Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Husitka Karla ve válce s Uhrem, prezident Slunce nad Krušnými horami a jak Škromach práci našel

Lhát se nemá. Je to, jak známo, hřích. Jenže je před volbami, slibem nezarmoutíš, a tak politici slibují. Jeden znovu skvělé Česko, druhý vládu s komunisty, když už je po ní poptávka, a jiní, ti nám slibují, že nám už nebudou lhát.

  • Možná jste si toho ani nevšimli, ale existuje zde už několik let strana, jmenuje se ODS, která v sobě živí naděje na vstup do parlamentu. Podle některých pamětníků prý zde dokonce kdysi vyhrávala volby a vládla, údajně to souviselo s jakousi tenisovou raketou. No nevíme, asi je to už hodně dávno. Každopádně tato strana teď nasadila obzvlášť zákeřný způsob předvolebního slibování.

2017-03-03 (2)

„My opravdu tentokrát to, co slíbíme našim voličům, také dodržíme.“
(1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija, Události komentáře ČT, 28. února 2017)

Na to pozor. Zavání to rozvratem zavedených pořádků. A bylo-li by to myšleno vážně, je to hodno pozornosti kontrarozvědné ochrany naší rozvíjející se socialistické společnosti. Pokud by se tato nákaza rozšířila i do ostatních stranických sekretariátů, nedokážeme následky ani domyslet. Tak raději věříme, že šlo o slib ve stylu – nikdo vám neumí dát tolik, co já vám mohu slíbit – a že staré dobré pořádky zůstanou ještě nějaký čas zachovány.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • A zatímco naše pozornost je plně zaměstnána nepodstatnými detaily, jako zda se šéfovi ČSSD Sobotkovi podaří v rámci boje o městského liberálního voliče vrátit k moci bolševiky, skutečná válka o českou pozici a národní zájmy se vede úplně jinde. Naštěstí máme neohroženého ministra Karlu Šlechtovou, která jako ten husita vede tento boj za nás.

17097671_1878890202355187_6016904146544941619_o (1)

„Jedu hájit zájmy ČR do Varšavy, ať máme silnou pozici v rámci V4 a dalších států. Naše pozice je silná, ale nesmíme si ji nechat vzít ani některými kolegy z V4. Proto jedu osobně trochu zaburcovat a zahřmít.“
(ministr národní obrany proti Polákům a Uhrům Karla Šlechtová na facebooku, 1. března 2017)

A co ministr ve Varšavě vyjednala? Toto:

„Kohezní politiku vnímám jako jeden z klíčových pilířů Evropské unie a pojítko mezi členskými státy. Tvoří jedinečný investiční nástroj a má potenciál k řešení dlouhodobých strukturálních problémů. (…) O její budoucnosti je třeba vést otevřený dialog. Nevyhneme se otázkám a přehodnocení v oblasti strategického řízení, bude nutné podniknout další kroky směrem ke zjednodušení pravidel a v neposlední řadě se pokusit lépe přiblížit její přínosy široké veřejnosti.“
(Tisková zpráva ministerstva pro místní rozvoj, 2. března 2017)

Tak to jsme klidní, děkujeme. Každopádně na selfíčka nad Maďary vedeme jedna nula.

  • Prezident-osvoboditel českého venkova Miloš Zeman vyjel na další kolo své pětileté předvolební kampaně, tentokrát na západ Čech. Záře jeho velikosti byla tak mocná, že to v hlavách tamějších kulturních pracovníků způsobilo rozsáhlý zkrat.

„Počasí bylo návštěvě prezidenta nakloněno, krátce před jeho mítinkem se nad městem přehnala sněhová přeháňka. Jakmile se ale hlava státu objevila, vyšlo nad Krušnými horami slunce.“
(z pajánu Karlovarského deníku při příležitosti návštěvy soudruha generálního prezidenta v Ostrově nad Ohří, 1. března)

Ale nejsou v tom kolegové z Karlových Varů sami. Třeba pracovníci z Ústí nad Labem, což je region bolševiky už dávno znovu ovládnutý, šli příkladem uvědomělé osvětové činnosti už před třemi lety – jak ukazuje přiložený obrázek.

1395942_10201301573393870_1607541713_n

  • Na závěr zde máme dobrou zprávu pro všechny nezaměstnané v předdůchodovém věku, kteří trpí depresí, že pro ně na pracovním trhu není po šedesátce místo. Jde to, ne že ne.

2017-03-04

No však, pane Zdeňku. Každý den to dobře známe, nebojte. 

Čili se dnes rozloučíme pozdravem – pár přátel stačí mít. Klidnou mysl.

Follow @malecak

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno