„Kmotři to zas mají totálně pod palcem,“ říká Ten, který objevil karlovarskou losovačku
V Karlových Varech je Jiří Kotek známá postava. Už dlouho. Před rokem 1989 se po městě proháněl jako „lázeňský sekáč“ u Technických služeb na traktůrku s přezdívkou Žužla – v montérkách s laclem a v bílé košili s vázankou. Státní bezpečnost jej vedla jako nepřátelskou osobu. Podobný cejch pak neoficiálně dostal od nových mocných za své zásadové působení v místní politice. Byl to on, kdo – mimo jiné – poukázal na proslulou karlovarskou losovačku.
Z domovských Karlových Varů vyjížděl Jiří Kotek už v 80. letech do Prahy opakovaně na nejrůznější akce a všechny předlistopadové demonstrace proti komunistickému režimu. Hned po 17. listopadu pochopil, že nelze jen zpovzdálí vyčkávat, jak to dopadne „v té Praze“ a začal pořádat demonstrace v ulicích svého města.
Pečlivě připravil scénáře akcí, ale na tu první, nedělní 19. listopadu, přišlo sotva dvacet lidí. „Stejně jsme ale celý den dělali revoluci. Lili jsme do lidí informace; hlavní cíl byl, aby se přestali bát. Chtěl jsem ukázat, že to, co se děje, není věc jen nějakých elit nebo herců z Prahy.“
Opatrnost a vyčkávání místních přičítal i tomu, že Vary „byly profláknuté místo setkávání východních a západních Němců, žilo tu spoustu donašečů a město tady vždycky ovládali pinglové“.
Na generální stávku 27. listopadu nakonec dorazilo deset tisíc lidí: „To už byl dav, který by najednou klidně na obvodním výboru KSČ tamní papaláše vyházel z okna. Však se tehdy ještě klepali strachy.“
Hned v listopadu 1989 přestal Jiří Kotek chodit do práce a místo toho až do února 1990 neúnavně režíroval revoluci. Stal se mluvčím a lídrem místního Občanského fóra. „Mým ideálem byla víra v člověka, v to, že dobro zvítězí nad zlem. Jak ale jde čas a život, obávám se, že dnes už máme zase víc těch padouchů.“
První ztráta ideálů
Už v roce 1991 sestavil Jiří Kotek první nezávislé karlovarské hnutí a dostal se do městského zastupitelstva. Jak vzpomíná, lidem se po revoluci do politiky moc nechtělo, přestože cíl byl jasný: „Vyměnit ty bolševiky.“
„Nakonec ale všem těm komunistům a tajným otrnulo a vrhli se na privatizaci. Já si to uvědomoval a nainstaloval se do privatizační komise. Dost jsem věděl o tom, co se tu děje a hodně věcem jsem pak v 90. letech překážel. Chtěl jsem, aby privatizace šla hlavně formou dražby, veřejného prodeje. Už tehdy na mne začala chodit vymyšlená obvinění, co že jsem si já při privatizaci nakradl.“
Jak připomíná, obviněním proti němu – následně nikdy nepotvrzeným – se s gustem věnovala především vlivná TV Nova: „Měla obrovský dosah, mělo to na mne velký dopad, ale že by se mi za to někdy později omluvili? To ani náhodou.“
Jeho polistopadovou aktivitu mu nezapomněli ani místní příslušníci Veřejné bezpečnosti, kteří plynule přešli k porevoluční policii. „Zůstali tam v podstatě všichni,“ podotýká Kotek. Když si u kauz, v nichž měl údajně figurovat, stěžoval na postup vyšetřovatele, vždy to někdejší soudruzi odmítli s tím, že vše je v pořádku. „To byla moje první ztráta ideálů.“
Dokonce jej policisté ve velkém stylu přijeli zatknout do jeho kanceláře na statku Bochov, kde byl ředitelem. Obvinění ze zpronevěry spočívalo v tom, že na statku nechal zlikvidovat shnilou senáž, která mohla způsobit kontaminaci nedalekého vodního zdroje. Celkem se na něj postupně sešlo sedm různých obvinění.
„Volali mi kvůli tomu známí, kamarádi, dopad to mělo na rodinu. Prostě mě chtěli zlikvidovat. Chodily mi výhrůžky, překážel jsem. Byly to noční telefonáty domů, tam ticho nebo funění, vzkazy, ať se na to vy*eru… V důsledku toho tlaku se mi rozpadlo manželství,“ říká Kotek i poletech hořce, ale kvituje alespoň to, že vztahy s dnes již dospělými dětmi mu zůstaly skvělé.
„Nakonec jsem se sebral a vyrazil za krajským prokurátorem s tím, že jsem obviněný v řadě kauz a nechápu proč. Seděl jsem tam, dokud mne nepřijal. On pak obvinění četl a sám nechápal, co nezákonného jsem měl udělat. Nakonec ta stíhání zastavil jako nezákonná.“
Po ročním klidu pak v rámci předvolební antikampaně v roce 1998 k soudu dospěla jen výše zmíněná „kauza senáž“. „Byl to úplný monstrproces. Svědčili vrátný i uklízečka, trvalo to přes dva roky a nakonec to soudce uzavřel, že se žádný trestný čin nestal a že jsem správně rozhodl v rámci své kompetence ředitele.“ Stejně dopadl i následný odvolací soud.
Miliardové skandály pod kobercem
Součástí Kotkovy narůstající deziluze byl pocit, že to byl vlastně on sám, kdo pomohl po listopadu 1989 vyrůst lidem, kteří sice nahradili komunisty, ale přišli si do politiky hlavně nakrást. „Chtěl jsem se po tom, co jsem prožil za likvidační kampaň i s policií a státním zastupitelstvím, stáhnout, ale pak jsem si řekl, že přece nemůžu ustoupit a stáhnout se. To by přece bylo to, co oni chtěli.“
Celá republika jela v režimu zhasnuto: „Policisté nebyli schopni nic vyšetřit a státní zástupci taky nic neřešili. Jedině na pokyn shora, který však nepřicházel.“
V roce 2006 se pak Jiří Kotek zapsal do dějin tuzemského tažení proti korupci – jako opoziční zastupitel objevil a zveřejnil unikátní záznam z „výběru“ dodavatele na miliardovou stavbu multifunkční karlovarské haly, který do dějin vstoupila pod názvem karlovarská losovačka.
„Volali mi pak lidé z celé republiky, jak oni bojují s kryptokomunisty a zloději,“ popisuje okamžiky naděje, že něco přece jen půjde změnit. Jak říká, tehdy ještě dobře zafungovali i novináři, brzy poté prý ale přišla, především v regionální žurnalistice, změna.
„Začal na ně velký tlak, nabízení úplatků i vyhrožování. Regionální média jsou ustrašená, neškodná, nefungují. Ovšem prasárny se dějí pořád a dnes mají kmotři město totálně pod palcem,“ konstatuje.
V roce 2010 to ale ještě chvilku bylo jinak. Pokud měla původně v Karlových Varech ODS jasnou nadvládu a málem poloviční volební zisk, po volebním „losovačkovém“ období se dramaticky propadla – o desítky procent.
Kotkovo hnutí Alternativa naopak protikorupční vlna poprvé vynesla až do vedení města, sám Kotek se stal finančním náměstkem. Zaběhnuté penězovody se tím přerušily – a to byl problém. Zastupitelstvo ho už po osmi měsících z funkce odvolalo; na návrh primátora, pozdějšího hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka, dnes nového ministra pro místní rozvoj. O Kotkovi se mluvilo jako o „škůdci města“.
„Stejně jsem toho stihl docela dost. Vyhráli jsme třeba spor o Lázně III, které město prodalo za 80 milionů, i když hodnota byla pětkrát vyšší. Měl jsem konkrétní seznam dvaceti kauz, v nichž město v součtu přišlo o 3,5 miliardy korun, obvykle na předražených zakázkách. Všechny ty kauzy ovšem po mém odchodu skončily v Kulhánkově šuplíku. Proto jen s hořkým úsměvem vnímám jeho nynější nástup na ministerstvo, kde by prý měl „uklízet“ po Ivanu Bartošovi.“
Jak říká, celá republika v té době jela v režimu zhasnuto: „Policisté nebyli schopni nic vyšetřit a státní zástupci taky nic neřešili. Jedině na pokyn shora, který však nepřicházel.“
V součtu na Kotka v průběhu let přišlo asi dvacet různých trestních oznámení – s výsledkem nula. „Mnohokrát jsem věděl, že hraju vabank. Neberu se jako oběť a jsem rád, že mám čisté svědomí.“
Marketingová politika lotrů
A pak přišel Babiš. „Pozval si k sobě do průhonické Sokolovny zástupce protikorupčních organizací a hnutí, tahal z nás rozumy, i když se dušoval, že do politiky nepůjde. Ukradl si pak pro sebe protikorupční rétoriku a do svého úspěchu vrazil i spoustu peněz.“
Aktivní v politice Kotek zůstal až do roku 2016. K rozhodnutí skončit ve veřejném životě přispěla poslední podpásovka: anonymní obvinění z pedofilie a týrání ženy a dětí.
„Přišli s tím pár dní před volbami, rozdali to lidem ve městě do schránek. Policie to nijak dál neřešila, ale účel to splnilo. V širších souvislostech to zničilo i moje druhé manželství,“ podotýká. Těšit jej může aspoň Cena za odvahu Nadačního fondu proti korupci právě z roku 2016 či potvrzení účastníka 3. odboje.
V součtu na Kotka v průběhu let přišlo asi dvacet různých trestních oznámení – s výsledkem nula. „Mnohokrát jsem věděl, že hraju vabank. Neberu se jako oběť a jsem rád, že mám čisté svědomí. V politice jsem byl třicet let a žil jsem s tím, že ve hře je i moje fyzická likvidace.“
Když mu bylo šedesát, řekl si, že to už stačilo a rozhodl se odejít do předčasného důchodu. Ve Varech nadále zůstává známou postavou, veřejný život ale sleduje už jen jako vnější pozorovatel. A žádnou radost z toho, co vidí, nemá:
„Lidi neodmítají korupci, bagatelizují pravdu, rozmazávají ji do ztracena, nikdo nikomu nevěří a žene nás to do apatie a vnitřního exilu. To, co vidím dnes, je marketingová politika lotrů.“
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
33 komentářů
Pane Kotku,
máte můj neskonalý obdiv. Nastavil jste krk v boji za dobrou věc. Odnesl jste to Vy a Vaše rodina. Můj otec byl dost podobný. Měl „koule“ a nebál se říct i bolševiskému okresnímu prokurátorovi do očí co si myslí. STBáci nějakou dobu řádili, mám to v živé paměti. Naší rodinu bolševici ničili roky a mělo a má to svoje následky doteď.
Pokud si přečtete komentáře pod tímto článkem… Děkuji Vám za to, že jste bojoval. Jste chlap se srdcem na pravém místě a máte čest. To jsou vlastnosti, které jsou mezi lidmi velmi, velmi vzácně.
Ještě jednou díky.
absolutní stotožnění se….
Ach jo, obávám se, že má pan Kotek pravdu. Že to bude trvat ještě dlouho než se vybudovaná síť mezi prospěcháři po roce ´89 rozpadne. A úplně chápu, že už na to hledí zvenčí, 100 x nic umořilo osla a on toho zažil dost a nebylo to nic.
Díky za článek/rozhovor.
No a tak si tady žijeme a dál doufáme, že se konečně najde někdo jako Piráti, kteří chtěli zlodějnám udělat přítrž. A ono to jede stále ve starých kolejích.
Piráti jsou největší zoufalci politického divadélka v ČR.
Kdo není schopen splnit jediný domácí úkol, digitalizaci stavebního řízení, měl by se s velikou omluvou občanům ČR odporoučet na smetiště dějin.
Některé požadavky Pirátů, byly pouze jinak formulované požadavky komunistů. Například Kolaja i Michailidu jsou názorově čistí komunisté.
JJ, nesplnili domácí úkol…
Úkol na který se tu všeobecně přes 20 let z vysoka…
Internet se v ČR začal více rozšiřovat po r.2000 a jak se za tu dobu stalo všeobecně užívaným internetové nakupování, bankovnictví, soc. sítě a dlaší IT služby v komerční sféře. Ale úředníci se bojí o chlebíček, potřebují svá lejstra, kolonky vyplněné hůlkovým písmem…
Vždyť dodnes musím MF do DP přepisovat potvrzení od zaměstnavatele, stejné údaje posílat na 3 různá místa….
Sice digitálně ale trojmo.
A HŮLKOVÝM PÍSMEM!
Souhlasím. Řekl bych, že už někdy v roce 1998 jsem mohl podat daňové přiznání v digitální formě. V zákoně ovšem nechyběl paragraf, že jsem povinen dodat toto daňové přiznání do 10 dnů po digitálním v papírové formě. Takže zákon k hov**.
Když blbci chodí k volbám a volí nejen do parlamentu blbce, nemůže být ČR nikdy chytrým státem.🙂
Díky za tento článek, pane Břešťane. Lidé z místní politiky jako je pan Kotek si zasluhují, aby se o nich psalo, a to nejméně tak dlouho, dokud v Česku budou mít klientelismus a korupce stále zelenou. V této souvislosti by bylo dobré oslovit i dnešního ministra pro místní rozvoj pana Kulhánka, který byl krajským hejtmanem pro Karlovarský kraj (Kk) v letech 2020-2024, stejně jako paní Vildumetzová, nyní opakovaně zvolenou krajskou hejtmankou pro Kk, jak se vypořádali s kauzou pana Kotka a jeho seznamem případů, jím označených za korupční, v nichž stát přišel údajně o 3,5 miliardy korun.
musím uvést na pravou míru: v nichž MĚSTO v součtu přišlo o 3,5 miliardy korun, obvykle na předražených zakázkách. Všechny ty kauzy ovšem po mém odchodu skončily v Kulhánkově šuplíku.
Smutná vizitka polistopadového vývoje u nás. Někdy si říkám, jestli jsme neměli jít v 89 cestou Rumunska,a všechnu tu bolševickou a estebáckou verbež zlikvidovat. Dnes nám tu zase vládnou a jsou z nich milionáři. Kulhánka si velice dobře pamatuji, když ještě chodil mezi obyčejné lidi na pivo. Stačilo pár let v politickém prasečáku. Většinová společnost bohužel není složená z Jiřích Kotků, ale z Kulhánků, a bohužel tomu nepomůže ani generační výměna. Pokud někoho vychovává morálně pokřivený jedinec, vyroste z něj zase jen morálně pokřivený jedinec. 40 let bolševismu se na tomto národě neskutečně podepsalo.
Velice si pana Kotka vážím. Takových lidí je hodně málo. Sám jsem měl vážné problémy na vojně i po tom, protože jsem byl před rokem 68 členem Skautu. A tak to bylo i dále, protože jsem se nebál říct co si myslím. Stále říkám, že politika je jedno velké svinstvo a doplácí na to hlavně dělníci.
Máte pravdu pane Svatoši, jenže ti dělníci nyní ve volbách volí ANO a podobné politické subjekty. Tak to zkuste těm dělníkům nějak vysvětlit. Pan Babiš zdraží potraviny, ale dělníci budou spílat kde komu, jen ne panu Babišovi. A nebudou spílat ani sami sobě za svoji volbu.
👍 Máte pravdu.
Aktuálně probíhá přes mobily akce proti vysokým cenám potravin 27.11-3.12… Hned na začátku byla napsaná lež „…proti Fialově drahotě…“ Musel to napsat nějaky český chytrolín s IQ houpacího koně, který ani v dospělosti neví, že konečnou cenu určuje supermarket a 3/4 dodávaných základních potravin pocházejí z Babišových firem. Nějaký Fiala s tím nemá vůbec nic společného i když si o něm myslím cokoliv. Obrázek jsem stáhnul, smazal slovo „Fialově“ a poslal dál s textem „…proti drahotě…“ což už dávalo alespoň nějaký smysl.
S hloupou českou většinou to už lepší nebude. Mohlo by nás zachránit jedině opětovné připojení k Rakousku, nebo Polsku, ale oni by takové stádo tupounů stejně ani nechtěli…😂
Stačí jít po ulici a občas zaslechnout nějakou českou chytrolínku, nebo chytrolína a jejich výčet problémů za který mohou všichni ostatní…🙈 Potom jdou k volbám a hodí to Babišovi…, protože ceny jídla jsou „Fialova drahota…“🙄 Ten nahoře musí mít nervy ze železa, že ještě neselal potopu na ČR.😂
Doucho, Doucho. Kdy konečně začneš myslet mozkem, pokud ho vůbec máš. Cenu potravin především určuje cena energíí, tedy plynu, tepla, elektřiny a nafty, příp. benzínu.
Fialova drahota je důsledkem Fialovy neschopnosti, či spíše neumětelství udělat cenové stropy energií u výrobců, jak to provedli jiní politici v zemích EU. Proto máme nejdražší praviny, proto máme nejnižší kupní sílu, proto máme nejdražší energie v EU. Je to pro Douchu těžké pochopit, ale co se dá dělat . Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Nejjednodušší osoby řeknou, že za to může Babiš, viď Doucho.
Hodně slabé znalosti.😂
Zoufalý člověče, kdy začnete být konečně samostatný, přestanete se lepit, spoléhat a vymlouvat na státní krmelec, jako za socialismu.😂
Většinoví Čecháčkové, 3,6 mil placených státem, mají nejdražší a nejhorší potraviny, žádné znalosti, neb peníze dostávají od státu a nemusí si je vydělat prací.
Stát jim na dluh bez práce rozdává peníze, proto si obchodníci mohou říci jakoukoliv cenu, hloupý stát to kňouralům zase na dluh dorovná… Říká se tomu inflační spirála, která vede k bankrotu…😂
Fiala nemá továrny na máslo na rozdíl od Babiše, Tatra Hlinsko, Olma,…🙂
Já kupuji máslo pouze v Polsku, stejně jako mouku na chleba, maso, sýry, džusy, ryby, zeleninu, olej, jogurty, vajíčka i brambory… V přepočtu mě myslím naposledy vyšlo máslo z Polska asi na 46,- za 250g. mám jich v mrazáku asi 10ks. Čecháčkové, co mají vítr pod kulichem, ať si jedí co chtějí. 🙂 A nezapomeňte to tam příště zase hodit Babišovi, mě je to fuck. Produktům z Babišových firem se zásadně vyhýbám, kvalitou to není nic pro mě. 😂
Cenu potravin především určuje cena energií, tedy plynu, tepla, elektřiny a nafty, příp. benzínu. Konec citátu z příspěvku od jan. Zatím co zmíněné ceny energií pane jan pomalu klesají, ceny potravin rostou. Na vašem příspěvku tedy něco pořádně, ale opravdu pořádně, nesedí.
P.S. Tak mě napadlo, podívat se na suchá čísla na tu vaši vymyšlenou „Fialovu drahotu“, jak hodně Čecháčci zase lžou.
Jaro-léto 2024, elektřina 4,- Kč/1kWh, nafta 35,-Kč/1 litr, máslo 38,- Kč.
Na poslední faktuře za říjen 2024, elektřina 4,-Kč/1kWh, nafta 35,-/1 litr v obchodech máslo za 70,-Kč.
