Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Jak šéf odborů vycvičil předsedu opozice, Schillerová na barikádách a poslední varování Jaroslava Kojzara

Napsal/a Robert Malecký 2. května 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Otočili jsme kalendář z aprílu do máje a smutně musíme konstatovat, že se nám po zemi rozmáhá odporný našilidismus. Ukrajina ano, ale… však to známe. Kdysi slušné Lidové noviny dokonce přišly s investigativou, podle které ukrajinská auta zabírají místo našim vašim škodovkám. No představte si to. Kde se tohle zastaví?

  • Na dálku si to v sobotu rozdali možní prezidentští kandidáti Josef Středula a Andrej Babiš. Na domácím hřišti odborářského sjezdu dominoval první jmenovaný, který Babiše deklasoval tři nula na body. I když si říkáme, že to měl hodně snadné a je s podivem, s jakým gustem si bývalý premiér a nynější samozvaný předseda opozice naběhl na nastrčené vidle.

Proč tři nula? Nejen, že Středula Babiše na sjezd nepustil, ale nechal na něm naopak promluvit koaličního ministra práce a šéfa lidovců Mariana Jurečku a předsedu Senátu Miloše Vystrčila z ODS. A navrch si pozval Miloše Zemana, který přijel podpořit jeho prezidentskou kandidaturu.

Upřímně, když se podíváme, v jakých vodách budou případně Babiš i Středula své voliče lovit, byl by šéf odborů blázen, kdyby si na své hřiště pustil největšího konkurenta. To musí v Průhonicích pochopit.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Ve sněmovně se chystá další velká obstrukční bitva. Dolní komora má tento týden projednávat snížení plateb za státní pojištěnce, tedy za děti, studenty a důchodce. Hnutí ANO je proti a rozhodlo se proti tomu vystoupit tak ostře, že šéfka jeho poslaneckého klubu Alena Schillerová mluví dokonce o barikádách.

„Při projednávání tohoto zákona budeme skutečně krvácet na barikádách, to říkám otevřeně.“
(Alena Schillerová v rozhovoru pro Právo, 29. dubna)

Tak si trochu osvěžíme paměť malým kvízem. Měli jsme kdysi ministryni financí, která v březnu roku 2019 překvapila návrhem na zrušení plateb za státní pojištěnce nejen sebe, ale i své koaliční partnery a vlastní partaj. A které ten nápad velice rychle zatrhnul premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Kdo to tehdy byl?

a) Josef Švejk
b) Pepek Vyskoč
c) Alena Schillerová

Správné odpovědi posílejte spolu s fotkou páva na Instagram, případně na lampárnu na Hlavní.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Druhou polovinu našeho dnešního psaní věnujeme poněkud obskurnějším vrstvám politického chlívku. Jiří Vyvadil byl zase poněkud neklidný a zase už něco zakládá.

Z textu vyjímáme: „Kdo chce se zatím jako jeho zakládající člen zúčastnit, nechť sdělí své jméno, příjmení, adresu a rodné číslo.“ V souladu s praktikami komerčních proruských dezinformátorů už chybí jen číslo karty a kód CVC. Tak kdybyste chtěli být v mírové partaji a šli zrovna kolem, pošlete údaje tady panu Jiřímu.

  • Jsou události, které nelze nezaznamenat, už jen proto, že na ně člověk čekal desítky let a měly se stát už dávno. Jaroslav Kojzar, legenda bolševického ideologického třeštění, napsal svůj poslední komentář pro Haló noviny. A jedno oko nezůstalo suché.

„Můj poslední komentář budiž varováním. Už další pro Haló noviny nenapíši. Končí totiž jedna etapa, která nás staré, naši paměť a naše zkušenosti už nepotřebuje, a to nejen ve společnosti. Jinak za vše svým čtenářům, za jejich přízeň, moc a moc děkuji.“
(Jaroslav Kojzar v Haló novinách, 28. dubna)

Také děkujeme. S poznámkou, že o Kojzary, jejich paměť a jejich zkušenosti se společnost neprosila nikdy a byli jen přežívajícím odkazem na dobu, kterou jsme před rokem 1989 museli žít.

Sbohem do rudého pekla a klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)