Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Firma slíbila změnit smlouvu o promítání reklamního spotu. Opět přidala špatné kino

HlídacíPes.org minulý týden upozornil na nesrovnalost ve smlouvě o promítání propagačního spotu města Olomouce. Reklama měla běžet ve Velkém kině ve Zlíně, které je ovšem zavřené. Firma Visia Cinema s.r.o., která reklamu v kinech zařizuje, slíbila úpravu smlouvy a promítání ve zlínském multiplexu. Skutečně došlo ke zneplatnění staré smlouvy a v registru se objevila smlouva nová. Ta uvádí, že se spot bude promítat v sále pro 37 diváků na okraji Zlína.

Reklamní spot, který má prezentovat město Olomouc jako město sportu by měl běžet v kinech po celé republice. Jak minulý týden upozornil HlídacíPes.org, ve smlouvě se nachází minimálně jedno kino, ve kterém není promítání možné. Konkrétně se jedná o Velké kino ve Zlíně, jež je z důvodu špatné statiky a plánované rekonstrukce zavřené. Firma Visia Cinema s.r.o., která se má o distribuci spotu do kin postarat, tvrdí, že šlo o jejich omyl. K chybě mělo podle obchodního ředitele firmy Pavla Vrzala dojít pravděpodobně zkopírováním staré nabídky, kterou městu předkládali v době, kdy kino ještě fungovalo. Firma slíbila nápravu.

Na webu Hlídačsmluv.cz lze dohledat, že stará smlouva byla skutečně zneplatněna a místo ní byla zveřejněna nová. V ní Velké kino nahradil jiný sál. Konkrétně malé kino ve zlínských filmových ateliérech.

Komorní prostor pro 37 lidí místo multikina

Kino v Ateliérech je pro řadu Zlíňanů spíše neznámé. K jeho otevření došlo začátkem loňského roku. O jeho provoz se stará firma Kinoservis. Sál zájemci najdou v objektu pod hlavními budovami ateliérů, v němž sídlí restaurace. „Sál využíváme pro naše potřeby dopoledne. Navečer a o víkendech byl prázdný, což byla škoda. Proč ho nenabídnout veřejnosti,“ uvedl loni pro idnes.cz jednatel firmy Tomáš Sokol.

Kino je součástí sítě multiplexu Golden Apple Cinema. Společnost promítá v multikině ve Zlatém jablku a dříve promítala i ve Velkém kině.

Právě promítání v multikině Golden Apple Cinema mělo být náhradou za zavřené Velké kino. Kino v Ateliérech je ovšem komorní prostor pro 37 diváků, jak uvedl loni pro idnes.cz jednatel Kinoservisu Tomáš Sokol. „Nepočítáme, že by se z toho stala masová záležitost, kapacita to ani neumožňuje. Je to doplněk našich služeb. Proto jsme zvolili i takový název kina,“ uvedl tehdy Sokol.

Opět zjedná nápravu

Malý sál v ateliérech je sice součástí sítě multiplexu Golden Apple Cinema, ve kterém se má ve Zlíně propagační spot města promítat, nejedná se však o slibovaný prostor s daleko větším dosahem. Obchodní ředitel firmy Visia Cinema Pavel Vrzala slíbil, že dojde k nápravě. „Pro jistotu posílám do Olomouce na vyvěšení opravu plánu, kde bude tedy výslovně uvedeno GAC,“ uvedl v emailu.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno