Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Václav Klaus. Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
,

Jan Urban: Klausismus-orbánismus a střelba do lidí

GLOSA. Václav Klaus nikdy nebyl přehnaným odborníkem na mezinárodní vztahy. Nyní je ale konečně možné mu za něco poděkovat a poblahopřát mu. Třeba k volbě přátel…

Pokud Klausovi šlo něco opravdu dobře, pak to, že se pravidelně trefoval do přání ruského prezidenta a jeho propagandy. Vychvaloval třeba i válečného zločince Slobodana Miloševiče, že prý je „na něm vidět, že to býval bankéř“.

Na mezinárodním poli uspěl zejména záběry, jak na státní návštěvě v Chile krade drahé protokolární pero – to opravdu obletělo celý svět.

Jeho poslední osobní útok na předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou-Adamovou měl vzít v ochranu jeho největšího zahraničního milce současnosti, maďarského premiéra Viktora Orbána.

Paní předsedkyně si dovolila vyjádřit přání, aby se maďarským voličům podařilo zbavit se poněkud autoritářského premiéra stejným (demokratickým) způsobem, jako se to podařilo těm českým v případě Andreje Babiše.

Pro Václava Klause šlo však o „nehorázné“ vyjádření a žádá proto její okamžité odvolání. V jeho podání byl Viktor Orbán přece vždy jen vlastenec a demokrat.

Snad aby Klausovým slovům dodal větší váhu, Orbán sám jen o den později telefonicky podpořil kazachstánského prezidenta, který vydal rozkaz střílet bez varování do demonstrantů a do země pozval zahraniční, především ruské jednotky. Tak jen aby ten jejich pobyt nebyl ještě za dvacet let „dočasný“, tak, jak si to pamatují Češi a Slováci.

Václav Klaus by teď snad mohl bavíc vysvětlit, jestli je mu taková středoasijská forma demokracie také bližší, než nudné móresy v Evropské unii.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

89 komentářů

 1. Babočka napsal:

  Orbán začíná mít velmocenské choutky a na to potřebuje spojence Rusko a Čínu. Klaus zapomíná , že nastupuje mladá generace, která se neučila milovat Sovětský svaz, našeho posledního okupanta jako on. Dnes Ukrajina za pár let Slovensko-Česko. ???

  • Michal Kroulík napsal:

   V čempak má Orbán velmocenské choutky? To že si nasmlouval s Ruskem plyn mimo EU za úplně jiné ceny, nebo že nepanáčkuje, jak neoliberálové z EU a neziskovky pískají? Nechápů vaši poznámku.

   • vladimír vojcík napsal:

    …já myslím,že vy nechápete nic.Orbán pomalu a jistě „znásilňuje“demokratické principy své země,což vy očividně nemůžete anebo nechcete pochopit.Zřejmě s nostalgií vzpomínáte na komunistickou totalitu.Už ser nedočkáte.A vysvětlovat lidem jako jste nějaké další souvislosti je jako házet perly sviním.

   • Pavel Srbek napsal:

    Ty nechápeš daleko víc věcí .Pokud nejsi pisálek ve službách Putina ,tak se pokus alespoň pochopit co ti zajišťuje svobodně se vyjadřovat . Stačí porovnat EU a Rusko ke kterému Orbán vzhlíží.

    • A. S. Pergill napsal:

     Obávám se, že v řadě konkrétních případů bude v tom Rusku větší svoboda projevu než v EU.

     • Karel napsal:

      Slabá lež bez konkrétních příkladů.
      Já si myslím, že od chvíle, kdy například ruské soudy zakázaly historickou organizaci Memoriál, nebo zmizely z internetu sovětské dokumenty o vraždění polských důstojníků v Katyni, Kalininu a Charkově, tak je z Ruska slušně totalitní země jako Sovětský svaz blahé paměti.
      Dobře jim tak. 🙂

     • A. S. Pergill napsal:

      Memorial nesplnil zákonem požadované náležitosti.
      Dnes už taky nenajdete na netu i jinde některé informace o okupaci. Např v ZOO Brno měli informační tabuli o tom, jak ji po 15. 3. 1939 zlikvidovali ochránci zvířat, kolaborující s nacisty. A už tam není.

    • Standa napsal:

     Ta EU se již v mnoha případech svýmí mnohdy debilními nařízeními a směrnicemi přiblížila k totalitnímu SSSR.

   • Josef Vosicky napsal:

    Dejte uz pokoj se smlouvanim cen. Plyn, ropa, zlato a dalsi maji mezinarodni cenu, ktera se neusmlouva, ta je urcovana trhem.

  • Pippy napsal:

   Netřeba milovat Sovětský svaz v dobách tři desetiletí minulých, netřeba však ani milovat USA a EU. Docela normálně by lidem zde žijícím stačilo, abychom měli svou národní hrdost, jak před těmi minulými, tak i současnými, a začali se chovat konečně, jako svéprávný hrdý národ! Neuskutečnitelné přání. Časem polezeme někam Číně. Nepochybuji o tom!

   • Petr napsal:

    Myslíte adi tu část naroda, která si sedá na zadek ze slovenského Stbáka ?? Mate divné hodnoty……

    • Standa napsal:

     Skoro všichni bývalí disidenti a i nyní činní politici byli v KSČ. Např. Rychetský. Tam Vám to nevadí ?

   • Honza napsal:

    Poslední frajer, jakého si představujete, tu byl jan Lucemburský. Jenže tomu zase bylo jedno, jestli někdo mluví česky nebo ne.

   • Kattie napsal:

    Je pravda, že žádná velmoc není náš přítel, a USA o moc lepší než Rusko opravdu není. S národní hrdostí ale opatrně. Jsme maličká, poměrně bezvýznamná zemička – naše hrdost nikoho nezajímá, spojence prostě potřebujeme. Jenom chce být opatrní při jejich výberu.

    • Zdenál napsal:

     Spojence jsme měli v Sovětském svazu a stálo nás to přes 18 bilionů korun. A v tom není započítán uran a zničené vojenské prostory.

  • Miroslav napsal:

   máte naprostou pravdu . Lépe to vyjádřit nešlo .

  • Josef napsal:

   I tatíček Masaryk nechal střílet do hladových dětí a dělníků a dokonce neozbrojených ! A jakej je to hrdina !

   • David napsal:

    To není pravda. To akorát citujete komunistickou propagandu.

   • Petr C. napsal:

    Ve skutečnosti to nařídil agrárnický ministr vnitra Josef Černý a Masaryk mu za to následně dost od plic vynadal.
    Povídá se taky, že na místě byli dva komunističtí poslanci, kteří hecovali stávkující dělníky proti policajtům.
    O tom, že by tam byly i děti jsem nikdy neslyšel. První tak blbá osoba, aby si brala děti někam, kde je reálný střet s policií, byla až Kateřina Jau Jau, zvaná též Biomasa.

   • Karel napsal:

    Máš nějaký důkaz, že přímo TGM nechal střílet do neozbrojených lidí, nebo jenom blábolíš komunistické nesmysly z nedostatku vzdělání?

  • Jari napsal:

   Co když je to opačně. Velmocenské choutky USA a tak trochu i některých západoevropských zemí. Nemiluji Rusko, ale mám pocit, že snaha získat moc je na obou stranách.

  • Zora Valášková napsal:

   Souhlasím s „Babočkou“…
   Pan bývalý prezident od posledních pro mě nepochopitelných kroků před odchodem do politického důchodu vydává čím dál více velmi „zvláštních“ veřejných proklamací, že se začínám stydět, že nejen ode mne, ale i mých blízkých měl podporu … Volili jsme tenkrát jiného Klause nebo své „opravdové“ názory umně skrýval ? Snad ho lze ospravedlnit jen jeho věk, protože jiné zdůvodnění nevidím… Je mi ho upřímně líto.

   • Ondrej napsal:

    skryval to, ale byl takovy vzdy…ted je to opravdu velka ostuda, co predvadi, je napadne prokremelsky jako jeho „dvojce“ Zeman..nektere jeho vyroky jsou skoro zrale na psychiatrickou diagnozu jak podotkl spravne Jan Dobrovsky…no hruza des.

   • skeptik napsal:

    Paní Zoro, Václav Klaus se možná dříve lépe maskoval, ale je buď stále stejný, nebo čím dále tím horší. Přestože se v devadesátých letech lépe maskoval, tak ten, kdo jej pečlivě sledoval, tak věděl, že s ním není něco v pořádku. Já jsem volil ODS s Václavem Klausem v čele pouze v roce 1992. Následující čtyři roky mi stačily k tomu, abych jej už nikdy nevolil. V příspěvku níže pan Ondrej píše o dvojčeti Zemanovi. Ona to ale nebyla dvojčata, ale čtyřčata. Je třeba k těmto dvěma výtečníkům přidat i Waltra Komárka a Vladimíra Dlouhého. Kvarteto z Prognostického ústavu, filiálky KGB v Československu. Waltr Komárek již sice zemřel, ale o Vladimíru Dlouhém se dlouho hovořilo jako o kandidátu na příštího prezidenta. Pokud by se tím prezidentem skutečně stal, zjistila byste paní Zoro, kolik toho má s Klausem a Zemanem společného.

    • A. S. Pergill napsal:

     Povahové rysy většinou s věkem nabývají na síle.

     • skeptik napsal:

      Máte pravdu Pergille. Vy musíte být asi hodně starý.

   • Čihák napsal:

    Dobrý den
    Paní musím Vás informovat. Paní Klauzová Je rozená Šálkovičová a pan Šálkovič byl v ÚVKSČ a proto si pan Klaus a mladá Šalkovičová študovali v USA za tak zvané dělnické . A tady je ten zakopanej pes.

    • Zdenál napsal:

     Nestudoval Klaus v Itálii ? A to v dobách kdy někteří naši občané měli zakázána i větší města u nás ?

 2. Sam napsal:

  Pokud ta neviditelná ruka trhu nebude za mřížemi, bídy se nezbavíme

  • Kattie napsal:

   Ona hlavně žádná neviditelná ruka trhu nefunguje a nikdy nefungovala, minimálně ne bez regulací. Jakmile je totiž nějaká společnost tak velká, že vytlačí konkurenci, je po volném trhu.

   • A. S. Pergill napsal:

    Naopak,
    celá ekonomika EU je natolik přeregulovaná, že se tam neviditelná ruka trhu nemůže uplatnit. Zejména pokud jdou ty regulace proti ní.
    Největší ekonomický skok jsme udělali v 90. letech, kdy bylo u nás regulací relativně málo (rudobolševické šly do kopru a modrobolševické ještě nebyly).

    • Dr. B napsal:

     Tak podle mě, neviditelná ruka trhu je jen takový Klausův Deux ex machina. O nic se nestarejme, neviditelná ruka vše vyřeší za nás. Jak? Prostě zázrakem.
     Je to v podstatě božská autorita v novodobém náboženství nazývaném tržní hospodářství. V tom náboženství, kterému dnes podřizujeme vše (nebo bychom tak měli činit, dle ekonomů ražení páně Klause). A sekunduje mu neregulovaný trh a nekonečný ekonomický růst. Ať máme tu svatou trojici kompletní. Vše je však z říše fantazie, reálné asi jako komunistická společnost.

 3. Wenzel Z. napsal:

  Štefan Miština byl slovenský právník, pracující dle informací Lidových novin v období klerofašistického Slovenského štátu pro centrální úřad tajné policie, Ústřednu státní bezpečnosti (ÚŠtB). V tomto státním úřadu zastával v době 2. světové války vysokou pozici vedoucího cenzorního oddělení. V úřadu se dle portálu idnes zabýval soupisem konfiskovaného majetku perzekvovaných slovenských Židů. Celkem Miština zajistil na účtech židovských organizací 186 336 slovenských korun a 104 424 na hotovosti. Jako úředník ÚŠtB se tak dle portálu idnes podílel na perzekuci slovenských Židů, z nichž byly desítky tisíc deportovány do koncentračních táborů.

 4. Karel napsal:

  To je tedy bída! Ten pán co napsal tento článek je buď někým dobře placen, nebo je úplně mimo mísu. Plete, lidově, koše z baňama a asi se pomátl.

 5. Ivan Sec napsal:

  Klaus si nechce uvědomit, že jeho role představitele státu -mimochodem trapně završená v poslední etapě jeho prezidentování- je dávno pryč. Díkybohu pryč.

  • Ondrej napsal:

   jj je to sebestredny narcis a pridal se na stranu zrady spolu se Zemanem…ostuda skonci v propadlisti dejin, uz tam vlastne je ale nechce si to pripustit!“

  • skeptik napsal:

   Máte sice pane Ivane pravdu, ale vezměte v úvahu skutečnost, že po trapném Václavu Klausovi si voliči zvolili za prezidenta ještě o něco trapnějšího Miloše Zemana. Jste si jist, že si jako příštího prezidenta nezvolí například trapného Andreje Babiše nebo Klausova spolupracovníka z Prognostického ústavu a zároveň i předsedu základní organizace KSČ v Prognostickém ústavu Vladimíra Dlouhého?

   • A. S. Pergill napsal:

    Raději Dlouhý než Drahoš či něco podobného.

    • skeptik napsal:

     Raději Drahoš, než Pergill či něco podobného.

     • Pavel Liška napsal:

      Ani jeden !! Dlouhý s jeho minulostí v KSČ ? Ne. Drahoš s jeho blekotáním a vysokými funkcemi v době socíku ? Ne ! Saša Vondra na Hrad !!!

     • skeptik napsal:

      Udivuje mě, že před prezidentskými volbami byly použity proti Jiřímu Drahošovi různého druhu lži a podrazy, ale o nějakých vysokých (politických?) funkcích Jiřího Drahoše za socíku jsem nikde nic nečetl ani neslyšel. Až náhle s něčím takovým přijde dlouho po volbách kdo? No přece náš starý známý Pavel Liška.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      za komunistů měl pobyty na západě (NSR, Brazílie). Přinejmenším se u něho předpokládala silná loajalita k režimu, že tam nezůstane.
      A, MMCH, negativní lustrační osvědčení, které má, se nevztahuje na celé spektrum prorežimních aktivit.

     • Pavel Liška napsal:

      Skeptiku, tak třeba na dvouletou stáž do Hannoveru v NSR se v roce 1985 jistě neposílaly neprověřené osoby. S těmi vysokými funkcemi to beru zpět. To se panu Drahošovi i Vám omlouvám. Osobně si ale myslím, že pro tehdejší režim byl perspektivním kádrem, jinak by se na Západ nepodíval. Podobně jako všichni exponenti třeba takového Prognostického ústavu.

     • skeptik napsal:

      Pavle Liško, kdysi jsem v jednom podniku na jednom pracovišti pracoval s člověkem, který občas někdy jednou za rok, někdy jednou za dva roky, vyjížděl na západ, protože hrál dobře kuželky a byl vysílán reprezentovat na turnaje. Nebyl členem KSČ a neobjevil jsem jeho jméno v seznamu spolupracovníků StB. Nedovolili mu samozřejmě, aby s ním jela i jeho rodina. To stačilo. Neúčast rodiny patrně stačila i v případě Jiřího Drahoše, který sice kuželky nehrál, ale uměl něco jiného.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, vím o lidech, kteří emigrovali a nechali tu i malé děti.

     • Pavel Liška napsal:

      Ale ano skeptiku, tak to bylo. Ale ti lidé, co jezdili na Západ, tak minimálně režimu neškodili. A když tam byli posláni na víceletou stáž, tak už tuplem ne. Spíše se , podle mého názoru, s nimi počítalo jako s lidmi, kteří budou pro režim odvádět práci u nás. A to možná později i v těch vedoucích funkcích. Ano, tady jsem se utnul. To evidentně nebyl – zatím – případ pana Drahoše. Za tu moji zkratkovitou poznámku jsem se omluvil. Na tom ostatním si trvám. Pan Drahoš zřejmě jen chtěl dělat vědu i za bývalého režimu a proto asi tehdy držel ústa a krok. Jako tehdy většina lidí. Proto by se mi nyní líbil na Hradě pan Vondra. Ten pro tu naši Svobodu udělal násobně více než pan Drahoš i poslední dva prezidenti.

     • skeptik napsal:

      Nevím proč tu uvádíte jako svého favorita na prezidentský úřad Alexandra Vondru, jestliže Alexandr Vondra vůbec nekandidoval, ani o post prezidenta žádný zájem neprojevil. Zájem o funkci prezidenta by byl prvním předpokladem pro to, aby tu funkci vůbec vykonávat mohl.

     • Pavel Liška napsal:

      Skeptiku, já jen, kdo a proč by se mi na Hradě líbil. Mezi těmi, co se zatím hlásí, si bohužel vybrat při nejlepší vůli nedokážu. Takže asi zase půjdu na tu dvanáctku….

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      jistěže se lze obávat toho, že volba bude daleko složitější než situace, kdy na kandidátce byl Zeman a pak už jen přehlídka probruselských progresivistů. A nakonec to stejně bude o volbě nejmenšího zla (případně, pokud se zadaří, jediného nezla).

     • skeptik napsal:

      Na té dvanáctce už jsem hodně dlouho nebyl. Asi půjdu také. A při příštích volbách budu volit mezi těmi, kteří o tu moji volbu stojí.

 6. Michal Kroulík napsal:

  Vzhledem k reakci redaktora Václav Klaus řekl pravdu. Chápu, že neoliberálové Orbánovi nemohou přijít na jméno – vyhnal z Maďarska jejich Sorose a zatočil s „neziskovkami“, které se snaží měnit svět k obrazu svých chlebodárců pod falešnou demokracií a humanitou. Ta paní by měla mlčet, jen se ztrapňuje.

  • 000 napsal:

   Nechce poslouchat Eu a hlavně z Ruska bude mít plyn za nižší cenu a proč ne….ani nechce živit cizí přivandrovalce má jich tam dost.Ani se mu nedivím. Je to těžké a na konec se můžou potvrdit veš a budou za to nést zodpovědnost pouze my lidé.Máte pravdu pane.

   • Zdenál napsal:

    Orbán měl těch běženců v jednu chvíli 600 000. Naštěstí pro něj otevřela Merkelová hranice do Němec, jinak jak sami potvrdili Maďaři, skončil na šibenici.

 7. Václav Mička napsal:

  Babočka admirál. Chytrý a chytřejší.

 8. Vlčák napsal:

  ALE ALE, COPAK JE TO HLUPÁKA. Ne nadarmo je prokázáno, že inteligence lidstva poklesla o 80% a že díky internetu jsou „mladé hlavičky“ zcela vymyté a jsou z nich ovlivněné marionety. Pokud by dotyčný nevěděl, co to je tak je to loutka, která je ovládána špagátky… Dost mě uráží, když se takový hlupák naváží do politika, který něco dokázal, ve světě je uznáván a má v sobě jasnozřivost, která k takovému postu náleží. Zatímco mladá prospěchářská a velice hloupá ….. tuto vlastnost nemá a nemá ani úroveň druhořadé plitičky. Patří nanejvíš na post snaživé managerky v nějaké západní společnosti, které vesele drancuje naše hospodářství. A mimochodem, ten Orbán zajistil pro Maďarsko přes

  • Martin napsal:

   Jako fór je to dobré, ale jinak nesmysl. Klaus je sice nepochybně vynálezcem tržního hospodářství, ale ve světě ho nikdo neuznává. Marně se snažíte.

 9. Karel napsal:

  Skvěle napsáno !
  Není co dodat.

 10. Vlčák napsal:

  zmiňované Rusko plyn, který nechává Maďarsko v klidu a nemusí řešit žádnou energetickou krizi, jako tady u nás. Mimochodem práce naší nové vlády. Zrovna tak má Mďarsko daleko menší zadlužení než ČR. Takže ve které zemi a pod kým to funguje lépe. Ano pro vlezzadky EÚ je to nepřítel, protože s tou zločineckou urganizací jaksi nespolupracuje. Tím připomínám i euroskepticizmus pana Klause, který byl a je oprávněný. Jedinou záchranou je vystoupení z této organizace, která na rozdíl od vysmívaného RVHP nám nic nepřináší a jen nás ždímá ve prospěch „velkých“. Holedbá se granty, ale ty jsou velmi draze zaplacené a navíc jsou peníze často nesmyslně promrhané na úplné hlouposti a jen podporují korupci ve velkém. Takže opravdu nechci ve vládě Pekarové a jí podobné monstra.

  • Jirka napsal:

   Putin ví že zlevněný plyn pro Maďarsko nebude zadarmo. Viz: Š&G-Nechci slevu zadarmo, vyjednával Lomcovák.

  • Martin napsal:

   To je ale slabý humor. Strčte si tu promoskevskou agitaci za klobouk.

  • Zdenál napsal:

   Vlčáku, dobře! Za rekordní zadlužení, zemi bez vody a stromů, burešovy drahoty , inflaci, Havlíčkovu energetickou krizi může nová vláda, která dnes bojuje o důvěru.

 11. Oldřich Arnošt Fischer napsal:

  Česká republika by měla vystoupit z reakčního paktu V4.

  • Jan Raszka napsal:

   Chcete se zalíbit EU?

  • Pavel Liška napsal:

   Bez V4 bychom byli nic. Sami bychom v EU neprosadili ani ručníky na WC. V4 má své chyby. Partneři jsou v mnoha směrech problematičtí, ale bez V4 bychom nebyli v EU téměř nic.

 12. Josef napsal:

  ano ano ano Klause a Orbána je zapotřebí mít uvedené v jedné větě a nejlépe v nadpise článku se střílením do lidí…i když s tím nemají nic společného…a to je sametová demokratická politika dnešní ČR

 13. Pippy napsal:

  Mně osobně je na panu prezidentu Maďarska Orbánovi sympatické, že upřednostňuje zájmy svého národa a obyvatelstva a nehledě na současnou nelibost vůči Rusku a prezidentu Putinovi, hojně dennodenně podporovanou Západem a tím pádem pochopitelně i našimi médii a vůdci, jedná nekompromisně a bez ohledu na problémy s tím spojené.
  Za to, že sjednal Maďarsku na – tuším – 15 roků velice výhodné ceny energií s prezidentem Ruska, ho obdivuji a je mi líto, že naši političtí zástupci se k takovému kroku neodhodlají, neboť jsou přizdi…či. Jak ti minulí, tak i současní. Už se – bohužel – v naší zemi nerodí muži typu J. Husa, nebo Karla IV. Škoda.
  Úspěšní lidé musejí být v ČR zavčasu zašlapání a dehonestováni. Klidně si mě smažte, nemůžu za své názory.

 14. Antonín Zahálka napsal:

  Tento Váš text se mi pane redaktore nelíbí od prvního do posledního písmene. Zvolit si tuto formu propagace a ještě žádat občany o finanční příspěvek ( viz. zadejte částku dle libosti..), je projevem buď neskutečné arogance vůči nám, obyčejným občanům, nebo projevem naprosté infantility. Pan bývalý prezident Václav Klaus a jistě i celá řada z  nás, obyčejných občanů ČR, kteří máme tentýž názor ,máme myslím si pravdu. Paní předsedkyně Parlamentu ČR Pekarová Adamová by podle mého názoru měla jako ústavní činitel vážit slova, než je vypustí z úst do éteru. Pro mě je to jasné…, když už nic jiného, tak buďme alespoň slušní vůči našim maďarským sousedům . Už za to, že zastavili nelegální migraci přes jejich území jim musíme zatleskat !! Tvrdit, že Václav Klaus nebyl přehnaným odborníkem na mezinárodní vztahy ( když byl po 2 volební období zvolen prezidentem republiky) , tak to již fakt nemá smysl vůbec komentovat. A Vy jste nikdy nikomu nevzal omylem propisku ? Já ano , mnohokrát, ale také jsem o své psací potřeby mnohokrát přišel, připadá mi to úplně normální a přirozené !

