Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Aleny Schillerové,

Jak Andrej Babiš pleje len, Alena Schillerová v Dantově pekle a kdo nahradí Bohdalku v Televarieté

PSÍ UŠI. Konečně vyšlo najevo, že nežijeme realitu, ale sociologický experiment, který má ambice vejít do učebnic politologie. Jeho smyslem je prokázat, že kvalita vlády nemá žádný vztah se správou věcí veřejných a vlády jako takové mohou být klidně zrušeny. Při kvalitě Babišova ansámblu je totiž s podivem, že ještě jezdí vlaky, vychází slunce a z kohoutků teče voda. Nyní k některým dílčím úkazům z uplynulého týdne.

 • Pracovní skupina dříve zvaná Vláda ČR, dnes zařazená pod odbor ochrany strategických investic Agrofertu, v pondělí schválila žalobu na Evropskou komisi kvůli pozastavení dotací Agrofertu. OK, v pořádku. Deník N o věci informoval tak, že jde o princip. Andrej Babiš k věci uvedl, že ta firma není jeho a na té vládě taky nebyl.

„Já jsem se toho jednání vlády nezúčastnil. Je to záležitost právníků našeho státu.“

Vláda o věci rozhodovala přesně v souladu s tím, že jde o princip a peníze českých daňových poplatníků, tedy zcela veřejně a transparentně. Bod nebyl uveden na programu, nedostal se na něj ani zpětně a Babiš o tomto důležitém a sledovaném principiálním kroku neinformoval ani na následné tiskové konferenci, kterou vedl. Skoro to vypadá, že vláda chtěla svoji příchylnost k Agrofertu utajit, ale to by se u nás přece stát nemohlo.

Seznam Zprávy, 5. února

Jak se to mohlo stát? Takhle:

„Schillerovú vidím, Hamáčika vidím, a gde som ja, Kefalín?“
„Za dveřma, soudruhu majore.“

Dost legrace, takto věc okomentoval místopředseda ODS Martin Kupka:

Rozhovor zaznamenala v hrubých rysech už Božena Němcová:

„Kolikrát se ČR soudila s Komisí ve věci neproplacené dotace pro chudáka zemědělce?“ zeptal se Kupka.
„Pleju len,“ odpověděl Babiš, jako by mu nerozuměl.
„Osobo, já se vás ptám, jestli hájíte jen Agrofert!“
„Vybudoval jsem úspěšnou firmu, daří se nám dobře a pleju len.“

A tak dále, až do úplného zblbnutí.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Existuje dno a peklo, to už kdysi celkem přiléhavě popsal Dante. A pak existuje Alena Schillerová, ochotná kdykoli ve jménu vlastního politického marketingu jakékoli dno pokořit.

A teď teda někdo řekne, že to zneužívám, ale naše poslední setkání bylo v prosinci v Senátu a on mi říká: „Alenko, tys to vymyslela s tím stravenkovým paušálem geniálně.“ To bylo poslední, co mi řekl. Je to hloupé, že sem tahám prostě věci, které souvisí s mojí prací, ale bylo to skutečně tak.
(Alena Schillerová po pohřbu Jaroslava Kubery, Blesk Zprávy, 4. února)

To víte, že ne, paní ministryně. Zneužít pohřeb pro vlastní pochvalu vůbec hloupé není, nebojte.

 • Pouhým okem by to mohlo povrchnímu pozorovateli ujít, ale ve sněmovně stále ještě zasedá bizarní partička SPD plná intelektuálních titánů. Jedním z nich je i Radim Fiala.

„Tenhle mem z internetu se mi líbí. Podle mě je to pravda. Brexit! Czexit!“

Radim Fiala na Facebooku, 6. února

Nám se zejména líbí ta představa, jak si anglický lord může konečně v klidu otevřít láhev pravého bramborového rumu z Božkova a přikusovat k němu pomazánkové z Olmy. V pořádku.

 • U Okamurových mentálních sloupů ještě chvíli zůstaneme, prostor dostal během výběrových řízení na členy mediálních rad i kolega Lubomír Španěl. Že jste o něm ještě neslyšeli? Přitom je elektromontér z Jižní Moravy a absolvent Vysoké školy života i svérázným písničkářem. (Pozor, sledování jen na vlastní nebezpečí.)

Každopádně teď přišla Španělova chvíle i ve sněmovně:

Jak souvisí členství v Radě České televize s možností obsazovat herce do estrád? Jak zastavit vymírání Sováků a Horníčků? A kdo nahradí Bohdalovou v Televarieté? A zahraje nám Španěl brzy i v České televizi? Své odpovědi posílejte panu poslanci na [email protected], nebo rovnou na lampá[email protected]í.cézet.

 • A jak bývá zvykem, rozloučíme se obrázkem. Rozhodně do toho nechceme kolegům ze serveru Testy ojetin kecat, ale o tom titulku bychom asi ještě chvilku popřemýšleli.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

3 komentáře

 1. Dušan napsal:

  Když ekonomika roste, vítězí populismus
  Když ekonomika klesá, vítězí pragmatismus.

 2. Oskar (hanák z hané) napsal:

  Je jedno, jestli je Andrej Babiš fyzicky přítomen či nepřítomen, vždycky je to tak, jak je potřeba, i když to není jeho firma, jak říká, jen mu patří a jeho nynější mažela Monika dohlíží, aby tumu tak bylo i nadále. Prostě platí – „maličko a spatříte mě, maličko a nespatříte mě“ – maličko a nepatřímně, maličko a zas mně patří; ten Agrofert.
  S tím stravenkovým paušálem to ale opravdu ta Alenka vymyslela geniálně, jsou stravenky – nejsou stravenky, skoro jak s tím pivem a sazbou DPH. No prostě, jsou to geniové, ta Babišova parta, co se schází „na vládě“.

  • Oskar (hanák z hané) napsal:

   Dodávám, že jsem marně tu restauraci hledal v seznamu pražských restaurací a není ani v mimopražských.

Přidávání komentářů není povoleno