Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Sorry.cz,

HoupacíOsel.cz: Babiš povolen, Bondy zakázán a co má Kalousek společného se Severní Koreou

Politicky nekorektní shrnutí týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem tradičně doplnil časopis Sorry.

Pondělí: České ulice stihly bujaré oslavy Prvního máje. Brněnský pochod neonacistů přinesl vzduchem svištící kameny a zásahy policie. V Praze zase DSSS hlásala obnovení trestu smrti. Mácha se obrací v hrobě. – Babiš nevidí důvod, proč by měl rezignovat. Stejně tak i valná část obyvatelstva. – ČSSD navrhne zvýšit mzdu o 1200 korun. Takový možná už trochu evergreen. – „Tak, jak se pije dneska, se nikdy nepilo,“ prohlásila mluvčí policejního prezidia. Obliba následovat trendy se zjevně stále nevytrácí. (MS)

Úterý: Vláda podá demisi. Sobotka nechce, aby se stal z Babiše mučedník. Z Babiše bude ufňukaný mučedník. – Jaderné testy mohou probudit vulkán, varují experti Severní Koreu. Zeman se už probudil, varování nepomohlo. – Znovu zakázaný Bondy. Konzervatoř nepovolila studentce přednes básně. Jako náhradu přinášíme přednes vicepremiéra Babiše: Zaorálek je debil neschopnej, Marxová kráva nic nedělá, píča zhrzená Slonková… – Herec Hanák zavírá svou nádražní hospodu, i kvůli EET a regulacím. A taky mu tam chodili lidi. (AB)

Středa: Putin si telefonoval s Trumpem. Domluvili si první osobní setkání. Jo, jasně. První. – Dva zloději na Zlínsku ukradli pokladnu. Byli přestrojeni za Santy Clause a po svých pronásledovatelích stříleli. Dav místních Valachů je pak zlynčoval. Prý u nás krade Ježíšek, ne Santa Claus. – Kromě Ježíška u nás kradou i lidi z neziskovek. Mimo Pelty dostali klepeta Jansta a Březina. Zelená je tráva, fotbal to je hra. A ten byznys okolo, věc je záludná. – Vládní krize houstne a Chovanec zase tloustne. Demisi ponese Sobotka na Hrad už ve čtvrtek. Bude prča. (JM)

Čtvrtek: Šéf fotbalové asociace Pelta dočutal. Že by ovlivňoval, kam který míč přihraje? – Zeman a hůlka, Sobotka a demise. Komediální drama Odcházení brzy v kinech! – Babiš k nahrávkám o ovlivňování médií: Neslyšel jsem je, podám trestní oznámení, je to kampaň, neslyšel jsem je, poslouchat je nebudu, jsem odposloucháván, to je skandál, to Sobotka, to ČSSD, skandál, poslouchat nebudu… to nemá cenu glosovat. – Obamacare is falling down. Deep deep down. – Severní Korea poprvé slovně vykročila proti Číně. Pes, který štěká, nekouše? Uvidíme. Haf. (JŽ)

Pátek: Fraška, skandál, ponížení, komentují v zahraničí setkání Zemana se Sobotkou. Vypadá to, že na prvním pomyslném místě nejvtipnější postavičky Čech vystřídá Švejka Miloš. – Severní Korea obvinila CIA z osnování vraždy Kim Čong-una. CIA je pro Severní Koreu něco jako náš Kalousek. Může za všechno, ale pořád tak nějak bezprizorně funguje. – Premiér Bohuslav Sobotka dnes oznámil, že demisi vlády, kterou ohlásil v úterý, nepodá. Důvodem k tomuto rozhodnutí je změna situace na politické scéně. Rovnou pokračujte k sobotnímu přehledu, to bude zase všechno úplně jinak. – Francouzští prezidentští kandidáti končí kampaň, na Le Penovou se pískalo, Macron všem posílá oslavné e-maily. – Návrh na odvolání Babiše může být neplatný, zní z Hradu. Problém je v datu odvolání. Mimo jiné se v Ústavě vůbec nepíše o tom, že demise a odvolání odevzdává do rukou prezidenta Bohuslav Sobotka, ale jen nějaký předseda vlády, kterého Zeman stejně vůbec nepotřebuje. Je to celé tak nějak otevřené k volné interpretaci. (LM)

Sobota: Podle Českého statistického úřadu se průměrný věk Čechů neustále zvyšuje. Stejně jako věk odchodu do důchodu, takže žádná výhra. – Politická tragikomedie nebere konce. Bohuslav Sobotka v rozhovoru upozornil na „mocenský pakt“ mezi Babišem a Zemanem, ČSSD odsoudila Zemanovo jednání, Babiš obvinil ČSSD z milionového dluhu a paktu s Kalouskem. Spád jak z hollywoodského scénáře. – V Praze demonstrovalo několik tisíc lidí za legalizaci marihuany. Vzhledem z událostem tohoto týdne se není čemu divit, pokud totiž současný stav politiky není na šluka, tak už nic. – Fotky a e-maily francouzského prezidentského kandidáta Emmanuela Macrona se po hackerském útoku dostaly na internet. Ovšem kampaň už skončila. Ach jo, už ani ti hackeři nejsou, co bývali. – V Polsku několik desítek tisíc lidí demonstrovalo proti vládě. Moment, jak to! Vždyť jim to zakázali! Zločinci! Teroristi! – Rusko a USA se dohodly na výměně informací o tom, co budou do budoucna podnikat v Sýrii. Dohodli se ale i na podobě? Aby to potom neskončilo tak, že si řeknou: „Zítra vyletí bombardér. Kdy a kam, to vás nemusí zajímat.“ (MK)

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře