www.frekvence1.cz, Zasloužilý umělec Daniel Hůlka a Těžkej Pokondr

Hradní spolčení deprivantů, kolik žen měl Daniel Hůlka a poslanecký nedouk se třemi tituly

Napsal/a Robert Malecký 24. října 2016

Dopřáváme si někdy takový luxus, že třeba celý den nesledujeme, co se dělo na Hradě. Ne pro ten klid, to my víme, jak využít. Třeba dopolední procházkou v lese se myšlenky předrovnají, a pak šup – po obídku na gaučík, ony se pak lépe třídí. A právě s tou urovnanou myslí přichází ta chvíle, kdy se jako malý hrošík po hlavě vrháme do nastřádané hromady hradního hnusu a jiného trusu. A rochníme. Takhle naráz to má teprve účinek, zkuste si to. 

 • Čili víme, že nic z Hradu není jen tak, každá zpráva má vždy ještě pointu, která ji jakoby uzavírá, ale zároveň už ji vede dál a rozvádí ve zcela jiné téma. To je umění velkých mistrů a jeden by na to nestačil. Proto předpokládáme existenci nějakého mytického uzlu, který se v místě a čase setkal s deprivovanými existencemi, co kolem sebe gravitační silou uraženého ega soustředil Miloš Zeman. Včetně jeho samotného, samozřejmě. Tento bájný mnohahlavý Kazisvět k nám pak promlouvá ústy Zemanovými, Ovčáčkovými, Mynářovými, Velebovými – je to vlastně jedno. Vždy je to tatáž entita, personifikované spolčení buranů, živené nenávistí, nespokojeností se sama sebou a nezvladatelnou pomstychtivostí. Proto jsme napjatě čekali, co se ve skutečnosti skrývá za operetkou kolem vydírání ministra kultury Daniela Hermana a šíbováním s medailí pro jeho strýce Jiřího Bradyho. A dočkali jsme se.

Těžkej Pokondr: Jednou z tvých posledních rolí je i Král Šalamoun, který měl údajně 600 žen. Máš s ním něco podobného?
Daniel Hůlka: Jak bych to řekl, aby to nevyznělo nějak blbě: Zase tak moc jich neměl (smích). Já jich měl víc!
(Z rozhovoru budoucího laureáta Řádu Za zásluhy Daniela Hůlky pro rádio Frekvence 1, v němž zpěvák národu oznámil, že si za týden poběží na Hrad pro metál, pátek 21. 10. 2016)

My si samozřejmě nemyslíme, že ta věc s Šalamounem je ten důvod, pro který byl pan Hůlka vybrán. Jenom nás ale zároveň jiný nenapadá. Ač vybaveni slušnou obrazotvorností, prostě si nedovedeme představit, že by si kdokoli včetně Hůlky samotného mohl myslet, že to má za zpívání. No a ta věc s odměnou za podporu Zemanovy kandidatury? Dejte pokoj, to už by byla sprostá korupce. Miloš Zeman má čisté ruce, žádné splátky svým nohsledům neplatí a ta částka taky nesouhlasí.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu. 


 • Ale nejen velikánům, i lidu je třeba naslouchat. Koneckonců právě od vůle lidu se odvíjí veškerá moc ve státě, už tedy ne pracujícího, ale o to strach nemáme, to zase přijde. A přátelé Miloše Zemana rádi zdůrazňují, že jeho moc vzešla z přímé volby, a že je tedy Miloš Zeman coby složka mezi ostatními složkami složka výlučná. Tak si udělejte pohodlí, katolíci si mohou kleknout na studenou podlahu, pokud to tak chtějí, a slyšte Slovo:

slesinger-diskuse-novinky

„Dana zná celá republika. Hermanovýho strejce do včerejška neznal snad ani on.“
(Pan Petr Šlesinger, bavič a moudrý glosátor všeho dění, t. č. diskutující na Novinkách, neděle 23. října 2016, krátce po půl deváté večer)

A nenaděláš nic. Argumentum ad populum – devět z deseti námi oslovených lidí na této velmi frekventované ulici doporučuje Dana Hůlku. Střižený dalším z argumentačních faulů – když slyšíme „celá republika“, nějak se nám hned vybaví hůl v ruce. Nemluvě o tom, že zrovna v případě TÉTO republiky, proslulé svým popovým vkusem, dokázal pan Šlesinger do dvanácti slov vmáčknout i třetí z klasických řečnických klamů – dovolávání se falešné autority. Krásná práce, však on taky autor není žádný moula a kdejaký hejhula pojď na mě z boku, ale svého oboru zdatný řemeslník, dělník diskuse na Novinkách. Jeho učení se šíří žumpou českého internetu jako příslovečný smrad už od dob plamenných debat o brdském radaru. Narazili jsme na mistra, ukloňme se citátem. 

„Jsem hrdý buran, nesnášející falešné a prázdné elitáře. Chci referendum a Zemana na hradě.“
(Pan Petr Šlesinger, hrdý buran, na svém facebookovém profilu definuje sebe sama, 28. června 2015)

 • ondracek-na-zdiPro dnešek politiky stačilo, jdeme se bavit. Vyskočila na nás na sociální síti (nevíte, proč na Nově nikdy neříkají „na facebooku“, ale vždy na „sociální síti“? To nám tuze vrtá hlavou), čili na zcela konkrétní sociální síti, kterou zde nebudeme jmenovat, aby se nepřišlo na to, že je to facebook, na nás vyskočila reklama komunistického poslance a občasné totalitní mlátičky a fízla JUDr. PhDr. Zdeňka Ondráčka, Ph.D., abychom veřejně řekli, že se nám líbí. Přijali jsme, o to nic. On je to profil velice zajímavý, taková ta módní směsice hoaxů, poplašných zpráv o multikulti a typické české moudrosti vypovídající o autorovi v souladu s marxistickou dialektikou, že nejspíš bude chytrej jak rádio a blbej jak štoudev. A že i přes tři tituly, kterými se honosí a z nichž hned dva neumí ani napsat bez chyby, si nedokáže zapamatovat, jak se paní ministryně jmenuje. Nebo se ji snaží tím otřepaným komolením jejího jména urazit, což je varianta lepší, soudruhovu mentální úroveň posouvá z batolecího věku někam do druhé třídy.

„Přátelé, čtvrtek je ve Sněmovně dnem interpelací. Já jsme se po více než 6 měsících dočkal toho, že paní ministryně Marxová přišla a tak jsem mohl dokončit svoji interpelaci ve věci pěstounské péče. Trochu jsem se do paní ministryně navezl a i moje kolegyně říkaly, že to bylo docela drsné 🙂 Ale co s ní, když nic nedělá a jen kecá :)“
(Poslanec JUDr. PhDr. Zdeněk Ondráček, Ph.D., na svém facebookovém profilu JUDr PhDr Zdeněk Ondráček, Ph.D., 20. října 2016. Gramatické chyby i překlepy jsou původní – pozn. red.)

ondracek-hp_cr-2

Na druhou stranu může být paní ministryně Marksová ráda, že nechytila jednu hned mezi dveřma, ještě před pár lety to byl pro soudruha orgána Ondráčka vcelku běžný způsob komunikace s druhým pohlavím. Nás ale vyděsila jiná věc – jak se soudruh poslanec na té titulní fotografii šteluje za předsednický stolek. Trochu jsme se lekli, jestli jsme zase nebyli v tom lese moc dlouho a něco nám neuniklo. Ale ne, to jen soudruh trpí takovou tou obsesí všude se vyfotit like a boss, která u lidí se zdravým psychickým vývojem většinou vymizí se ztrátou brzlíku – tedy nejpozději v pubertě. Nicméně úlek už v nás zůstal, požádali jsme proto soudruha poslance, aby nám takováto překvapení už nikdy nechystal, že má tahle republika od komunistů překvapení vybrána tak na čtyři století dopředu a že s takovýmito veřejnými legráckami je třeba opatrně, je to jemné předivo, a ne práce s obuškem. Tak uvidíme, co on na to, budeme vás informovat.

A tím jsme si definitivně udělali chuť na procházku, rostou. Tak klidnou mysl u krájení hub a pozor při práci s nožem.

Follow @malecak

21 komentářů

 1. zdenek napsal:

  Pan Hůlka vystudoval operní zpěv a je to kvalitní zpěvák hlavně v muzikálech a jeho píseň Dobytí Ráje se stala klasikou. Co dokázali idioti ze PSA kromě zkorumpovanosti? Tak nepište o člověku který něco dokázal nebo to je závist zkorumpovaných šmejdů?

  • Robert Břešťan napsal:

   Děkujeme, pan Hůlka je jistě rád, že má takové fanoušky.

  • Jarmila napsal:

   To snad musel napsat sám Ovčáček, protože se nechce věřit, že by mezi námi žili až takoví, s prominutím, blbci.

  • František Kroupa napsal:

   Je, musím s vámi souhlasit. Je to normální sprostý bulvár, a pan V(b)řešťan za to kope. Nechte je, nestojí za námahu s nimi polemizovat. Už jste někdy slyšel větu „slušný novinář“? V Čechách se tato odrůda vyskytuje velice sporadicky a už vůbec na tomto portálu. Hezký den. Gerontusinza.

  • Destr napsal:

   Velmi pobavilo – intelektuálně vybroušený humor. Klobouk dolu!

 2. Jitka D. napsal:

  Ráda bych věděla,k jakému dobru prospěl p. Hůlka České republice, že ho musejí vyznamenávat ?!

  • petrph napsal:

   Když se nad tou otázkou zamyslíte, tak kdyby se dávaly státní vyznamenání jen těm kteří prospěli České republice k nějakému dobru, tak by se jich muselo dávat zhruba jedno dvě jednou za dvacet let:)
   Když trochu snížíte nároky, tak pan Hůlka, vysoce kvalitní zpěvák v oblasti kultury by je mohl splňovat. Zatímco náhle protlačovaný pan Bradly nikdy České republice k žádnému dobru nepomohl, protože se odtud odstěhoval v roce 1949…

 3. Němec napsal:

  Znal jsem nějakého Hůlku ale toho policajti zmlátili protože někde kradl růže, takže to asi nebude ten Zemanův kamarád co má dostat metál, ale jistý si nejsem.

  • petrph napsal:

   Já mám takový smutný dojem, že v současném prostředí destabilizované demokracie u nás je to že policajti někoho zmlátí spíše důvodem k udělení vyznamenání a niikoliv naopak. Tedy ne že bych z toho měl radost.

 4. nováček napsal:

  Jak je možné, že „občasná totalitní mlátička a fízl JUDr. PhDr. Zdeňek Ondráček, Ph.D.“ byl přijat k doktorskému (doktorandskému) studiu (2008 až 2011) na Univerzitě Palackého v Olomouci, jejíž rektor je tak osvícený, že se rozhodl vyznamenat pana Jířího Bradyho, strýce ministra Hermana, univerzitním vyznamenáním? Pan rektor snad přehlédl shora uvedené skutečnosti týkající se shora uvedeného nositele titulu Ph.D.?

  • Destr napsal:

   Přihlášky k doktorskému studiu nepodléhaly a nepodléhají jakékoliv lustraci. Vysoká škola nemůže odmítnout uchazeče o studium z takových důvodů (bohužel!).

 5. jan rich napsal:

  Nechrochněte tolik námětů do kupy.Vikláte diskutéry,do čehože by měl svoji rozvernost vstrčit.Méně bylo by více.

 6. petrph napsal:

  Ale no jasně celý ten rozpor mezi takzvanými elitami a většinou pracujícíhop národa jako na dlani.
  Taže „“Dana zná celá republika. Hermanovýho strejce do včerejška neznal snad ani on.”“…A to jako má být logický argument, že Hermanův strýc má dostat státní vyznaní a Hůlka ne“? To bychom si tedy měli dopodrobna vydebatovat co vlastně znamená demokracie. Protože ta přece jasně říká, že (při zachování ústavních práv) se menšina podrobuje (dle výsledků voleb a skrze volené zástupce) většině..Takže správně, i kdyby Zeman (zvolený většinou národa) dal vyznamenání nejen Hůlkovi, ale třeba ještě Evě a Vaškovi za Bílou orchidej a souhlasila s tím většina národa, tak to je naprosto správně a úzké elity protu tomu nemají co protestovat..
  Protože, je dnes naprosto patrné, že právě tyhle elity demokracií naprosto pohrdají. Kdyby bylo dle jejich, i ty volby by se zrušiy, a ony sami by si v nějakém uzkém kruhu nějakého toho vladaře sami vybrali a dovedli na hrad, jako kdysi Přemysla od volů..A toho současného, demokraticky zvoleného národem, by se zase nějakým vyprovokovaným Majdanem rychle a bez voleb zbavily..

  • bětka.báthory napsal:

   Pana Bradyho znají lidi, kteří se zajímají o dějiny WW2. Dana Hůlku znají lidi, kteří poslouchali v 1990s pop music – těch je mnohem víc. Pana Petra Kramného zná celá republika plus egyptští policajti – a těch je ještě mnohem, mnohem víc.

   Jestli tedy o vyznamenání rozhoduje počet lidí, kteří o daném člověku slyšeli už dřív, volba je jasná ;-/

   • petrph napsal:

    Víte, já se o histori a zejména WW2 laicky zajímám a mohou Vás ujistit, že v souvislosti s ní a ze zdrojů které mám o tomto panu Bradym nikdy neslyšel. Byl to nepochybně jeden z nesčetných obětí nacistického holocaustu a byl, jako statisíce jiných v koncentračním táboře. Ale za to se státní vyznamenání nedávají. Co se argumentuje, tak mělo jít o jakousi u nás naprosto neznámou mediální činnost až po válkce, ale v Kanadě, když se z této republiky odstěhoval, a po víc jak půl století tu o něm nikdo neslyšel.Navíc, tedy už dnes, po pár dnech se ozývají pochybovačné zdroje, že ani tam tato činnost zase nebyla tak zásadní,ale jako hrdinu si ho stvořila až média, a na to pak reagovaly státní kruhy v zahraničí a daly mu u nás jakési (u nás neuváděná) vyznamenání. K tomu nepochyně dojde i nyní u nás…

 7. Petras napsal:

  Kdo znal, nebo něco věděl o panu Bradym před tím, než ho jeho strýc tak proslavil ?
  A kdo znal pana Hůlku , který nepotřeboval žádného ministerského strýčka, aby ho znal téměř každý Čech ?

  • Lukito Pukito napsal:

   Přijde mi to přitažené za vlasy se bavit o tom kdo koho znal a neznal. Tak co takhle vyznamenat Kájinka? Rozhodně byl prospěšnější než nějaký Hůlka. A to jen kvůli tomu, že díky svým povedeným úprkům z vězení donutil pány vychovatele, dozorce a vůbec celou vězeňskou službu zlepšit svou činnost. Tudíž přispěl k obecnému bezpečí nás všech. No když se nad tím zamyslím, tak má Ing. Zeman jasnou volbu na příští vyznamenání.

 8. Petys napsal:

  V byzantském zřízení jaké vládne momentálně na Hradčanech není přece odměňována znalost nebo nějaké sporné zásluhy či dokonce kolik Čechů koho zná či nezná, to je zcela irelevantní. Nebuďme naivní. Jde jen o naprostou oddanost panovníkovi.

  • nováček napsal:

   Ano, je nesporné, že pan Jiří Brady, přežil holokaust a jeho sestra ne, a že se v roce 1949 „odstěhoval“ do Kanady, je dnes naprosto neoddán panovníkovi a nesporný je ovšem i podíl jeho synovce ministra za KDU-ČSL, na tom neoddání.

 9. Marie napsal:

  Mám děsivý pocit, že všechno mělo být jinak. Pan Brady vybrán nebyl a Zeman lhal,už když to říkal.Kdyby p.Herman couvnul, stejně by vyznamenání nedostal.A ministr by už rozhodně nemohl Zemanovu špinavost reklamovat.Už slyším, jak mluvčáček ječí: my s vyznamenáními nekšeftujeme.Lež,lež,lež, byl to omyl.A Zeman by se bavil.

 10. carolina napsal:

  Hra p. Hermana. strýc přijede a tady se vše zveličí. to by bylo aby se nějaká medaile nenašla. p.Brady nic pro českou zem nikdy neudělal . nemá nárok..

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies