Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Keyser Söze. Foto: Profimedia
,

Jak Andrej převzal Moniku, kdo je Keyser Söze české politiky a co zjistil Václav Klaus ve Varech

PSÍ UŠI. Léto bylo letos krátké, ale příjemné. Pan, promiňte, soudruh Babiš se nám na turné pěkně opálil, Češi utratili prachy na zimní otop v Chorvatsku a pomalu tu máme podzim. Původně jsme si chtěli užívat tradiční letní pauzy k tomu, abychom Psí uši v neděli nevydávali a užívali radovánek, ale teplotní pokles nám oživil skomírající a korající satirické buňky natolik, abychom aspoň tento díl vydali. A pokud nedojde k návratu javánské džungle do českého podnebí, vydáme v červenci i další.

  • Když loni v říjnu Andrej Babiš prohrál sněmovní volby, okřikl tehdy na tiskové konferenci novináře, aby se na nic neptali jeho manželky Moniky, nebo něco řekne. Tedy ona.

„Mojí paní se prosimvás na nic neptejte, jo? Děkuju.“
(Andrej Babiš na dotaz pro Moniku Babišovou, zda by chtěla, aby byl znovu premiérem, Aktuálně.cz, 9. října 2021)

Předseda opozice a jediný aktuální nekandidát na prezidenta má nejspíš dobrý důvod si domácí úlohy rozdělit ve prospěch otevírání své ústní nádržky a Moničina neotevírání, a to i při znalosti důsledků, když expremiér náhodou své úste nekontrolovaně otevře. Monika totiž už jednou promluvila, jak si nyní s vděkem připomněly české sociální sítě:

Blesk: Vy jste ale v tu dobu byla vdaná…
Monika Babišová: „Byla a vlastně je to tak trochu i jeho chyba. Věděli jsme o sobě navzájem ještě před svatbou s mým bývalým manželem. On se ale styděl mě oslovit. Pak mi vyprávěl, že když mu přišlo svatební oznámení, rozhodl se, že mi to vymluví. Ale protože zrovna zakládal Agrofert, časově mu to nevyšlo. Prostě na mě zapomněl. Nechal mě, abych se vdala, a přišel až za rok.“

(Monika Babišová vypráví, Blesk.cz, 12. září 2014)

Děkujeme za tu vzpomínku, která nám vhodně doplňuje mozaiku a říká, že Babiš kromě poloviny českého chemického průmyslu a podniků zemědělského zásobování nepřátelsky převzal i paní Moniku.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Co tím chceme říct: Cena za 25 procent hlasů oblblého českého voličského lidu bude letos vysoká. A to bez ohledu na to, jestli Babiš nebo kterýkoli jiný superpopulista – nebo chcete-li politický nemrava – postoupí do druhé kola či dokonce až do funkce prezidenta. Náš dojem je takový, že nikoli, a je to nejspíš i dojem lidu zpovídaného v Babišových focus-groupech, jinak by už kandidaturu ohlásil a nedělal kůžičky. Nic to nemění na tom, že nás ve jménu ambicí vyhnout se kriminálu, udržet ještě aspoň chvíli v chodu konstrukci o úspěšné české firmě, „ktorú som vybudoval“, a vrátit se na vítěznou vlnu po loňském volebním propadáku, čeká kampaň, která zase o kus sníží hladinu dna našeho už tak prohnilého rybníčku. A makají na tom i jiní obvyklí podezřelí.

„V neposlední řadě je svoboda ohrožována i pokusy o znovuzavedení cenzury. Chtěl bych připomenout, že v době bitvy o Británii Angličané nikdy žádným způsobem neomezovali propagační nacistické vysílání do Británie, protože věřili sebevědomí a moudrosti svých občanů.“
(Keyser Söze české politiky v úloze prezidenta, Rudolfinum, 8. července)

Miloš Zeman nám v projevu určeném pro celou Evropu nějak zapomněl sdělit, kde přesně ta cenzura v Česku je. Už to, že Zemanovy řeči, včetně nejrůznějších pussies, posledních deset let přebírají všechna zdejší média, spíš svědčí o panujícím hyperliberálním prostředí. Nejspíš měl na mysli krátkodobý zákaz Sputniku, čemuž rozumíme, to nejednoho kremlofila, pár měsíců převlečeného za protiputinovského aktivistu, zabolí. 

  • Zemanova tragédie ale pořád není tak hrozná jako u jiných obvyklých podezřelých. Pořád ještě ho zvou do Rudolfina a po přečkané sabotáži ze strany západních imperialistických centrál, zmařených bdělými zástupci moravských vlekařů a ruského petrochemického průmyslu, se těší jasné mysli. Přečte v Domě umělců, co mu Aeronet na mysl přinesl, a má vyděláno. To jiní myslitelé se musejí složitě pouštět na pole kinematografie a kulturní politiky vůbec, aby upozornili na své skvělé myšlenky. Třeba tadyhle pán, kterého nebudeme jmenovat, abychom nedělali reklamu národnímu státismu a anti-baby-řepismu.

„Významný podíl na zpravodajství má karlovarský filmový festival. Dozvíme se i to, že se při sobotní slavnostní večeři v Puppu podával lososový pstruh s marinovanou baby řepou a s koprovým tvarohem. Nebyl jsem tam, ale prolistoval jsem objemný katalog filmového festivalu. Když čtu zkrácené osnovy filmů, zdá se mi, že si tam dali sraz progresivisté celého světa. Zaujala mne ale i jedna zdánlivá maličkost. Filmy mají v katalogu uvedený i stát, kde film vznikl. V drtivé většině případů to však není jen jeden stát. Byly to dva, tři, čtyři, jednou i pět států. Vidím v tom propagaci kosmopolitismu proti národnímu státu. Nikdo mi nevysvětlí, že jde o autentickou spolupráci. Je to móda, která má něco naznačit. Znamená to, že už nemůže být natočen film italský, švédský či španělský? Přestávám tomu rozumět.“

Poznáte autora, který právě objevil koprodukční filmy? Pište na adresu [email protected]

  • V neposlední řadě těch, kdo neochvějně stojí za zblbnutím lidu až do úmoru, stojí některá česká média. Hlavně ta, která se tvářila, že za jejich nablbstvím stojí nedávno odešlá šéfredaktorka, ale pravda asi bude, jak už to bývá, poněkud složitější.

Zdroj: Facebook CNN Prima News, 5. července

Tak sláva. Česká pobočka SPD Prima NEWS investigativně odhalila auto od mrtvoly. Jen tak dál.

Klidnou mysl a žaludek.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře