Foto: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Kdo propásl příležitost mlčet, Marian Jurečka sedící, spící a tradice českého kolonialismu

Napsal/a Robert Malecký 8. ledna 2024
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Útok vraha na pražské filosofické fakultě se stal podle očekávání rovněž otevřeným Mistrovstvím České republiky lidí, kteří propásli dobrou příležitost mlčet. Nebo jak se kdysi hezky česky říkalo, držet nevymáchanou hubu. A není jistě náhodou, že se těchto pár soudruhů sešlo nikoli v NDR, ale ve stranách, které mají na nedržení úst postavené své živnosti.

  • Co se týče nechutných výroků, nejdál zašel poslanec SPD Jiří Kobza, který se ovšem své váhové kategorie účastnil sám. Ostatní přispěvatele přeskočil o několik levelů, nebylo to stejné hřiště, snad ani stejná planeta.

„Podle médií úspěšný absolvent FF UK, která je základnou elity progresivismu a je známá tím, že naskočí na jakoukoliv šílenost z EU (v tomto směru protesty filozofů proti klimatickým cyklům planety byly obzvláště tragikomické), sebere doma zbraně a jde vystřílet svoji školu, své kamarády a spolužáky. Není to tedy žádný konzervativní dezolát, Putinův agent či podporovatel SPD, ale špičkový produkt inkluzivního progresivistického školství.“
(Jiří Kobza v příspěvku na Facebooku, již smazaném)

Nás na celé věci fakticky zajímá jediná okolnost, a totiž zda je známý odpůrce chemtrails v tuto chvíli ještě poslancem a stále také například místopředsedou výboru pro životní prostředí.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Do velkých problémů se vlastní neuvážeností (dříve se říkalo lhaním) dostal místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Tak dlouho nevysvětloval okolnosti ministerského firemního vánočního večírku, který se konal v den střelby, po ní a dlouho do večera, až vysvětlení našli novináři, především z Blesku. Ministr se problém pokoušel vymlčet, nyní zvolil jinou strategii, pokusí se ho vysedět. O jeho možné rezignaci prý rozhodne celostátní výbor lidovců, ten se ovšem sejde na konci ledna, pokud k němu Jurečka vůbec návrh podá, to je spousta času, však to znáte, Helmut Kohl jako zakladatel a velký propagátor metody vysedění by mohl vyprávět.

Prozatím se Jurečka v televizoru vyjádřil takto:

„Včera, když jsem o tom s premiérem mluvil, tak jsem řekl, že jsem připraven i zvážit to, pokud on by to takto vyhodnotil, nabídnout svoji rezignaci.“
(Marian Jurečka v OVM, 7. ledna)

V pořádku. Jen ve větě „Rezignuji.“ má pan ministr 25 slov navíc. Ne proto, že mu nebylo hloupé v době krátce po řádění šíleného střelce juchat, ale proto, že se skoro dva týdny jako hlupák choval a vymlouval. Takového politika nechcete.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Velkou mediální odezvu získala na přelomu roku ředitelka Národní galerie Alicja Knast, Polka, která vede instituci od ledna 2021. Konkrétně šlo o anketní otázku Lidových novin, která zněla: „Jaký bude rok 2024 a jaké změny očekáváte v oboru, v němž působíte?“ A paní Knast mimo jiné odpověděla:

„Budeme muset najít nové způsoby, jak diskutovat a řešit koloniální minulost, a to i v zemích střední Evropy.“

Ale kam s tím na Čechy, kteří dobře vědí, že to tehdy s tím Togem nedopadlo a sebrali nám ho Francouzi a Britové, jako ostatně vždycky, když nám něco nesebral Rus. Ale pozor! Koloniální minulost jsme samozřejmě měli, jinak by plukovník Šnejdárek těžko mohl v roce 1919 povolat dva pluky Senegalců do bitvy o Zvolen, když táhnul na maďarské bolševiky. Že ten příběh neznáte? Patří k nejsvětlejším okamžikům česk(oslovensk)ých dějin. Citujme blog Petra Omelky, který vychází ze vzpomínek samotného Šnejdárka:

„V tu dobu probíhaly tvrdé boje kolem Zvolena a Šnejdárek měl zaútočit na Maďary ve směru Levice od severu. Byl v prekérní situaci, protože věděl, že útok bez záloh nebude úspěšný. Rozhodl se tedy ke lsti. Poručil, aby se sto vojáků převléklo do plátěných hadrů, začernili si tváře a na hlavy si uvázali z šátků turbany. Pak měli vyrazit vlakem směr Košice, na každé zastávce vystoupit, nesrozumitelně drmolit a občas říct Senegal. Díky maďarským špionům se za krátkou dobu už vědělo o Senegalcích v Pešti. Dle vyhodnocení maďarských stratégů měla posila Čechoslovákům přijít z Balkánu přes Rumunsko. Mělo se jednat o dva pluky Senegalců v počtu 6000 vojáků. Ve štábu, ale především na frontě zavládla panika a zděšení. Zkazky o tom, jaká zvěrstva tito divoši provádějí, hnaly bolševiky ve strachu ze zajetí pryč z bojiště. Netušili, že všichni ti Senegalci jsou kluci z pražských Vršovic.“

  • Před soudem stojí známý psychiatr Jan Cimický. Státní zástupkyně Martina Adámková ho viní z 39 konkrétních případů, kdy měl osahával ženy a nutit je k pohlavnímu styku. Některé popsané případy jsou jednoduše otřesné. Tak otřesné, že se nabízí otázka, jak se mohly celé roky bez povšimnutí dít.

„Svlékl jí oblečení a pokoušel se o pohlavní styk s odůvodněním, že panenství je jen dívky, která si ho zaslouží. To se mu nepodařilo, neboť mu různě uhýbala a přitom opakovala, že nechce. Nakonec se uspokojil sám rukou a svým spermatem jí potřísnil podbřišek. Odešla rozrušená a už nikdy k němu nepřišla. Mnoho let se s událostí nikomu nesvěřila, mimo jiné ztratila zcela důvěru v psychologii a psychiatrii, snažila se na to zapomenout.“
Zdroj: Seznam Zprávy, 4. ledna

A teď pozor: Státní zástupkyně navrhuje soudu, aby lékaře v případě uznání viny poslal na tři roky do vězení. Škoda, že si k tomu nedal pan Cimický jointa. Mohl dostat aspoň dvanáct let.

Pokud možno klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)