Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Petr Topič/ MAFRA/ Profimedia
,

Jan Urban: Prezident se zmůže už jen na urážlivá interview a ponížené videozdravice

KOMENTÁŘ. Ruská invaze na Ukrajinu a následná okupace Krymu a Donbasu z roku 2014 za sebou zanechala čtrnáct tisíc obětí, přes třicet tisíc zraněných a podle oficiálních odhadů IOM (agentura OSN pro migraci) jeden a půl milionu uprchlíků. Naprostá většina z nich však zůstala na neokupovaném území Ukrajiny.

Pokud by se ovšem v té době připojili k milionové vlně uprchlíků ze Sýrie, Afghánistánu a severní Afriky, vznikl by pro řadu členských států EU, včetně České republiky, jen těžko řešitelný problém. Právě z tohoto pohledu je s odstupem let nutné s úctou chápat odvážné rozhodnutí německé kancléřky Angely Merkelové, která v létě 2015 jednostranným otevřením azylové politiky Německa vlastně vyřešila celoevropskou uprchlickou krizi – především pro nespolupracující nové členské země ze střední Evropy.

U nás se nic neděje

Pokud by v příštích dnech či týdnech Putinův režim skutečně zaútočil na Ukrajinu, může podle rozsahu a délky válečných operací vzniknout uprchlická vlna jednoho až pěti, a v případě okupace celé Ukrajiny možná až sedmi milionů lidí.

IOM v takovém případě upozorňuje, že Ukrajinci mají už dnes bezvízový styk se zeměmi Schengenského prostoru a řadu příbuzných, především v Polsku a České republice. Příchod případných uprchlíků by nemohl být žádným způsobem brzděn.

Vláda, sněmovna a Senát by měly občanům otevřeně sdělit, na co všechno je země připravena, jakým těžkostem můžeme být v případě ruské agrese vystaveni.

Polsko podle veřejného prohlášení náměstka ministra vnitra Macieje Wąsika očekává v případě konfliktu „až jeden milion“ uprchlíků. Po dohodě s Velkou Británií proto raději v příhraničí s Ukrajinou preventivně rozmisťuje na pět stovek britských vojáků, především ženistů.

Slovensko potichu rozšiřuje kapacity svých uprchlických zařízení a podepsalo se Spojenými státy dohodu o využití a modernizaci svých vojenských letišť. Do Rumunska míří vojáci a logistici francouzské armády. I jinak proruský maďarský premiér Orbán veřejně varuje před válkou, v jejímž důsledku by do střední Evropy „přišly statisíce až miliony uprchlíků“, a ujišťuje, že Maďarsko je na všechny scénáře připraveno.

Ukrajina má přímou pozemní hranici se čtyřmi členskými státy Evropské unie – Polskem, Slovenskem, Maďarskem a Rumunskem. Žije tam i více než stopadesátitisícová maďarská menšina s dvojím občanstvím. U nás je ukrajinská národnostní menšina sice zhruba jen třetinová, ale hodně přes sto tisíc Ukrajinců zde má pracovní povolení. Takže, pokud by na Ukrajině došlo k válce, pocítíme to velmi rychle.

U nás se neděje nic. Česká ministryně obrany Jana Černochová se naopak nechala slyšet, že uprchlíků budou nanejvýše desetitisíce a na webové stránce ministerstva se oslavuje olympijská medaile „Duklačky“ Ledecké a curleři Paulovi. A paní ministryně si raději opět zajela s televizním štábem na střelnici vyzkoušet svoje „miláčky“, jak důvěrně říká svým pistolím. Vláda o Ukrajině jedná za zavřenými dveřmi a prý má připravená řešení – jaká, nemusí asi občané vědět.

Dokonce i Orbán…

Zatímco Evropa konečně pochopila, že si za ruské diplomatické ponižování může sama svým opatrnictvím a nejednotností z posledních let, česká politika dál předstírá, že se nic neděje. Vladimir Putin pohrdá Bruselem a o evropské bezpečnosti chce jednat pouze se Spojenými státy. A Evropa se proto – opět konečně – začala hlasitě domáhat místa u jednacího stolu.