 15. Pavel napsal:

  No, takže, v Kazachstánu nařídili střelbu bez varování, pravda. ALE, nařízení je vztaženo na ozbrojené „demostranty“. Tedy, ano, mají střílet, ale na ozbrojené jedince, kteří už dokázali, že umí a chtějí upižlat hlavu policistovi. Odkud je mi povědomé? Safra, tohle dělají teroristé z ISIS. Tam to ukazují a dělají. Je to náhoda? Věříte, že někdo, komu jde o cenu LPG, jde a uřízne hlavu neznámému policistovi? To jako fakt? Nebo si lžete a víte, že to co se tam děje, je skrytá agrese militantních muslimů… Protože to odpovídá přesně jejich modu operandy

 16. Přenosil napsal:

  Nebyl jsem, nejsem a ani nikdy nebudu příznivcem prezidenta Klause. Jeho kritiku pí předsedkyně PS jsem však pochopil tak, že by se z titulu své funkce neměla vyjadřovat k tomu, koho v které zemi by měli volit či nevolit. S tím je nutno, myslím, souhlasit. Apelovat na její odvolání je však již přes míru. Proto závěry pana Urbana a pana Bessera (Forum24) jsou – podle mého názoru – v tomto ohledu chybně interpretované.

  • Honza napsal:

   Rozumný vyvážený komentář. Souhlasím s Vámi.

 17. Mistrm napsal:

  Autor se v první větě velice mýlí.Profesor Klaus je odborníkem na všechno.A jeho obdiv k Miloševičovi?To byl komunista,který se přes noc stal nacionalistou.Stejně,jako Orbán.A k takovým lidem náš slavný zloděj per se závistí vzhlíží.Jemu se to,být autokratickým vládcem,nepodařilo.

 18. Vladimír Kusý napsal:

  Už jen Orbánův postoj k Trianonské smlouvě by měl být varovným signálem. A podle reakcí na něj bychom měli současné i minulé politiky posuzovat.

 19. vlad napsal:

  Orbán nechce být loutkou Bruselu, chce Maďarsko svobodné a suverénní. To je, oč tu běží. Mladá generace nezažila svébytnost státu a sama strká hlavu do oprátky. Až se zatáhne, bude již pozdě. Slovensko už prohrálo. Na jeho území budou cizí vojáci s neomezenou mocí a jadernými hlavicemi.

  • Jan Raszka napsal:

   Bohužel, je to tak! Doufám, že my budeme chytřejší!

  • skeptik napsal:

   Orbán nechce být loutkou Bruselu. Konec citátu. Ano, Orbán nechce být loutkou Bruselu. Chce být loutkou Moskvy.

 20. Renáta Bartončíková napsal:

  Pan Klaus zapomíná, že jeho komentáře už nikoho nezajímají, jak by totiž řekl můj děda, je prostě mimo mísu. Být na jeho místě, nechala bych prostor mladším a erudovanějším, protože to bude jednou jejich život a ne už pana Klause S pozdravem Báthory

  • Ondrej napsal:

   je to tak, jenze to si tento narcis a „vseznalek“ nikdy, nikdy nepripusti…

 21. A. S. Pergill napsal:

  Legitimní vláda se může, ba musí, bránit ze zahraničí dovezeným zločincům, kteří se ji snaží svrhnout.
  A, je mi líto: Ta střelba zabránila přeměně té krásné země, kde jsem kdysi asi měsíc stážoval, na nějakou formu ISIL. Proti tomu je smrt pár zločinců podstatně menší zlo (nehledě k tomu, že jejich smrtí se svět bezpochyby stal o něco lepším).

