Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Petr Topič/ MAFRA/ Profimedia
,

Jan Urban: Špatná paměť falešného a pokryteckého prezidenta Zemana

TEXT TÝDNE. Prezident Miloš Zeman se prý rozhodl vyhovět návrhu „jedné poslankyně“ – jmenuje se Barbora Urbanová (STAN), to jen pro pořádek, když už pan prezident zapomněl – a udělit nejvyšší české vyznamenání „prezidentu Zelenskému“ – nevzpomněl si ani na křestní jméno Volodymyr Zelenskyj – za jeho hrdinský boj proti agresi. Nic falešnějšího a pokrytečtějšího jsme od komunistických sjezdů a prvních májů nezažili, píše Jan Urban.

Česká veřejnost zatím drží fascinující, obdivuhodnou a nikdy nevídanou úroveň pomoci a solidarity s Ukrajinou. Je na vládě, aby veřejnosti otevřeně řekla, že se musíme připravit na dlouhé období, ve kterém zažijeme nepohodlí a omezení, větší a bolestivější, než jsou rostoucí ceny paliv a pohonných hmot.

Že s největší pravděpodobností naše hospodářství neporoste, že nebudeme mít víc, ale méně, a o to méně se ještě budeme muset rozdělit v rámci Evropské unie s milióny válečných uprchlíků.

Že na to jako Evropané máme a že jsme na to hrdí, protože Ukrajinci bojují i za naši svobodu a demokracii. A tohle je cena, kterou chceme zaplatit.

Falešný a pokrytecký Zeman

Jsme součástí demokratického Západu, který v posledních více než dvaceti letech podcenil postupnou totalitní proměnu režimu v Rusku. Naivní a nezodpovědné byly všechny snahy „restartovat“ či „racionalizovat“ vztahy se stále agresívnějším režimem Vladimíra Putina.

Čečensko, Gruzie, pak první zkušební agrese proti Ukrajině a zachvácení Krymu a dvou „republik“ na Donbase v roce 2014. Jenom jsme si namlouvali, že dále už to přece není možné. A strpěli jsme nestoudné eskapády českých putinovců, v jejichž čele byli vždy prezident Miloš Zeman a jeho předchůdce Václav Klaus. Klaus tvrdil už v roce 2014, že za konflikt na Krymu mohou Spojené státy (viz video níže).

Už v roce 2015 se ukrajinské velvyslanectví v Praze oficiálně ohradilo proti opakovaným „protiukrajinským“ výrokům Miloše Zemana. Ostatní čeští politici se raději dívali jinam.

V říjnu 2017 Miloš Zeman na Parlamentním shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku řekl, že protiruské sankce nefungují a nikdy fungovat nebudou. Ruskou anexi Krymu označil za „fait accompli“, a Ukrajině „poradil“, aby si vyjednala za anexi Krymu od Ruska kompenzace v podobě dodávek ropy a zemního plynu z Ruska.

To už se musela ozvat i vláda, která řekla, že se jedná „jen“ o prezidentův soukromý názor. Prvotřídní diplomatická ostuda. Přesto se Zeman o dva dny později v televizním rozhovoru ke svému protiukrajinskému blábolu vesele přihlásil a odmítl se za něj omluvit.

Současná ruská agrese a snaha o zničení ukrajinské samostatnosti ho prý rozrušila a rozesmutnila. Odsoudil ji, pravda, ostrými slovy. Příliš pozdě a příliš teatrálně, aby mu to někdo věřil. Vrcholem nevkusu však bylo jeho prohlášení při předávání státních vyznamenání ve Španělském sále Pražského hradu 7. března.

Rozhodl se prý vyhovět návrhu „jedné poslankyně“ – jmenuje se Barbora Urbanová (STAN), to jen pro pořádek, když už pan prezident zapomněl – a udělit nejvyšší české vyznamenání „prezidentu Zelenskému“ – nevzpomněl si ani na křestní jméno Volodymyr Zelenskyj – za jeho hrdinský boj proti agresi. Nic falešnějšího a pokrytečtějšího jsme od komunistických sjezdů a prvních májů nezažili.

Posledních deset let Miloš Zeman Ukrajinu a Ukrajince jenom urážel a poučoval o soužití s ruskou velmocí. Tvrdit, že odstoupením Sudet v roce 1938 ve prospěch hitlerovské říše si Československo mohlo přijít na dobré kšefty a kompenzace si nikdy netroufl. A nikdy mu nedojde, že na Ukrajině jde dnes o totéž.

Tohle je jen začátek

V letech první světové války vláda bez problémů umístila v Čechách nejméně sto padesát tisíc uprchlíků či nuceně přesídlených obyvatel Haliče, z území dnešního Polska a Ukrajiny. Ve velké většině šlo o nevzdělané venkovské obyvatelstvo.

Propracovaný systém umisťoval uprchlíky po domluvě do menších měst a dobře dostupných vesnic v blízkosti železnice a zajišťoval státní podporu, lékařskou péči a, kde to bylo možné, i školy. Na státní útraty místní stavební firmy stavěly na obecních či městských pozemcích unifikované dřevěné baráky jako na běžícím páse.

Kromě zavlečené epidemie, kvůli níž tehdejší Pražský dopravní podnik zakázal uprchlíkům používat tramvaje – všichni průvodčí byli k tomuto zvláště proškoleni – byla celá kampaň veřejností přijímaná bez většího zájmu.

Když o více než sto let později, v roce 2022, válka na Ukrajině během deseti dní vyžene ze země jeden a půl miliónu uprchlíků, z nichž polovinu tvoří děti a osmdesát procent dospělých jsou ženy, a do České republiky jich přijde sto tisíc, ministr vnitra začne mluvit o potřebě „zastropování“ jejich počtu.

A ohání se studiemi, které podle něj naznačují, že nepřekročitelné maximum, které Česká republika může přijmout, je dvě stě padesát tisíc uprchlíků. Což jsou dvě procenta populace. Takové Polsko je čtyřikrát větší než Česká republika – a už teď přijalo více než milión ukrajinských uprchlíků. Žádný polský politik ale nepanikaří. Asi chápou lépe než politici čeští, že tohle je jenom začátek.

HlídacíPes.org psal už v minulosti o odhadované vlně až sedmi miliónů uprchlíků. Evropská komise v neděli zveřejnila nový odhad ještě o milión vyšší.

Bude-li etnická čistka a poruštění přinejmenším levobřežní Ukrajiny válečným cílem Ruska, pak vynucený exodus ukrajinského civilního obyvatelstva do celé střední Evropy bude ještě větší a ještě dramatičtější. Českou republiku nesmí překvapit.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

100 komentářů

 1. Jan napsal:

  Ano, to je jen začátek – Klaus, Zeman a další proruští šmejdi z KSČM. Jen si vzpomeňte, jak se žilo pod vládou komunistů, kteří se bratříčkovali s bolševickým Ruskem. A nemusí být daleko doba, kdy něco podobného bude hrozit v Evropě zase. Evropa také ustupovala Hitlerovi a jak to dopadlo? Vše zničené na desetiletí a milióny mrtvých po celém světě! Zbavte se Putina a podobných, dokud je čas!

  • Miloslav napsal:

   Žilo se nám velmi dobře vy jeden hlupáku.

   • Belinda napsal:

    Je možné, že patříte k těm, kterým se žilo relativně dobře. Se zkroucenou páteří sice, ale co už, že? Jenže tu byla spousta těch, kteří si páteř kroutit nechtěli. Nebo prostě chtěli svobodně studovat, pracovat, podnikat – bez podmínek politické příslušnosti. A ti se dobře neměli. Takže hloupě nezobecňujte a neoznačujte druhé za hlupáky jen proto, že si pamatují neblahé životní zkušenosti.

   • martin napsal:

    ne, v tom komunistickém chudobinci se nám nežilo vůbec dobře. Až těď když patříme ke svobodnému světu je to fajn. Jako Evropan jsem moc spokojen a do rusského chudobince bych se nerad vracel.

    • Radomír napsal:

     I vy naivo s propagandistickým slovníkem. Což teprve kdybyste žil v chudém Masarykově Československu nebo v Rakousku Uhersku Františka Josefa, to byste si výskal, že žijete v pokročilém 21. století

     • Pavel napsal:

      Ano, v pokročilém 21. století, které se naštěstí již zbavilo komunistické nákazy. Nákazy, která tuto zemi totálně zdevastovala.

   • Ivo Válek napsal:

    Dobře? To jest jak dobře? Komunisti to sami pustili a už nikdy volby nevyhráli. Proč asi? Říct, že za komunistů bylo dobře je slabé- ještě líp bylo za Hitlera – všeho dostatek a nebyla ani kriminalita, nikdo si to nedovolil. Ale chtěl byste žít pod Hitlerem? To jste tak stádní, že nedokážete uvážit, že za komunistů jste měl jen relativní jistity a ani omylem navěky? Mohli komunisti vládnout dál po listopadu 89? Jistěže ano. Ale dospěli by ke krachu naprostému včetně hladových front u obchodů, jako tomu bylo v Bulharsku. Vy musíte být „dobře“ zabedněný…

   • ivan napsal:

    Ty si nepamatuješ fronty? No, možná jsi soudruhu nemusel stát fronty na pomeranče, mandarinky atd… Možná jsi patřil k těm vyvoleným, co měli všechno. Nicméně zaplať bůh, že komunisti jsou u konce své existence.

    • renata napsal:

     dneska si kupte pomerance, ale co to ostatni najmy drahy jako prase, potraviny drahy a to je kziti? ja se komunistu nezastavam, ale urcite se zilo lip

   • Beda napsal:

    A jezdil jste v Trabantu

  • Pavel napsal:

   Dej si obklad

   • Tomáš Velednorf napsal:

    Že Vás hubu nebolí.

   • Pavel napsal:

    Na fakta ti obklad nepomůže.

   • J. Kratochvílová napsal:

    “ V letech první světové války vláda bez problémů umístila v Čechách nejméně sto padesát tisíc uprchlíků…………“
    Pane Urbane, 1. světová válka 1914 – 1918. Tehdejší panovník zemřel v roce 1916.

    • A. S. Pergill napsal:

     Jenže po něm následoval další. A postup Ruska na Halič se konal hlavně na začátku války. Pak začali být Rusové vytlačováni do svého území a nezvládl to ani Brusilov – jeho ofenzívu fakticky zastavili zbolševizovaní vojáci. Jediná v té době funkční jednotka na straně Ruska byli naši legionáři, a ti to nemohli vytrhnout.
     MMCH, podobná situace se opakovala i za druhé světové války, kdy Svobodovci pozice ubránili, ztratili akorát předsunuté Sokolovo, ale museli ustoupit, protože na jiných úsecích fronty sověti začali ustupovat a obnažili jim křídla.

  • Přemysl Havel napsal:

   To že je Klausovo chování na hraně vlastizrady je známé už dávno!

   • A. S. Pergill napsal:

    Hloupost. Klaus vždy hájil naše zájmy. Taky až do posledka oponoval šílenosti zvané „lisabonská smlouva“, která umožňuje nacistánu a podobným státům nás přehlasovat a vnucovat nám ty jejich prasečiny.

  • Pavla napsal:

   Nestraš, nás se tato válka netýká, zatím..

  • eva napsal:

   přesně tzak to je ale lidi se bojí

 2. weislich napsal:

  mám rád krytické komentáře ale né sprosté a ohavné pomlouvání presideta Zemana , nějakým ubohým Urbanem

  • I.Sudova napsal:

   To ale není pomlouvání,to je jen konstatování fakt, která si soudný člověk může lehce ověřit.
   Naopak je hloupé se až fanaticky zastávat někoho,kdo privileguje cizí stát před svým vlastním…☹️

   • Věra napsal:

    Dobře a pravdivě napsané. Mám pocit, že spousta lidí ztratilo paměť, jsou hluší a slepí.

  • zdeněk kratochvíl napsal:

   Nauč se pravopis

  • Eržika napsal:

   Nauč se česky, inteligente !!!

  • alois Matějka napsal:

   …ale má pravdu, předsedo, má pravdu…..si

  • Kadeřávek Jiří napsal:

   Není možná pomluva,když veřejně lže
   /eman/

   • lovechlav napsal:

    A že nám „Gentleman Zeman “ veřejně a navíc i s úsměvem lže –
    tak to nám už několikrát i předvedl !

  • Ivana napsal:

   nedá mi to a musím odpovědět weislich to není sprosté a ohavné pomlouvání Zemana, ale pravda o Zemanovi.

   • Zdenda napsal:

    Divím se, že ještě někoho zajímají politické mrtvoly – Zeman, Klaus.

  • Jaroslav napsal:

   Plně s Vaším názorem souhlasím, president Miloš Zeman je z našich polistopadových presidentů
   zatím ten největší vlastenec na rozdíl od dnešní vládnoucí garnitury

   • ANN napsal:

    Přesně.

   • Sámo napsal:

    Zatím to vypadá spíš, že hrál malou domů s tím, že republiku připravil o stovky miliard- 100 miliard odpustil například Putinovu Rusku v roce 2001- dluh Ruska z dob SSSR.

    • A. S. Pergill napsal:

     Neodpustil, jen se to z peněz převedlo na zboží.

    • Ondrej napsal:

     no samozrejme..z tech 100 miliard jsme nakonec dostali zlomek a zbytek se alokoval kam asi – mezi russacke spojky a pres zemanovo kamose se cast dostala i k Mlhovi..to se pekne napakovali na ucet danovych poplatniku…a je to jen stripek z toho spatneho, co zeman na nasi zemi spachal ale dost podstatny, je to velezradce a uz aby byl fuc!!

   • Zdeněk N. napsal:

    Pane Jaroslave, M. Zeman jednou, až ho bude historie s nějakým odstupem hodnotit, skončí po boku takových velikánů našich dějin, jako byl Gottwald, Husák a Zápotocký. Kousek před nimi bude možná Klaus a o velký kus třeba i Novotný a Hácha. O Masarykovi a Havlovi ani nemluvě …

   • Pavla napsal:

    Souhlas

   • skeptik napsal:

    A čím že se to „vlastenectví“ Miloše Zemana projevuje, pane Jaroslave? Tím, že chodil popíjet na ruské velvyslanectví a uhnal si tím cirhózu? Nebo snad tím, že nahrával ruské propagandě a všemožně pochleboval Putinovi? Nebo snad tím, že se obklopil dalšími Putinovými slouhy a řídil se jejich pokyny? Nebo snad tím, že nám svými proruskými postoji a aktivitami dělal ostudu po celé Evropě? Tak to je opravdu „vlastenectví“ k pohledání. Asi jste podobným „vlastencem“, jako Miloš Zeman.

    • A. S. Pergill napsal:

     A proč nedělali svým státům ostudu němečtí, francouzští a další západní politici, co si šli na „důchod“ sednout do ruských polostátních firem a bojovat za ruské zájmy? A mnozí tam sedí dosud a podílejí se na penězovodech do Ruska a zajišťuji i to, že sankce proti němu jsou v podstatě bezzubé.
     MMCH, v období od zabrání Krymu sice bylo zbrojní embargo na obchodování s Ruskem, nicméně Francie a Německo a další státy původní E12 mu dodávaly zbraně, až se z nich kouřilo (řada z jejich dodávek je tč. na Ukrajině). My taky nemáme zcela čisté svědomí, ale proti nim jsme s dodáním nějakých náhradních dílů, navíc použitelných i „v civilu“, příštipkáři.

  • Kája Hroneš napsal:

   To podle vás ohavné a sprosté pomlouvání rádoby prezidenta Zemana není vůbec žádné pomlouvání, ale prostoprostá realita. Jestli se vám líbí jeho bratříčkování s rusákama, tak jste doufám nezapomněl vyvěsit na 25. února z okna rudou vlajku.

   • A. S. Pergill napsal:

    Na 25. února soudruzi vypnuli „desinformační“ weby. Alespoň víme, k jakým tradicím se hlásí.

    • skeptik napsal:

     Neuvedl jste Pergille, k jakým tradicím se hlásí Putin, jestliže o den dříve napadl Ukrajinu.

  • Jarda napsal:

   Od kdy se pravda nazývá pomluvou? Lži a proruská demagogie Hradního tchoře vám evidentně vyhovuje.

  • Pavel napsal:

   Pomluva je smyšlená historka. O Zeleném Raoulovi, pardon Zemanovi, je vše co je napsáno pravda.

  • Josef II napsal:

   Ubohý veislichu,pan Urban pouze zopakoval to co ví o naších prezidentech trochu myslící lidé.Nemůžete popřít,že ty výroky prezidenti nevyslovili veřejně.Jsou to veřejní činitelé kteří jsou placeni s naších daní a proto je poviností novinářů jejich moudra zdělovat veřejnosti.Vaš komentář o sprostém a ohavném pomlouvání prezidenta Zemana svědčí,že ubohý jste vy a ne pan Urban.

  • M. Kokeš napsal:

   Tak pravopis
   odpovídá názoru
   a názor odpovídá voliči Zemana.

  • agent napsal:

   To není pomlouvání, to je pravda, proruský noku

  • Zdeněk Fejgl napsal:

   V čem vidíš, Weislichu, sprostou a ohavnou pomluvu Zemana? Zkus být konkrétní…..

  • Vita napsal:

   Píše se: kritické, to za prvé. Za druhé: Zeman si to zaslouží za své vlastizrádné podporování Putina a za své hrubé urážení lidí s jiným názorem. To není prezident v pravém slova smyslu.

  • Sámo napsal:

   Kritické je vždy s měkkým i , tvrdé y se používá ve slovech odvozených od základu krytina – například střešní krytina a ohavně a sprostě Zemana nikdo nepomlouvá, to umí akorát Zeman když hovoří o druhých.

  • Vaclav Forman napsal:

   Souhlasim.

  • Radomír napsal:

   U Urbana už jde o obsesi, jeho útoky na M. Zemana jsou velmi časté a opakují se. To není novinařina, to je osobní vendeta za cosi, co čtenářům uniká.

  • Pavel napsal:

   Zeman je nejhorší prezident po Gottwaldovi v dějinách, je to Putinova děvka, jak si napsala na své tělo ukrajinská aktivistka při volbách… a měla pravdu.

   • Radomír napsal:

    Milý Pavle, Vaše nadávka je nečestná a nízká, je to Vaše emoce, ale žádný fakt. Nebo chcete vést nekulturní a lidsky nízkou disputaci ve stylu, kdo je čí děvka? O Havlovi, Klausovi, Zemanovi?

  • TK napsal:

   Zeman tady celou dobu dělat Rusům jen onuci, vzpomeňme si jen na kolosální ostudu s Novičokem, nebo výbuchem ve Vrbetících…

 3. Hugo Adam napsal:

  Pane Weislichu, než budete příště kohokoli hodnotit, tak si před uveřejněním příspěvek přečtěte. Takto se prezentujete jako nějaký ubohý weislich.

 4. pingu napsal:

  Tajemny dej , kdy se z pravdy stane sproste a ohavne.

 5. Marta Vavrušková napsal:

  Ale,ale pane Weislich pán Urban to napsal velmi dobře, kdyby pán Zeman měl hlavu v pořádku nikdy by takto nemluvil a spostu prezidenta s hlavou vzhůru by odstoupil je to ostuda pro něho a celý náš národ po celém světě. Vždy je důstojné v nejlepším odejít.

 6. Míra napsal:

  Píšete tu “ nějakým ubohým „. Je vidět, že jej neznáte a kritizujete jeho práci. Jan Urban je žurnalista, který dělá svojí práci. Každý ví jaké má názory Zeman na novináře i žurnalistiku. Veřejně uráží kdekoho a sám má máslo na hlavě.

  • Ivan napsal:

   Lánský Tlachal se propil až do blba. Jako každý blbec se cítí povolán a neomylný. Nejlepší je ignorovat blbce, debata s ním delší než 5minut už značí dva blbce, v důležité debatě.

 7. lovechlav napsal:

  Zeman ten nemá špatnou paměť , – což jsme viděli jak se dokázal
  mstít ČSSD ,-
  když při prezidentské volbě – někteří členové jeho strany –
  dali přednost V.Klausovi !

  Zeman má „jen“ hodně, hodně , hodně – ŠPATNÝ CHARAKTER a povahu ,-
  ale zato – má velkou lásku k Putinovi a jeho Rusku !

  Kdyby neměl rád Putinovce – tak už dávno by z Hradu vyhodil
  ty své proruské ovce – tedy Nejedlého a mocnáře bez prověrky – Vratislava Mynáře

 8. M. Kokeš napsal:

  Miloš Zeman je obžaloba poslanecké sněmovny,
  že se vykašlala na masarykovské tradice I. republiky
  a dala prezidentskou volbu do rukou ulice.
  Zeman je dokonce něco tak strašného a obludného,
  že už ho nemůže překonat žádný Čech
  a tak asi ulice posadí na Hrad slovenského konfidenta StB!
  Co na tom, že je ze stejného ranku jako Putin!
  Ulice má prostě sebedestrukční sklony

 9. Jaroslav Hálek napsal:

  Pane Urbane,
  nevím, zda se Miloš Zeman vůbec dostane k tomu, aby si tento váš zvratek vůbec přečetl. Ale pokud ano, bude jej buď ignorovat nebo na něj bude reagovat svým oblíbeným rčením: Nezlobím se na vás, že mi okopáváte kotníky, vím, že výše nedosáhnete.

 10. lovechlav napsal:

  Kdepak špatná paměť – ten nic nezapomene a bude se mstít i za sto let .
  Co je u Zemana hodně špatného – tak je to jeho CHARAKTER !

 11. lovechlav napsal:

  Putinovci -Hradní mocnář bez prověrky – Vratislav
  a Lukoil Nejedlý- to jsou Zemanovi kámoši.

 12. Roman Z. napsal:

  Pan Jaroslav a Weislich zřejmě zapomněli co tady komouši za 40 let spolu s našimi sovětskými bratry napáchali na ekonomice a především na charakterech mnoha Čechů. Výsledkem je potom takový prezident a jeho sympatizanti za které se hluboce stydím. Článek výše není žádné lhaní ale prostá pravda kterou Zemanovci nechtějí přijmout. Ale to není nic nového.

  • Ondrej napsal:

   je to presne tak jak pisete..zemanovci to neprijmou ale zeman bude v nasi historii zapsan jako zradce a nicitel nasi ustavnosti..je tezko neuveritelne ,ze mohl byt zvolen opakovane..budit to velkym poucenim do budoucna!

 13. Misot napsal:

  Urban stejně jako ostatní politologové se mýlí : Z činů Zemana za posledních 30 let jednoznačně vyplývá, že je hlavně PROIZRAELSKÝ (vyslanectví chtěl do Jeruzaléma, nechtěl protiizraelského Lipavského atd.) a z toho vyplývají veškeré ostatní vztahy… Rusko a Čínu podporoval proto, že mají čilé obchodní a jiné vztahy s Izraelem (obklopené nepřátelskými arabskými státy) a tím mu pomáhají se vymanit z izolace . Od 90.let přišlo do Izraele statisíce ruských Židů, čímž se zvýšil jejich politický vliv a proto Izrael neodsoudil ruskou agresi a neposlal žádané zbraně na Ukrajinu.. A poslední cesta Trumpova ministra zahraničí vedla do Izraele, aby vymluvil vládě kontrakt s Čínou na výstavbu celého nového přístavu atd.. Teď chladnokrevně Zeman usoudil, že podpora Ruska už je neudržitelná, tak obrátil, stejně jako se vzdá podpory Číně, až obsadí Tchajwan…

 14. Tomáš Velednorf napsal:

  Zlatá devadesátá. Zlatý Klaus.

 15. Honza napsal:

  Takže vyznamenání pro Zelenského od Zemana je bezprecedentní pokrytectví. Zajímalo by mě, co by Urban napsal, kdyby k tomuto udělení nedošlo – napsal by taky, že Zeman je pokrytec, protože odměňuje jen sobě nakloněné, zatímco opravdové hrdiny, jako je Zelenský, ignoruje? Myslím, že by si měl Urban po napsání každého článku dát studenou sprchu a přehodnotit svá slova předtím, než něco pošle do redakce.

 16. Ivan napsal:

  Člověk, který svůj národ štve do předem prohrané války a žebrá, brečí a vydírá celý svět, není a nemůže být hrdina. Je pouze loutkou USA a NATO. Po válce uteče do exilu a Ukrajina mu bude ukradená.Hlavne, že splnil svůj úkol. To by Urban, převlečený komunista, mohl vědět.

  • A. S. Pergill napsal:

   1. Žádná válka není předem prohraná. Minimálně se může ukázat, že za porážku Ukrajiny by Rusko zaplatilo tolik, že by ho to vitálně ohrozilo.
   2. Zelenskij sedí v Kijevě coby spoluterč ruských bomb a raket. Není zalezlý někde v bezpečí.
   3. Pro USA a NATO by fakticky bylo lepší, kdyby Rusko Ukrajinu obsadilo za dva tři dny (jak to asi Putin měl v plánu). To konstatovali mnozí, politici i komentátoři.
   4. Pokud vznikne exilová ukrajinská vláda, bude minimálně nějakou dobu Rusku zatraceně nepříjemná. Průšvih ovšem je, že by Rusko mohlo její přítomnost na území NATO prohlásit za casus beli.
   5. Obávám se, že jeho postoj a aktivity překvapily a zaskočily prakticky celé NATO.

 17. Alena napsal:

  Klaus a Zeman se považovali za velké přátele Putina, ve skutečnosti mu leda tak dělali užitečné idioty. Putin využil jejich ukřivděnost, protože Západ si vážil Havla víc než jich, a udělal si z nich svou pátou kolonu. Samolibý prokremelský Klaus na videu se nedá poslouchat.

 18. Vaclav Forman napsal:

  Ja se narozdil od panaRomana zdomnivam , ze nejen ti komousi , ale i ti novodobi obrozenci , tu dokazali za tricet let mozna vice nez ti dnes nepopularni komousi. Rozkradli stat, udelali z tech bezcharakternich novodobe otrokare a z otroku nenapravirelne blbce. Zemana jsem dosud bral jako prvniho prezidenta , ktery nebyl jen loutkou kohokoliv a nehlede na jeho prohresky a jeho ucast na zniceni nasi narodni hrdosti, ktery si dovolil projevit svuj vlastni nazor. Ovsem to co predvadi v posledni dobe je zrejme nejake omezeni jeho mozku, a teprve ted souhlasim s jeho odstoupenim.

 19. René Skalský napsal:

  Zeman jako jediný nemá dvojí metr. Je proti VŠEM válkám. Nedávno se Srbům omluvil za masakry letectvem NATO, jehož jsme v roce 1999 byli členem. Lituji, že jsem ho nevolil….. Většina ostatních politiků je proti válce vlastně poprvé. Podpořili napadení Jugoslávie, Iráku i Libye

 20. Míla Z. napsal:

  naprosto souhlasím s názory Jana Urbana

 21. skeptik napsal:

  Co ještě dodat k Miloši Zemanovi a ještě i k Andreji Babišovi? Možná ještě to, co v knize Babišistán uvedl psychiatr Radkin Honzák ve své kapitole v této knize. Kniha Babišistán, vydalo Nakladatelství Zeď v Praze, rok 2021, strana 364:
  Společnost instinktivně tíhne k harmonii, kterou vnímá jako zdravý styl, a proto když nechal Karel IV. loupeživé rytíře pověsit, získal na sympatiích. Aby to mohl udělat, musel mít nejen všechny pozitivní rysy, které panovníkům přísluší, ale také relativně čisté ruce. Pokud se poměry dostanou až tam, že beztrestně na Hradě může sedět ožralý lhář a v čele vlády profláknutý zloděj, oba obklopeni smečkou podobných, lze těžko čekat nápravu společenství, v jehož čele se ocitly. Taková moc pak lže stejně přirozeně, jako dýchá vzduch. Lže, i když to nepotřebuje. Obludnou lež lze vytvořit i z částečných pravd.

  • A. S. Pergill napsal:

   Proti Karlovi IV jsou prakticky všichni moderní politici čučkaři.
   Kdyby Karel IV. svou politickou metodologii sepsal místo svého životopisu (nebo taky k němu), mohlo to být dílo, po jehož přečtení by Machiavelli zbledl závistí a odstoupil od úmyslu napsat Vladaře, protože v něm jen opakuje to, co Karel IV. prakticky dělal, a zdaleka ne vše.

   • skeptik napsal:

    Jenže hlavním tématem úryvku z kapitoly Radkina Honzáka není Karel IV., ale ožralý lhář a profláknutý zloděj. Jde tam o ty dva, ne o Karla IV. To vám Pergille uniklo.

    • A. S. Pergill napsal:

     Pokud ten pán takto hodnotí Karla IV. (= s takovou mírou neznalosti nebo ignorování historických fakt), pak mají jeho ostatní hodnocení +- stejnou hodnotu.

     • skeptik napsal:

      Psychiatr Radkin Honzák předvedl jak ve svých textech, tak ve svých televizních vystoupeních mnohonásobně vyšší hodnoty, než vy, Pergille. Vy mu nesaháte ani po kotníky. A jak hodnotí pan doktor Radkin Honzák Karla IV. se dozvíte až tehdy, až si úryvek z jeho kapitoly pořádně přečtete. To jste neudělal.

     • A. S. Pergill napsal:

      já jsem to přečetl a považuji to za blábol.

     • skeptik napsal:

      Já jsem přečetl vaše příspěvky. A za co myslíte, že je považuji já i další čtenáři Hlídacího psa?

     • A. S. Pergill napsal:

      Vy jistě ano, „ostatní čtenáře“ tu reagovat nevidím 🙂

     • skeptik napsal:

      Už delší dobu zjišťuji, že máte problémy se čtením a velmi krátkou paměť. Já jsem už řadu reakcí jiných čtenářů na vaše příspěvky na Hlídacím psu četl.

 22. Milan Jiřík napsal:

  Prostředí ČR až do dnešního okamžiku dezolát, uměle po celá desetiletí kroucený na politické, kulturní prostředí Ruska, včetně slavné „privatizace“ na zřejmé zadání Ruska pro budoucí polopolitické, poloekonomické, polostátní ovládání přes právě tyto oligarchy. Rok 89, nehorázná pseudorevoluce, kdy vylezle Bílá na Petřín s hitem o policajtech „všichni na Petřín“ a nikoliv povoleno ale nařízeno kluci s klukama a holky s holkama.., Gott vyšplhá na tribunu a jeli jste dál soudruzi kapitalisté… Nestydatý, lidskou důstojnost urážející způsob Zemana udržení se i nadále u moci právě tímto odporným stylem by sotva prošel v kterékoliv jenom trochu kulturním prostředí (i proto ty nejvyšší státní vyznamenání za dám dělovou ránu, bum, bum, bum a jiné výkrmné spolupracující kulturní klenoty). Takto dokonce v nedostatečném zdravotním stavu pro zcela běžnou natož válečnou dobu, kdy zítra zase něco někde může bouchnout, přičemž tč. prezident se nepostará bez početné kvalifikované pomoci ani sám o sebe, natož stát (leda tak z posledních sil o vrblatické zájmy Punina dle jeho instrukcí a příkazu). To vše za halasně odlišné vlády patřící na západ (a propagující vietnamské zástupce z daleké Asie?). Tedy po tom všem od 1968 až dosud předvedeném, prach pouhým jediným výkřikem po ránu „Putin do izolace“ cca 8:00 do kdy se v prostředí Hradu na stole povalovaly?tajné zprávy z Ukrajiny, svědčí o mohutně obludné a stejně tak mohutně opevněné a zejména zainteresované! základně soudruhů kapitalistů u koryt od roku 1968 až dosud.
  Vidno z Hradu, značný apetit na další jízdu neutuchá, vypadněte z okupačních fleků ČR, po zaplacení škod (včetně likvidace místní inteligence, vědy, kultury, která vám v tomto nesloužila k prostoduché zábavě, výchově davů.

 23. Matěna napsal:

  Zeman?
  Ten člověk se stal svou vlastní karikaturou.

 24. Ludvik Krhounek napsal:

  Ubohý je tady Zeman a Klaus

 25. Ivan Babůrek napsal:

  Prezident falešný a pokrytecký nebo preziden se špatnou pamětí? Nemusí nutně platit obojí

 26. Marta Hábová napsal:

  Je zvláštní, jak čecháčci přestali nadávat na EU, že jim bere suverenitu a i Okamura přestal vystupovat z NATO. Nebuďme naivní, podobné trolly měl Putin i na Ukrajině. A teď se nestačí divit, že bomby padají i na ně. V únoru 2014 byli ruští vojáci na Krymu, v březnu 2014 ,,uspořádali svobodné “ referendum, pak následoval Donbas… Tzv. lidové republiky uznal Rus a teď místo samostatnosti mají válkou zničená města a,, osvobození “ obyvatelé přišli o domovy. Tak by mě zajímalo, jestli jim ta samostatnost stála zato.

  • A. S. Pergill napsal:

   NATO se moc nevycajchnovalo a EU spíš škodí, obecně i v tomto konfliktu. Viz pokuta Polsku a Maďarsku, které se starají o masy uprchlíků, zatímco „vzorný žáček“, Německo, posílá Putinovi denně víc peněz, než kolik v té Ukrajině probendí. Takže mu tu válku v podstatě financuje a ještě si hraje na Mirka Dušína předstíráním boje za klima.

  • A. S. Pergill napsal:

   A, mimochodem, referendum na Krymu sledovala OSN a prohlásila je za korektní (v zásadě se nedivím. proč naprostá většina obyvatel Krymu chtěla pryč od Ukrajiny).

   • skeptik napsal:

    Žádný skutečný představitel OSN při referendu na Krymu nebyl a sledovat je nemohl. Celé referendum byla především šaškárna v ruské režii pod hlavněmi „zelených mužíků“. Pokud se tam při onom „referendu“ nějaká osoba za představitele OSN vydávala, pak to byla postava Rusy nastrčená, ne představitel OSN. Že většina obyvatel Krymu chtěla pryč od Ukrajiny tvrdí Rusové. Jistě by se takoví našli, ale kolik takových lidí bylo, nezávisle a objektivně nikdo nikdy nezjistil. Že chtěli pryč od Ukrajiny tvrdí Rusové i o obyvatelích Luhanska a Donbasu. Nyní se ukazuje, kolik těch obyvatel Luhanska a Donbasu utíká už podruhé. Nejprve utíkali před Rusy z Luhanska a Donbasu a nyní utíkají před Rusy z napadené Ukrajiny. Utíkají bez ohledu na ruské a Pergillovy lži.

    • A. S. Pergill napsal:

     Tak proč OSN tento akt schválila s odvoláním na své pozorovatele?

     • skeptik napsal:

      Že OSN schválila referendum na Krymu? Jak jste na takovou pitomost přišel? Něco takového může tvrdit snad jen Putin a Pergill.

     • A. S. Pergill napsal:

      Schválila to, na rozdíl od odtržení Kosova. Dá se to s trochou práce dohledat.

     • skeptik napsal:

      Jenže jste si tu práci s dohledáním žádnou práci nedal Pergille. Tak přestaňte hloupě kecat.

     • A. S. Pergill napsal:

      Dali si jiní.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost