Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
FB Andrej Babiš,

Jak „češka vlada zajebala na celi črti“, kolik osobností má ministr Havlíček a Babišovy matematické modely

PSÍ UŠI. Je přítomen notář a zástupce státního dozoru? V pořádku, vítejte u dalšího kola státní loterie. Tak dlouho se v Česku z klobouku tahala náhodná opatření, až si teď budeme v nemocnicích losovat, kdo dostane postel, a kdo zemře na chodbě. To vše na vašich přijímačích nejpozději koncem října. A nyní k některým méně podstatným událostem končícího týdne.

 • Začněme agenturní zprávou: Na mimořádně svolaném zasedání schválilo předsednictvo hnutí ANO uznězení, v němž žádá předsedu hnutí o vysvětlení slov, že neví, kdě se staly chyby, a že něvidí nějaký zásadní problém. Zpráva je to samozřejmě fiktivní, hnutí ANO žádné předsednictvo nemá, to je známá věc. Prohlášení premiéra ovšem hezky ukazuje, kam až jsme se s trpělivostí vůči vládě nemehel dostali. A když to nejde česky (resp. plynnou staroslověnštinou), vynikne naše situace nejlíp, když necháme promluvit naše slovinské bratry.

Kdysi na matematicko-fyzikální fakultě nám vtloukali do hlavy, že pokusy načrtnout funkci rovnoběžnou s osou ypsilon jsou jemně řečeno proti všem zákonitostem. A vida: budoucí nositel Nobelovy ceny ing. Andrej Babiš i tuto hranici zbořil.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Do našich myslí se pomalu vkrádá strach a malověrnost. V takových situacích už je jen krůček k totálnímu zblbnutí, jak můžeme dnes vidět všude kolem sebe. A tam, kde všechny hranice končí, editoři deníku Právo teprve nastupují k předzápasové rozcvičce.

Titulní strana Práva, 13. října

Ale dobře, přijměme tu hru, že skutečně ve válce jsme, a představme si, jak by to nejspíš vypadalo:

 • Nevěděli bychom, kolik máme tanků, protože základny v Liberci a Budějovicích odmítají počítače a všechno si zapisují na umaštěný papír od svačiny.
 • Předseda vlády osobně si vzal na starost řízení letového provozu.
 • Ministr vnitra v televizi zděšeně prohlásil, že mrtví budou i na ulicích a může nás to zabít.
 • Civilní obrana chtěla lidem distribuovat plynové masky, ale premiér to zakázal. „Lidi jsou z masek otrávení,“ vysvětlil.
 • V době ohrožení zůstaňte doma nebo ve sklepě, vyzval předseda vlády a odletěl na neutrální Krétu.
 • Ředitelství opevňovacích prací (ŘOP) dostalo půl bilionu korun na výstavbu opevnění a postavilo za ně tři hokejové haly a studii kanoistického kanálu na Horní Odře.

Atd., dle libosti.

 • Ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček maká tak rychle, že se potkává. Odborným jazykem jde o počínající rozpad osobnosti, čemuž by se vzhledem k okolnostem ani nebylo co divit. To máte: nevyspání, zavírání očí před osobností a věčnými střety zájmů svého šéfa, tatrovka plná oportunismu nutná k tomu, abyste ráno vůbec vstali z postele, obavy z toho, co bude, až to všechno praskne atd. Výsledky se dostavily:

Nechme stranou schizofrenii situace, v níž se ministr nachází. I tak je třeba si trochu sladit slovníky: Vláda nezachránila nic. Jen ty malé rodinné firmy vlastní liknavostí poslala ke krachu. Zachraňujeme je my všichni z našich daní, když už. Fascinující je, že má vláda průšvih, jaký tu dlouho nebyl, jeden den se premiér na tiskové konferenci málem zalyká lítostí („A samozřejmě umíraj lidi, umíraj lidi s covidem, ano a mně je to líto. Pravděpodobně ten covid urychluje nebo zkracuje život a mně je to taky strašně líto.“) a druhý den už se tahle partička markeťáků zase chlubí cizím peřím, jako by se nechumelilo.