Pokud se má jednat o nové bezpečnostní architektuře evropského světadílu, nesmí tam EU chybět. Bývalý legendární německý diplomat Wolfgang Ischinger vyzval proto dokonce Evropskou komisi a parlament k co nejrychlejšímu vytvoření postu hlavního bezpečnostního představitele, který by koordinoval bezpečnostní dimenzi ve všech projednávaných otázkách unijního zájmu.

Nedostatečně funkční „Stálá strukturovaná spolupráce“ (PESCO), která od roku 2017 diskutuje bezpečnostní a obrannou politiku Evropské unie, by měla podle něj získat mnohem větší podporu a pravomoci. Německý kancléř Olaf Scholz před cestou do Moskvy prohlásil, že „evropská suverenita musí být posílena“ především v bezpečnostní a hospodářské politice, ochraně klimatu a digitalizaci. A dokonce i největší ochránce ruských zájmů uvnitř Unie, maďarský premiér Viktor Orbán, požaduje dosažení parity ozbrojených sil Ruska a Evropské unie.

Co na to Praha, která má od července předsedat celé Evropské unii a přinášet k jednacímu stolu kritická témata a navrhovat jejich řešení? S nedostatečným rozpočtem a personálním vybavením prý můžeme být rádi, že neskončíme s ostudou jako minule.

V dnešní situaci si doma snad ještě můžeme namlouvat, že všechny ohromíme, když Česko bude při svém předsednictví protlačovat zájmy Tchaj-wanu, ale tváří v tvář velikosti a kontextu zmíněných úkolů budeme za klauny.

Zvláště když ve dnech, kdy se rozhoduje o budoucnosti Evropy, Senát odmítá projednat závěrečnou zprávu vlastního bezpečnostního a zahraničně politického výboru k loňské, Moskvě vyhovující reakci prezidenta a tehdejší vlády k ruskému teroristickému útoku ve Vrběticích, a stráví namísto toho celý den zcela planou a zbytečnou diskuzí k zákonu, který by byl v budoucnosti použit jen ve výjimečných pandemických situacích. Sněmovna je ve stejný čas zablokována obstrukcemi proputinovských populistů.

Jsme skutečně připraveni?

Prezident se zmůže už jenom na urážlivá interview a ponížené videozdravice genocidnímu komunistickému režimu „jeho přítele“ v Číně. Vláda pětikoalice, přijatá po volbách většinou společností s nadějí, ztrácí na důvěryhodnosti i popularitě. Představme si, že neudělá nic a Rusko opravdu Ukrajinu napadne.

Co kdybychom museli současně řešit dopady vlny uprchlíků, útoků na počítačové sítě, zastavení dodávek ropy a plynu, a mobilizace ruských vlivových skupin v české politice a médiích? Co by asi to vše, plus skokový nárůst cen, udělalo s podporou vlády? Jsme skutečně připraveni?

Představa, že vláda uprostřed největší evropské konfrontace s diktátorským režimem od doby druhé světové války nenajde odvahu zakročit, je děsivá. Stejně jako to, že Miloš Zeman za půl roku jako prezident předsednické země EU svým dalším nedůstojným blábolivým vystoupením před hlavami unijních států podpoří ruský, otevřeně protievropský imperiální nástup.

Jsou ale ještě horší věci než ostuda a posměch – například ztráta důvěryhodnosti českého státu. Vláda, sněmovna a Senát by proto měly občanům otevřeně sdělit, na co všechno je země připravena, jakým těžkostem můžeme být v případě ruské agrese vystaveni, a čím mohou sami občané přispět k zvládnutí nové situace. A také co nejdříve navrhnout prezidentovi možnost abdikace. Hlasů na podporu takového usnesení má koalice ještě dost.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

74 komentářů

 1. Sam napsal:

  Proti všem! Jiráska si vzít nedáme!

 2. Tondach napsal:

  Před několika lety mi, jinak docela příjemná ženská řekla: „Zemana jsem volila, protože nás dobře chrání před uprchlíky“!

