Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Profimedia
,

Kdo rozkopal Okamurovi hračky, tvrdá konkurence na antivax scéně a ekonom z Vysoké školy života

PSÍ UŠI. Tak jsme zase oslavili ten náš 17. listopad, předseda vlády pěkně za tmy a v šest ráno. Nijak nás to nepohoršuje, máme k tomu jedinou poznámku: Poslední prezident, který se bál chodit mezi lidi, byl nějaký doktor Husák z Bratislavy. Tím bychom debaty o Babišově případné prezidentské kandidatuře uzavřeli. Vítejte u komentovaného přehledu toho nejstrašidelnějšího z reality, kterou vinou nepřejícího osudu musíme společně prožívat.

 • Měsíc a půl po volbách stále ještě poražení hledají viníky svého neúspěchu. Přirozeně jinde než u sebe, taková už je lidská povaha. K poraženým patří i obchodní ředitel SPD Tomio Okamura, který hledal příčiny poklesu volebního zisku pod 10 procent a ztrátu dvou mandátů, následkem čehož se s ním ve sněmovně nikdo nemusí bavit a volit ho do orgánů. A našel: Mohou za to nadnárodní globální síly ve spolupráci s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským.

„Ten cíl je všude po Evropě stejný. Bohužel se jim to tentokrát v České republice povedlo. Povedlo se jim to za pomoci lidí jako je předseda ÚS Rychetský, i lidí jako je Lubomír Volný nebo pan Šlachta.“
(Tomio Okamura ve vysílání vlasteneckého Svobodného rádia, 11. listopadu)

Rozhovor to byl zajímavý i díky postřehům moderátora Vladimíra Kapala, který prý má důkazy, že byl třeba Lubomír Volný zaplacen, aby rozbíjel vlasteneckou scénu. Zcela konkrétně za tím prý měli stát čučkaři, tedy lidé z nejmenované třípísmenkové státní organizace. Okamura pak tento systém popsal:

„Nějaký jedinec se zviditelní ve vlastenecké scéně, následně je osloven státem, a když si získá důvěru vlasteneckých voličů, tak jde tvrdě proti skutečné protisystémové alternativě.“

Takhle: Stav, kdy má pacient pocit, že mu někdo chce ublížit, pronásleduje ho, věci se dějí kvůli němu, středobodu světa, je v medicíně souhrnně zařazen do škatulky paranoia. Její léčba bývá celoživotní a zahrnuje jak psychofarmaka, tak terapii. Nikdy není pozdě s ní začít, podmínkou ovšem je, aby si pacient svou situaci uvědomil. Více k tématu nemáme.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Konkurence na antivax scéně už je tak vyrovnaná, že člověk musí podnikat stále větší výpady do světa absurdit a čistého dada, aby mezi Ilonami Csákovými vynikl. Rozhodně se toho nebojí ekonom Miroslav Ševčík, který se pohádal ve vysílání CNN Prima News se spisovatelem Ondřejem Neffem o bavorský a rakouský model opatření.

„Brát si příklad z nějakých modelů z Německa nebo Rakouska, tak se vraťme do historie. Němci nám přinesli marxismus, nacismus a rozpoutali dvě světové války. (…) Je to německá věc. Vymysleli to v Německu a v Rakousku, používají to stejně jako nacistické ideologie. Je to ideologie covidismu, útok na přerozdělování bohatství a soukromé vlastnictví.“
(Miroslav Ševčík v pořadu Co Čech, to politik, 18. listopadu)

Nic proti, vyhroceným přirovnáním doba přeje. Jen nás zarazilo, že je Ševčík zároveň proděkanem na Národohospodářské fakultě, nikoli však Vysoké školy života, ale pražské Vysoké školy ekonomické. To bychom nečekali.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

 • Podobně jako 28. října řečnil i při oslavách 17. listopadu místo nemocného prezidenta Zemana jeho předchůdce a zástupce pro věci politické Václav Klaus, dnes jeden z předních bojovníků proti ideologii covidismusu. Před Hlávkovou kolejí v Praze pronesl Václav Klaus projev, který vzápětí Institut Václava Klause vyzdvihl coby „jediný připravený, promyšlený a vážný politický projev“. Zabrousil v něm i do své oblíbené otázky, kdo vlastně (ne)porazil v roce 1989 komunistickou totalitu.

„Komunismus neporazili ani naši studenti, ani naši disidenti, že se zhroutil jako každý podobný namyšlený pokus násilím potlačit lidskou svobodu a za cenu nesčetných lidských a materiálních obětí vybudovat neživotnou utopii.“
(z projevu Václava Klause, Praha, 17. listopadu)

To dá rozum, že to nemohli být studenti ani disidenti. Každý, kdo zná dobře projevy bývalého prezidenta, dobře ví, že komunismus svrhla mlčící šedá zóna a chalupáři.

 • Závěrem už jen povzdech. EXKLUZIVNĚ se v Česku v době nastupující 567. vlny pandemie oznamují zásadní rozhodnutí orgánu dříve známého jako Vláda České republiky na sociálních sítích Andreje Babiše. Dalšího komentáře se zdržíme.

Tak klidnou mysl, snad to nějak přežijeme.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

16 komentářů

 1. Michaela Peterková napsal:

  Dobrý den, k výstižnému článku jen pár psycho-poznámek – na paranoiu z principu náhled neexistuje a nemůže tedy být ani podmínkou léčby. Coby odborník zabývající se lidmi trpícími duševními poruchami jsem taky moc neocenila ten (starý (ne)dobrý) náznak, že duševní porucha je cosi, nad čím se shovívavě usmějeme ve stylu „no jo, to je chudák“ (zato my jsme letadlo).
  Jinak ale – ať dlouho žije Hlídací Pes!
  MP

  • Krkowitcz fon Milowitcz napsal:

   „To, že jsi paranoidní, neznamená, že po tobě nejdou.“ — Kurt Cobain „Territorial Pissings“

   • Pavel Liška napsal:

    Anebo taky “ To že po Vás nejdou, neznamená, že jste paranoidní… “ Stačí si vybrat 🙂

  • petrph napsal:

   Jasne ze, taky plati ze i odbornik lekar muze s pacientem resit paranoiu, az kdyz si ten pacient prizna ze tou paranoiu trpi a chce se te obavy zbavit. Nikoliv opacne ze by ji mel ten lekar na pacientovi sam objevovat a prokazovat (natoz pres media , proboha) a uz vubec ne co se tyce politickych konfliktu a v dnesni dobe. Ostatne uz skoro pred 100 lety napsal pan Nezval tenhle vers pro popis tehdejsi spolecnosti „Je to magicke smět pozorovat síly, ktere pusobi ze i melancholik Šílí. A ze to psal a to prave o mediich „Je to hydra jež má statisíce hlav, očekávaŠ s hrůzou prehled denních zpráv..

 2. Tondach napsal:

  Okamura by byl k smíchu, kdyby nebyl tragedií této země!

  • Ašek napsal:

   Tregedií by to byla v případě jeho angažmá ve vládě.Takhle je alespoň na ty boží stvoření dobře vidět.

  • josef napsal:

   … tragédů v této zemi je pochopiteně více, ale Okamura to rozhodně není. Oni ten svůj základní politický program prezentují dlouho a a rozhodně ne potichu… Tragédi „demokracie“ jsou naopak ony 2 koalice, kteří se nyní rozhodli, že SPD není demokratická . Měli by tedy dát podnět soudu ke zrušení, aby to nebyly jen populistické tlachy pronášené na „odiv“ do světa… Už tady se tzv.demokracie vymezuje proti demokracii…

   • Sámo napsal:

    Nějaký Pepa z depa se vyjadřuje k politice a vůbec jí nerozumí. Ty dvě koaliční uskupení byly naopak velmi demokratické už tím, že daly dopředu voličům zcela jasně vědět už před volbami, jak a s kým utvoří vládní koalici. Nebyli jako Babišovo hnutí ANO, které se tvářilo jako pravicová strana a po volbách utvořila s levicovou ČSSD menšinovou vládní koalice, která vládla za pomoci radikální levice z KSČM a radikální vlastenecké strany SPD, která skutečně svými kroky dokazuje, že není demokratická. Tyto 2 strany se nechaly v minulém volebním období zkorumpovat za posty ve Sněmovně a v Dozorčích radách různých polostátních firmách. Pokud by hnutí ANO mělo spolu SPD dostatek mandátů tj. 100 nebo 101, tak věřím, že by Zeman pověřil Babiše sestavením vlády a tyto 2 strany by pak s pomocí nějakých zkorumpovaných poslanců či odpadlíků vládli další 4 roky a dluh by s přehledem navýšila na 3 biliony Kč a zavedli by ČR zpátky k Sovětskému svazu. Mimochodem, znáte tu písničku Back to USSR?

    • A. S. Pergill napsal:

     Je mi líto, pětikoalice je v podstatě taková „jednotná kandidátka Národní Fronty“.

     • Václav napsal:

      Nadpis článku naprosto nevypovídá o nějakém nevhodném vyjádření pana Okamury. Ale reakce některých přispěvatelé jsou opravdu mimo mísu.
      Nebo asi neumí číst.

 3. petrph napsal:

  Ze bych si tak pripojil dalŠí naprosto paranoidní teorii o pričinách výsledku voleb, co pan Babis junior, který krátce pred vobami prijel do republiky aby verejne s medii za zady obvinil sveho otce? Ten uz ted nejak nakvap odjel za maminkou do Svycarska s tim ze uz mu dośly peníze co dostal jako zálohu na pripravenou knihu, která už nevyjde.
  A že bych si tak tipnul az bude potreba jeho svedectvi u soudu tak jiste z toho Svycarska prijede, nebo uz na tom po tech volbach co je tatik projel, nezaleži?

  • Ladislav napsal:

   Využit v předvolební antibabiš kampani a odkopnut po volbách.

   • Pavel napsal:

    Jinými slovy, babiš junior se nesmí vyjadřovat ke zločinům svého otce, jinak to budou burešovy podržtašky považovat za kampaň.

    • petrph napsal:

     Což o to, Babiš junior by se, i klidně vyjadřovat ke zločinům svého otce mohl, jenomže jestli si ho takto vozila partička novinářů co si hned všechno natáčela, tak to už kampaň je a velká. A navíc, jestli mu pan Klusák dával nějaké peníze (údajně na knihu, která nikdy nevyjde) tak ty už samozřejmě do politické kampaně přihlásil měl.

     • Anofertí zmar napsal:

      Jen taková malá otázečka….

      Vy jste mluvil s Babišem mladším o vydání knihy a on Vám řekl, že nikdy nevyjde?

 4. A. S. Pergill napsal:

  Vzhledem k tomu, že to, co Okamura popisuje, se na naší politické scéně neudálo poprvé (viz Česká národní strana, která byla v podstatě projektem BIS), a v naprosto stejném duchu se podobné věci děly a dějí i jinde (ostatně známé přepadení vysílačky v Gliwicích je ze stejného soudku), není důvod se Okamurovu podezření nějak posmívat. Navíc přesně popisuje fakta.

Přidávání komentářů není povoleno