Kolik stláská Sobotka knedlíků, kdo vybíjí prasata kvůli migrantům a velký vůdce, soudruh Kim
PSÍ UŠI. Tak v pondělí to vypukne! Zima je tu. A Daenerys se vydala dobýt Železný trůn. Taky už se těšíte na 7. řadu Hry o trůny? Ne? A připadalo by vám divné, kdybychom sem takovéto divné vzkazy psali? Říkali byste si třeba, že nám z toho věčného sledování české politiky konečně hráblo? Že jo? Pointa je v tom, že toto napsal stále ještě předseda české vlády v pátek večer na svou sociální síť. Na důvody se nás neptejte. A nyní k dalším podstatným událostem.
- Bohuslavu Sobotkovi se nejspíš přihodilo to, co se stává lidem, kteří se těžce loučí s minulostí, jíž věnovali všechnu svou energii. Známe to u lidí, kteří prošli nějakou tou životní katastrofou spojenou se ztrátou – ať už se to týká rozchodu, ztráty zaměstnání a podobně. Upínají se k minulosti a ztrácejí kontakt s realitou.
„V Židlochovicích a Blučině jsem několikrát trávil jako středoškolák léto sbíráním meruněk (a taky jahod). Jsem moc rád, že Židlochovice obnovily tradici meruňkobraní a že jsem tam dnes mohl zajet, popovídat s lidmi, s panem starostou Vitulou, předat cenu za nejlepší meruňkovici a ochutnat vyborné (opravdu!) meruňkové knedlíky od úspěšné firmy Svoboda z Blučiny.“
Píše předseda vlády na svůj veřejný profil a pokračuje:
„Jedním z vrcholů je soutěž v pojídání meruňkových knedlíků (samozřejmě výhradně z místních meruněk), gratuluji panu Hamerskému, který jich za 20 minut zvládnul 101! Před pár lety jsem se v Miroslavi této soutěže na pozvání jejího organizátora místostarosty Volfa zúčastnil a byl jsem opravdu rád, že jsem jich do sebe dostal 32!“
Vida ho, jedlíka. Tak to pěkně gratulujeme a těšíme se, co se od pana premiéra v jeho snaze dohonit v lidovosti Andreje Babiše ještě dozvíme.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Možná to někomu přijde překvapivé, ale v této zemi ještě stále existuje sněmovna, a dokonce zasedá. Sice už do ní skoro nikdo z poslanců, a zejména ministrů, nechodí, když jsou všichni někde po meruňkách, ale to zase dává prostor vyniknout lidem, o kterých jsme nikdy neslyšeli (a už taky nikdy neuslyšíme). Jako je třeba poslanec Úsvitu (ať už to bylo cokoli) Jaroslav Holík.
„Bydlím v malé obci nedaleko Zlína. Celý Zlín a celý kraj žije jedním problémem, a tomu se říká africký mor prasat. Prosím vás, jak je možné, že na okruhu v průměru pěti kilometrů se našlo padesát uhynulých divokých prasat, kde u 30 byl prokázán africký mor, když v perimetru dvou set kilometrů se nic takového nevyskytuje. Byl bych rád, aby tyto problematické a někdy i horké otázky byly zodpovídány, abych potom nemusel řadě lidí odpovídat na jejich mnohdy ne zcela objektivní dotazy: Jo, to tady bylo nasazeno, aby v České republice nebyla prasata, aby se tady nemuseli migranti bát. Pane ministře, já vám děkuji za odpověď.“
(poslanec Holík v ústní interpelaci fyzicky i duchem nepřítomného ministra zemědělství Mariana Jurečky, 13. července)
Pokud dobře rozumíme, pan poslanec se ministra na půdě sněmovny vážně ptá, jak to, že se mor nevyskytl najednou v celé zemi, ale jen v ohnisku nákazy. Tím bychom s ohledem na předpokládanou úroveň inteligence čtenářstva náš komentář uzavřeli coby dostačující.
- Existuje nepěkné klišé vykreslující komunistickou stranu jako takové společenství bodrých taťků, co se sice příliš nerozešli se svou vražednou minulostí, ale vlastně se nic hrozného neděje. Sice mají tu Semelovou a agenta Falmera, ale jinak jsou to komunisti psí, ti na člověka nejdou. Ale jen do chvíle, než si člověk na internetu najde třeba záznam ze schůze Společnosti česko-korejského přátelství, kde Koreou je samozřejmě míněna KLDR.
„Přednášku a následnou diskusi uvedl soudruh Milan Krajča, člen Výkonného výboru Obvodního výboru KSČM Praha 3, člen Výkonného výboru Krajského výboru KSČM Praha a člen Ústředního výboru KSČM. Soudruh Vrobel seznámil přítomné s aktuální politikou KLDR a se základními tezemi její ústavy. Následně představil prezentaci fotografií z návštěvy delegace Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan v KLDR v dubnu tohoto roku u příležitosti 105. výročí narození věčného prezidenta, velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena. Shrnul své dojmy z této návštěvy hrdinné země socialismu, jež byly u všech členů delegace naprosto pozitivní. Následně odpověděl na dotazy posluchačů a rozhodně odmítl nepřátelskou pomlouvačnou kampaň proti socialistické Koreji.“
To je bonbónek vedle bonbónku. Základní teze ústavy KLDR! Věčný Kim! Hrdinná země socialismu, která tak nějak mimochodem aktuálně tvoří nejžhavější ložisko mezinárodního jaderného napětí. A člen ÚVé našich reformovaných komunistů, kteří ve většině průzkumů okupují hezké druhé místo za státní stranou Agrofert. Hezky jsme to dotáhli.
- Ale ať nekončíme truchlivě, závěrem pobavíme Pražany a zbylé nevolníky současné magistrátní sestavičky, co jsou denně nuceni sunout se Prahou v kolonách. Mladý pán Stropnický má pro ně tento vzkaz.
Jak se díváte na stále nedostavěný Pražský okruh?
„Myslím, že to není tak důležité, jak se prezentuje. Víte, že 60 % všech cest je veřejnou dopravou? To je potřeba podporovat. I kdyby byl Pražský okruh celý a přidal ještě jeden pruh, kdyby tito lidé sedli do auta, místo MHD, stejně by byl okruh k ničemu.“
(pražský radní pro dopravu Matěj Stropnický pro server Čti doma, 14. července)
Čili se vydýchejte, kupte si kolo a zajeďte si na náplavku pro nějakou tu třezalku na dobré spaní. Klidnou mysl.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Levné a pohodlné bydlení? Hledejte oblasti, které ožijí za deset let
Investor Brůna: Kdo je vlastně bohatý? Na pěkný důchod už miliony nestačí
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
7 komentářů
Nebyl vložen žádný komentář a skutečně není divu. Taková slátanina se jen tak někde nevidí. Úroveň článků na HlídacíPes.org klesá od počátku prázdnim se čtvercem času jejich trvání.
Oni mají trollové celozávodní volno, jen vy tu pořád strašíte zadarmo. To musí být frustrující.
Jeďte někam k vodě.
A co Vy? Už po, nebo ještě před „celozávodním volnem“? Docela věřím, že Vás straším, ale proč Vás to frustruje? Nechci Vám přece ublížit.
K těm migrantům (většinou muslimům) a prasatům… Tak on obecný vztah muslimů k prasatům je dost specifická věc a ostatně, je známo, jak se toho často chytají naši a vůbec evropští antiislamisté. — Tak cca přes 30-ti lety, někdy v 80.letech, se uvádělo, kterak se divoká prasata přemnožila v Tunisku a škodila na zemědělské úrodě – a jelikož pro místní představovala škůdce, ale rozhodně ne nějaký zdroj potravy, tak je tam s oblibou jezdili střílet evropští myslivci (tehdy ještě západní Němci, Italové, Francouzi). — Jinak, pokud se nemýlím, spekuluje se také, že to byla právě intenzita chovu domácích prasat (samozřejmě zdomestikovaná forma divočáka), co během staletí turecké nadvlády na Balkáně (a která po jednu dobu dosahovala až na jižní pomezí dnešního Slovenska), dost předurčila to, jak domácí obyvatelstvo podlehlo islamizaci – což se stalo hlavně v Bosně a Hercegovině a v Albánii. Tuhle informaci či spíše hypotézu, která by z našeho hlediska též mohla působit možná až trošičku vtipně, mám zafixovanou už ani nevím odkud. Ale určitě nejde o výplod nějaké propagandy či protipropagandy posledních let.
Tak se dlouho chodilo se džbánem pro vodu až se ucho s divokými prasaty utrhlo.Divoká prasata na Zlínsku mají prasečí mor.Prostě myslivci na odstřel divokých prasat nemají,je to organizace s přestárlými členy.Dělal jsem si legraci z Oty jestli už skolil to prase,jen vždy říkal,že to je problém.Nyní vyšel zákaz veterinářů ,že je nesmí myslivci dokrmovat! Je známo ,že bachyně má až tři vrhy do roka a odstřel je asi kolem 100 000 ks za rok. V r.1945 jich byl 150.Infráky a lov v noci všeho včetně bachyň a mladých a odměna za odstřel prasete 1000kč to vše má snížit stavy tohoto přemnoženého druhu.Je to dlouhodobá záležitost a měla by mezi opatření patřit i kádrová opatření , aktivním myslivcem jen do 65 let.Prasata běhala do hospod a samoobsluh a napadala psy .Je to těžký problém mysliveckého svazu.
Jen si kladu otázku, jestli v tom roce 1945 činil odstřel divokých prasat 150, nebo jestli to je odhad, že jen tolik jich zhruba u nás žilo. Narážím totiž na to, že se uvádí o období o něco pozdějším (tak cca 50.léta), že i prase divoké bylo jedním z živočišných druhů, a speciálně těch větších savců, které se v naší přírodě ocitaly na pokraji vyhynutí.
Mně se komentář líbí – vtipný a výstižný, není co dodat.