Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
twitter Andrej Babiš,

Jak česká vláda přišla o hlavu a rozum, freudovské přiznání ministra Hamáčka a těžký život Cattaniho v sukních

PSÍ UŠI. I tu přišla Vláda České republiky před krále. A ten povídá: „Dva úkoly už jsi splnila, červe. Zachránila jsi tisíce mrtvých a pak je zase nechala zemřít. Dobrá práce. Postavím teď před tebe úkol nejtěžší. Do roka a do dne musíš sepsat nařízení, kterým zakážeš pití piva na ulici. Ale to ti povídám, jak selžeš, budeš o hlavu kratší!“ A vláda nelenila, konala a do dvou dnů zakázala kafe. Tolik Tři zlaté vlasy Děda Vševěda, pojďme k událostem uplynulého týdne.

 • Česká vláda je jako nevěrný manžel. Vydala se na cestu lži a musí v ní vytrvat, protože jakákoli pravda by její pracně vybudované konstrukce narušila a došlo by ke zhroucení systému. A co není přímá lež, jsou aspoň polopravdy nebo argumentační klamy.

„Ve chvíli, kdy dojde k omezení ve stupni 4, nebude možné se na horách ubytovat, ale pravděpodobně budeme navrhovat model, který bude blízký tomu rakouskému, tzn. můžete si na hory přijet zalyžovat, ale nebude tam možné pobývat v komerčních zařízeních.“
(ministr zdravotnictví Jan Blatný, Novinky.cz, 11. prosince)

Což o to, plán je to hezký, na lyže si vyjedeme na otočku, v nejhorším si na přespání vykopeme iglú. Rakouský systém zní dobře, vypadá vědecky, jak filmy sovětský. Když to mají tam, nemůže to být špatné. Co nám ovšem Blatný zatajil, že rakouský kancléř Sebastian Kurz zároveň se spuštěním podzimního lockdownu slíbil podnikatelům nahradit ušlý zisk ve výši 80 procent v porovnání s listopadem loňského roku, kdežto česká vláda dá českým hoteliérům kuřinec. Mimochodem – celkové náklady mají Rakušany vyjít asi na 30 miliard českých korun, což je v současné kondici české vlády pakatel.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Je velmi dobře, že Češi nerozumí základní matematice a neumí česky aspoň na úrovni porozumění psanému textu. Jinak bychom tady měli dávno revoluci a možná občanskou válku. Jsme v podstatě klidný národ, který nerozhází vůbec nic, samozřejmě kromě drahého másla a vajec. Ale to je jiná liga, jiné hřiště, jiný sport.

„Já jsem rád, že KSČM se rozhodla ty hlasy dát. Koupili jsme si tím nebo máme díky tomu dalších 14 dní.“
(ministr vnitra a 1. místopředseda vlády Jan Hamáček ve sněmovně při projednávání nouzového stavu, stenoprotokoly PSP, 9. prosince)

Freude, Freude, Freude, vždycky na tě dojde, řekneme si společně s básníkem Janem Vodňanským. A jen dodáme: Jaká asi tak bude cena oné koupě, která se Hamáčkovi nechtěně vloudila?

 • Vláda konečně pochopila smysl Vánoc. Seniorům už poslala úplatek 5 tisíc korun a upatlané rozbalené roušky, na které kdovíkdo cestou sahal. Teď ministr Blatný vyzývá národ k tomu, co už většina chápavých rodin udělala na jaře.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, text that says 'Foto: ČTK C324 LVea SPRT "Ted' to nemyslím vübecz legrace. Myslím si, že nejlepši dárek pro prarodiče pod stromeček je je velká sada FFP2 respirátoru. Müže jim zachránit život nebo je ochránit pred hospitalizací." Jan Blatny /nestr. za ANO/ ministr zdravotnictvi'

Ministryně financí Alena Schillerová to ovšem vidí poněkud méně prakticky.

Dluhopis je jistě fajn, u nás doma to přece jen vyřešíme tradičněji. Děti dostanou politologicko-ekonomickou přednášku s vysvětlením, že jim Schillerová a spol. neposílá dluhopisy, ale dluhy. Snad to pochopí.

 • Hrdinná elitní policie spolu s neohroženými státními zástupci odhalili korupční centrum na Vrchním soudu v Praze. Je to bezpochyby mimořádně závažná kauza, tak vážná, že musí být o vině obviněných jasno předem – pomocí článků agentů prokuratury převlečených za novináře. Už nás v tomto žánru po výkonech v kauzách Nagyová, pražského Dopravního podniku nebo Grygárek a spol. máloco zaskočí, paján z pera bývalé opory Agrofertu z Lidových novin (nyní v dresu Seznamu) Ondřeje Koutníka ovšem stojí za zaznamenání.

