adstream on Foter.com, sparky cow

Hnus a hnůj ve sněmovně, kupujte české maso z Agrofertu a kdy nám komunisti odeberou právo spravovat život

Napsal/a Robert Malecký 3. února 2019

PSÍ UŠI. Pokračující střet mezi silami dobra a zla se tentokrát přenesl do poslanecké sněmovny. Říkalo se kdysi v Británii, že dokud zasedá sněmovna, nikdo si nemůže být jist svým životem, majetkem nebo svobodou. My bychom tento výčet rozšířili i o duševní zdraví.

 • Tak dlouho si lid do sněmovny volí zástupce s poněkud fašizoidními móresy, až se pak jednání slovutného sboru promění ve fašizující stoku. Čili za nás žádné velké překvapení, i když to, co se tento týden v parlamentu dělo, rozhodně za zaznamenání stojí.

„Pojď ven.“
(poslanec SPD Lubomír Volný vyzývá na souboj sociálního demokrata Jana Birkeho, Novinky.cz, 1. února)

Vzrušení způsobilo projednávání zákona o pobytu cizinců, což je téma, které na Okamurovy poslance působí jako rudý hadr. A došlo i na případ jediného v Česku usvědčeného teroristy, příznivce SPD Jaromíra Baldy.

„Vy jste ho vyděsili, vy vítači. Lidé jako vy jsou ohrožením této země! Nepodporujte afrikanizaci ČR.“
(Lubomír Volný, 1. února)

Situaci celkem přiléhavě zhodnotil sociální demokrat Petr Dolinek, ale jen tím přilil olej do ohně.

„Je to hnus! Hnůj! A stydím se za vás.“
(Petr Dolínek, iDNES.cz, 1. února)

Případ bude mít dohru před mandátovým a imunitním výborem, Volného nejspíš čeká pokuta. Aby to ale nevypadalo, že se vulgarity a fackování české politice vyhýbají a přišly až s nástupem okamurovců: třeba severočeská ČSSD s tím má bohaté zkušenosti, ke slavné potyčce došlo třeba mezi Jaroslavem Foldynou a partnerem bývalé hejtmanky Jany Vaňhové Romanem Houskou. A zatímco Houska už je po smrti, Foldyna to dotáhl až do sněmovny. Je to bývalý boxer, tak by ho ČSSD mohla nominovat jako svého argumentačního protivníka v debatách s poslancem Volným. Oba pánové jsou vybaveni imunitou a bylo by posekáno. Stejně máme poslední dobou dojem, že se tady nějak málo fackujeme.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Aniž bychom chtěli cokoli naznačovat, i další téma se týká hovězího. Konkrétně tedy masa. Do Česka se dostalo 300 kilogramů masa z polských jatek, kde se porážely nemocné krávy.

„Jezte české maso!“
(výzva veterinární správy, Blesk Zprávy, 2. února)

Je to příběh z volného cyklu „nechtěné důsledky střetu zájmů“: My samozřejmě můžeme ministrovi zemědělství věřit, že je v Česku závadné polské hovězí. Problém nastává u věty: Kupujte místo toho hovězí z firem ministra zemědělství a předsedy vlády.

 • Už tady o tom byla řeč minule i předminule, ale téma zdanění církevních restitucí nadále okupuje veřejný prostor. K tématu se tentokrát vyjádřil i zástupce stalinistického křídla KSČM, takže tušíme nějakou levárnu. A nezklamal.

„Nečekejte, že vám příslušník komunistické strany řekne, že něco bylo ukradeno. Církvím nebylo nic ukradeno, bylo jim možná odňato užívání a právo spravovat majetek.“
(místopředseda KSČM Stanislav Grospič, DVTV, 31. ledna)

Ano, my už skutečně nečekáme, že by kdokoli z komunistů přiznal podíl na zločinném režimu, který zde přes čtyřicet let terorizoval vlastní obyvatelstvo. Tolik sebereflexe komunisté nemají. Jen máme pocit, že jsme něco poněkud zanedbali. 

Tak klidnou mysl, snad nám komunisti zase brzy neodejmou užívání majetku a právo spravovat vlastní životy po svém.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Reklama

9 komentářů

 1. Frenki Hunter napsal:

  Psychicky nevyrovnaného , narušeného a vyděšeného starého pána dohnala k jeho zoufalému, ano, jistě i hloupému činu společnost a to, co v ní a ve světě rezonuje. Dělat z něj „teroristu“ je ubohá prasárna. Nikdy jste neslyšeli, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci? Že jsou k těmto činům dohnáni okolnostmi? Jaký rozdíl je u sebevraždy Jana Palacha? Žádný! Také byl dohnán k sebevraždě okolnostmi, které psychicky neunesl! Podobnost čistě náhodná? Opravdu? A co ty dva případy v „Palachově týdnu“, kdy se jeden člověk upálil a druhý to chtěl udělat taky… nebýt zásahu policie, stalo by se to zase. V duchu vyřvávání někým zmagořených pitomých studentíků z Liberce, kteří na jejich „demonstraci“ řvali „buďme jako Plach“! A stalo se!
  Svádět tento čin na SPD je nejhlubší politická prasárna ubohých partajních šizuňků a amorálních lidských hyen. Ti praví viníci sedí v amorálně pokřiveném Bruselu, v politicky korektním nic nevidícím a neslyšícím Německu, nebo jim patří média, která straší lidi až tak, že jdou a udělají něco, co by nikdy jinak neudělali. Nemáte obavu, že se najdou další psychicky narušení jedinci dohnaní okolnostmi k zoufalým činům? Nikoliv tací, kteří si hrají s benzínem a sirkami, nebo s motorovou pilou při kácení stromů na koleje, ale tací, kteří vezmou zbraně a výbušniny a pošlou k čertu ty, kteří je k tomu doženou? Jste si tím opravdu tak jistí? Já ne!

  • Míra napsal:

   Otázkou je, zda SPD nevolí jen psychicky nevyrovnaní lidé. A přirovnávat pana Jana Palacha k teroristovi fandícímu SPD je odpornost. Pan Jan Palach se snažil vyburcovat společnost z letargie vůči ruským okupantům. Ti zde skutečně byli a škodili. Hordy migrantů straší jen v hlavách příznivců SPD.

 2. Tomas napsal:

  Slabost demokracie je v tom, že dává právo na život a názor i takovým rasistickým a komunistickým zrůdám.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Strach před islamisty je rasismus? Kdo Vám to nakukal, Tomas?

   • Míra napsal:

    Již jste slyšel o vyhánění čerta ďáblem? Největší podíl obětí „islamistů“ tvoří muslimové. Nebezpečím tedy není islám, ale fanatici. A je jedno, jakou víru, či ideový směr zrovna vyznávají. Stejně nebezpečný je fanatický vyznavač islámu, jako fanatický vyznavač národovectví.

    • Frenki Hunter napsal:

     Tak to jste uvedl nepříliš šťastně. Rád své vyjádření opravím, pokud prokážete svá tvrzení. Prosí, máte možnost.

    • PM napsal:

     Tak to jste uvedl naprosto přesně.
     Díky.

 3. Weber napsal:

  Lid (v zastoupení diskutujících na různých webech) si žádá pravdu (jakou je libo lide?), ale lidu nestačí exaktně naznačovaná pravda, jak se o ni pokouší faktograficky pan R. Malecký třeba v tomto článku výše. Lid má vždy nějaké dovětky k tématu, také mimo téma, zdá se že jen proto, že jsou štěstím bez dechu, že mohou svobodně psát a jiní to po nich dokonce čtou. No, to je ta demokratická diskuze a spokojenost, že je to možné. Je otázkou, jak dlouho to ještě možné bude, neboť rozhodujícím silám ve společnosti se to přestává líbit. Já tedy využiji toho, že zatím to možné je a vyjádřím se k tomu, co píše autor článku. V parlamentu ČR jsou samozřejmě zastoupeny různé kategorie občanů ( tak to má být) bordel různé intenzity a formy tam dělají primitivní, nebo vyšinuté osobnosti a někdy také účelově politici (tak to má být?) Takový bordel v Parlamentech (kromě KLDR) je asi ledaskde na světě a dělají jej lidé stejných kategorií, jak uvádím výše. Co se týká „polského“ masa (odpadu), já Poláky móc dobře znám a vím, že je to na ně podobné, blíž to rozvádět nebudu, není na to prostor, ale můžeme si být jisti, že již teď vymýšlejí novou prasárnu, je otázkou času, co to bude a kdy to praskne. Lhát a mlžit budou jako vždy. Komunisty v jejich politice nemá smysl komentovat, neboť dokud se najdou mezi námi lidé, kteří jim ty jejich bláboly budou konzumovat, oni si pokoj nedají. Cestou obrany je zamezit jim (volbami) účast v Parlamentu, teprve potom změní repertoár aby získali na svou stranu nové Budulínky!

 4. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  „Nečekejte, že vám příslušník komunistické strany řekne, že něco bylo ukradeno. Církvím nebylo nic ukradeno, bylo jim možná odňato užívání a právo spravovat majetek.“(místopředseda KSČM Stanislav Grospič, DVTV, 31. ledna)
  Jestli komunista má či nemá pravdu, to je možné prokázat jen výpisy z katastrů nemovitostí podle stavu z roku 1948 (k 28.2.1948) a ten nikdo nepředložil přesto, že jistě lze takový výpis reálně pořídit z archivních dokumentů z té doby. Proč asi nebyly ty výpisy ve hře?
  Že je možné vyhledat majitele nemovitosti k určitému datu v minulosti a to i dosti dávnému, vím z vlastní zkušenosti, když jsem se tím byl nucen zabývat kvůli restitucím majetku zcizeného naší rodině komunisty.

Přidávání komentářů není povoleno
Reklama