Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
FB Andrej Babiš,

Definitivně best in covid, jak Babiš komunistům políbil srp a kladivo a vzpomínky na Vlada Clementise

PSÍ UŠI. Přichází to krásné období roku, kdy si čeští muži doma hrají na kruhový objezd. Uprostřed stojí mrtvý strom a oni dokola krouží s vysavačem. Tak se pojďme adventně usebrat s událostmi končícího týdne. Zase to byla jízda.

 • „Vlastně máme jako hnutí, kdy jsme kritizováni, že jsme vyprázdněný, ale my vůbec nejsme vyprázdněný, protože my de facto máme zásobáreň 8,5 milionu lidí, de facto kdokoliv expert odborník má vlastně šanci se zúčastnit našeho projektu hnutí ANO,“ řekl Andrej Babiš v Čaulidech počátkem listopadu. Kolegium nejlepších lingvistů v zemi podrobným rozborem dospělo k názoru, že tím Babiš nejspíš chtěl říct, že hnutí ANO má dostatečnou odbornou základnu. Nejnovější vývoj událostí to potvrdil, ukázalo se, že hnutí ANO má širokou odbornou základnu, která čítá Karla Havlíčka a Andreje Babiše.

„Já mám svoje zkušenosti s ministerstvem zdravotnictví, celoroční, takže jsem se rozhodl, že to budu já.“
(Babiš oznamuje, že se stane vládním zmocněncem pro očkování, Blesk Zprávy, 20. prosince)

Pro zvýšení dramatického efektu Babiš své rozhodnutí oznámil plynnou mongolštinou:

„Je to operace krizového řízení, je to logistika, je to na povely, není to na diskusi, je to o plnění úkolů a je to samozřejmě krizová záležitost, protože jsme v krizi, protože máme ten vir a můžeme ho porazit jenom očkováním. Proto tu operaci budu řídit já.“

Že má Babiš celoroční zkušenosti s ministerstvem zdravotnictví, už bohužel víme všichni. Samozřejmě tedy kromě těch, co stihli zemřít. Už od března osobně zodpovídá za vládní protiepidemiologická opatření, řídil nefunkční Chytrou karanténu, zachránil tisíce mrtvých, od léta je šéfem rady pro zdravotní rizika. Teď tedy budeme první zemí, která má v čele očkovacího aparátu člověka, který se nenechá očkovat. Budeme definitivně best in covid!


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Velkého divadelního představení se Andrej Babiš tento týden účastnil i ve sněmovně, která projednávala konečnou verzi státního rozpočtu na rok 2021. Spor se vedl hlavně o to, zda vláda ANO, ČSSD a Miloše Zemana ustoupí komunistům, kteří požadovali desetimiliardový škrt v rozpočtu ministerstva obrany, aby v souladu s linií Kremlu a Kominterny poškodili naše zájmy v euroatlantických strukturách.

Andrej Babiš na Facebooku, 12. prosince

A jak to dopadlo? No přece jako vždycky.

Facebook KSČM, 18. prosince

Finta je v tom, že se prý peníze z vládní rozpočtové rezervy v lednu zase převedou zpátky do rozpočtu ministerstva obrany. Celý taneček pak neměl jiný smysl, než aby se vláda před bolševickými bossy poklonila a symbolicky jim políbila prsten, pardon – srp a kladivo. To jsme prostřednictvím Andreje Babiše učinili my všichni. Děkujeme.

 • Investiční skupina Penta, která v Česku podniká například ve zdravotnictví a realitách a vlastní mimo jiné regionální Deníky, má na Slovensku řekněme drobné obtíže. Soud poslal do vazby jednoho z otců zakladatelů, finančníka Jaroslava Haščáka, který byl obviněn z korupce a praní špinavých peněz. Skupina ho přirozeně hájí:

„Jaroslav Haščák, spolumajitel investiční skupiny Penta, odmítá obvinění, které byly vůči jeho osobě vzneseny ze strany příslušného vyšetřovatele. Ve spolupráci se svými právními zástupci proto použije všechny dostupné právní prostředky na svoji ochranu. Vzhledem k současné situaci se vzdává všech výkonných pozic v investiční skupině Penta.“
(mluvčí skupiny Ivo Mravinac, web Penty, 2. prosince)

Jak ale upozornil web Index, pro jistotu byl Haščák pěkně pogottwaldovsku vyretušován ze společných fotografií partnerů.