 • Babišova improvizovaná promluva na pondělní tiskové konferenci zlidověla. Chystá se její vydání jako básnické sbírky:

Projev už byl dokonce zhudebněn:

V Babišově promluvě je přitom skrytá genialita, která nabízí univerzální odpověď na všechny nevyřešené otázky vesmíru. Třeba jak to bylo s Bečvou.

„Můžete se zeptat rybářů, jak ten kyanid se chová a samozřejmě ako umíraj ryby, umíraj ryby s kyanidem, ano, a mně je to líto. Pravděpodobně ten kyanid urychluje nebo zkracuje ten život a mně je to taky strašně líto.“

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

13 komentářů

 1. petrph napsal:

  Pravda, a úplnou korunu tomu dal plukovník Prymula, který v úterý přednesl svůj státnický projev, a přitom mu v pozadí asistovali jeho pobočníci v černých maskách. To už i švejkovatí Čecháčkové museli pochopit. že končí sranda – něco takové se tu nestalo ani za nejtemnějších dob. Jak říká známé přísloví, Líp už bylo..

 2. Petr Kaminsky napsal:

  1) No, je nas jen 10 milionu, tak jednou ten rust nakazenych skonci. Cislo R bude 0 a Babis se na tiskovce (nebo mozna na 2-hodinovem projevu prenasenym vsemi televizemi) bude chlubit, jak jsme to zvladli a ze mame o 1 obet min nez ve Svedsku a ze tech 500 mld. vyhozenych oknem za to urcite stalo. 2) Zajezdove dopravce? Jestli to bude podle objemy prepravy, tak nejvic schlamstne RegioJet/Student Agency Radima Jancury, velkeho kamarada Babise. Nahoda? 3) Ad Becva – tak dlouho Brabec (a jemu podrizena CIZP) vyhrozovali exemplarnim potrestanim a policie (vedena soudruhem v rudem svetru) preslapovala na miste, az prisla velka voda a vzala sebou vsechny stopy. Kdo (na nekolik let) zlikvidoval zivot v Becve se nejspis nikdy nedozvime. Uplne vidim jak prasata s biciky v paznehtech v Deze/AgroFert-u oslavuji.

 3. Pepa napsal:

  Tohle je opravdu hodnotný komentář k současné situaci. Nejvyšší čas, aby ti, kteří stále jenom kritizují co je špatně už konečně dali do placu jejich konstruktivní a správná řešení.

  • Marek Loucký napsal:

   Souhlasím! Nejlepší způsob jak ověřit jejich návrhy v praxi, bude vhození volebního lístku některé z opozičnéích stran (pochopitelně mimo SPD, což ale není strana, nýbrž psychologická diagnóza). Prosím, učiňte tak 🙂

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Konstruktivní návrhy a správná řešení, dali do placu a zdejší redaktoři? To zřejmě tady na tomto serveru nelze čekat. To, co hlavně vyčítám opozici a těm, co ji podporují ještě dnes, jako pan autor Psích uší, je to, že „budeme v nemocnicích losovat, kdo dostane postel, a kdo zemře na chodbě.“, jak trefně napsal.
   To je vaše dílo pánové redaktoři a dopisující, jakož i všech co podporovali a podporují například stranu, jejíž předseda se ještě nedávno dal slyšet, když byl dotázán, co si myslí o doporučeních (tehdy jen doporučeních) a případných záměrech vlády (vlády Babiše-Bureše, viz svazek StB reg. č. 25085) následující :
   Petr Fiala Forum24.cz, 21. 8. 2020: „Opatření jsou nesmyslná a zbytečná. Není žádný důvod pro to, aby se plošně zaváděly roušky. Toto říká řada odborníků. Čísla jsou pozitivní. Nejde o počty nakažených, ale o počet lidí, u nichž má onemocnění vážný průběh, jde o smrtnost. Všechna tato čísla jsou lepší a lepší! A vláda přichází s plošným opatřením, které všechny otravuje. Takže se ptám: Proč? Komu to slouží? A čeho tím vláda chce dosáhnout? Ochrany zdraví určitě ne.“
   Dokonce ještě 9. 9. 2020 to potvrdil – Petr Fiala: „Znovuzavedení plošných opatření je bohužel dalším fatálním selháním vlády.“

   A pak, zcela „nechaoticky a vysoce odborně“, popřel svoje minulé názory, když pravil:
   14. 9. 2020 – Petr Fiala: „Měsíce, které měla země na přípravu na druhou vlnu koronaviru ministr Vojtěch a spol. promrhal“.

   A korunu svému náhlému prozření a obrácení nasadil, když řekl:
   12. 10. 2020 – Petr Fiala: „Opakuje se bohužel stejná situace jako na jaře: krizi opět musí občané zvládnout sami, protože vláda selhala.“
   I Petr Fiala, předseda ODS a všichni, co místo toho, aby vyzývali, jako správní „hlídači demokracie ku prospěchu občanů“, k respektování protiepidemiologických opatření přesto, že je doporučovala, k nim vyzývala a posléze je nařídila „nedůvěryhodná“ vláda (aby se šíření nemoci covid-19 utlumilo), vykřikovali dále do světa, že všechno, co od vlády pochází je špatné a lidé by tomu neměli poskytnout sluchu.
   Ti všichni mohou za ten nárůst ve všech parametrech epidemie covidu-19 a zejména za ten nárůst zemřelých, docela mrtvých, a i za případný kolaps zdravotnictví a všechno špatného, co nás v souvislosti koronavirovou epidemií, ještě potká.

   • Marek Loucký napsal:

    To snad neymslíte vážně? Bohužel nemám čas Vám vše polopaticky vysvětlovat, proto jen heslovitě:
    PF 21.8 a 9.9 – plošná opatření jsou skutečně nesmysl. Je třeba je zavádět tam, kde mají smysl a kde jsou nakažení. To že vláda nezvládla chytrou karanténu a včasné trasování je chyba a neschopnost této vlády.
    Fiala mluví o „plošných“ opatřeních, nikoliv o žádných opatření. Naučte se číst!
    PF 14.9. – absolutní pravda, vláda prošustrovala prachy, důvěru, čas a na druhou vlnu se nepřipravila. To je fakt, jehož aktuální situace je důkazem.
    PF 12.10 – částečně lze souhlasit, jsme opět nepřipraveni, akorát těch roušek je asi dostatek. Myslíte si, že to je po půl roce dostatečný výsledek práce vlády? To byla, řešnická, odpovídat nemusíte…odpověď nyní začíváme na vlastní kůži 🙁

    To že je situace zoufalá a opozice musí občany vyzývat k podpoře kroků vlády je jasný důkaz, do jak velké bryndy nás vláda nemehel dostala.

    A na závěr svalování viny na druhé, když je úplně jasné, kdo má v rukou moc a oprávnění opatření zavádět je nebetyčná hloupost a chucpe! Mluvíte jak Bureš…

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Jestli jste slovům Petra Fialy rozumněl tak, jak píšete, je mě Vá s velmi líto. Roušky nikdo plošně nezaváděl, jen stejně jako třeba ve Švýcarsku, ve vnitřních prostorách budov, konkretně: „Od 1. září s rouškou do veřejné dopravy, včetně meziměstských spojů, a do vnitřních prostor, jako jsou obchody, pošty, úřady, akce a také na chodbách škol“, přesné znění najdete na MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČR ZE DNE 18. 8. 2020
     Mimořádné-opatření-–-nošení-ochranných-prostředků-dýchacích-cest-s-výjimkami-s-účinností-od-1.-9.-2020-do-odvolání
     Kde máte to plošné nošení roušek?
     Chytrá karanténa je a byla po vzoru ze zahraničí ( Sev. Korea,Singapur) založena především na d o b r o v o l n é m souhlasu nakažené osoby a jednak na vzpomínání s kým se setkala před tím, než byla testována jako pozitivní. To po Češích, na rozdíl od severních Korejců a občanů Singapuru, nemůže nikdo očekávat, jen doufat. Bližší informace i s obrázkem, najdete na https://koronavirus.mzcr.cz/chytra-karantena/
     I Váš pravopis svědčí o tom, že byste si měl zopakovat školní docházku, čím dříve, tím lépe.
     To povídání o svalování viny na druhé svědčí o velmi nedostatečné schopnosti úsudku, já nejsem a ani nemohu být tím, „kdo má moc a oprávnění opatření zavádět je“, nemám tudíž potřebu „svalovat vinu na druhé“ ani cokoliv podobného dělat, a to ani podle Vašeho, mírně řečeno podivného, způsobu myšlení. O té „nebetyčné hlouposti a chucpe“ si zkuste podiskutovat s někým normálním, nejlépe v souvislosti s Vaší schopností logického, případně i kritického myšlení.
     Chucpe, je chování, vyjadřování a přístup k současné situaci Petra Fialy, přdsedy ODS. Ovšem není divu, když ve své straně trpí někoho takového, jako je Pavel Novotný, starosta Řeporyjí, který má význačný podíl, ještě z doby, kdy byl redaktorem Blesku, na sebevraždě, skokem pod vlak, zpěvačky Ivety Bartošové.

