Nenažraní soudruzi, kdo chce zprznit češtinu a prodavač telefonů Andrej Babiš

Napsal/a Robert Malecký 27. ledna 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Svět dospěl do fáze, kdy příliš mnoho hnusných lidí páchá příliš mnoho hnusných činů, aby se zalíbili řadě jiných hnusných a hloupých lidí nebo je udrželi v jejich hnusných stavech potřebných k uskutečnění hnusných podvratných plánů. My s tím mnoho nezmůžeme, tak si aspoň povíme, co se nám urodilo na pláních domácí politiky. Opět bylo z čeho vybírat.

  • Za přídavné jméno hnusní nechť si každý soudruh dosadí podle vlastního vkusu: lidi zlé, zmítané žlučí, dostatečně šílené, oblblé nebo vůbec blbé a tak podobně. Jedna kategorie sem ale bude patřit vždy, a tou jsou komunisté všeho druhu. Aktuálně se jim podařilo zástupce zbylých zmíněných skupin ve sněmovně přesvědčit, aby zvedli ruku pro hnusnou zlodějnu zvanou zdanění státních náhrad za majetek nevydaný v restitucích.

„Církev netvoří nenažraní preláti, ale jsou to občané této země, kteří v době nacismu i komunismu pracovali, snášeli perzekuci, které jste připravili o jejich domovy, o jejich statky, o jejich majetek.“
(kardinál Dominik Duka v prohlášení zaslaném ČTK, 24. ledna)

Bolševici jsou při chuti, a tak na sebe reakce nenechala dlouho čekat:

Šéf komunistické partaje má samozřejmě pravdu. Celá řada komunistů skutečně musela snášet perzekuce, a to především od svých soudruhů. Celosvětově to tak mezi bolševiky chodilo všude, že nejprve spolu dělali revoluci, aby se pak ve všeobecné paranoie mezi sebou začali okrádat a vraždit. Co je podstatné, to už soudruh Filip neříká: vedlejším efektem této vlny bylo, že komunisté okrádali a vraždili i slušný lid kolem sebe, mimo jiné i církve a náboženské společnosti, o kterých je tu řeč.

  • Korunu všemu nasadil sociálnědemokratický ministr kultury Antonín Staněk. Jeho vyjádření zde uvádíme s jistou rezervou, neboť u pana ministra nebývá vždy zvykem, že se obsah jeho vět potkává s jejich obecně přijímaným významem.

„Chci, aby zdaněné peníze šly na obnovu duchovních památek, aby skončily v prostředí, do kterého by je s největší pravděpodobností dala i církev.“
(ministr kultury Antonín Staněk, DVTV, 24. ledna)

Abychom to přeložili do srozumitelné češtiny: nejdřív církve už podruhé okrademe, ale když budou hodné, možná jim stát nějaký ten křížek opraví. Zdeněk Nejedlý likes this.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Ale zpátky ke komunistům. Ti se rozhodli odčinit svou odpovědnost za dlouhodobou devastaci mravů a vzdělání národa a vytáhli do boje proti prznění češtiny – abychom citovali šéfa poslaneckého klubu Pavla Kováčika. Napsali zákon na její ochranu před cizími vlivy a hrubici naflákali hned do první věty.

„Názory na přechodník jsou různé, podle výkladu, lze to považovat za chybu i nikoliv.“
(spoluautor návrhu Stanislav Grospič, Blesk Zprávy, 26. ledna)

Plesk, sednout. Názory lze mít třeba na prospěšnost mikrovlnek lidskému zdraví nebo chemtrails. U přechodníků se diskuse samozřejmě nevede. Blesk Zprávy spočítaly, že ve třístránkovém návrhu komunisté nakonec nasekali hrubých chyb víc než deset, zejména zaujme náhodný generátor interpunkčních znamének, v češtině též známých jako čárky. Abychom se komunistů ale taky zastali: fakt je, že v přechodnících by nejspíš chyboval leckdo ze zhruba dvou milionů expertů na českou gramatiku, kteří se na sociálních sítích rychle přeškolili z komentátorů ženského tenisu. Čili bychom se podrželi ustálené definice, podle níž jsou bolševici spíš než prznitelé především zloději a vrazi.

  • Když už se na Pražském hradě usadili prodavači čínských telefonů Huawei, nechtěl zůstat pozadu ani premiér Andrej Babiš. A hodně vysoko míří, chlapec.

A včil mudruj, národe. A národ mudruje. Hlavně když se nemluví o tom, že se známé Palermo, které chce dostat Babiše do tepláků a vůbec mu brání stát se Tomášem Baťou moderních dějin, rozrostlo z Prahy, Bruselu a Štrasburku až do středočeských Černošic. Tamní úředníci se nenechali svést kampaní a bez jakýchkoli pochybností prohlásili to, co je každému zřejmé: Andrej Babiš je ve střetu zájmů.

  • A nejen ve střetu zájmů. Taky v zajetí klišé a potřeby pálit jeden status za druhým, až je z toho nakonec maglajz, že v něm není za mák smyslu. Jako třeba když se chtěl v sobotu blýsknout postem o Mezinárodním dni památky obětí holocaustu.

Zdroj: facebookový profil Jenny Nowak

Těsně vedle. Uvedené výročí nebylo v sobotu, ale připadá na neděli 27. ledna. „Mezinárodní den obětí památky“ je pak něco jako „vláda předsedy“ místo „předseda vlády“. Nebo „Strana předsedy“ místo „předseda strany“. Čili celkem chápeme, že některé věci vzhledem k okolnostem mohou panu majiteli strany, vlády a republiky splývat. Status už každopádně z Babišova profilu zmizel.

Tak klidnou mysl, bude líp.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)