Hrad kritikou ČT kritizuje sám sebe

Hradní kancléř Vratislava Mynář nařkl Českou televizi z neprofesionality, protože ji při vysílání nového ministra zdravotnictví Jana Blatného vypadl signál. „Je otázkou, proč Česká televize jmenování nového ministra a následný projev prezidenta republiky nevysílala živě, když byl k dispozici přímý přenos veřejnoprávní ČTK, který byl řádně redakcím avizován,“ napsal v dopise generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi.

Proti Mynářově kritice se veřejnoprávní televize ohradila a její ředitel bude po kancléři požadovat omluvu: „Exkluzivní videostream, který z akce ČTK nabídla, sice splňuje nároky pro internetové vysílání, pro profesionální vysílání v televizi je však nestandardní a vysoce rizikový. Což se potvrdilo, když se signál přenosu z ČTK do ČT při vysílání technicky přerušil.“ Navíc upozornila, že ji Hrad vůbec neumožnil vstup na jmenování Blatného a dopis, ve kterém ji kritizuje, zveřejnil na svých webových stránkách ještě před tím, než byl ČT vůbec doručen.

Dopis tak dostává úplně jiný rozměr a spíše než kritiku České televize připomíná sebereflexi Hradu. Ten totiž televizi kritizuje za něco, co sám způsobil, a profesionalitou u toho taky neoplývá – ať už jde o nevpuštění konkrétních médií na jmenování ministra nebo o způsob komunikace skrze webové stránky.

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org