Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Když vy Klause, tak my Zemana, dopisy na lampárnu a zpráva z pohřbu ČSSD

Napsal/a Robert Malecký 25. září 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Bezpečnostní informační služba odhalila, že jeden z dlouhodobých agentů Ruska v České republice zajistil za celkem směšnou úplatu několika tisíc eur šíření ruské propagandy. Šéf BIS Michal Koudelka to prohlásil na konferenci o dezinformacích v Poslanecké sněmovně, a postaral se tak o hezký úvod do právě načatého týdne.

Konkrétně šlo o to, že tento vlivový agent na žádost jednoho z nejvyšších orgánů ruské státní moci zajistil, aby se ve veřejném prostoru šířily narativy podporující zahraničněpolitické zájmy Ruské federace v souvislosti s válkou na Ukrajině. A k tomu byly využity i veřejně známé osobnosti.

(ředitel BIS Michal Koudelka, ČTK, 25. září)

Koudelka, nebuďte slušnej, řekněte jména, voláme s davem, ale šéf BIS nic. Tajná služba je něco jako tajné nauky, od toho jsou tajné, aby nikdo pořádně nic nevěděl, tak půjdeme dál. 

  • Ačkoli jsou všechny postavy v následujících odstavcích skutečné, jakákoli podobnost s těmi předchozími je naopak čistě náhodná a jejich seřazení za sebe vzniklo nejspíš jen chybou v matrixu. Minule jsme zde psali o tom, kterak se bývalý český prezident Václav Klaus postavil ve vrcholící předvolební kampani na Slovensku za jejího favorita, předsedu SMERu Roberta Fica. Největší žijící český pravicový ekonom a konzervativec si z mnoha možností neomylně vybral levicového představitele mafiánského státu a my se velmi bráníme prvoplánovému puzení vidět za tím Ficovy názory na pokračování slovenské pomoci Ukrajině nebo programové chcimírství. Tak pravil Václav Klaus:

Vážený pane předsedo,
pozorně sledujeme předvolební debaty i celou atmosféru na Slovensku. Jsme tím zneklidněni a ve Vašem úspěchu vidíme šanci, aby Slovensko zůstalo demokratickou zemí a aby zůstalo samo sebou.

Když vy Klause, tak my Zemana! řekli si nejspíš v Institutu pro privatizaci lánské obory, dříve známém též jako Spolek přátel Miloše Zemana, a obratem vydali i své stanovisko:

Milý Robo, rád bych tobě i tvé straně popřál mnoho úspěchů ve volbách. My sociální demokraté jsme jedna evropská i celosvětová rodina. Věřím, že i na Slovensku sociální demokracie zvítězí a že bude úspěšnou stranou i proto, protože bude stranou mezilidské solidarity.

(Miloš Zeman, iDNES.cz, 22. září)

A milý Robo se nechal poděkovat.

Děkujeme za podporu, pane prezidente Zemane. My, sociální demokraté, sice nemáme společného zahraničního sponzora, ani masivní podporu nevládních organizací, navzdory tomu nás spojuje silnější pouto než liberály či progresivisty.

Pokud SMER zvítězí, stane se Slovensko skutečně součástí jedné velké ródiny, a to ródiny přátel Kremlu, kteří chtějí mír výměnou za ukrajinskou pokoru. Tedy právě takový ten narativ, který si tady Rusko kupovalo za zmíněných třicet stříbrných chechtáků. Ale to už by byla všechno moc velká náhoda, tomu by přece nikdo nevěřil.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Cože, to už je prvního? nezeptala se senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, když ji kdosi z rajchlovců vyzval, aby trochu proprudila nového generálního ředitele České televize Jana Součka stran pokrytí milionové demonstrace za svržení vlády, kterou provládní média svévolně a v žoldu imperialistických centrál hrubě podcenila.

Zdroj: Dopis senátorky Hamplové na lampárnu, Praha-hlavní

Ano, čtete správně: senátorka Hamplová se nezeptala, protože kdyby se zeptala, dozvěděla by se, že prvního, myšleno října, ještě nebylo. A že Jan Souček ještě generálním ředitelem není, leda by se ho chtěla ptát, zda měli v Brně dobré ráno. Paní senátorka měla jistě ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždycky. Paní senátorka se nezeptala, protože kdyby se zeptala, byla by si ušetřila trochu té ostudy.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Když už šla řeč o velké mezinárodní rodině sociálnědemokratických stran, stala se tklivá událost. Se smutkem v srdci oznamujeme všem, že nás navždy opustila milovaná i nenáviděná, kdysi slavná a veliká Česká strana sociálně-demokratická. Odešla tiše a v zapomnění po dlouhé, bolestivé nemoci napadající mozek a centrum soudnosti.


Odešlas, drahá, bez slůvka rozloučení, tak náhle, že těžko k uvěření…, chtělo by se napsat, když tu náhle: přichází vysvětlení.

 

Tak v pořádku, nic se neděje, nejde o poslední tažení, ale prý jen o vtip a hravou formu. To nás uklidnilo.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)