facebookový profil Andrej Babiš,

Jak se volí „u Babiše“? V Lovosicích získalo hnutí předsedy vlády téměř dvě třetiny hlasů

Napsal/a Robert Malecký 6. října 2018

Zaměstnanci premiéra Andreje Babiše mají svého šéfa rádi a pravidelně jeho hnutí ANO 2011 oplácejí přízní ve volbách. Nebylo tomu jinak ani v letošních komunálních volbách. Nejlepší výsledek ve městech, kde Babišův Agrofert vlastní nějakou tu továrnu, získalo ANO v Lovosicích, kde mu lidé naházeli téměř dvě třetiny všech hlasů.

Struktura Agrofertu a spřízněných firem, kterou Andrej Babiš „zaparkoval“ do svěřenského fondu, čítá dvě stovky společností. V regionech je to znát – patří k významným zaměstnavatelům a lidé se umějí za jistotu zaměstnání odvděčit.

Třeba v Lovosicích, kde sídlí třeba Babišova Lovochemie, získalo hnutí ANO 59,91 % hlasů. Je to vůbec nejlepší výsledek hnutí ve větších městech, proti roku 2014 zde posílilo skoro o 20 procentních bodů.

Na pěkný výsledek hnutí ANO dosáhlo i v olomouckém okrsku č. 64. Právě zde sídlí Babišova mlékárna OLMA.

A do třetice: Valašské Meziříčí, sídlo chemičky DEZA. Proti čtyři roky starému výsledku 24,13 % zde hnutí ANO výrazně posílilo na 35,60 %.

Zdroj: ČSÚ, grafika HlídacíPes.org

Narozdíl od sněmovních voleb, kde se v jednotlivých okrscích volí celostátní kandidátky, se podpora Babišovi v komunálních volbách neprojevuje v menších obcích. Ve Vodňanech, kde sídlí jeho drůbežárna, v Kostelci u Jihlavy, sídle Kosteleckých uzenin, nebo v Olbramovicích, v jejichž katastru leží Babišovo „školící středisko“ Čapí hnízdo, hnutí ANO kandidátky nepostavilo.

Jak ukazuje starší grafika, ve sněmovních volbách ale i tady hnutí ANO 2011 slaví úspěchy.

Zdroj dat: Český statistický úřad. Modře jsou vyznačeny výsledky nad celostátním průměrem strany, žlutě úspěch jiné strany, bíle výsledek pod celostátním průměrem. Celorepublikově získalo ANO ve volbách do Poslanecké sněmovny 29,64 % hlasů. ©HlídacíPes.org

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

8 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Babiš je tragedií pro tuto zemi! Zeman přímo katastrofou! Tady to nemůže dopadnout dobře, když si to všechno národ sám a radostně volí….

  • Samo napsal:

   Máte pravdu. A ta největší tragédie, na kterou upozorňují vědci, se teprve projeví v budoucnu. Podle odebraných vzorků vody ze spodních vod, je více než polovina spodních vod zamořená pesticidy. A kde se tam vzaly? Pocházejí většinou z průmyslových hnojiv a chemických prostředků, které se používají při pěstování kukuřice, cukrové řepy a řepky. Obzvláště u řepky je v tom vidět Babišův podpis. Jako ministr financí si vyřídil v Bruselu výjimku na příměsi z řepky do pohonných hmot, za což bere od státu ekologické dotace. Přestože EU už upustila od těchto praktik a v Evropě se pěstuje řepka na 3,5 % orné půdy, u nás je to závratných 18% orné půdy. To všechno jenom proto, aby měl Babiš státní dotace a jeho fabriky odbyt na průmyslová hnojiva a jiné chemické hnusy. Co na tom, že pitná voda ze zásob spodní vody přestane být pitnou a většina obyvatel bude ohrožena rakovinou při dlouhodobé konzumaci této vody.

  • PM napsal:

   A tak jsem přehodnotil svůj náhled na národ Český. Tento národ si svobodu nezaslouží, potřebuje přes hubu a pevnou ruku vůdce. A to Babiš pochopil a podle toho jedná.
   Je mi líto mladých lidí, hlavně těch chudáků co si myslí, že je Babiš s komanči, nebo dokonce Okamura spasí. Že to pochopili jen Pražané je velmi smutné.

 2. Petr Kaminsky napsal:

  Nevim, jestli to primo souvisi. Tady v Ostrave ma Babis skoro 37%. Vidim to spis jako dusledek vekove skladby volicu. Nejvic mame duchodcu, kteri nerozlisuji mezi jednotlivymi volbami. Zato se cpou Andrejovym gulasem, s povdekem kvituji slevu na vlak a „duchodovou reformu“ (zvyseni duchodcum nad 85 let). Problem vidim hlavne v nizke volebni ucasti. Ale s tim nic nenadelame, dokud nebude ucast u voleb povinna.

 3. Nemec napsal:

  Spolek ANO je politická katastrofa pro Českou republiku. Tuto situaci zavinili novináři, kteří u každého dacana v minulosti nelenili připsat značku ODS a dnes se ohánějí nějakými divokými devadesátými roky. Kdyby dnešní novináři se více zabývali dneškem a více poukazovali jak spolek ANO s MF ničí přes zajišťovací příkazy podnikatele, tak by Babiš nikdy nemohl vyhrát volby. Jsem přesvědčen , že většina občanů co volí spolek ANO vůbec neví co to ten zajišťovací příkaz je. A kolik už díky MF napáchal pro slušné podnikatele škody. Potom se Babiš může na plakátech po celé republice culit.

 4. Masák napsal:

  Na to, že Bureš věnoval na SVOU volební kampaň – samozřejmě z NAŠICH kapes mnoho miliard Kč (důchody , minimální mzdy, platy státním zaměstnancům atp.) je jeho výsledek naprosto ubohý.
  Děkuji Pražákům, že se nedali koupit.

 5. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Stejně jako v Německu po 1. světové válce byl úspěšný nástup Hitlera a nacistů zapřičiněn zklamáním z výsledků války a doufáním, že on vše napraví, tak je dnes v Česku úspěch Babiše a ANO způsoben oním polistopadovým zklamáním a doufáním že vše praví Babiš. Rakušák Hitler v Německu nenapravil nic a ani Slovák Babiš nic nenapraví v Česku, a navíc si nakrade z toho, co ještě zůstalo – dotace, daně a z budoucího zprivatizování dosud zbylého majetku státu – ČEZ, Státní lesy a možná dojde i na Budvar. Proč novináři nepíší, že důchodcům , těm babičkám,co mu se slzami v očích děkují, nepřidává ze svého, ale výhradně i z jimi odvedených daní (přinejmenším DPH). Proč investigativní novináři neinvestigují třeba dotace Čapímu hnízdu na převoz koní a přehánšní koz z pastviny na pastvinu (stalo se to před asi 10ti měsíci a po zvřejnění, jednou jedinkrát, byly ty desetitisícové dotace vráceny, proč neivestigují třeba kausu 300milionů korun za reklamy, které zaplatil AGROFERT Čapímu hnízdu za reklamy a které nikdo nikdy neviděl? Pročpak asi …? Takovým lidem se říkalo „podělávky“.
  Pražákům, ač je moc rád nemám, poděkování, že Babiše ve volbách aspoň pokořili a hanba Ostravákům.

  • Robert Břešťan napsal:

   Kdyby o tom novináři nepsali, tak byste o vámi uváděných příkladech pravděpodobně vůbec nevěděl…

Přidávání komentářů není povoleno