Takže energie nezdražily, Fiala v tom nejede a oslíci jdou tupě v houfu za Babišem, který je krmí máslem a lhaním a plní supermarkety, které si také dokáží ostříhat vlnu z tupých čecháčkovských ovcí.😂
Když se podívám na vaši logiku, tak je v podstatě zázrak, že ČR s obyvatelstvem, které je většinově tak prudce inteligentní ještě vůbec existuje. 😅
Jako zastropoval Orbán ceny pohonných hmot v Maďarsku? Tak nám napiš, jak to tam dopadlo?
Pan Kotek popisuje poměry v Karlových Varech. Pokud vím, ze všech měst v České republice mělo Rusko právě v Karlových Varech nejsilnější vliv a karlovarští kmotři měli k Rusku velmi blízko. Rusové si dělali v Karlových Varech doslova co chtěli. Jmenování Petra Kulhánka ministrem ve mně vyvolává velké množství otazníků a pochybností. Co na to BIS?
Tu dominanci Rusů v Karlových Varech dokresluje pěkná anekdota z té doby… Baví se česKý a ruský diplomat – ruský: „Pokud nedáte pokoj, zbombardujeme vám Prahu“, a na to český ruskému: „Tak my vám Karlovy Vary“.
Btw, tahle situace je už spíše zastaralá, a dnešek se ve Varech popsat slovy „Kde nic není, ani Rus nebere“.
Mrkněte se tady vedle na článek pana Brůny a komentáře pod ním
https://hlidacipes.org/investor-bruna-jak-vzkrisit-zapadakov-s-kolonadou/
I ti bohatí Rusové už se většinou odstěhovali jinam…
Docela zajímavá otázka, která ukazuje situaci u nás. Jestli bych si tipnul.
1. BIska to ze své strany a na svůj popud sama řešit nebude.
I pokud nějaké informace o podezřelých aktivitách pana Kulhánka mít může , moudře si je nechá pro sebe a na vládu ho „udávat“ (nebo jak to nazvat) nepůjde, když si už ho vláda sama navrhla. To by totiž pan Koudelka brzo dořediteloval, už za minulých vlád.
čili
2) To jediné, pokud je nějaká povinnost ze zákona, že by si musel pan nový ministr požádat a to sám o bezpečnostní prověrku – a tu ani nedělá BIS ale NBÚ, a navíc se může pěkně protáhnout, na dlouhou řadu měsíců. Jestli se to vůbec do voleb stihne.
Velký dík za Váš boj. Zdá se, že jste prohrál, ale jste morální vítěz a je moc cenné, že pan novinář o Vás napsal tento článek. Vážím si Vás !
Vážený pane Kotku,
srdce mi poskočilo hrdostí, když vidím, že jsou mezi námi stále lidé, kteří mají čest a nebojí se postavit zmetkům.
Děkuji Vám.
Zdeněk Jelen
Jste velký frajer. Klobouk dolů
Pan Kotek 👍👍👍
Stačí si přečíst notářský a celkový právní závěr „karlovarské losovačky“.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Karlovarsk%C3%A1_losova%C4%8Dka
Pane Kotku, raději si užívejte života a nešpiňte se zbytečně s Čecháčky. Je to marný boj, kde lež a podraz jsou základní normou.
Honzo , dlouho jsem Tě neviděl ale vážím si Tě jako člověka . Bohužel máš ve všem pravdu.
Opravuji JIrka Kotek speltl jsem se Honza je brácha.
V době, kdy jsem od Státního Statku Bochov, kde byl v tu dobu pan Kotek ředitelem kupoval tzv. samostatnou privatizační jednotku, tedy polorozbořený prasečák s naveženým nepotřebným bordelem jsem měl tu čest s panem Kotkem jednat. Jeho vystupování a rozhodování bylo vždy velice korektní, srozumitelná a logické. Ani známka po nějakém kšeftování, nebo dokonce korupci. Znal jsem ho od vidění z listopadových shromáždění v Karlových Varech, kdy s panem Konečným ukazovali ustrašeným lidičkám, že když se nebudeme těch bolševických mocipánů bát, brzy ze svých teplých místeček utečou. Škoda, že ti ostatní spolubojovníci v tom nechali Jirku samotného. Jelikož jsme se po letech a po pokusech o jeho odstranění a téměř likvidaci zkamarádili, měl jsem možnost se o dění pánů a paní mocných nad Karlovarským krajem a městem samotným dozvědět více. Snahy o odplatu za zmařené kšeftíky trvají dodnes. Nevěřím, že post hejtmanky, nebo ministra změní člověka, povahu a přístup zkorumpovaného politika na čistou ovečku. Naopak, větší možnosti, větší ranec peněz a vize Burešova deštníku. Pan redaktor to popsal dobře, jen by bylo asi zajímavé Více lidem otevřit oči a některé kauzy připomout. Mladí lidé dnes už o tom nic nevědí a politici si dávají práci s tím, aby se za vším zavřela voda.
Jiří moc děkuji a nadechni se a nenech se otrávit.
Zdeněk Hodina
Pana Kotka je mi velice líto, jen pro upřesnění jedné informace, která asi není zřejmá, ale dokumentuje jaká už je v tomto státu situace.
V článku zmíněný pan Kulhánek „dnes nový ministr pro místní rozvoj“, vůbec nebyl do parlamentu a skrze něj do vlády, voliči zvolen.
Toho si před pár týdny sama Fialova vláda „vybrala“ zvenčí a nechala jmenovat prezidentem Pavlem do funkce ministra.
Což ukazuje v jakém jsme dnes stavu. Že – (ač asi budou mnozí protestovat), ono tak ani nezáleží na vůli voličů, koho konkrétně si ve většině zvolí do vedení státu – jestli poslance ANO nebo SPOLU.. Ono jde o to, že taková vládně-parlamentní většina ovládá stát, a i do té vlády si mohou přidat kohokoliv dalšího, naprosto už bez vůle a souhlasu voličů.
I když samozřejmě – v tomto případě jenom na rok, do příštích voleb. Pak budou voliči vybírat znovu. Jestli někdo nechce volit ANO (což chápu), tak by se měl zamyslet nad tím, jestli jsou dnešní vládní strany tou lepší volbou
Milý Jirko, se zájmem jsem si přečetla Tvůj příběh, který jsem až tolik neznala. Pamatuji i Tvůj boj, abys mohl dostudovat. Pamatuji si Tě jako nekompromisního ve sdělení pravdy každému přímo do očí, kdy i někteří pedagogové byli „pohoršeni“ , že jsi odmítl jejich pedantsky přístup a hloupost. Toto popsané mě však šokovalo, ačkoliv si o české kotlině iluze nedělám. Přeji Ti , aby sis nyní užíval opravdu zaslouženého klidu i jiných věcí, které z života dělají příjemný pobyt na světě. Držím MOC palce. Ivana
Já osobně jsem listopad 89 přivítal a žil v naději na lepší časy asi jen jeden či dva měsíce.Když jsem pak viděl,jak komunisti zahazují legitimace a mnozí vstupují nebo dokonce sami zakládají OF a odtud přecházejí do nově založených nebo obnovených a mnohdy pravicových stran jsem stratil veškerou víru v lepší časy.A když pak si Havel udělal poradce a kamarády z bývalých kovaných komunistů,už jsem se ničemu nedivil.Dnes bohužel sklízíme plody toho,co bylo po roce 89 zaseto.
👍 Souhlasím.
Takhle nějak vidím tu „slavnou slovanskou vzájemnost“ v praxi. 😂 Dokud ještě platily rakouské zákony a zvyklosti, tak to šlo, ale od chvíle, kdy všechny „otěže“ převzal čistě „slovanský“ živel (9.května 1945), tak to jde už jenom z kopce. 😂