Fenomenální nevýhra Donalda Trumpa, jak se Andrej Babiš vyučil sekretářkou a Alena Schillerová prodávala noviny

Napsal/a Robert Malecký 8. listopadu 2020
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Pořád ještě nám zbývá naděje, že zítra v televizoru vystoupí Petr Rychlý a řekne: „Milí diváci. To všechno, Zeman, Mynář, Babiš, Žantovský, Okamura, Hamáček, Prymula a Institut Václava Klause – to byla skrytá kamera, hahaha. Jste skvělý národ, který snese všechno. Skoro jako Rusové.“ Jen je ta naděje den ode dne menší a menší. Pojďme k tomu, co nám zase přinesl uplynulý týden.

  • Těžko se můžeme tvářit, že existovala významnější událost než prezidentské volby ve Spojených státech. A to i pro náš zatuchlý rybníček ve středu Evropy. I nás čekají příští rok volby, které rozhodnou o dalším směřování země, i naše společnost je rozdělená hlubokými příkopy, i u nás vidíme politiky, jejichž morální výbava a schopnost přijímat porážky připomíná velkolepé představení, které zrovna rozehrává Donald Trump.

Jistě, o parník. Jak se to celé seběhlo, víme poměrně přesně. V rozhodujících státech měl stávající republikánský prezident náskok, jenže ten postupně smazaly hlasy zaslané korespondenčně, které byly převážně pro demokrata Bidena. Trump zareagoval kouzelnou formulkou o zázračně mizejících hlasech.

Ono to nakonec může být i tak, že se Trump skutečně domnívá, že když měl po sečtení části hlasů dejme tomu 52 procent a pak jen 49, tak ony hlasy musí někam magicky mizet. Zhruba to odpovídá maturitě z matematiky na Vysoké škole života. Další tweety úřadujícího prezidenta pak prošly faktickou kontrolou, což způsobilo následující. Velmi nás v tomto ohledu pobavila představa, že by podobnou kontrolou prošly třeba pravidelné nedělní Čaulidi našeho předsedy vlády.

Protože se k vítězství v amerických volbách překvapivě zatím nepřihlásil Institut Václava Klause, musíme si vystačit s pobočným spolkem, který vedou dámy Jana Bobošíková a Hana Lipovská. I v něm najdeme řadu obohacujících myšlenek.

Čímž bychom téma považovali tak nějak za vyčerpané. Snad kromě nejvýraznějšího symbolu letošních voleb, kterým se bezpochyby stal následující Trumpův výkřik. Věříme, že i u nás by se mohl za rok hodit.

 


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Čas letí jako bláznivý, a tak česká vláda už 5. listopadu, tedy pouhých osm měsíců po začátku pandemie, představila první náhledy nového informačního webu. Samozřejmě se na jeho vývoji podílel sám nejvyšší bojovník proti covidu, pan premiér Andrej Babiš. Gratulujeme.

Andrej Babiš vůbec projevuje poslední dobou nečekané vůdcovské schopnosti. Minulou neděli dokonce vyhledal v adresáři důležitý kontakt, a splnil tak kvalifikační předpoklady na pozici sekretářky:

Vláda marketingového oddělení skupiny Agrofert nad státní správou ovšem přináší i jiné humorné efekty. Třeba když si chlapci a děvčata zapomenou přepnout účty, a informace ministerstva dopravy tak sdílí pražská hygienická stanice. Ale co už, doprava nebo hygiena, hlavně že nám vládnou odborníci.

  • Byly doby, kdy se politici s titulní stranou deníku MF DNES nefotili. Zejména proto, že když o nich MF DNES tehdy něco na titulní stranu napsala, nebývalo to nic k chlubení. Byly to doby, kdy MF DNES byly noviny, a ne stranický plátek vládního hnutí. Od těch dob už ale uplynulo hodně vody ve Vltavě…

Mohli bychom zde dokola mlátit prázdnou slámu argumentů, že přece Schillerová ani její kumpáni z hnutí ANO nikomu nic nepřidají, že je to jen marketingový trik, jak ještě více oblbnout voliče, že ty peníze půjdou ze státní, tedy naší společné kasy a že je navíc nemáme, tedy o ně připravíme naše děti a možná ještě děti jejich dětí. Ale bylo by to zbytečné. Pamatujeme si, že když nám vyšel první článek v novinách, taky jsme na sebe byli patřičně pyšní a toužili ho všem ukázat. Tak aspoň že má paní ministryně ze sebe radost.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)