Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Prezident Miloš Zeman a exprezident Václav Klaus na slavnostní recepci na ruské ambasádě (2016). Vpravo ruský velvyslanec Alexandr Zmejevskij. Foto: Jan Handrejch / Právo / Profimedia
,

Jan Urban: Nebohý Klaus, nemocný Zeman a Putinovi extremisté všech azimutů

KOMENTÁŘ. Česká společnost za první dva měsíce války na Ukrajině prokázala až překvapující schopnost přizpůsobení a v dosavadní historii nikdy nevídanou míru solidarity s válečnými uprchlíky. Kdo by dnes vzpomínal na počáteční varování ministerstva vnitra a údajnou nemožnost přijmout více než sto padesát tisíc uprchlíků.

Dnes Česká republika poskytuje útočiště, ubytování, školy a zdravotní péči více než dvojnásobku tohoto počtu – a všechno funguje, jak má. Tohle nemůže popřít ani největší škarohlíd – a mělo by se to stát zdrojem hrdosti.

Zdánlivě se nic neděje

Obrovskou zásluhu na tom má nejenom státní správa a samospráva, ale i výjimečné nasazení a koordinace nevládních organizací. Těžko nevzpomenout snůšku pomluv a „zlých slovíček“, které v minulých letech na jejich adresu zaznívaly od populistů a extremistů všech azimutů.

Těm zatím, až na nebohé výjimky, jako za všech okolností proruští Václav Klaus či Jiří Paroubek, došla slova. Ale jejich čas, nebo spíše čas jejich politických pohrobků, ještě přijde. Heslo obhajování národních zájmů nikdy nezůstane nevyužité nadlouho.

O to zodpovědnější bude v příštích měsících role vlády a politických stran současné vládní koalice. Zatím ještě funguje fenomén „baby face“ premiéra Petra Fialy, za všech okolností zdánlivě konciliantního a nekonfliktního politika, promlouvajícího uklidňujícím hlasem a vyzařujícího kompetenci a klid.

Dokud všechno funguje, veřejnost, jak se zdá, nechce nic vědět o jeho lidech na špinavou práci či ještě špinavějších kšeftech party prezidenta Miloše Zemana, které Petr Fiala pro „udržení klidu na práci“ kryje.

Zatím se na domácí půdě jakoby nic neděje. Ještě se – a jenom zdánlivě – nic neděje. Už nyní však existuje řada možností a problémů, které mohou doposud překvapivě populární kabinet Petra Fialy dostat do defenzívy.

Myslet si, že v takovém případě Miloš Zeman zachová vládě loajalitu, může předpokládat jenom někdo se závažnou vadou úsudku. Každý zkušený politik by se takové eventualitě snažil předejít.

Schovat je v Lánech

Bylo už mnohokrát řečeno a prokázáno, že Zemanův tým je vážným bezpečnostním rizikem pro Českou republiku. Když už Petr Fiala nemá odvahu se mu otevřeně postavit, mohl by v zájmu bezpečnosti státu prezidentovi diskrétně nabídnout, aby sám v souladu s článkem 65 Ústavy prohlásil, že dočasně není schopen vykonávat funkci hlavy státu.

Formálně by tedy až do konce funkčního období setrval ve funkci, pobíral by v Lánech plný plat, ale nečinil by už žádná rozhodnutí. Výkon prezidentské funkce by se přesně podle Ústavy rozdělil mezi další ústavní činitele. Hradní partička by se tiše přestěhovala do Lán a zmizela by z veřejného života.

Výměnou by vláda celému hradnímu spolku zajistila beztrestnost za všechny minulé zjevné i ještě neobjevené hříchy a zločiny. Zajištění bezpečnosti státu v největší bezpečnostní krizi novodobých dějin by za to stálo.

Krásná představa – v noci na osmého května by tiše zmizely ponižující a ostudné kontroly u vstupů na Pražský hrad… A ministr vnitra Vít Rakušan by už nemusel hledat stále trapnější výmluvy, proč nedokázal prosadit jejich slibované zrušení.

Dokončení těchto domácích úkolů by se náramně hodilo i s ohledem na dění v Rusku a vývoj války na Ukrajině.

Ruská okupace a násilná rusifikace obsazených území levobřežní Ukrajiny a oblasti Chersonu vstupují do třetího měsíce. Pro Západ se blíží chvíle zásadních rozhodnutí, protože možnosti na ukončení nebo alespoň „zamražení“ válečného konfliktu valem ubývají.

Slova o válce se Západem

Dnes – pro Rusko – nejoptimističtější scénář předpokládá, že ruská armáda dokáže v příštích dvou týdnech dobýt celý Donbas, za jakoukoliv cenu zlikvidovat zbývající odpor v Mariupolu a obsadit alespoň část území směrem k řece Dněpr.

To by umožnilo Vladimíru Putinovi prohlásit devátého května „speciální operaci vojenských sil Ruské federace na Ukrajině“ za ukončenou velkým vítězstvím. Následovat bude rozkaz k ukončení vojenských operací – a Západ by si mohl s ulehčením vydechnout.

„Osvobození Donbasu“ a „na věky odstraněnou hrozbu ruskému Krymu“ prodá Putin ruskému publiku v den státního svátku jako svůj historický odkaz velkého vůdce. Budou to grandiózní oslavy, a pokud nebudeme mít štěstí, určitě se najde někdo, kdo vůdce přemluví k napsání pamětí.

Obsazená a vydrancovaná území levobřežní Ukrajiny mimo Donbas se stanou předmětem vydírání a lze si představit i stažení ruských jednotek výměnou za dlouhodobý klid zbraní a „získání času na jednání o trvalém řešení“.

Konflikt se zamrazí a příklad ruské okupace Kurilských ostrovů z roku 1945 a téměř osmdesáti let neúspěšných „jednání“ o jejich navrácení Japonsku může posloužit jako ilustrace dalšího ruského postupu.

Všechny ostatní možné scénáře jsou pro Západ podstatně nepříjemnější, nákladnější a riskantnější. Ruský stát už několikrát ve svojí historii neuspěl ve snaze přiblížit se Západu – a bez výjimky každý ten neúspěch „řešil“ válkou.

Postkomunistický neúspěch, Putinovými slovy, „největší tragédie dvacátého století“, je dnes znásoben jeho vskutku paranoidní sebeizolací a neexistující kontrolou uvnitř jím vytvořeného mocenského systému.

Psychicky limitovaný paranoidní diktátor s více než příznaky onemocnění „syndromem supervelmoci“ bez vnější kontroly bude nevyhnutelně směřovat k dalším konfrontacím s vnějším světem.

Namlouvat si, že se v budoucnosti spokojí s obsazením Donbasu, by bylo naivní. Jeho ideologové a propagandisté už nyní v ruských médiích otevřeně mudrují o „válce se Západem“ a vyhrožují světu „zbraněmi, jaké nikdo ve světě nemá“.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

57 komentářů

 1. Sam napsal:

  Co jiného je možné čekat od člověka, jehož duševní obzor je ohraničen zákony trhu?

  • A. S. Pergill napsal:

   Jenže zákony trhu jsou součástí objektivní reality. 666 „genderů“ a jiné ptákoviny, co hlásají „liberální demokraté“ a snaží se to vnutit násilím lidem, kteří nejsou hovada bez mozku, součástí objektivně existující reality nejsou.

   • Martin napsal:

    vy žijete ve stejném klamu jako Klaus, t.j. že existuje nějaké nadnárodní spiknutí které se snaží „ze shora“ někomu něco vnutit. Vše je ale jinak, tyto požadavky a nálady jsou výsledkem evoluce a jen politici se snaží na ně reagovat a vyjít těmto požadavkům vstříc. Tudíž žádné spiknutí liberálních demokratů neexistuje. Mně se zdá mnohem horší to jak celá léta funguje falešný pravičák Klaus – pravicové názory, levicové činy.

    • A. S. Pergill napsal:

     Jistěže existuje.
     EU nám vnucuje zhovadilosti, které by legitimním hlasováním občanů prostě neprošly. V podstatě jsou to šílenosti, prosazované korupčními živly (např. zákaz žárovek či nověji vysavačů), nebo politickými extrémisty (dekarbonizace, zákaz olova a mnoho dalšího).
     Demokracie na úrovni EU absolutně nefunguje a do některých věcí nemůže zasahovat ani EUroparlament, jediná složka EU, která má jakousi, byť velmi malou, demokratickou legitimitu.

   • skeptik napsal:

    Že byste právě vy byl Pergille liberálním demokratem? Jste totiž jediný, od koho jsem se vůbec alespoň něco o existenci 666 genderů dozvěděl. A to už po několikáté. Přede mnou ti liberální demokraté o 666 genderech nějak zarytě mlčí.

    • A. S. Pergill napsal:

     Jistěže je to nadsázka.
     To číslo 666 jsem zvolil z určitého,asi vcelku jasného, důvodu, Jinak „věda“ kráčí mílovými kroky a možná se i k tomuhle (nebo ještě vyššímu) číslu dohrabe. Obávám se, že horní limit tohoto čísla není omezen ani počtem lidí na Zemi 🙂
     Jinak liberálním demokratem rozhodně nejsem, jsem spíše přívržencem demokracie antiliberální, tedy v podstatě demokracie bez přívlastku.

   • Danok napsal:

    Kdo Vám NUTÍ 666 genderů? Najděte si rozdíl mezi slovem „sex“ a „gender“ v angličtině a nehltejte tolik ta média…
    Nebo zkuste popřemýšlel o idee tolerance a (ne)nesnášenlivosti.

    • A. S. Pergill napsal:

     1. Nevím. proč bych měl studovat nějakou méněcennou hatmatilku bez jasného významu slov (o absenci gramatických a ortografických pravidel nemluvě).
     2. Ano, toto je normálním lidem zcela jednoznačně sprostým násilím vnucováno a někteří lidé už skončili ve vězení za to, že neodhadli, jaký „gender“ si dotyčná „nestandardní osoba“ myslí, že zrovna má. Dokud se budou dít takové věci, je třeba jednoznačně hovořit a psát o násilí.
     3. Tolerovat mohu jen toho, kdo je současně tolerantní ke mě. Pakliže bude reakce genderově nestandardní osoby na to, že byla oslovena na internetu jako gender 99, upozornění, že v hodinách od 14 do 17.30 je každý čtvrtek geneder 127, tak to budu akceptovat. Pokud mi ovšem místo toho začne bušit na dveře policie a odtáhne mě do basy (jak se to už párkrát stalo), tak sorry. V takovém případě platí ono „zero tolerance“.

    • A. S. Pergill napsal:

     Pokud existují situace, kdy jsou lidé trestáni za neuhodnutí aktuálního genderu nějaké excentrické osoby, tak to vnucování, a násilím (účastní se toho policie a soudy) je.

    • A. S. Pergill napsal:

     A „gender“ vznikl čistě proto, že na západních humanitních VŠ studují a učí lidé, jejichž biologické vzdělání hluboce zaostává za tím, co u nás má znát absolvent ZŠ.

 2. Toky napsal:

  Na některých politicích je jasně vidět jak s věkem roste jejich idiocie.

 3. Josef Holomáč napsal:

  Zdánlivě jsou normální bumbat a kušat jim ještě funguje a straně a CCCP jsou věrní

 4. Zdeněk napsal:

  Fanatismus EU v Bruselu je bezbřehý. Kam se hrabe Moskva a socialismus.

 5. Martin napsal:

  zase nemohu nesouhlasit. Dobrý článek p. Urbane

 6. Emil Nývlt napsal:

  Jistě je možné s některými argumenty souhlasit. Vyvození některých závěrů je však
  relevantní v levné publistice, ale problémy, které byly posunuty invazí vojsk Ruské
  federace až k ohrožení míru v Evropě, zájmy USA a Číny včetně energetických dopadů do ekonomiky i ekologie, srovnáním se spory o Kurily je až dětinské. Autor by si měl za domácí úkol přeřikat, co je to demokratická politika a hledání kompromisního řešení nejen v názorové rovině, ale i ve nitropolitické a hlavně mezinárodně zahraniční realitě.

 7. Emil Nývlt napsal:

  Jistě je možné s některými argumenty souhlasit. Vyvození některých závěrů je však
  relevantní v levné publistice, ale problémy, které byly posunuty invazí vojsk Ruské
  federace až k ohrožení míru v Evropě, zájmy USA a Číny včetně energetických dopadů do ekonomiky i ekologie, srovnáním se spory o Kurily je až dětinské. Autor by si měl za domácí úkol přeřikat, co je to demokratická politika a hledání kompromisního řešení nejen v názorové rovině, ale i ve vnitropolitické a hlavně mezinárodně zahraniční realitě globálního rozměru.

 8. A. S. Pergill napsal:

  1. Nevím, proč by měla být překvapením pomoc našich občanů autentickým válečným uprchlíkům, jimiž imigranti z islámských zemí, „zvládaní“ soudružkou Merkelovou nejsou a nikdy nebyli.
  2. Bez pomoci řady občanů a místních samospráv by ty nevládní organizace neměly šanci na úspěch, jako neměly úspěch v případě tech našich nepřátel, vyznávajících islám.
  3. Nevidím důvod, proč by měli Rusové vracet Japonsku Kurily, ruské území ukradené Japonci po válce v roce 1905 a po čtyřiceti letech osvobozené.

  • Zdenál napsal:

   Nevidím důvod, proč by neměli rusové vrátit 99 procent svého území Mongolsku a vrátit se zpět odkud vyráželi na své bojové stepní výpravy. Tj. do oblasti Novgorodu.

   • A. S. Pergill napsal:

    Proč nevrátit naše území Maďarům, kteří jsou zčásti potomky Avarů, okupujících celé české země? Proč nežádat státy bývalé Jugoslávie a Polsko o přístup k jadranu a Baltu, který jsme historicky měli? Proč nežádat Německo o původně české území – Lužici?

  • Jan Urban napsal:

   Podle přístupných veřejných zdrojů patřily Jižní Kurily vždy k Japonsku, které je od devatenáctého století osidlovalo a nutilo domorodce přijmout japonskou kulturu a jména. Rusko-japonská válka 1905 na tom nezměnila vůbec nic.

   • A. S. Pergill napsal:

    Pokud vím, tak po rusko japonské válce zabralo Japonsko celé Kurily, a ještě kus Sachalinu a některé oblasti na pevnině. Takže po prohrané válce to ukořistili Sověti (a po nich zdědili Rusové).

   • A. S. Pergill napsal:

    A vzpomeňte si, kolikrát v historii přešlo Alsasko a Lotrinsko z pod Německa pod Francii a zase naopak. A podobná sporná území, která měnila majitele podle momentálního silového stavu, se dají najít i jinde.

 9. Petr napsal:

  Na Klause škoda času.

 10. toky napsal:

  Už je čas na opravdového prezidenta a na tyhle parodie rychle zapomenout.

  • Vladimír Komárek napsal:

   Kdokoliv vstoupil dobrovolně do komunistické strany, neodčinil to roky následného odporu (jako např. chartisté) a znovu se nacpal do politiky po 89-tém, je obyčejný zm*d. Je to vidět typicky na soudruzích Klausovi, Zemanovi, Babišovi a mnohých dalších zločincích.

   • A. S. Pergill napsal:

    Zeman byl z KSČ vyhozen a v podstatě fungoval jako disident.

   • Pavel Liška napsal:

    Petru Pavlovi, Zimovi, Zdeňku Svěrákovi atd. atd…..

  • jitka myšková napsal:

   Souhlasím. Jen bych si přála, aby zkušenost s těmito dvěma ajnštajny z prognosťáku lidem ukázala, že je nutné se zajímat o to, co politici říkají, ale i o to(možná, ještě víc), co neříkají. Málokdo ví o přednášce p. Klause v jisté televizní debatě v cizině několik týdnů před listopadem 89. VK a MZ pojí jistá potřeba každého školit a urážet inteligenci druhých. Tato dvě ega si to měla rozdat už v r.89 pod dohledem psychologů. Mohlo nám to ušetřit čas, peníze i nervy.

 11. Masák napsal:

  Nebohý Klaus? To snad ne. Nebozí jsme my, které obelhal!

  • Ondrej napsal:

   no ja se klidne priznam, ze v devadestakach a jeste kratce potom jsem ho docela bral..prestoze uz tehdy to byl proradne smecko, ale nebylo to tolik videt a nezajimal jsem se o to nejak moc do hloubky. dnes uz je jasne ,ze je to zlocinec a zradce, a patri za katr..je to ostuda nasi zeme a tak zustane zapsan v historii…a na amnestii taky nezapomenem , lumparna prvni kategorie!!

  • Sámo napsal:

   Klaus i Zeman pocházejí z jednoho hnízda. Oba pracovali před rokem 1989 v Prognostickém ústavu a oba byli bezesporu ruskými agenty. To se v plné parádě projevilo v roce 2001, kdy Zeman jako předseda vlády prominul Putinovu Rusku 100 miliard Kč ruského dluhu z dob SSSR. A tento krok udělal i díky tomu, že mu kryl záda jako předseda Parlamentu Klaus, který sice prý nebyl komunista, ale podle všeho byl spolehlivý agent Ruska, protože jinak by necestoval před rokem 1989 často do blízkého západu Evropy.

   • Sam napsal:

    Na počátku listopadu 1989 (9. nebo 10.) se V. Klaus zúčastnil besedy v rakouské televizi ÖRF, kde Rakušanům vysvětloval přednosti RVHP a světlé zítřky československé socialistické ekonomiky. O několik dní později už v OF odmítal vše, co se týkalo práva a běžných lidských potřeb: Peníze až na prvním místě.

    • A. S. Pergill napsal:

     Asi to měl nařízeno 🙂

     • skeptik napsal:

      Správně! Asi jako vy, Pergille.

     • A. S. Pergill napsal:

      A co mám nařízeno?

     • skeptik napsal:

      Kniha: Jessikka Aro – Putinovi trollové, vydala N media, a. s., v Praze roku 2020, strana 364

      Nastal čas mluvit o kremelských trollích farmách a digitálních dezinformacích tak, jak to opravdu je – že jsou to kriminální farmy a digitální zločiny. Tito zločinci nechtějí vaše peníze, chtějí kontrolovat vaše myšlenky. …. Kreml ovlivňuje Západ i v období mezi volbami a že lidé ovlivnění dezinformacemi se těžko rozhodují, pro koho nebo pro jakou politiku hlasovat. Profesorka komunikace Kathleen Hall Jamiesonová při svých výzkumech ve Spojených státech zjistila, že ruské trollí a kybernetické útoky měly na výsledek prezidentských voleb v roce 20167 rozhodující vliv.
      Konec citátu z knihy. Vy máte Pergille nařízeno chovat se a působit na internetu tak, jak to popisuje Jessikka Aro.

     • skeptik napsal:

      Oprava překlepu: v roce 2016

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      trolí farmy má kde kdo. I některé reklamní firmy.

     • skeptik napsal:

      Tak to máte nejspíše pravdu a ten kde kdo má sídlo většinou právě v Rusku nebo i na některé z ruských ambasád. Vždyť právě vy to musíte nejlépe vědět.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku. Nemám s tím žádné zkušenosti, nicméně jsem četl, že hodně trolích farem je v Indii (anglickojazyčnost, levnost lidské práce), a že tam jsou i internetové firmy specializované na prolamování capschy.

     • skeptik napsal:

      Já jsem Pergille nic takového nečetl. Musím však přiznat, že já Komsomolskou pravdu nečtu.

 12. Pavel Volf napsal:

  V té době málo kdo měl tyto pany podrobně přečtené i když u Kiase to již bylo jasné co je zač a navíc se uměli Zeman ten byl, je a bude do smrti mistr přetvářky i Klaus vynikajícně přetvařovat. Až v současném období se vlastně na plné pecky odkopali co jsou zač a jak to celou svou politickou eru s občany mysleli. Je smutné že my češi jsme jim to baštili i ja směrem ke Klausovi jsem to neodhalil. Nicméně pokud jde o Zemana tak to jsem věděl hned že je to zlej ničema, nikdy jsem ho nevolil a alespoň v tomhle mám čisté svědomí.

  • Ondrej napsal:

   asi tak, u ZEmana mi to bylo jasne hned, co je zac, nesnasim ho od te doby, co jsem ho nejak vice zaregistroval, nekdy kratce pred tim nez se stal poprve premierem. a nic se na tom nezmenilo. s KLausem to mam podobne, toho nesnasim od te doby, co se odkopal, ale to uz je taky par let. cca 2013 a je to stale horsi a horsi..fuj ostudy jsou ale oba dva

 13. Jiří Veselý napsal:

  Už dávno se měli odvolat.škodí této republice stále dál.Stojí nás velké peníze,jejich prezidentské náhrady a léčba zemana,platy jejich slouhů,je to odporné,škoda mluvit.A nic se neděje.

 14. Tomáš napsal:

  ..škoda času se zabývat bývalým Prognosťákem, krycím sídlem Stb…..výsledky jsou patrné

 15. Horymír napsal:

  Tak nám Urban zmatlal dohromady to své „nemám rád Zemana (ani Klause)“ s celkem akceptovatelným rozborem cílů Ruska na Ukrajině (až na ten pokulhávající příměr s Kurilami ) a pochválením Fialové vlády,která je,jak se zdá,ve válce nikoli s Ruskem nebo Putinem ,ale spíše s vlastními občany (tedy s těmi dolními 10 M).

 16. petrph napsal:

  Tedy, ono to člověku hned nedojde, a ani články Ústavy nenosi napořád v hlavě. Takže, až když jsem se tam podíval pro přesné znění, tak doufejme že se pan Urban jenom spletl ve větě “ !.. aby prezident, sám v souladu s článkem 65 Ústavy prohlásil, že dočasně není schopen vykonávat funkci hlavy státu.“ .
  Což by ale (dle tohoto článku 65) znamenalo požadovat, aby se Zeman sám udal a přiznal k velezradě.
  Zatímco, asi pan Urban měl na mysli článek 66 Ústavy „.. nemůže-li svůj úřad ze závažných důvodů vykonávat „. Ovšem i takovou „diskrétní dohodu“ by musel Ústavní soud prohlásit za protiústavní a neplatnou. Ústava totiž říká právě že „nemůže-li“, toto tedy nemůže být nahrazeno politickým prohlášením a politickou dohodou. Protože – připomeňme, že tímto dochází k přesunu ústavních pravomocí na jiné subjekty – ba dokonce nebezpečné soustředění státní moci v jedněch rukou.

  Asi by se to dalo přirovnat, k „diskrétní dohodě“ že zůstanou doma a za plný plat soudci, zatímco soudit obviněné bude státní zástupce společně s policií a s dohodou s místními politiky:))))

 17. Artur Lesák napsal:

  Na Urbana nemá cenu reagovat, je to člověk patologicky posedlý nenávistí k Zemanovi (a Klausovi, Babišovi…), a tam, kde vládne nenávist, se rozumu či racionality nedostává. Tohle opakuje Urban vude, kam ho posadí, a ač by se jeho bůáboly daly vyvracet větu po větě, nemá význam tím zrácet čas.

 18. míla napsal:

  Já si myslím,že Petr Fiala dělá vše pro to aby nedošlo tady k válce.Jedna vláda to podělala a druhá aby to dávala dohromady.Neříkám,každý máme chybu,ale co je moc,to je moc

  • A. S. Pergill napsal:

   Obávám se, že vláda Petra Fialy dál štěpí společnost. Zda záměrně, nebo kvůli své neschopnosti si netroufám rozhodnout, spíš myslím to druhé s tím, že některá špatná rozhodnutí může někdo vyrobit záměrně a těm ostatním to včas nedocvakne.

 19. Karel Novák napsal:

  zeman a klaus,presidenti s finanční podporou ruska.Asi proto jsou jim za to zavázání.

  • A. S. Pergill napsal:

   Tu finanční podporu byste musel prokázat. Jinak je to jen a jen pomluva. A pohyb větších peněz se v dnešní době prokázat dá relativně snadno. A ani nošení tisícovek v krabici od vína není úplně to pravé ořechové, jak víme 🙂

   • skeptik napsal:

    Ano máte pravdu Pergille. Pohyb větších peněz se dá v dnešní době skutečně prokázat relativně snadno. Stačí jen taková „maličkost“. Stačí, když se vám podaří například v Panamě ukrást příslušné dokumenty. Pak už je to doslova hračka.

 20. Alex napsal:

  V článku se píše: „Krásná představa – v noci na osmého května by tiše zmizely ponižující a ostudné kontroly u vstupů na Pražský hrad… A ministr vnitra Vít Rakušan by už nemusel hledat stále trapnější výmluvy, proč nedokázal prosadit jejich slibované zrušení.“

  Drobná poznámka na obhajobu ministra Rakušana:
  Navštívil jsem královskou rezidenci ve Windsoru. Bez kontroly podobné jako na letišti (rentgen zavazadel apod.) se tam nikdo nedostal. Není to divné? Proč to nezrušili?

Přidávání komentářů není povoleno