Koho potkal Klaus junior cestou na záchod, jak hnutí ANO zvyšuje daně a co nám vzkazuje Gustáv Husák

Napsal/a Robert Malecký 3. listopadu 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Krátí se nám dny a prodlužují večery, na národ přišel smutek. Státní zástupce oznámil, že se bude znovu vyšetřovat smrt Jana Masaryka. Věc je přitom jasná: v souladu s nejnovějším učením stalinistů z vedení komunistické strany měl bývalý ministr zahraničí v březnu 1948 dopravní nehodu, konkrétně šlo o nedodržení bezpečné vzdálenosti od sovětských poradců. Tuto otázku máme za vyřešenou, pojďme do chmurné současnosti.

  • Se zásadním odhalením přišel Václav Klaus mladší, toho času předseda hnutí Trikolóra a známý expert na školství, inkluzi a mazání komentářů na sociálních sítích. Po sněmovně se potulují novinářky, které si, představte si to, tykají s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem.

Na té informaci nesedí vůbec nic, snad tedy kromě těžko zpochybnitelného faktu, kam pan předseda směřoval. Ústav nezávislé žurnalistiky nemá nic společného s Deníkem N, ten zase v předmětný den neměl ve sněmovně redaktorku a nikdo z jeho redaktorů si s Bartošem netyká. Není to pravda, ale mohla by být, usoudil pan předseda a sesmolil omluvu-neomluvu.

Když se daří, tak se daří. Než půjdeme dál, škodolibě si dílo pana předsedy Klause připomeneme starším citátem z tisku.

iRozhlas.cz, 31. ledna 2019


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Jiný pan předseda – holdingu, vlády a strany – Andrej Babiš se zlobí. Dopravci zneužívají systém slev na železnici a sosají z Babišova populistického taháku peníze bokem.

„Se slevami jsme přišli, abychom pomohli seniorům a studentům. Absolutně se mi nelíbí, že toho někdo zneužívá.“
(Andrej Babiš, Novinky.cz, 29. října)

Se slevami na jízdné pro důchodce a studenty přišla vláda v září loňského roku. Za rok celá legrace stála už přes 5 a půl miliardy korun. Připomeneme si zde staré pravidlo, že všechny socialistické nápady nakonec v praxi vedou k veksláctví, obcházení, zneužívání. Vláda teď slevy zreguluje, čímž se opět posuneme o kus cesty směrem k zářné socialistické budoucnosti. Sláva.

  • Jednotliví poslanci vládního hnutí ANO se den ode dne zlepšují a posouvají své umění od naivismu k čistému dada. Třeba předseda sněmovny Radek Vondráček se pustil na pole makroekonomie – a byl z toho průšvih jako vždycky.

Zkusíme to nejprve přes definici: Daňová kvóta je makroekonomický ukazatel, který vyjadřuje celkovou úroveň daňové (plus poplatkové) zátěže v dané zemi, praví Wikipedie. Pokud by to ani tak nebylo jasné, můžeme si to zkusit představit názorně. Vláda vybere od lidu víc peněz, lidu ale neubudou. Kde se vezmou? Hnutí ANO si je nejspíš natiskne. Nebo si to řekneme natvrdo: Babišovo hnutí prostě zvyšuje daně, a ještě lže. Takhle je to nejsrozumitelnější.

  • Na Slovensku se pomalu chystají na jarní parlamentní volby a rozjíždí se předvolební kampaň. Se zajímavým vzkazem přišla marginální Komunistická strana Slovenska, která se pohybuje kolem jednoho procenta preferencí.

Je to tak jednoduše dokonalé, že by byla škoda to nevyužít i u nás. Tak si dejte nohy do tepla, už brzy i na vašich přijímačích.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)