Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
,

Jak šéf odborů vycvičil předsedu opozice, Schillerová na barikádách a poslední varování Jaroslava Kojzara

PSÍ UŠI. Otočili jsme kalendář z aprílu do máje a smutně musíme konstatovat, že se nám po zemi rozmáhá odporný našilidismus. Ukrajina ano, ale… však to známe. Kdysi slušné Lidové noviny dokonce přišly s investigativou, podle které ukrajinská auta zabírají místo našim vašim škodovkám. No představte si to. Kde se tohle zastaví?

 • Na dálku si to v sobotu rozdali možní prezidentští kandidáti Josef Středula a Andrej Babiš. Na domácím hřišti odborářského sjezdu dominoval první jmenovaný, který Babiše deklasoval tři nula na body. I když si říkáme, že to měl hodně snadné a je s podivem, s jakým gustem si bývalý premiér a nynější samozvaný předseda opozice naběhl na nastrčené vidle.

Proč tři nula? Nejen, že Středula Babiše na sjezd nepustil, ale nechal na něm naopak promluvit koaličního ministra práce a šéfa lidovců Mariana Jurečku a předsedu Senátu Miloše Vystrčila z ODS. A navrch si pozval Miloše Zemana, který přijel podpořit jeho prezidentskou kandidaturu.

Upřímně, když se podíváme, v jakých vodách budou případně Babiš i Středula své voliče lovit, byl by šéf odborů blázen, kdyby si na své hřiště pustil největšího konkurenta. To musí v Průhonicích pochopit.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Ve sněmovně se chystá další velká obstrukční bitva. Dolní komora má tento týden projednávat snížení plateb za státní pojištěnce, tedy za děti, studenty a důchodce. Hnutí ANO je proti a rozhodlo se proti tomu vystoupit tak ostře, že šéfka jeho poslaneckého klubu Alena Schillerová mluví dokonce o barikádách.

„Při projednávání tohoto zákona budeme skutečně krvácet na barikádách, to říkám otevřeně.“
(Alena Schillerová v rozhovoru pro Právo, 29. dubna)

Tak si trochu osvěžíme paměť malým kvízem. Měli jsme kdysi ministryni financí, která v březnu roku 2019 překvapila návrhem na zrušení plateb za státní pojištěnce nejen sebe, ale i své koaliční partnery a vlastní partaj. A které ten nápad velice rychle zatrhnul premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Kdo to tehdy byl?

a) Josef Švejk
b) Pepek Vyskoč
c) Alena Schillerová

Správné odpovědi posílejte spolu s fotkou páva na Instagram, případně na lampárnu na Hlavní.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

 • Druhou polovinu našeho dnešního psaní věnujeme poněkud obskurnějším vrstvám politického chlívku. Jiří Vyvadil byl zase poněkud neklidný a zase už něco zakládá.

Z textu vyjímáme: „Kdo chce se zatím jako jeho zakládající člen zúčastnit, nechť sdělí své jméno, příjmení, adresu a rodné číslo.“ V souladu s praktikami komerčních proruských dezinformátorů už chybí jen číslo karty a kód CVC. Tak kdybyste chtěli být v mírové partaji a šli zrovna kolem, pošlete údaje tady panu Jiřímu.

 • Jsou události, které nelze nezaznamenat, už jen proto, že na ně člověk čekal desítky let a měly se stát už dávno. Jaroslav Kojzar, legenda bolševického ideologického třeštění, napsal svůj poslední komentář pro Haló noviny. A jedno oko nezůstalo suché.

„Můj poslední komentář budiž varováním. Už další pro Haló noviny nenapíši. Končí totiž jedna etapa, která nás staré, naši paměť a naše zkušenosti už nepotřebuje, a to nejen ve společnosti. Jinak za vše svým čtenářům, za jejich přízeň, moc a moc děkuji.“
(Jaroslav Kojzar v Haló novinách, 28. dubna)

Také děkujeme. S poznámkou, že o Kojzary, jejich paměť a jejich zkušenosti se společnost neprosila nikdy a byli jen přežívajícím odkazem na dobu, kterou jsme před rokem 1989 museli žít.

Sbohem do rudého pekla a klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

12 komentářů

 1. Marie napsal:

  V úvodní textu se Vám vloudila chybička

 2. Lada napsal:

  Hezký den,
  pan Vyvadil má pravdu a souhlasím s tím,že už by se mělo vše rozumně řešit,nikdo nechce válku,ať je to člen vlády či politické strany,dejte návrh a jednejte.Nejsem příznivcem pana Vyvadila,ale i tací můžou mít pravdu.

  • Honza napsal:

   Jasně. Nikdo nechce válku. Ani Putin nechce válku. Proto padají na Ukrajinu z nebe mírové ratolesti.

  • Jan Hrzal napsal:

   Válku nenávidím, stejně jako Vy. Ale to, bohužel, Adolfa Vladimiroviče nezajímá. A pan Vyvadil je jen bizarní proruská matrjoška, u které člověk neví, jestli se těm jeho ..píp má jeden smát nebo volat Chocholouška, protože není úplně jasné, jestli to myslí vážně. Ale vzhledem k jeho konzistentní Putlerově adoraci to asi, bohužel, vážně myslí.

 3. Venda napsal:

  Už mám dost Ukrajiny, vítačů a politiky vůbec! Nechte nás už žít!
  Zajímá vás UA – tak tam odjeďte, nic vám nebrání! Tady v Čechách běžence ale nechci!

  • Jan Hrzal napsal:

   Je přirozené, že už má člověk chuť občas říci dost, když se toho děje tolik najednou. Ale pokud bychom museli vítat ruské tanky my, vsadím se, že bychom názor rychle změnili. Ukrajinci za nás likvidují čiré zlo, které by dorazilo k nám. Byla by to jen otázka času. Pokud sami nechceme bojovat, buďme šťastni, že Ukrajina to dělá a pomozme jí, jak jen to jde. Jinak se zlo vrátí a bude silnější a mazanější. A nikoho se nebude ptát, jestli má něčeho dost nebo ne. Žít nás (možná) nechá, ale jen pokud uděláme, co přikáže. Historie hovoří za vše.

   • josef napsal:

    … ale Ukrajina už bojovala, bojovala v Iráku a Afghanistánu, protože to byly také její úhlavní nepřátelé, sice mimo „rajón“, ale zřejmě ji oba státy také ohrožovaly…

  • pamětník napsal:

   Vendo nechte druhé, jinak uvažující žít! Nejen, že neodejdu, ale přeložím jak vnímám Vaše zamudrování: „Běžence tady v Čechách nechci, ale protože mám dost Ukrajiny, tak mírotvůrce, – ruské Noční vlky na motocyklech bych spolu s prezidentem a boxerem z SPD uvítal?“

 4. Jiří Volný napsal:

  Za první republiky jsme byli francouzským protektorátem. Nezmohli jsme se, díky Benešovi, ani na symbolický odpor proti Německu. Byla to Benešova povinnost, protože v září 1938 zahynulo v potyčkách s Němci nemálo našich četníků, financů, vojáků a civilistů.
  Proč Černochová nenasadí na Ukrajině naše vojáky? Ruská armáda údajně už čeká jenom na ránu z milosti. Na Slovensku naše jednotky jsou a do Užhorodu to není tak daleko. Ať ukáže naši suverenitu a nezávislost v rozhodování! V našem zájmu je co nejrychlejší ukončení války. Ať se ukáže, zda sta miliardy vynaložené na naši armádu, byly dobře využity.

 5. Tomáš napsal:

  Byl jsem odborovým funkcionářem, ale p. Stredula nedostane můj hlas ani náhodou. Za jeho éry poklesla členská zakladna na minimum, není to lídr, potácí se v ekonomických představách o smíru s kapitálem, je to typicky žluták.Pokud bude kandidovat prof. Klaus dostane muj hlas je konzistejny, drží názor. V druhém kole jej dám tomu kdo je přijatelný, žluták to nebude.

  • josef napsal:

   .. no kdyby se Václav Klaus rozhodl, že bude kandidovat, tak to by bylo trumfové eso… On má sice už svůj věk, ale rozhodně není „přepit a překouřen“ a vznesl by do evropského (jednotného) soukolí určitě mnoho (pro někoho nepříjemných) pravd, že by možná kapitáni (ale i kapitánky) EU začali lapat po dechu… A to by určitě bylo dobré pro ta navenek unisonní rozhodnutí… Volil bych ho všemi dvaceti prsty…

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


ReklamaMediální Gramotnost