Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Nikolaje Starikova,

Do Prahy přijede přednášet přední kremelský ideolog Starikov

V rámci svého přednáškového turné přijede do Prahy a poté do Bratislavy „ruský spisovatel, publicista, analytik a bez nadsázky vycházející hvězda ruské politiky Nikolaj Starikov.“ Tak jej alespoň popisují české proruské weby, které k účasti na přednášku zvou.

V pondělí 1.2.2016 od 19h proběhne mimořádná událost, kdy bude možné diskutovat s ruským politologem a analytikem Nikolajem Starikovem, jenž patří k předním odborným komentátorům společenského, politického a ekonomického dění v Rusku i ve světě,“ píše například web Eurasia24. rsvk1

Akce probíhá v Ruském středisku vědy a kultury v Praze. To svou činnost zahájilo v Československu už v roce 1971. „Je jedním ze zahraničních zastupitelství Rossotrudničestva, Federální agentury pro záležitosti Společenství nezávislých států, krajanů, žijících v zahraničí a mezinárodní humanitární spolupráci,“ popisuje středisko samo sebe na svém webu. „K základním činnostem RSVK patří příprava a realizace programů v oblasti vědy, kultury a vzdělávání, propagace ruského jazyka a Ruska,“ stojí dále.

Vstup na akci je volný, dá se ovšem předpokládat, že Starikov bude v Praze jen přesvědčovat přesvědčené. Podle anotace „projedná situaci ve světové ekonomice a politice, roli Ruska v něm a odpoví na dotazy publika a představí svou novou, v pořadí 15. knihu, Moc“.

Starikov je známý jako odpůrce liberálních hodnot a stoupenec Vladimira Putina. Do jeho programu patří mimo jiné obnova ruského impéria, potlačení jakýchkoli projevů, které by mohly vést k separatismu. Kategoricky odmítá jakoukoli toleranci k sexuálním menšinám, trvá na zachování tradičních patriarchálních rodinných hodnot.

„V ekonomice žádá znárodnění bank i surovinových zdrojů. Stalina hodnotí jako osobnost, která měla výrazně pozitivní vliv na rozkvět země, a proto prý byl otráven britskými tajnými službami. Podle Starikova je úhlavním nepřítelem Ruska Velká Británie,“ popisuje Starikova historik a zástupce ruské menšiny v české vládní radě pro národnostní menšiny Alexej Kelin.

Detailnější portrét Nikolaje Starikova z pera Alexeje Kelina nabídne HlídacíPes.org v nejbližších dnech.

Nikolaj Starikov je i předním představitelem prokremelského hnutí Antimajdan. Jeho cílem je „být štítem, který ochrání Rusko a jeho obyvatele před fašistickou infekcí a dekadentním vlivem Západu. A držet na uzdě podvratnou opozici, která usiluje o státní převrat.“

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

27 komentářů

 1. český maloměšťák napsal:

  Názory Starikova(Rusko) by bylo zajímavé konfrontovat s názory např. Kaplana(USA).
  Jiné je víceméně pomluvou, pavlačovým drbem, splněním úkolu – takové jakési “ zůstaňte s námi“ ,s hlídáním (to by mělo být nezávislé, zloděj prostě krade, jestli levicově či pravicově, to je až další v pořadí) to nemá nic společného. Dnes už jen naiva či zaprodanec nevidí, že demokracii vykrádají oligarchové i v USA, nejen v Rusku či v Česku, na Moravě a v Slezsku. I proto se o tom v USA vede otevřená debata, názory zaznívají ze všech stran, zejména teď před volbama.
  Informace vzniká až vyvážeností, v pojetích daných rozdíly, jiné občas zavání dokonce až agitprop produkcí (přesvědčováním přesvědčených, jak trefně napsal autor, bohužel si tak nevědomky nakálel i do vlastní boudy).

  Neni správné konstruovat skutečnost coby jedno velké dobro na jedné straně a tomu postavené jedno velké zlo na straně druhé. To je dost trapné…a může se to ukázat být i velmi nebezpečné.
  Chytré to ale je, zejména pokud jsou za to peníze nebo služební postup. Tedy chytré v individuální rovině, v individuální kategorii. Respektive vychytralé.
  Nu což, ne každý má ambice získat Pulicerovic dceru a půl zadluženého království k tomu navrch. Stačí mu kus chleba, trocha vody a otop na zimu.

  • Karel Novotný napsal:

   Jste už fakt trapný. V článku nejsou žádné pomluvy ani drby. A že „v Americe bijou černochy“ není argument – prostě tu můžeme svobodně kritizovat Antimajdan a podobné aktivity, i když vám se tato kritika zjevně nelíbí.

   • český maloměšťák napsal:

    Informací je rozdíl, srovnání, opačné je povětšinu pouhou demagogií.

  • Josef napsal:

   Bravo český (nebo spíše ruský) maloměšťáku. Vy tu Pulicerovic (nebo Putinovic?) dceru a půl zadluženého království nejspíš brzy dostanete a o chlebu a vodě jistě nezůstanete.

   • český maloměšťák napsal:

    Nejsem ruský, už několikrát jsem Vám to marně psal.
    Ale Vy stejně nečtete text coby prostředek komunikace, Vy vidíte stále jen ten rudý hadr, jak jím někdo mává, mává, mává…
    Prostě navaříno už dopředu.
    Jste ale jen jedním z milionů, nejde o žádnou abnormalitu, zůstaňte s námi.
    Hezký den.

    • Josef napsal:

     Reagoval jsem český (nebo ruský) maloměšťáku pouze na to, co jste napsal vy. Není skutečně moje vina, že vaše příspěvky mi velmi sině připomínají články v časopisu Zprávy, který nám jacísi tajemní kolportéři zanechávali na podzim 1968 ve vestibulu naší školy v celých balících. Stejně tak nám tam jednou zanechali i takzvanou Bílou knihu, rozšiřovanou Rusy na území okupovaného Československa. I v ní jakoby jste se inspiroval. Vy jste dost možná v té době ještě nežil, ale ten váš styl už existoval a je stejný dodnes. Jakoby ten styl váš, Zpráv a Bílé knihy pocházely z jednoho zdroje. Lidé se mění, ale zdroj zdá se zůstává. Většina lidí si bohužel tento styl, ani Zprávy, ani Bílou knihu už nepamatuje. Vy máte tu smůlu, že já ano.

  • Tomáš napsal:

   Tak si běžte vyslechnout ty kydy, jak je Rusko nej a Amerika zkrachuje. Zatímco dolar se prodává za 80 rublů.Hihi. Tak to fakt nevím, koho chce soudruh Starikov přesvědčovat. Ekonomická situace hovoří jasně, stejně tak lidi, ty vždycky zdrhali tam, kde se maj dobře. Na USA se stojí fronta, do Ruska by utekl jen sebevrah.

   • český maloměšťák napsal:

    Ponechme konečné hodnocení budoucímu vývoji.Nechápu , proč bych měl mít radost z toho, že se Rusku daří špatně (Vaše hi, hi, hi). Už jednou tam bylo velmi špatně, víme jak ot dopadlo. Obdobně jako v Německu, přičemž ta nákaza se dens šíří mnohem rychleji. tedy už jen čistě z utilitárného hlediska, je nesmyslem se radovat z toho, že je někde velmi zle. je to pohanské, s tradicemi civilizace židokřesťanské (Duka 2014, já věřím v tradice pythagorejské , solonovské a kleisthenovské) to má pramálo co dělat.

    Spojit světové události po roce 2008 s finanční krizí v USA ….to už bych po Vás ale chtěl asi moc, že…to raději vzdejme.

    Hezký den.

    • Josef napsal:

     O tom, jak tehdy ještě Sovětský svaz v krátké době dostihne a předstihne Spojené státy, plkal již Nikita Chruščov. Leonid Brežněv v těchto plcích pokračoval, i když už pro jistotu ne tak hlasitě. Docela bych Rusku přál, aby se splnila ta budoucí očekávání, která tu zmiňujete. Jenže to by si Rusové museli vytvořit zcela novou vládu. Do té doby se ze současného marasmu nevyhrabou. Takovému vývoji však zatím nic nenasvědčuje. Tak že si můžete vesele plkat dál, maloměšťáku, ať už český nebo ruský.

    • Tomáš napsal:

     Nejsem křesťan Maloměšťáku, takže vaše citace Duky mě nezajímá, nevztahuje se ke mně. Duka pro mě není autoritou. Žiju podle vlastní pravidel(a samozřejmě českých zákonů). Jedním z nich je, že těm, co škodí a lžou přeju, aby padli na hubu. Putin zcela záměrně škodí, vraždí(Ukrajina, opozice v Rusku), takovému člověku i režimu přeju jen to nejhorší. A mám opravdu radost, když se celá ta směšná propaganda hroutí. Protože jestliže je někdo vygumovaný ruskou propagandou, argumenty ho nepřesvědčí. Přesvědčí ho pouze ekonomický krach a konec pohádky o silném Rusku a krachujícich USA.

  • Petr Homoláč napsal:

   Také by bylo dobré vědět, co si myslí Pakistán. Když už nás zajímá názor Ruska. Protože co se rozvoje společnosti týká je Pakistán pravděpodobně na vyšší úrovni než Rusko. A co se jaderného arsenálu týče, což je jediný pádný argument Ruska, tak ten má Pakistán taky.
   Takže vzhůru na toho Pakistánce, Starikova.

   • český maloměšťák napsal:

    Nemyslím si, že by se zatím (snad krom Vás) našel člověk, který by coby protipol ruské vnitřní a zahraniční politice – v rámci světového ideového kolbiště idejí , stavěl proti Rusku Pakistán.
    Pakliže ale Vy považujete ideje pakistanského společenského spolunažívání za lepší ideji americké, nic proti tomu nemám, je to vaše svobodná volba (Je suis Homoláč).
    Já bych s dovolením ale raději porovnával relevantnější opozitum, tedy ideji americké formy demokracie a jejích obsahů, či Vy snad chcete ať Rusko směřuje k společensko-politické konstelaci pakistanské ? Opět – respektuji Vaše volby. S jedinou výhradou, Vy respektujte mé. Za což předem děkuji.

    • Petys napsal:

     Já ho nestavím proti Rusku. To jste vůbec nepochopil pointu. Já ho stavím na roveň.

 2. Honza napsal:

  Tam bude nabito.

  • Josef napsal:

   Kdo ví, pan prezident se tam nejspíše vypraví a vezme sebou své přátele z SPOZ. A pan Mynář pozve rodáky ze svého bydliště.

  • český maloměšťák napsal:

   Mělo by být. Lidé by měli vědet s kým mají co do činění.
   To, že si zakážu existenci např. Mein Kampf, ještě neznamená, že takovýto pamflet, manifest…..neexistuje.
   A jak vůbec chcete polemizovat s názory někoho, když si je sám nevyslechnete ?

   • Petys napsal:

    To je celkem dobrý argument pro to přečíst si Mein Kampf. Což jsem učinil. Ovšem neshledávám v tom žádný argument pro poslech primitivní ruské propagandy, stačí co slyším, například že ruský občan prodávající zbraně v Americe nepodléhá americkým soudům. To je projev idiocie autora. Ruská propaganda jako i celý ruský systém je neskonale primitivnější než byl ten německý.

 3. J.Němec napsal:

  Pokud máme prezidenta, který radí nějakým moravským obyvatelům aby se premiéra Sobotku odstranili pomocí Kalašnikova, tak si dovedu představit jak Rus Starikov přednáší na našich školách o holubučí povaze Stalina. Jen žasnu v jakém státě žiji.

  • český maloměšťák napsal:

   Např. Michalangelova Davida ale obdivujete, že ?
   Je krásný, vznešený. Však si koncept jeho vlády dané mu samotným Bohem osvojili i ve středověku.

   Za nějaký čas bude Stalin a možná i Hitler brán podobným způsobem, my se toho už naštěstí nedožijeme, stejně jako se podobného nedožili současníci Bonaparteho.
   Za nějaký čas se bude o Stalinovi číst s indiferencí podobnou jako když si čteme v Toynbeem o starověkých civilizacích. Prostě v podstatě dost nepřehledná nuda, jedni mydlí druhé, a to vše jen kvůli teoriím, momentálním náladám a ziskům nemnoha.

   Držíme pietu kvůli pamětníkům. Což je vkusné i moudré.
   Ale dějiny se píší jak účetnictví. Bohužel většinou nikolivěk podvojné, toliko podvodné. To až ty odlehlejší dějiny, ty co už tak téměř nikoho nebolí, až ty se objektivizují více, až takové dějiny nejsou prošpikovány někdy to vskutku bizarními (kdo pobil méně milionů lidí, ten byl hodnější atd.)rozmíškami.

   P.S David byl habiru, nájemný žoldák, masový vrah. Nu a je za světce, za vzor, za nedostižný vzor. Král králů. Nedostižitelný víc jak celý Wall Street.

   • Petys napsal:

    Hitler a Stalin jsou bráni podobným způsobem už teď. Přesto je mezi nimi obrovský rozdíl. Zatímco Hitler zabil desítky milionů lidí ve válce, Stalin zabil desítky milionů lidí v míru. No a z toho vyplývá další důsledek – zatímco Hitlerovi oběti se počítají ze všech národů Evropy i světa, Stalinovi oběti se rekrutují zejména z vlastního obyvatelstva. Stalin ničil hlavně a zejména vlastní lidi, Hitler cizí.
    Stalin nesnese srovnání s dobyvateli jako byl Čingischán, Alexandr Makedonský, ke kterým se řadí i Hitler. Stalin se řadí spíše k masovým
    vrahům.
    Pro rusofily jako jste vy v tom možná není žádný rozdíl, ale je to Vaše obvyklé matení pojmů.

 4. martin napsal:

  Jeste by bylo dobre napsat kdo muze za to,ze tento rozvracec a valkochtic ma povoleni k navsteve!Demokracie a svoboda se musi branit i treba se zbrani v ruce.Rusko zakaze nekterym nasim politikum vstup do Ruska a nektery nas rusky kolaborant usilujici o prunik ruskeho fasismu a nenavisti ke vsemu a ke vsem se postaral o povoleni navstevy nepritele naseho demokratickeho statu!!!!Je treba se postavit tvrde proti temto ruskym rozvracecum a nepratelum nasi republiky!!!Drive jsme utikali na zapad a ted kdyz jsme zapad,nemusime nikam utikat a vychod utika i k nam!!! A musime tvrde zabranit tomu aby to nekdo nam chtel zase vzit a znova nas uvrhmout do upadku a zaostalosti vychodu jako to tu bylo 41 let po roce 1948.

  • český maloměšťák napsal:

   Máte divné představy o demokracii. Zhruba na úrovni člena Lidových Milicí.

   • Josef napsal:

    Vy jste snad byl jejich členem, že se tak skvěle orientujete?

 5. K6 napsal:

  Nemá smysl zde hodnotit morální zásady „nepřítele“. Od toho je to probůh nepřítel. Pan Starikov mi, dle dostupných informací, nepřipadá jako fanatik či hlupák. Spíše bych jej nazval technologem moci či propagandy. A z tohoto pohledu by bylo užitečné si jej vyslechnout.

  • Tomáš napsal:

   Nevypadne z něj nic nového než ruská propaganda, která je na nás chrlena ze všech stran. Nedokážu si představit větší ztrátu času. Schválně tam běžte a pak mi řekněte, co jste se dozvědě zajímavého 🙂

 6. SuP napsal:

  Budu se muset zeptat Cyrila, jestli mu to tady nevyjedna, jestli se o tom nedohodli, jak tam naposled byl.

 7. jik napsal:

  Koukám, že hlídací pes nás pečlivě hlídá, abychom nenasáli čerstvý vzduch. A spousta štěkajících příspěvků mu sekunduje. Oboje ukazuje na strašlivou bídu tohoto nenápadného protentokrátu.

Přidávání komentářů není povoleno