Foto: Profimedia

Kdo rozkopal Okamurovi hračky, tvrdá konkurence na antivax scéně a ekonom z Vysoké školy života

Napsal/a Robert Malecký 22. listopadu 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Tak jsme zase oslavili ten náš 17. listopad, předseda vlády pěkně za tmy a v šest ráno. Nijak nás to nepohoršuje, máme k tomu jedinou poznámku: Poslední prezident, který se bál chodit mezi lidi, byl nějaký doktor Husák z Bratislavy. Tím bychom debaty o Babišově případné prezidentské kandidatuře uzavřeli. Vítejte u komentovaného přehledu toho nejstrašidelnějšího z reality, kterou vinou nepřejícího osudu musíme společně prožívat.

  • Měsíc a půl po volbách stále ještě poražení hledají viníky svého neúspěchu. Přirozeně jinde než u sebe, taková už je lidská povaha. K poraženým patří i obchodní ředitel SPD Tomio Okamura, který hledal příčiny poklesu volebního zisku pod 10 procent a ztrátu dvou mandátů, následkem čehož se s ním ve sněmovně nikdo nemusí bavit a volit ho do orgánů. A našel: Mohou za to nadnárodní globální síly ve spolupráci s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským.

„Ten cíl je všude po Evropě stejný. Bohužel se jim to tentokrát v České republice povedlo. Povedlo se jim to za pomoci lidí jako je předseda ÚS Rychetský, i lidí jako je Lubomír Volný nebo pan Šlachta.“
(Tomio Okamura ve vysílání vlasteneckého Svobodného rádia, 11. listopadu)

Rozhovor to byl zajímavý i díky postřehům moderátora Vladimíra Kapala, který prý má důkazy, že byl třeba Lubomír Volný zaplacen, aby rozbíjel vlasteneckou scénu. Zcela konkrétně za tím prý měli stát čučkaři, tedy lidé z nejmenované třípísmenkové státní organizace. Okamura pak tento systém popsal:

„Nějaký jedinec se zviditelní ve vlastenecké scéně, následně je osloven státem, a když si získá důvěru vlasteneckých voličů, tak jde tvrdě proti skutečné protisystémové alternativě.“

Takhle: Stav, kdy má pacient pocit, že mu někdo chce ublížit, pronásleduje ho, věci se dějí kvůli němu, středobodu světa, je v medicíně souhrnně zařazen do škatulky paranoia. Její léčba bývá celoživotní a zahrnuje jak psychofarmaka, tak terapii. Nikdy není pozdě s ní začít, podmínkou ovšem je, aby si pacient svou situaci uvědomil. Více k tématu nemáme.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Konkurence na antivax scéně už je tak vyrovnaná, že člověk musí podnikat stále větší výpady do světa absurdit a čistého dada, aby mezi Ilonami Csákovými vynikl. Rozhodně se toho nebojí ekonom Miroslav Ševčík, který se pohádal ve vysílání CNN Prima News se spisovatelem Ondřejem Neffem o bavorský a rakouský model opatření.

„Brát si příklad z nějakých modelů z Německa nebo Rakouska, tak se vraťme do historie. Němci nám přinesli marxismus, nacismus a rozpoutali dvě světové války. (…) Je to německá věc. Vymysleli to v Německu a v Rakousku, používají to stejně jako nacistické ideologie. Je to ideologie covidismu, útok na přerozdělování bohatství a soukromé vlastnictví.“
(Miroslav Ševčík v pořadu Co Čech, to politik, 18. listopadu)

Nic proti, vyhroceným přirovnáním doba přeje. Jen nás zarazilo, že je Ševčík zároveň proděkanem na Národohospodářské fakultě, nikoli však Vysoké školy života, ale pražské Vysoké školy ekonomické. To bychom nečekali.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Podobně jako 28. října řečnil i při oslavách 17. listopadu místo nemocného prezidenta Zemana jeho předchůdce a zástupce pro věci politické Václav Klaus, dnes jeden z předních bojovníků proti ideologii covidismusu. Před Hlávkovou kolejí v Praze pronesl Václav Klaus projev, který vzápětí Institut Václava Klause vyzdvihl coby „jediný připravený, promyšlený a vážný politický projev“. Zabrousil v něm i do své oblíbené otázky, kdo vlastně (ne)porazil v roce 1989 komunistickou totalitu.

„Komunismus neporazili ani naši studenti, ani naši disidenti, že se zhroutil jako každý podobný namyšlený pokus násilím potlačit lidskou svobodu a za cenu nesčetných lidských a materiálních obětí vybudovat neživotnou utopii.“
(z projevu Václava Klause, Praha, 17. listopadu)

To dá rozum, že to nemohli být studenti ani disidenti. Každý, kdo zná dobře projevy bývalého prezidenta, dobře ví, že komunismus svrhla mlčící šedá zóna a chalupáři.

  • Závěrem už jen povzdech. EXKLUZIVNĚ se v Česku v době nastupující 567. vlny pandemie oznamují zásadní rozhodnutí orgánu dříve známého jako Vláda České republiky na sociálních sítích Andreje Babiše. Dalšího komentáře se zdržíme.

Tak klidnou mysl, snad to nějak přežijeme.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)