   • Václav Hlásek napsal:

    Jen jste zapomněl podotknout, že po celý ten čas nás všechny vláda zásobovala nepřesnými, zavádějícími a marketéřsky klamavými informacemi a hochštaplerskými prohlášeními o vítězství Babiše nad Covidem. Všechno chování politiků i veřejnosti tím bylo více či méně ovlivněno. Běžte jim poděkovat za zachráněné „tisíce mrtvých“ a požádejte o změnu medikace.

  • petrph napsal:

   Jestli bych měl jedno „objevné doporučení“. Ted už se nedá dělat reálně skutečně nic. Vše co se dalo, bylo už omezeno a ořezáno . Teď už jen čekat až se ta kulminační vlna přežene.
   Jasně, situace v nemocnicích je a bude pár týdnů kritická, tam bude muset nouzově, ale skutečně nouzově poslat zdroje. Z armády (halt může stáhnout třeba posily z Afghanistánu, nebo odjinud), rozšířit kapacity nemocničních lůžek (hotely, lázně, atd..). Nic víc.
   A pokud by se snad měl vyhlásit nějaký lockdown, tak aby měl – vůči současným omezením nějaký smysl – musel by být absolutní. Tedy úplný (uplný sakra), včetně úplného zákazu vycházení i dopravy . včetně zavření všech obchodů. Lidi by se museli nakoupit na 14 dní předem. Nebo snad nějaké nouzové zásobování státem?
   Vše v nouzi potřebné (třeba léky) by se jim muselo nějak po objednání dovézt ke dveřím
   Zastavit celou ekonomiku, krom kritických infrastruktur (elektrárny, spojení, jedné vřp TV a pod). Asi tak to jediné by ještě smysl mělo – i když by bylo záhodnou zveřejnit nějaké modely, kolik procent čeho se tím ušetří…

 4. Svatopluk Otava napsal:

  A co takhle porovnat počet zemřelých od ledna letošního roku do současnosti s počtem zemřelých za stejné období loňského roku? Asi by i mohlo být po panice. Získal by se tak totiž skutečný vliv viru na populaci. Proč se do tak jednoduché úlohy plukovníku Prymulovi (ale i premiéru Babišovi, ministru Hamáčkovi etc. etc.) nechce? Že by vlna strachu a vyhazování peněz jaksi souvisela s dotírající finanční bublinou nekrytých peněz? A není tedy pohodlnější zastavit ekonomiky všech zemí a finanční krizi prostě svalit na PR pandemii?

 5. Pavel Liška napsal:

  Malá poznámka k titulku Práva. Ne, nejsme ve válce. Kdybychom byli, tak bychom bojovali (testovali, trasovali….) na plný pecky i o víkendu. Takže situace zdaleka není tak vážná. Takže, klid, a klidnou mysl, jak říká pan Malecký.

 6. Frenky napsal:

  Jak to ten Kalouseek dělá, že ještě nyní má mnoho našinců vymytém mozky od „budelípa“, že za všechno může opozice?

  • Srneček napsal:

   Máte pravdu Frenky, ještě že máme Kalouska, aspoň je to na koho svést 🙂
   Andrejko Babinský není zloděj, ani podvodník, on přece za nic nemůže.

Přidávání komentářů není povoleno