Zdroj: Seznam Zprávy, 6. prosince 1952

Ach! Těžké to má ta naše paní Cattani v sukních. Ještě že ji novináři dokážou ocenit.

Ale buďme v klidu, dřív, než nás všechny zavřou orlové práva, zašpéruje republiku nejpozději ve středu vláda. Osobně doporučujeme urychleně koupit dětem boty na jaro a léto, plavky a košík na houby. Ať pak zase nejste zaskočení. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

11 komentářů

 1. petrph napsal:

  Gratuluji, hezky popsané, jen asi drobný omyl, vláda si nekoupila hlasy komunistů, ale těch 14 dní. navíc. Jenže, kdo viděl animovaný film Shrek: Zvonec a konec, tak ví že kšeftovat se dny se taky nevyplácí, a ty následky budou mnohem horší..
  Btw, hlasy komunistů si ani nemusela kupovat, ti přece mají ze současné vlády pod vedením agenta Bureše upřímnou radost, ti jí ten nouzový stav budou prodlužovat ještě dlouho, řadu měsíců a let, a ani už se ani žádné volby konat nemusí 🙂

 2. Jan napsal:

  Díky panu Maleckému ,víme co to jsou to ty tak zvané „blbé žgryndy“.

 3. Náhrady v Rakousku napsal:

  Komentář je fajn, demonstrace neschopnosti této vlády je zřejmá, minimálně pro 50% obyvatel – viz dnešní průzkum pro ČT rozhlas. Nicméně by mne zajímal od autora odkaz na nějaký rakouský oficiální web, kde je uvedena ta ca miliarda EUR náhrad. Zdá se mi to jako celková suma málo. Ovšem o takovýchto podporách si můžeme nechat u nás zdát. Covid ubytování za období březen – květen 2020 začne být proplácen (možná) již v lednu 2021. To již někteří z nás budou existenčně na nule či spíše v záporu. Takže my se držme a já jen doufám, že tato vláda na podzim nevydrží.

  • Jiří napsal:

   NESCHOPNOST vlády je ohromná , protože má v boji s covidem podobné výsledky jako ostatní vlády Evropy . Ukažte se vy géniové , kteří vládu kritizujete ? Šašci !

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Nemůžou se ukázat, nemají čas, ve dne vnoci děkují Bohu, že volby nevyhráli a nemusí se potýkat s pandemií. I my všichni bychom se měli modlit, že nám nevládnou teď ti, co jsou v opozici, už bychom byli možná vymírali ve velkém.

 4. Lwo napsal:

  Proč by Agent Bureš („AB“) vystrkoval hlavu, když na to má celou kohortu placených loutek! Opět se „politika“ a „politik“ stávají sprostým,i slovy! 🙁

 5. pablo41 napsal:

  Ta redakční rada čím se zásobit na rok 2021 je bez chyby.

 6. Petr Kaminsky napsal:

  1) Lzi, lzi a zase lzi. To je jedine, co umi vyprodukovat tahle AgroFert-i vlada. 2) Doufam, ze CSSD uz v pristi Snemovne nezasedne a na Hamacka budeme vzpominat jako na jednu z politickych mrtvol (v mrazacich na ulicich). 3) Nouzovy stav tady budem mit az do podzimnich voleb. Chce se nekdo vsadit? 4) K tem „zakladnim“ vecem, ktere je treba koupit, bych doplnil rakev. Az vlada plynule prejde (na zaklade z prstu vycucanych ukazatelu) do stupne 5 PES, bude uz zavreno uplne vsechno. Je treba premyslet, co se bude dit s vasimi ostatky po sebevrazde..

 7. Karlíček napsal:

  Bravo, a ti pomatenci stejně půjdou tuto zkorumpovanou a hloupou vládu volit! Je to jedna neschopná banda, která akorát přivede zemi na okraj bankrotu, na rozdíl od zahraničí. A to ještě vůbec nepřináší zprávy z daleko rozumnějších zemí. A proč také, vždyť skoro třetina bývalých komoušů a přisluhovačů režimu má radost, protože třeba některé slušné podnikatele bude moci zase znárodnit. To se to krade! Stébák už i z EU a těm menším budou stačit podniky zase tady! tak se ještě všichni chvíli dívejte a nebojte, zaplatí to skoro všichni! A virus? Také nebojte, ten tu už bude na věky!

 8. díky !!! napsal:

  Děkuji autorovi,velmi vtipně a bohužel pravdivě napsané.Díky !!!!

Přidávání komentářů není povoleno