Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Den zdivočelé řepky, obloha bez chemtrails a soutěž o tři plata Lexaurinu

Napsal/a Robert Malecký 13. května 2024
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Ten zážitek si málokdo na světě chtěl nechat ujít. Tajemné zelené záblesky, snad až odkudsi z hlubin vesmíru, šlehaly oblohou, celou noc trvala ta ohromující podívaná. Pro drtivou většinu lidstva to byla zároveň poslední věc, kterou viděla. Tak nějak začíná slavná apokalyptická vize Johna Wyndhama Den trifidů z roku 1951. V mnohém to připomínalo dění o minulém víkendu, kdy se nechali Češi přikovat k obloze. Výsledek, třeba v podobě zdivočelé řepky šlehající jedovatými žahadly, ze zatím nedostavil. Tak snad příště.

  • My už jsme ale dávno myslí jinde, a to u hokeje. Národ je semknut v očekávání radostného všeobecného třeštění, které snad má přinést společenskou katarzi. Samozřejmě, jak už to poslední dobou bývá, kromě té části, která semknuta není, neboť je semknuta s čímsi, co se vymyká běžnému popisu a chápání. Tak třeba bývalý hokejista a současný trenér a kandidát Rajchlova PRO Vladimír Růžička zastává názor, že šampionát bez Rusů není to pravé.

„Vadí mi to. Sportovci nemůžou za to, jaká je situace mezi Ruskem a Ukrajinou.“
(Vladimír Růžička pro CNN Prima News, 11. května)

Tak má samozřejmě pravdu, tréňa. Mistrovství světa bez Rusů, to je jako obloha bez chemtrails, helma bez alobalu nebo, jak kdosi moudře napsal, studna bez cholery. K životu to tak nějak patří, kdo by si nechtěl zahrát proti vyslancům vrahů a poslouchat jejich hymnu. Růžička jen věrně kopíruje postoj svého nynějšího sportovního manažera Jindřicha Rajchla, který už odmítal sledovat mistrovství světa loni, ale aby bylo jasno, letos nám to zopakoval.

„Dokud bude IIHF preferovat politiku před sportem, tak se žádné akce pořádané touto organizací zúčastnit nehodlám.“
(Jindřich Rajchl na Facebooku, 12. května)

A máte to, bafuňáři. Bez Rusů a bez Rajchla.

  • A pak je tu cosi, z čím si naše křehká duše úplně poradit neumí. Zkoušeli jsme to, ale nelze. Video je jen pro silné povahy s poznámkou, že je v některých případech možná lepší ten bojkot.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Část společnosti nemá zatím klidné pokoukání na hokejové bitvy; jde o ty, jejichž děti se zúčastnili hazardní loterie, která se kdovíproč nazývá přijímací řízení na střední školy. Ti zatím trnou v napjatém očekávání a po večerech si krátí dlouhé chvíle čtením otázek, které se v testech letos objevily. Našli mezi nimi i tento kousek:

„V druhém kroku mohou někteří uchazeči o střední školy přeskočit ty, kteří už byli podmíněně přijati v prvním kroku, ti jsou tedy nově odmítnuti.“
(Tomáš Protivínský, autor algoritmu, podle kterého jsou studenti přijímáni, Deník N, 3. května)

Otázka za 500 bodů potom zní: Určete, z jakého oboru lidského konání uvedený citát pochází.

a) výroková logika
b) praktický výkon státní správy v ČR
c) psychiatrie

Správné odpovědi posílejte na adresu: Cermat, lampárna Hlavní, 120 00, Praha 2. Vylosovaný výherce obdrží poukaz na tři plata Lexaurinu.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Znáte ten vtip, jak se sejde exprezident Václav Klaus, expremiér Jiří Paroubek a bojovník za svobodu Jaroslav Vodička a Vodička říká:… Neznáte? A nebo ten, jak o tomto výjimečném setkání oslavně referuje plzeňský krajský výbor komunistů? Tóže něznájetě? On to totiž žádný vtip není.

Z projevu dekorovaného bojovníka vyjímáme:

„Pro mě jste stále prezident a také budete.“
(Jaroslav Vodička Václavu Klausovi)

„Vy jste pro mě byl premiér, jste premiér a budete jím.“
(Jaroslav Vodička Jiřímu Paroubkovi)

Bývalý člen Pohraniční stráže a agent Veřejné bezpečnosti Vodička kandiduje do Evropského parlamentu za ČSSD, což není ta ČSSD, ale jiná ČSSD, kterou vede právě Paroubek. Člověk by v tom mohl mít zmatek, ale nám postačí, když si řekneme, že si dnes Paroubek a Klaus víc než kdy dřív notují s komunisty, kteří akci spolupořádali. A bývalého prezidenta a premiéra sice trochu vyplísnili za jejich dřívější postoje, nakonec je (a sebe) pochválili:

„Jako vždy – KSČM měla pravdu od samého začátku!“
(komentář plzeňských komunistů ke článku o pietě v Kobylisích)

Tak klidnou mysl. A Češi, do toho! Nebo někdo, to je jedno.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)