Hradní média opět v akci. Kvůli Lipavskému

Že to kandidát na ministra zahraničí nebude mít na „pohovoru“ v Lánech jednoduché, se vědělo už dávno před dnešní schůzkou Jana Lipavského s prezidentem Milošem Zemanem. Ten už v listopadu vypustil do éteru výrok, že bude jednoho z kandidátů na ministry nové vlády vetovat a následné spekulace se nejčastěji stáčely právě k Lipavskému.

Za pozornost stojí, jak právě v den schůzky Hrad „aktivoval“ svá spřízněná média. Parlamentní listy ráno zveřejnily peprné citace „důvěryhodného zdroje dobře obeznámeného s děním kolem prezidenta“ – včetně výroků typu: „V Lánech to bude drsné“ či „Nechtěl bych být v jeho (Lipavského) kůži“. Odpoledne pak Frekvence 1 s odvoláním na „dva důvěryhodné zdroje obeznámené s jednáním“ uvedla, že Zeman doporučil Lipavskému, ať z kandidatury odstoupí.

 

Parlamentní listy i Frekvence 1 dlouhodobě patří k médiím, která Hrad pouští k prezidentovi blízko, výměnou za přátelské až servilní mediální výstupy o hlavě státu. Svůj první rozhovor z nemocnice dal Zeman právě Frekvenci 1. Šéfredaktor stanice si během interview pochvaloval, že „slyší starého dobrého Miloše Zemana“.

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org