  Díky skoro třem milionům takových „lidí“ tohle máme za prezidenta… a díky jim, bude příštím prezidentem Babiš!

  • petrph napsal:

   Ale no ták, vždyť přece ty výsledky prezidentských voleb byly minule i předminule velmi těsné. Takže i ti ostatní kandidáti mohou dnes říct, před kým občany ochrání oni,,,

  • Kristýna napsal:

   No, já myslím, že Babiš prezidentem nebude, protože ani nebude kandidovat.

  • Mr.G napsal:

   Fakt, že někdo nepobírá, že nejlepší volbou byl člověk, co si tyká s Putinem a čínským prezidentem, je celkem běžný, ale co je těžké pochopit, je „argumentace“, se kterou zemanovi odpůrci přicházejí do diskuzí. Ta nevděčná žumpa by nejraději vyrazila na Stalingrad (ale jen na Facebooku, protože v reálu drží huby a krok a jsou rádi za hypotéku na 25 let 😀 😀 )

   • Pavel napsal:

    Ano, pro srandu puťkovi a soudruhovi si je hradní kašpárek dost dobrý. To, že to volksrusácká „žumpa“ nepobíra, je běžné. A ano, hubou jsou tito nachystaní pochodovat na brusel. To je ovšem tak všechno. Kdyby to měli udělat doopravdy museli by dělat hodně malé kroky.

   • petrph napsal:

    Víte co je na tom nejlepší? Že Zeman si ani s Putin netyká, jak mnozí zemanobijci tvrdí.
    Četl jsem to nedávno ve vyjádření Putina pro zahraniční tisk o jednáních. Tyká si s některými západními politiky, ale se Zemanem ne. Přece jen jak řekl, je to starši člověk a váží si ho.
    Ono tedy i toto je ukázka této dodržované úcty mezi zahraničními diplomaty, kterou pochopitelně pražská kavárna, ani její příznivci neuznávají…

    • Pavel napsal:

     Víš co je nejlepší. No to, že je to zcela irelevantní. Puťka má z hradního čučkaře srandu. To je celé.

    • Sámo napsal:

     Putin si váží Zemana především proto, že mu dal dárek ke zvolení ruským prezidentem a sice že Rusku v roce 2001 odpustil dluh z doby SSSR jménem vlády, kterou tehdy podporovala Klausova ODS. Tito dva bratři v triku v červeném a na prsou se srpem a kladivem jsou i nadále ruští vyznavači a chovají se jako ruští agenti.

  • Mikulíčková Hana napsal:

   nebudu ho vlit

  • Martina napsal:

   Ten ochrání akorát tak sebe a svůj hradní spolek bez bezpecnostnich proverek.
   A podle toho to celé vypadá. Nechapu, jak někdo a je to sám dokonce český prezident,který očividně až nedůstojně tak podlejzá ruským a čínským zájmům,které ve svém důsledku poškozují naší národni suverenitu ,svobodu a hrdost. Zájem o stát a občany nasí země nikdy neměl. Pro ně měl akorát pohrdání a neúctu. To já sice vedela jiz před jeho prvni volnou, co se z toho vyklube. Nikdy jsem ho nevolila, byla by mi handa a to jsem netusila, co hrozného v jeho volebnim obdobi budeme muset snést. Jen ještě závěrem malá otázka jako daňového poplatníka. Rozpočet na fungování Kanceláře prezidenta republiky je mnohamilionový. Může mi někdo,prosim, vysvětlit k čemu jsou tyto peníze účelně využívány? Prezident už roky nikam necestuje,zadna jednání nemá,pokud teda nepocitam pár urážlivých rozhovorů s novináři o ničem. Kde akorát zopakuje seznam svých z duše nenávidenych osob. Většina národa ani již nemá chuť toto poslouchat. Je toto prosím práce pro stát a jeho občany? Důstojná reprezentace České republiky směrem k civilizovaném světu? Domnívám se, že zcela jistě ne. Můj jediný dojem za poslední roky je, že se hluboce stydím. Tak alespoň nějaká trpká emoce se z toho vykřeše. Po čertech málo… A obávám se, že nasledující přima volba prezidenta nedopadne o moc lépe. Naděje ovšem umírá poslední. Jsem nevěřící, ale teď se začínám modlit za sebe i za tuto zem.

