Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebooková stránka Ladislav Okleštěk,

Kampaň olomouckého hejtmana: Nejdřív cena za PR, nakonec pokuta za porušení pravidel

Olomoucký hejtman a poslanec za hnutí ANO Ladislav Okleštěk na jaře zabodoval v soutěži Česká cena za public relations. Porotu zaujal svou kampaní, která ale, jak se později ukázalo, nesplňovala deklarované cíle. Všiml si toho také Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí a na porušení pravidel kampaně doplatil jak Olomoucký kraj, tak její tvůrce.

Proti pravidlům kampaně se podle kontrolního úřadu provinil Olomoucký kraj i jeho PR poradce Ondřej Polák. Podle úřadu kraj poskytl hejtmanovi ve svém měsíčníku prostor skrze inzerci pro předvolební kampaň a měl na tuto skutečnost náležitě upozornit. Z tohoto důvodu si kraj vysloužil pokutu 18 tisíc korun. O pět tisíc nižší částku musí zaplatit i Ondřej Polák, jakožto tvůrce samotné kampaně.

Ptejte se mě, na co chcete…

Kampaň Hejtuj hejtmana se objevila začátkem letošního jara. Tvář hejtmana Oklešťka zaplnila billboardy, prostřednictvím kterých vybízela občany ke vzájemné spolupráci. Sám hejtman osobně vyzýval obyvatele Olomouce, aby se nezdráhali zaslat mu jakékoliv podněty či připomínky k fungování města. S tímto originálním projektem obsadil druhé místo v soutěži Česká cena za public relations.

Oklešťkovi se ale už od samého začátku nepodařilo tuto podle něj soukromou aktivitu placenou z vlastních peněz zřetelně oddělit od svých politických funkcí. Upoutávka na „hejtovačku″ se objevuje na facebookové i oficiální stránce hejtmana. Stejně tak i e-mailová adresa určená pro „hejtování”, která se neliší od úředního Oklešťkova mailu.

… já, na co chci, odpovím

Dále se také objevilo několik stížností ze strany občanů, kteří se snažili do výzvy zapojit a marně se pak domáhali hejtmanovy odpovědi na své „hejty”. Kritické podněty jsou veřejnosti doposud utajeny, ačkoliv Okleštěk sliboval jejich uveřejnění.

Jak upozornil HlídacíPes.org, tvůrcem kampaně je externí spolupracovník Olomouckého kraje a hnutí ANO Ondřej Polák. Kromě toho, že se jedná o iniciátora celého projektu, je také vlastníkem obou domén spojených s Oklešťkovým jménem.

Hejtman ani jeho poradce s rozhodnutím Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí nesouhlasí, dokonce zvažují podat žalobu. Okleštěk se v rozhovoru pro iROZHLAS.cz nechal slyšet, že kraji pokutu kompenzovat nebude vzhledem k tomu, že do této svojí osobní iniciativy investoval peněz už dost. Konkrétní částku však hejtman stále odmítá uvést.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře