Ministryně obrany Jana Černochová. Foto: Czech News Center/ Rusinova Maria/ CNC / Profimedia

Když Ovčáček mluví o ruském válečném šílenství. A je na blízko s ministryní obrany

Napsal/a Robert Břešťan 18. května 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

POZNÁMKA. Stejně jako Miloš Zeman na sklonku své prezidentské kariéry zjistil, jak moc se mýlil ve své proruské politice, rozhodl se prozřít i jeho bývalý mluvčí Jiří Ovčáček. Nedávno na webu Život v Česku publikoval „exkluzivní rozhovor“ s ministryní obrany Janou Černochovou, který má některé zajímavé souvislosti.

Když se vloni v listopadu Jiří Ovčáček – k údivu mnohých – ženil (vzal si ukrajinskou uprchlici před válkou Annu a vyženil s ní i jejího šestiletého syna), měl obřad v kostele Narození Panny Marie v Záběhlicích prý i (nejméně) jednoho VIP hosta…

Jak při osobním rozhovoru s autorem tohoto textu řekl (a na opakovaný dotaz potvrdil; se zveřejněním svého jména ale nesouhlasil) jeden ze zhruba desítky účastníků svatebního obřadu, přítomna byla tehdy i ministryně obrany Jana Černochová. A její role byla větší než malá: na přání ženicha v rámci obřadu údajně předčítala vybrané pasáže z Bible.

Fotografie z akce veřejně dostupné nikde nejsou, vše proběhlo v hodně opatrném režimu, o svatbě prý nevědělo ani nejbližší okolí ženicha. „Pro nás bylo důležité, aby ta svatba proběhla absolutně v tichu v poklidu, aby nedocházelo k tomu, že nás tam přepadnou novináři. A protože nám tam ministroval nevlastní syn, chtěli jsme také, aby on měl klid,“ nechal se vloni slyšet Jiří Ovčáček.

HlídacíPes.org se na účast Jany Černochové na jeho svatbě formou SMS zeptal Jiřího Ovčáčka a dotaz položil i ministryni Černochové. Ani jeden z oslovených nereagoval.

Účast na něčí svatbě není samozřejmě nic zakázaného a obvykle (až na výjimky) ani skandálního. Pokud by to tak ale bylo, ilustrovalo by to nadstandardní vztah a též vysvětlovalo pro mnohé nečekaný rozhovor páně Ovčáčka s ministryní Černochovou.

Rozhovor totiž zejména na sociální síti Twitter vyvolal pozornost, přičemž převládalo podivení, nad obratem někdejšího proruského mluvčího proruského prezidenta, který klade dotazy jako: „Myslíte, že až skončí válečné šílenství rozpoutané Ruskem, měla by si Česká republika udržet úzké partnerství s Ukrajinou?“

„Něco, co by ještě před pár lety nenapadlo nikoho příčetného ani ve snu. Rozhovor Jiřího Ovčáčka jako neskrývaně proukrajinského redaktora s Janou Černochovou,“ napsal třeba populární účet Poslední skaut.

Jiní se ale rozčilovali nad tím, že ministryně Černochová vůbec někomu jako Jiří Ovčáček (v originále bylo vyjádřeno peprnějšími výrazy) rozhovor poskytuje.

Možné vysvětlení se nabízí: Jiřího Ovčáčka s Janou Černochovou pojí bližší vazby, než jak by to mohlo vypadat třeba z jejich dřívějších přestřelek právě na Twitteru, jako třeba zde před dvěma lety:

 

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)