 22. Karel Bláha napsal:

  Klause jsem nikdy nemusel a dodnes nemusím,ale co musím je to, vyjímečně s ním souhlasit.Vykulená a nezkušená Pekarová plácá nesmysly o něčem,čemu absolutně nerozumí.Tohle „pometlo“ z TOP 09 nemá v politice vůbec co dělat.Ona je klasickým případem „chrochtajícího čuníka“ u korýtka.Jen doufám,že tato pravicová vláda,tak jak ty předešlé pravicové vlády svůj mandát ukončí předčasně.

 23. Pavel Liška napsal:

  „Kazašská vláda, jak jsem to pochopil, jim pomohla evakuovat nějaké maďarské občany, kteří tam uvízli, a Viktor Orbán se spojil telefonicky s prezidentem a vyjádřil mu soustrast s tím, co se tam stalo. Určitě bych tady nevytvářel nějaké domnělé můstky s tím, že maďarský premiér podporuje, schvaluje nebo dokonce vítá střelbu do lidí,” řekl v pondělním vysílání pořadu Události, komentáře Alexandr Vondra, podle kterého se „vnější síly” snaží rozbít spojenectví v rámci Visegrádské čtyřky.

 24. Tomáš napsal:

  Kazachstánske události ukázaly, že to nebyla náhoda, ale připravený diverzni převrat, který nevyšel, bylo to slabé s malým počtem, to ukazuje směr k Turecku. Rusko zareagovalo spravne, ale přesto má obrovský problém udržet hranice, je to velké spiknutí proti Ruskou s dlouhou přípravou. Maďarsky premier zareagoval, tak jak zareagoval, jde mu o energetickou bezpečnost země. Svět nebude bezpečnější takové budou závěry s diplomatické iniciativy Ruska v Ženevě, Bruselu a Vidni. Potom to bude, jak někdo napsal záležitost GS ruských ozbrojenych sil. To nemá dobrá řešení pro nikoho, tedy pro Rusko, EU. Bude to turbulentni realita s vojenskými provokacemi v tomto euroasijskem prostoru. Ekonomika bude druhorada půjde jen rychle realzovane obchodní transakce, Německo rychle prozri.

 25. prem napsal:

  Komora Plus píše: Názory prezidenta Václava Klause jsou vždy jasně formulované, To je pravda, vždy jsou to jasně formulované pitomosti. Média by asi měla přestat dávat prostor tomuto protiproudovi.

 26. Admirál napsal:

  Střelbou do lidí myslíte i střelbu pučistů do nezasahujících policistů?

  Opomíjíte, že střelbu bez výstrahy nařídil kazach. prezident do OZBROJENÝCH demonstrantů. Pokud tam to doplníte, dostává jeho nařízení jiný nádech.

  Pokud ba se Pekarová vyjádřila, jak se vyjádřila, jako soukromá osoba, má na to právo.
  Pokud se tak vyjádří předseda sněmovny, zavání to vměšováním do věcí cizího státu. Potom má Klauz pravdu a Pekarová by měla vysvištět.

 27. pablo41 napsal:

  Pane ministře vnitra, proč je panu Klausovi stále tolerováno nedbalé a troufnu si říct provokativní nošení roušky tam kde je předepsána ? Děkuji za odpověď.

 28. Jiří napsal:

  Kdyby nebylo té sprosté amnestie ,uchoval by si ocenění v očích veřejnosti dodnes.

  • A. S. Pergill napsal:

   Amnestie se vztahovala prakticky jen na kauzy, které se táhly mnoho let a obžaloba nikdy nebyla s to předložit validní důkazy. V naprosté většině těch případů existuje podezření (verbalizované i některými právníky), že si soudci a prokurátoři nechali platit za šikanování konkrétního podnikatele buď jeho konkurenty nebo jinými osobami, jimž se nelíbil.

 29. pingu napsal:

  ..a ktery pak agent,by chtel na Hrad….

  • skeptik napsal:

   Andrej Babiš, Vladimír Dlouhý, Tomio Okamurta. Zatím tito. Možná jich bude více.

Přidávání komentářů není povoleno