Hrad obvinil elitní policisty z vynášení informací

Kancelář prezidenta republiky nepřímo obvinila elitní policisty z Národní centrály proti organizovanému zločinu, že vynášejí informace novinářům. Jmenovala například kriminalistku Janu Šebkovou a dva její kolegy, kteří si na Hrad přišli pro blíže nespecifikované konkrétní informace, které se měly vzápětí objevit u novinářů.

„V pátek dne 21. ledna 2021 navštívili Kancelář prezidenta republiky příslušníci NCOZ Policie ČR plk. Ing. Jana Šebková, plk. Mgr. Vlastimil Kokeš a plk. JUDr. Jiří Fycýk. Při této příležitosti se seznámili s konkrétními daty, o nichž KPR dosud veřejně neinformovala. Dnešního dne se na pracovníky KPR obrátila s žádostí o potvrzení některých z těchto konkrétních dat paní Markéta Chaloupská pracující pro Český rozhlas. Příslušné instituce by měly věnovat pozornost nezákonným únikům neveřejných a utajovaných informací od orgánů činných v trestním řízení a zpravodajských služeb,“ stojí ve zprávě Kanceláře prezidenta republiky.

V případu může jít o vyšetřování prezidentova okolí, které policisté z NCOZ vedou od října. Pod dozorem rakovnického státního zastupitelství detektivové například prověřují, zda někdo z prezidentova okolí nespáchal trestný čin neposkytnutí pomoci.

//Náhledové foto: Jana Šebková, kalendář NCOZ na rok 2022

Konstatování Kanceláře prezidenta republiky

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org