Foto: Profimedia

Halloweenské dlabání mozků, umělá inteligence v trestním řízení a co přišlo Okamurovi WhatsAppem

Napsal/a Robert Malecký 6. listopadu 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. I na poměry už slušně vydlabané společnosti způsobil letošní Halloween v Česku víc nedorozumění, než by se slušelo. Zejména co se týče různých rekvizit a třeskutě vtipných kostýmů. Úplně se děsíme Vánoc. Dobrý výkop k tématu učinila Česká televize, která nám přichystala Štědrý večer s Helenou Vondráčkovou, to jsme se šli podívat do kalendáře, jaký se píše rok. Ale do budoucnosti hledíme s odvahou, není nic, co by nevyřešilo plato lexaurinu.

  • Českou televizí jsme začali, tak se u ní ještě aspoň chvíli zdržíme. V pořadu Události, komentáře ukázala hezký pokus, kdy místo moderátorky Jany Peroutkové hovořila v živém vysílání umělá inteligence. Ovšem jejím hlasem, k nerozeznání od originálu.


Jeden z našich přátel promptně reagoval zvoláním, že si takový pokročilý technologický rozvoj zaslouží urychlenou změnu trestního zákoníku a nejspíš i dalších zákonů. Pravda. Dodáváme, že bychom od této chvíle měli být všichni velmi obezřetní při hodnocení všemožných záznamů a uniklých či „uniklých“ odposlechů, což se speciálně dotýká právě nás novinářů a „novinářů“. Pak samozřejmě i policistů a „policistů“, státních zástupců a soudců, uvozovky už si doplňte sami podle vkusu každého soudruha. Pletení kauz ze zvuku na bázi „někdo o někom něco říká“ nikdy nebylo snadnější, brzy se přidá i obraz a vydlabání společnosti se může vesele dál prohlubovat.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Byl kdysi v Česku celkem seriózní web, který se jmenoval Info.cz. Mohli bychom samozřejmě v detailech vést debatu o některých kauzách, které jeho činnost na českém mediálním trhu provázely, pořád ale mohlo být vnímáno jako slušné konzervativní médium. Některé kroky, třeba kompletní zpoplatnění obsahu, byly svého času revolučním počinem. Svého druhu revoluce se pak web dopustil i minulý týden.


MILFka v textaci příspěvku na Facebooku, to je toho v dnešní praštěné době. Zmínku ovšem obsahuje i samotný článek:

Martina Šimkovičová: 52letá „MILFka“, bývalá moderátorka televize Markíza i obskurní TV Slovan, dezinfo influencerka, hrdá vlastenka žijící v Rakousku a nová slovenská ministryně kultury se uvedla fascinujícím dopisem svému českému protějšku Martinu Baxovi.

(zdroj: Info.cz, 3. listopadu)

Což vyvolává hned několik otázek. Vědí na infu, co je MILFka? Ví to autorka článku, paní redaktorka Radka Typltová? Své tipy posílejte na adresu [email protected], vylosovaný výherce obdrží měsíční předplatné zdarma.

  • Předseda opoziční SPD Tomio Okamura oznámil, že jeho věčně opoziční strana už nechce být opoziční a má ambice zasednout v příští vládě. Fajn, proč ne, cesta ke znemožnění vede různými směry a tento je celkem zaručený. Součástí Okamurova plánu je jakási koordinace s Babišovým hnutím ANO.

Zoufalí občané, zoufalí živnostníci a firmy od nás čekají, že aspoň tady odhodíme stranické barvy a budeme tuhle zemi chvíli hájit společně. Nikoho jiného zde v parlamentu nemají.

(Tomio Okamura na plénu sněmovny, Novinky.cz, 17. října)

Ano, část voličů skutečně nemá ve sněmovně jiné zastoupení než ANO a SPD, u části z nich je třeba říct, že naštěstí. Což je nejspíš motivací Tomia Okamury k náhlému obratu; strach z nejrůznějších Rajchlovců a Šlachtovců zdá se být silnější než letitý teplý sněmovní opoziční smrádeček. Jak by taková kooperace mohla vypadat, ukazuje třeba následující příspěvek.


„Toto si lidé posílají po internetu“ – kde jsme to už… Že by „Přišlo WhatsAppem“?

  • Koukáme, že to dnes bylo hodně „mediální“ povídání, pravda trochu šmrncnuté důsledky halloweenského dlabání mozků. A tak se rozloučíme vkusným materiálem, který splňuje obě zmíněné kategorie a svým čtenářům ho přichystaly Novinky cé zet. Gratulujeme.

Novinky.cz, 23. října

Klidnou mysl. A kdyby něco, pořád je tu ten lexaurin.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)