/ Foter / CC BY-SA,

Fotogalerie: Útok na World Trade Center z 11. září 2001, 15 let poté

Výročí teroristických útoky z 11. září 2001 jsou dobrou příležitostí připomenout si mimo jiné i nebezpečí, jež světu stále plyne z radikálního islámu.

Přesně před dvě roky například americký prezident Barack Obama prohlásil, že „Spojené státy se nebudou rozpakovat udeřit v Sýrii proti radikálům z hnutí Islámský stát“. Rok na to byla jedním z důsledků rozpínavosti a sílícího vlivu a působení tzv. Islámského státu uprchlická vlna mířící do Evropy. V Sýrii se bojuje dodnes, za aktivní účasti americké, ruské i turecké armády…

(fotografie z webu Foter.com zveřejněné s licencí Creative Commons)

 


Podívejte se též na tuto fotogalerii: Na dohled Islámskému státu. Kobani, město, odkud se „nemá utíkat“

3 komentáře

 1. Frank Zappa napsal:

  Něco podobného jako požár Reichstagu. Inu zdá se, že historie se někdy opravdu opakuje. Tak bacha na to. Jednou možná opět přijdou rudí a pozavírají vás jednoho po druhém jako údajné Goebbelsovy následovníky. Ostatně, čistě teoreticky proč ne, že.

  • ČERT napsal:

   Už předtím, ke konci 90.let, tu byl konflikt USA s bin Ladinem a al-Káidou (útoky na americké diplomatické objekty ve východní Africe- Tanzanii a Keni, načež Američané bombardovali nějaké cíle na území Súdánu a Afghánistánu- podrobností není těžké se dohledat); takže to až takový „blesk z čistého nebe“ nebyl. Ale pokud jde o vámi nastíněnou a docela rozšířenou teorii… Nerad bych byl naivní, ale nezdá se mi, že by odpovídalo americkému politickému myšlení a třeba i jiným okolnostem (navíc už ve 21. století), že by takto obětovali takové množství vlastních občanů.

 2. jan napsal:

  Útok na World Trade Center z 11. září 2001, aneb jak tavit ocel v kamnech na petrolej. Budovy WTC měly přece ocelovou nosnou konstrukci a proudová dopravní letadla používají k pohonu t.zv. letecký petrolej, jehož teplota plamene při hoření, se od teploty plameny toho petroleje na pálení prakticky neliší (viz odborné publikace o kapalných palivech).

Přidávání komentářů není povoleno