  • pablo41 napsal:

   Bylo by dobré jeho strojenou tvář přestat cpát na obrazovky. Stačí projev rozhlasový.

  • Nejedlý Václav napsal:

   Rusko je potřeba podpořit. Banderovci ať táhnou domů.

 3. Marek Loucký napsal:

  Zemanovi propůjčuje určitou „“autoritu““ už jen jeho funkce. Bez ní se stane intelektuálně sešlým, nezajímavým irelevantním mluvkou, který již dávno ztratil kontakt se světem, nerozumí mu a jediné na čem mu záleží je vyřizování si svých mindráků z minulosti, čímž si vymiňuje alespoň nějakou mediální pozornost. Smutný konec kdysi velkého politika 🙁

  • Pavel napsal:

   „Kdysi velkého politika“ Kdy byl hradní čučkař velký politik, prosím Vás? Aféry, tunely a extrémní populismus provázejí tohoto jedince od samého počátku.

  • C.V.Doin napsal:

   Na rozdíl od tebe má pan prezident velmi silný mandát přímé volby, dokonce silnější než rádobyposlanci za pidistrany ods, piraty, stan, top09 …. Tedy pokud umíš matematiku základní školy !!

   • pablo41 napsal:

    C.V.Doine, to je typický výkřik čeledína. Einstein by se rozplakal smíchy.

   • Olga Pekařová napsal:

    K Vašemu stupidnímu příspěvku se ptám: neporadil Vám pan Ovčáček?

  • Kristýna napsal:

   A velký začátek nového velkého politika, že? Kde jinde začít, než že budu psát do diskuse o tom, jak „Zeman nerozumí dnešku“: Zemanovi to na rozdíl od Vás myslí mnoho let dopředu. Inu, prognostik.

   • Marek Loucký napsal:

    Nevím už, kdo to nedávno sumarizoval, nicméně zde jsou ve zkratce výsledky jeho působení na hradě:
    – čínské investice: NIC
    – sázka na Bureše: NIC
    – Kanál LOD: NIC
    – Dukovany Rusům: NIC
    – Koudelka: NIC
    Inu prognostik 😀 😀 😀

   • Olga Pekařová napsal:

    Mnoho let dopředu Kristýno? „Bejvávalo“ a dnes se marně rozhlížím, která země má prezidenta jako Česko.

  • Ivana napsal:

   smutný život v ČR

  • Mikulíčková Hana napsal:

   Souhlasím

  • Suzana Hartová napsal:

   Opravdu smutný konec. Ale že by kdy byl velkým politikem, s tím naprosto nesouhlasím. Vždy to byl sebestředný buran, mluvka s plnou pusou bonmotů, které až tak moc „bon“ nebyly, a jeho politické působení rovněž nebylo bez škraloupů. Takový bamberský kufřík je jedním z důkazů. A to nemluvím o skutečnosti, že se jeví, že onen Prognostický ústav nebyl bůhvíco.

   • Marek Loucký napsal:

    S Vaším výčtem plně souhlasím, ale to nijak neodporuje tomu, že to byl velký politik. I s tím arzenálem, který jste zmínila, dokázal v polovině devadesátek ovládnout politickou scénu a stát se vedle svého dvojčete VK dominantní osobností, kolem které se točil polistopadový vývoj. I v dnešní době dokáže získat pozornost a byť z něho lezou totální bláboly, dokáže je podat takovým způsobem, že si získá důvěru svých spodních 10 Mio…přesně těch lidí, kterými vždy pohrdal a říkal o nich, že 50% populace má podprůměrnou inteligenci, dalších X % jsou alkoholici atd. Politické řemeslo ovládá dokonale. K ničemu dobrému to bohužel nevedlo a nevede, ale to je zase jiný příběh.

    • Olga Pekařová napsal:

     Pane Marku to je přesný odhad a není divu, že naši zemi ovládá blbá /a také agresivní / nálada.

  • Toky napsal:

   A to ten smutný konec ještě nemá konec!!

  • Sámo napsal:

   Vždycky to byl lhář, který své odpůrce s jiným názorem neuznával a proto ho volili lidé, kteří si neumí dát věci do souvislostí a nechají se doslova opít rohlíkem, zkrátka lidé s IQ tykve.

 4. Martin napsal:

  ano pane urbane, zase máte pravdu.

 5. petrph napsal:

  Žádné strachy „.. Vláda, sněmovna a Senát rozhodně a zcela otevřeně občanům sdělí vše potřebné. Jenom co se o tom dohodnou v Bruseli, ať to po nich můžou odkývat.

 6. Kristýna napsal:

  Vážený pane, řekl byste to panu prezidentovi do očí? Ne! Tak to raději napíšete v urážlivém článku, že? Je to lepší, papír to snese.

  • Jan Urban napsal:

   Vážená paní,

   Miloše Zemana znám od roku 1989 osobně a svoje výtky jsem mu opakovaně přednesl z očí do očí. Pusťte si na youtube video Milošku, žaluj. Prosím Vás o to. Miloš se v devadesátých letech dostal pod vliv kriminálních a ruských zájmů, a nikdy se z toho nevzpamatoval. A nikdy také nenašel odvahu mě žalovat za moje výroky, přestože jsem ho k tomu opakovaně vyzýval. Neumí totiž s pravdou bojovat jinak, než křivě. Je mi ho hluboce líto. Ale ještě víc je míto země, která ho musí snášet v politice.

   • pablo41 napsal:

    Díky, pane Urbane ! Ono to ale není stejně nic platné. Jak řekl pan Jiří Menzel, Češi jsou narodem čeledínů ! A na mnoha debatách různých webů to je vidět.

   • Vlado1 napsal:

    Já na jeho místě bych rovněž nereagoval. Ta frustrace je především váš vlastní problém. Mohl jste jít do politiky a zemi zachránit. Ale ono to nešlo že? Opravdu si myslíte, že to je vina jediného člověka? Není – a vy to někde v hloubce dobře víte. Je to pouhá projekce. Je to i vaše vina – protože místo úcty k oponentům v diskuzi milujete silné výrazy a rozeštvávání lidí. Jak opojné je to druhému „nandat“, když k tomu mám chráněný prostor, jak opojný je tento mravní kokainismus . . . není to jen Miloš Zeman, kdo pohoršuje tento lid. Jste to také vy a vám podobní verbální bojovníci, kteří netuší co to znamená kultivovaná oponentura. Vždycky si vzpomenu v této souvislosti s jakou kultivovaností, vtipem, invencí, porozuměním pro člověčinu a grácií své fejetony psal Karel Čapek. Proč raději nepíšete, jako on? Mělo by to mnohem větší vliv na vaše čtenáře.

    • Pavel napsal:

     Aha, takže chceš říct, že za Bamberskou aféru, kauzu Olovo, za vytunelované OKD, IPB, kšefty s burešem při korupční privatizaci Unipetrolu, stovky miliard utopených v ČKA můžou všichni ostatní jen hradní čučkař ne. Nevím jak lid, ale jedno je jisté, tebe nepohoršují „silné výrazy“, které sis ostatně vycucal z palce, tebe pohoršují fakta.

    • skeptik napsal:

     Od Karla Čapka jsem ledacos přečetl. Karel Čapek psal s kultivovaností, vtipem, invencí, porozuměním pro člověčinu a grácií proto, že mněl za prezidenta T. G. Masaryka, kterému Miloš Zeman nesahá ani po kotníky. Kdyby se Karel Čapek dožil prezidenta Zemana, zůstal by mu nejspíše pouze ten vtip, se kterým by si z Miloše Zemana utahoval. Bylo by po invenci a porozumění.

    • skeptik napsal:

     Kdyby se Karel Čapek dožil Miloše Zemana, možná by kromě Bílé nemoci napsal ještě Černou cirhózu.

 7. A. S. Pergill napsal:

  Je mi velice líto:
  Ti uprchlíci z pomezí Ukrajiny a Ruska jsou v podstatě civilizovaní lidé, schopní žít v civilizované společnosti, najít si práci a nečerpat sociální dávky, ale naopak placením daní a pojistného zlepšovat státní kasu.
  Problém z toho mohou mít akorát urbanové, živící se tlamocviky, jejichž podpora by hlasy těchto lidí, po získání občanství, šla ve volbách drsně dolů.
  Tihle lidé by naopak mohli být perfektní protiváhou migrantů z islámských zemí, kteří jsou necivilizovaní, nezcivilizovatelní a snaží se změnit cílové země k obrazu svému, tedy na totalitní teokratickou schweinerei typu Saúdské Arábie nebo Íránu.

  • Sámo napsal:

   Jenom si nech ty svoje uprchlíky tam, kde jsou a to na pomezí Ruska a Ukrajiny. Putin už evakuuje Rusy z území Ukrajiny, kde operuje ruská armáda a v nejbližší době udeří naplno. a jestli je ti líto Rusů na Ukrajině, tak sbal 5 švestek odcestuj do Ruska, protože tam patříš.

 8. Veselý napsal:

  Článek p.Urbana opět přesně popisuje tristní stav v ČR.
  Nejenom v ČR ale částečně i stav v postkomunistických
  režimech.U nás zrádný prezident,schopný jen podporovat totalitní režimy,na vlastním národu mu nikdy nezáleželo.Nečeká nás,nás obyčejné lidi nic dobrého.Přeji vše dobré dobrým lidem.

 9. Enigma napsal:

  Už delší dobu je vidět u současného prezidenta, že by byly na místě starosti o jeho zdravotní stav. Co by mu udělalo, kdyby odstoupil ze zdravotních důvodů?

  • Toky napsal:

   Na to nemá duševní schopnosti.

  • Olga Pekařová napsal:

   Každý soudný člověk by tak učinil a šel objímat stromy na Vysočinu. Ale pocit moci mu to nedovolí.

   • josef napsal:

    … no ze zdravotních důvodů neodstoupil ani Václav Havel – a ten byl na tom mnohokrát hůře než Zeman. A v té době nemocí, rekonvalescencí a rehabilitacích Václava Havla mu nikdo ze slavného našeho Senátu nevyhrožoval žalobami – a že by jich mohlo být daleko více.. Teď když Zeman pookřál a vypadá duševně velice dobře, tak najednou aktivita našeho Senátu se vypařila… Mlčí nebo koktá Vystrčil, slovutný Fischer s tímto tématem také zmizel, mlčí i Václav (Pravda) Láska a taková Miroslava Němcová je také skoro polozapomenutá… Čili skoro lidově řečeno, že „kdo sel vítr, sklidil bouři“. A ještě se uvidí zda Zeman podá žalobu za „vynesení na svět“ jeho zdravotní zprávy… To může mít i Vystrčil „stažené čtvrtky a půlky…“ . A vůbec bych se nedivil, že to na Vystrčila může mít vliv na jeho podzimní volby do Senátu – možná to bude stačit jenom trochu podpořit občany, aby přišli více k volbám a udělali definitivní křížek nad tímto …. občanem… On sice nahradil Kuberu, ale ten byl jiná figura…

   • Sámo napsal:

    Ve skutečnosti je Zeman jenom loutka toho osazenstva Hradu- Kancléř Mynář, poradce Nejedlý, mluvčí Ovčáček a všichni další jsou spolu se Zemanem bývalí komunisté a Nejedlý je bezesporu agentem ruské tajné služby- i proto měl donedávna diplomatický pas, který mu ze zákona nenáležel. A žádný z nich nemá bezpečnostní prověrku na přísně tajné a důvěrné a proto by bylo záhodné, aby Zemana a jeho osazenstvo Hradu odstřihli od těchto zpráv.

 10. Jan napsal:

  podle mně je to nejlepší prezident od 89

  • skeptik napsal:

   Slyšel jsem, že prý něco takového psali na Sputniku.

  • Pavel napsal:

   Souhlasím, je to nejlepší prezident pro obyčejné lidi.

 11. Ladis napsal:

  Až čas ukáže, jestli byl lepší uvážlivý přístup prezidenta Zemana nebo hysterie některých politiků a komentátorů. Teprve uvidíme, kdo bude za blbce.

 12. toky napsal:

  Jenom zbabělost politiků umožňuje, že není v teplákách!!

 13. Petr Pečinka napsal:

  Stydím se za svého Prezidenta.
  Nevyrábí někdo takovou placku?
  Rád bych ji nosil.

 14. Dekon napsal:

  Jako vždy, budeme dělat, že se nic neděje, nic nedělat a pak si stěžovat u piva –
  tato klasika, která se mi již poněkud zajídá. Trocha osobní zodpovědnosti každého občana ČR by neuškodila.

 15. Marek napsal:

  Jsem hrdý na to, že mám prezidenta, který zabránil proniknutí nelegálních migrantů do ČR. Jsem hrdý na to, že mám presidenta, který se nehrbí před Bruselem ani před DR a hájí české zájmy. Jsem hrdý na prezidenta, který nazývá věci pravým jménem a neskrývá je za “ rádoby demokratickými“ frázemi. A budu volit nového, který alespoň bude na 60% dosahovat kvalit pana prezidenta nynějšího. A nyní do mně, frajeři, kteří jste nic nedokázali a dokážete pouze kecat.

  • Aleš Vávra napsal:

   Souhlasím, naprosto pravdivé.

  • Honza napsal:

   Pane Marku, já s vámi souhlasím ale nejsem přesvědčen že bude kanditát na prezidenta, který by dosahoval alespoň 60% nynějšího prezidenta. Sice nesouhlasím s prezidentem ve všem a mám nějaké výhrady ale co se týče migrační polityky a také s názorem na zaměření se dobrých obchodních vztahů s Ruskem jsem s ním ve stejné lajně. A je mi úplně jedno, jestli mě někdo bude označovat za kolaboranta, ruského agenta nebo mě častovat jnými nadávkami. Tito lidé si totiž nevidí na špičku nosu a věřím že čas brzy ukáže kde je prava všem, pro-americkým myslitelům. Mimo jiné se v článku píše že STB sledovalo sedmdesátiletého může atd. Dnes ukazuje amerika že jsou všude agenti Ruska. Je to přinejmenším trapné jak se role mění a stádo nasleduje to co řekne americký guru, který je dušenvě chorý.

   • pablo41 napsal:

    Ona to neukazuje pouze dnes. Za Mc Cartyho to bylo daleko ostřejší a vyplatilo se jim to.

   • Sámo napsal:

    Jsi samozřejmě Zemanovým voličem, což je patrné i z tvého pravopisu, jednou je to pro tebe prezident a podruhé president a každý, kdo bude zvolený dalším prezidentem, bude lepší než ta figurka, která tam pobývá v současnosti. Je to jenom zlostný a nerudný dědek, který nemá rád nic a nikoho- kromě Ruska a Číny.

  • Suzana Hartová napsal:

   A pane Marku, co jste dokázal Vy? Svou bývalou a zřejmě i budoucí volbou, kterou zde zmiňujete, pouze kazíte život svým dětem, máte-li jaké, případně i vnoučatům.

   • A. S. Pergill napsal:

    Obávám se, že životy našich dětí daleko víc ohrožují ti, kteří volí i jinak podporují politické síly, snažící se obnovit (byť ekonomickou cestou) stav, jaký tu byl za protektorátu (1939 – 45).

    • Horymír napsal:

     Pozitivní je,že nám tu aspoň nedupou v naleštěných holinkách.

  • Jirka napsal:

   Hele, hrdý Budžes…

  • Jirka napsal:

   Hrdý Budžes !

  • Olga Pekařová napsal:

   Pane Marku to je přesný odhad a není divu, že naši zemi ovládá blbá /a také agresivní / nálada.

  • Sámo napsal:

   Jsi samozřejmě Zemanovým voličem, což je patrné i z tvého pravopisu, jednou je to pro tebe prezident a podruhé president a každý, kdo bude zvolený dalším prezidentem, bude lepší než ta figurka, která tam pobývá v současnosti. Je to jenom zlostný a nerudný dědek, který nemá rád nic a nikoho- kromě Ruska a Číny.

 16. pablo41 napsal:

  Ona to neukazuje pouze dnes. Za Mc Cartyho to bylo daleko ostřejší a vyplatilo se jim to.

 17. Admirál napsal:

  Jo, každý převrat a puč s sebou nesou rizika krveprolití a občanské války. To se bezezbytku týká i toho puče ne Ukrajině v roce 2014.

  Pučisté přes záruky, které dalo Německo, Francie a Polsko svrhli legálně zvoleného Janukoviče. To se ne všem líbilo a právem na některých místech bránili ústavnost a celé to přerostlo v občanskou válku. Pučisty podporovalo USA, vzbouřence proti pučistické vládě Rusko. Jak už to v občanských válkách chodí.

  Autonomní republika Krym měla Ústavu a dle ní mohla vypsat referendum o sebeurčení. Tak toho práva s podporou Ruska využila a než vlak s Banderovci směřující z Kyjeva na Krym mohl vyjet, bylo hotovo.

  Pro současnou Ukrajinu je větší hrozbou než údajný ruský vpád rozdmychávaná panika z údajně hrozícího ruského vpádu, která v důsledcích stojí denně Ukrajinu miliardy a hrozí jí ekonomicky položit na lopatky.

  Z Kyjeva se evakuují ambasády, cizí státní příslušnící a pro mnohé státy se stává Lvov na západní Ukrajině hlavním městem. To vypadá, jako by už s Kyjevem jako s hlavním městem definitivně nepočítali, že předpokládají DĚLĚNÍ Ukrajiny, že předpokládají, že se hlavním městem Západního Banderystánu se stane Lvov.

  Celkově se dá vývoj na Ukrajině po roce 2014 shrnout Cimrmanovým „jak chudák do ještě větší bídy přišel.

  • Sámo napsal:

   Admirále a asi proto, že je na Ukrajině bída větší než v Rusku, což by bylo logické, protože téměř všechno nerostné bohatství na Ukrajině bylo vytěženo za SSSR a Rusko disponuje zásobami ropy a zemního plynu a dalších nerostných surovin. V každém normálním státu, který by byl na ruském území a fungoval by normálně- tak by v Rusku byl všeobecný blahobyt, ale není tomu tak, protože sám Putin se podivil nad tím, že ještě v dnešní době nevede do 50% obcí asfaltová a zpevněná cesta a také elektřina nevede do 30% obcí.

   • Admirál napsal:

    „protože téměř všechno nerostné bohatství na Ukrajině bylo vytěženo za SSSR “
    To je argumet asi stejné síly, jako všechno nerostné bohatství bylo v Čechách vytěženo za Rakouska Uherska.

    Mmj. na Ukrajině v okolí Krivoj rogu jsou velké zásoby železné rudy, na Donbase je černé uhlí, okolo Dněpru pod Dněprodžeržinskaem je vybudovaný mohutný zpracovatelský průmysl.

 18. Pavel Haburai napsal:

  Všetko je iba uhol pohľadu. Osobne ho nepoznám ale cez TV obrazovku z predchádzajúceho obdobia si spomínam a môžem ho hodnotiť ako, že je vysokovzdelaný obratný rýchlo reagujúci s odborným prehľadom na dané situačné sa vyskytujúce problémy pri rôznych príležitostiach a reportážnych otázkach. Starneme všetcí ale ponúkaná garnitúra má prilíž ďaleko na post budúceho prezidenta.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost