo, mstivému starci.

 5. pamětník napsal:

  Škoda, že se novináři nezabývají pátráním „odkud fouká domácí smrad?“ Polemiky o cti některých politiků připomínají hledání jehel v kupkách sena, nebo chlupů na dlani. Kdo vlastně udělal z ministra vnitra svou korouhvičku? Kdo další je na řadě? Možná, že to vědí oba opozičně smluvní prezidenti, kteří se 21.4. na hradě nejspíš dohodli na tom jak definitivně zlikvidovat své bývalé partaje, díky nimž v českém rybníčku dosáhli politických vrcholů. Možná stačilo oprášit osvědčené praktiky, panu Hamáčkovi do kožichu nasadit náměstka, který jej ujistil, že je nadán schopností jedním výletem do Moskvy současně stmelit svět, oživit oranžové a jako krysař vyvést čechy z pandemie.

 6. Mašinka napsal:

  Hamáček žádnou cestu neplánoval a i to letadlo odřekl. Nepřipomíná nám to něco? A když hejtman řekne nepříjemnou, ale pravdu, tak je práskač? Ale u (a)sociálních demokratů(?) mne to ani nepřekvapuje. Konečně, Alenka von Bankrot je kategorie sama pro sebe.

 7. jan komárek napsal:

  koho chtějí bohové zničit, toho zblázní mocí
  když j dost tma, jsou vidět hvězdy

Přidávání komentářů není povoleno