Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
/ Foter / CC BY-SA,

Fotogalerie: Útok na World Trade Center z 11. září 2001, 15 let poté

Výročí teroristických útoky z 11. září 2001 jsou dobrou příležitostí připomenout si mimo jiné i nebezpečí, jež světu stále plyne z radikálního islámu.

Přesně před dvě roky například americký prezident Barack Obama prohlásil, že „Spojené státy se nebudou rozpakovat udeřit v Sýrii proti radikálům z hnutí Islámský stát“. Rok na to byla jedním z důsledků rozpínavosti a sílícího vlivu a působení tzv. Islámského státu uprchlická vlna mířící do Evropy. V Sýrii se bojuje dodnes, za aktivní účasti americké, ruské i turecké armády…

(fotografie z webu Foter.com zveřejněné s licencí Creative Commons)

 


Podívejte se též na tuto fotogalerii: Na dohled Islámskému státu. Kobani, město, odkud se „nemá utíkat“

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

3 komentáře

 1. Frank Zappa napsal:

  Něco podobného jako požár Reichstagu. Inu zdá se, že historie se někdy opravdu opakuje. Tak bacha na to. Jednou možná opět přijdou rudí a pozavírají vás jednoho po druhém jako údajné Goebbelsovy následovníky. Ostatně, čistě teoreticky proč ne, že.

  • ČERT napsal:

   Už předtím, ke konci 90.let, tu byl konflikt USA s bin Ladinem a al-Káidou (útoky na americké diplomatické objekty ve východní Africe- Tanzanii a Keni, načež Američané bombardovali nějaké cíle na území Súdánu a Afghánistánu- podrobností není těžké se dohledat); takže to až takový „blesk z čistého nebe“ nebyl. Ale pokud jde o vámi nastíněnou a docela rozšířenou teorii… Nerad bych byl naivní, ale nezdá se mi, že by odpovídalo americkému politickému myšlení a třeba i jiným okolnostem (navíc už ve 21. století), že by takto obětovali takové množství vlastních občanů.

 2. jan napsal:

  Útok na World Trade Center z 11. září 2001, aneb jak tavit ocel v kamnech na petrolej. Budovy WTC měly přece ocelovou nosnou konstrukci a proudová dopravní letadla používají k pohonu t.zv. letecký petrolej, jehož teplota plamene při hoření, se od teploty plameny toho petroleje na pálení prakticky neliší (viz odborné publikace o kapalných palivech).

Přidávání komentářů není povoleno