Foto: Profimedia

Jak si zkrátit čekání na válku, valentýnští čumáčkové a zběsilost v novinářských srdcích

Napsal/a Robert Malecký 19. února 2024
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Čekání na válku je v české kotlině doprovázeno jevy na hranici snesitelnosti. Jiří Paroubek už je zase předsedou ČSSD, i když za okolností poněkud připomínajících zlodějnu. Na sjezdu ČSSD řeční Miloš Zeman, biatlon byl letos lidově řečeno na prd a na blátě. Do vedení obří zbrojařské firmy se procpal muž v červeném svetru známý též jako Jan Hamáček. Tuhle válku nemůžeme prohrát.

  • Tak dlouho jezdil tehdy ještě premiér Paroubek za tehdy ještě zhrzeným důchodcem Zemanem na Vysočinu a přemlouval ho k návratu, až se Zeman vrátil. Jak to dopadlo, víme bohužel všichni a víme taky, jak dlouho to potom trvalo: dlouho. Teď se situace obrátila. Něco, nejspíš vnitřní puzení, přemlouvalo k návratu Paroubka a bývalý premiér se tedy taky uvolil. Stal se předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, ať už je to tedy cokoli, jejíž víkendový sjezd se stal manifestací štěkání na mraky. Zeman svůj projev zhustil do tří klíčových bodů, z nichž první dva jsou mezi sebou v rozporu a třetí lež.

„Nikdo z nás není obyčejný. Měli bychom být stranou normálních lidí. Jste dědici kdysi velké strany.“
(Miloš Zeman, iDNES.cz, 17. února)

Dědici kdysi velké strany delegáti sjezdu nejsou, jsou dědici kdysi i nyní nevýznamné Suverenity Jany Volfové, kteří administrativním trikem šlohli značku ČSSD, na kterou se Šmarda a spol. vykašlali, protože zrovna něco řešili, nejspíš prodej nějakých baráků. Za pozornost tak stojí snad jen fakt, že Zeman mluvil o straně, jako kdyby snad byl jejím členem, což nejspíš není, ale možná o tom neví. Jiří Paroubek taky něco říkal, ale není to podstatné. Pojďme dál.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Při čekání na válku jsou vždycky dobré zprávy, když někdo pochopí, jak důležitý je v určitých chvílích zbrojní průmysl a v jeho čele někdo, kdo dokáže přesvědčovat politiky, že je vhodné vykašlat se na zákon o označování veřejných hajzlíků (míněna místnost, nikoli osoba) a začít vážně přemýšlet o našich spojeneckých závazcích, přípravě na skutečné hrozby a podobně. Takový člověk se našel! A my jsme potěšeni, že je to právě muž, který umí v tu pravou chvíli nasadit červený svetr a začít vyhrožovat, že ještě třicetkrát někdo překročí červenou linii, tak už to bude vážně, ale vážně potřicáté prvé.

„Vznikla potřeba, aby oblast vnějších vztahů CSG zastřešil specializovaný manažer.“
(tisková zpráva zbrojařského holdingu Czechoslovak Group, Novinky.cz, 15. února)

Tak co? Už jste klidnější? Jestli ne, řekněte si stokrát: Specializovaný manažer! Specializovaný manažer! Specializovaný manažer! Furt nic? Pak jedině následující video.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • V týdnu padlo nové rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo, soudce Šott podle očekávání sdělil, že už kauzu nechce vykonávat a požádal Vrchní soud o její odebrání a přidělení jinému senátu. V čemž mu soud jistě rád vyhoví a v průběhu několika měsíců se jistě dočkáme pokračování kauzy, která trvá jenom asi deset let. Někteří kolegové novináři ovšem sdělení nepochopili, což do jejich srdcí zaselo jistou zběsilost.

  • Noviny jsou poslední dobou vůbec ve formě, jak ukazuje například jinak romantický předjarní článek z Ústeckého deníku.

Na Miladu zavítal vzácný pták. Nyní je k vidění vycpaný v muzeu
(Ústecký deník, 13. února)

Na vysvětlenou: Milada je jezero nedaleko Ústí nad Labem. Vzácný pták je kajka mořská, která je zde už pár týdnů mimořádně k vidění. Muzeum, to je barák ve městě, kde mají zhruba sto let starý exponát vycpané kajky ve sbírkách. A ne, v Ústí kajky nevraždíme a nežereme.

  • Celé nám to sklouzlo trochu mimo kontrolu, tak si čekání na válku osladíme rok starým valentýnským příspěvkem z dílny těch, kdo se starají, že se „válka blíží mírovými kroky“, jak trefně poznamenal přítel Marek Douša. A s tím socialismem to zase nějak nevyšlo, budeme si muset ještě nějakou dobu počkat.


Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)