Kdy rozloží Jiří Pospíšil hnutí ANO, psychiatrie ve službách trestního řízení a Andrej Babiš v Červeném pokoji

Napsal/a Robert Malecký 24. listopadu 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Událostí víkendu je bezesporu sněm TOP 09, na kterém se volí nástupce odcházejícího politického turisty Jiřího Pospíšila. Ten ve svém projevu vyzval ke spojení pravicových stran s cílem porazit Andreje Babiše, aniž by si uvědomoval, že to v pohodě zvládne sám. Stačí, aby vstoupil do hnutí ANO a pár let v něm působil. Pojďme k dalším, méně podstatným událostem.

  • Takhle: Jsou věci, které pominout nemůžeme, zároveň ale není příliš důvod se k nim dál jakkoli vyjadřovat. Čili čistě pro historický záznam sem umístíme tento výtvor…

… připomeneme, že pán je laureátem Státní ceny Miloše Zemana z loňského roku, a jdeme zase o krok dál.

  • Tajemnicí nedávno zřízené Rady vlády pro využití psychiatrie v trestním řízení – promiňte, to bude asi nějaký překlep, aktuální název zní Rada vlády pro duševní zdraví – se stala Dita Protopopová. Pamětníci si ji pamatují jako lékařku, která je podepsána pod posudkem o zdravotním stavu premiérova syna v kauze Čapí hnízdo před jeho výletem na Krym.

„Není to kontroverzní osoba.“
(předseda vlády Andrej Babiš, ČT24, 22. listopadu)

O Andreji Babišovi je už delší dobu známo, že má speciální talent na nové učebnicové definice střetu zájmů. „Paní Protopopová měla službu v Národním ústavu duševního zdraví, kdy mého syna přivezli do toho ústavu,“ říká a tváří se nechápavě. Co už nám neříká: Že to byl paní Protopopové manžel Petr, který na Krym Babiše juniora doprovázel. Prostě měla paní doktorka službu, manžel měl zrovna pár dní čas, tak vyrazili. Běžná služba české psychiatrie, hrazená z veřejného pojištění. Tisíckrát může doktorka Protopopová být nejodbornější kandidátkou široko daleko od Maroka až po Krym, fakt, že ji do (Babišem nově zřízené) funkce jmenoval právě Babiš, nás zase posouvá o kousek dál směrem k Bangladéši (do Bangladéše se za příměr omlouváme).


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Andrej Babiš v posledních dvou týdnech ještě zintenzivnil permanentní volební kampaň, kterou on a jeho ministři vedou. Svědčí o tom i čísla – například v kolonce „Makáme a fotíme se“ má vláda splněno na 125 procent, v kolonce „Slibujeme a rozdáváme z cizího“ dokonce na 175 procent. My se samozřejmě můžeme pouze domnívat, co předsedu vlády tak vybudilo. Když se podíváme do plánu jeho průšvihů, vidíme tam kromě třísettisícové demonstrace minulý víkend na Letné i prosincové termíny k evropskému střetu zájmů a dotacím pro Agrofert a také finální verdikt nejvyššího státního zástupce ke kauze Čapí hnízdo. Čili někde tady budou ony důvody. V rámci kampaně se ministři vydali i na ruzyňské letiště.

Omlouváme se za šotka, nedopatřením se nám vloudila nesprávná fotografie. Správná je tato:

I na letišti Babiš plnil plán a sliboval, čili slíbil, že v roce 2028, to je za pouhých devět let, bude na letiště jezdit vlak, přes to vlak nejede.

 „Ještě dnes vydám pokyny,“
(ředitel SŽDC Jiří Svoboda odezírá ze rtů, Zdopravy.cz, 13. listopadu)

Jak je to všechno nakonec jednoduché. Na letiště nejede vlak, protože dosud nikdo nevydal ten správný pokyn. Teď už bude všechno v pořádku, uvidíte. 


Křtíme novou knihu. Všichni jsou zváni!

Přijďte si popovídat s redaktory HlídacíPes.org!


  • Existuje sen každého vedení jakékoli politické strany. Něco jako když si fotbalový trenér přeje mít ve svém týmu toho nejlepšího a zároveň nejférovějšího plejera, který je zrovna na trhu. Takovým vysněným mužem na české politické scéně je bezesporu bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola, rovina chlap.

„Mám informaci, že politické hnutí Změna 2020 požádalo o registraci, nežádal jsem ale o ni já. Stále jsem totiž krajský předseda ČSSD.“
(Jiří Zimola komentuje založení hnutí pro příští krajské volby, Novinky.cz, 13. listopadu)

Kdo o registraci žádal?

„Víc by k tomu asi řekl pan Zimola, s jakým záměrem to bylo založeno. Na základě jeho požádání jsem do toho šel.“
(jeden ze zakladatelů, radní Týna nad Vltavou David Slepička)

Na otázku, proč hnutí zaregistroval, pak Slepička řekl, že nejde o záměr štěpit ČSSD, ale o zadní vrátka. Sociální demokracii bezesporu postihuje v poslední době jedna rána za druhou, ale mít ve svých řadách Zimolu, to vypadá jako jackpot. Tak klidnou mysl, snad se pan exhejtman rozmyslí včas.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)