Dříve… (Haščák zcela vpravo)

 

…a nyní (zdroj: Penta).

Zvláštní pozornost doporučujeme u onoho jemného detailu, kdy Iain Child (zcela vpravo) dostal na nové fotografii nejen Haščákovo držení těla, ale nejspíš i oblek a kravatu. Vzpomínky na Vlada Clementise ožívají v netušených souvislostech.

 • Ale dost bylo politiky, lid stejně zajímají jen nadcházející Vánoce, kvůli kterým jsme si ostatně třetí vlnu covidu pořídili. Prosvištíme si tedy nějaké ty předpovědi počasí.

Novinky.cz, 19. prosince

Seznam Zprávy, 16. prosince

Srovnáním těchto kontradiktorických výroků jsme dospěli k následujícím životním jistotám: O Vánocích bude sněžit, nebo taky ne. Ve dne bude světlo, v noci tma. A nebude-li pršet, nezmoknem.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

14 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  1) Ten druhy zleva se na upravene fotogafii nejake min usmiva. Asi uz vi, ze je na rade. 2) Ta vymena hlav mi pripomnela jeden vtip z pohrebnictvi.

 2. LUDĚK napsal:

  JSchválení rozpočtu fraška v komunistický režii,soudruh Babiš ztratil poslední špetku slušnosti ke spojencum i lidem této země .Prostě si ho komouši mázli na chleba a výmluvy jsou zbytečný .Lepší provizorium než ponižování od toho odpadu společnosti-ksčm.

 3. petrph napsal:

  No ja, situace se stává permanentně groteskní, a jestli je hned v úvodu popisuje stav kdy „… kdy si čeští muži doma hrají na kruhový objezd. Uprostřed stojí mrtvý strom a oni dokola krouží s vysavačem“, pamětník si možná vzpomene na závěrečnou scénu seriálu Přejděte na druhou stranu, kde hrdina sám stojí uprostřed kruháče a mezi nohama drží šťastně svou pracně nabytou záchodovou mísu. S tím se halt musí počítat, že v krizi se lidé upnou k těm základním hodnotám. Jen si ujasnit, které to jsou :))
  Takže krásné svátky, a na politiku radši nemyslet…

 4. Jiří napsal:

  Příjemné prožití svátků vánočních , hodně zdraví a pohody v novém roce !

 5. skeptik napsal:

  Andrej Babiš má zdá se až neuvěřitelný instinkt pro vyhodnocování budoucích událostí. Kdyby nezamířil svého času do Čech a zůstal na Slovensku, mohl dnes následovat Jaroslava Haščáka do nápravného zařízení. Svým odchodem do Čech tomuto osudu unikl. Na slovenské lumpy zdá se už došlo. Kdy dojde na ty české? Vážený český voliči, záleží jen na tobě.

  • petrph napsal:

   Jen tedy připomínám že Haščáka vůbec neposlal soud do nápravného zařízení, ale do vyšetřovací vazby, což je ale něco úplně jiného, a s jeho odsouzením (za dlouhou řadu let) to zase moc souviset nemusí.. Jestli v tom byl vyšší příkaz jednat takto tvrdě, s velkým mediálním humbukem, tak to si Slováci moc nepomohli, a spíš to ukazuje že tam mají tu Čaputovou skutečně jen na okrasu.
   A s Babišem už to ani nejde, byla by přímo právní povinnost každého soudce, aby takovou žádost okamžitě zamítnul.

  • josef napsal:

   Jak kdysi uváděl Andrej Babiš,že byl „vyhnán“ Vladimírem Mečiarem (resp.za jeho vlády) ze Slovenska. Logiku to má, protože Petrimex, kde byl Andrej Babiš předtím zaměstnán, měl (jako býv.PZO) sídlo na Slovensku. To, že se pak usadil zde v ČR mělo v tu dobu příčinnou souvislost, protože Petrimex měl „své“dodavatele i v Čechách. No a bylo-li dále něco trestného na (pozdějším) podnikání v  rámci Agrofertu, tak to mělo (a má) šetřit zejména státní zastupitelství – a to jak se zdá – zatím nic nenašlo. Dejte mu tedy podnět kam se má zaměřit (když zřejmě neví jak na to) ?

   • skeptik napsal:

    Vyjádřeními Andreje Babiše se nezabývám, neboť jsem od něj slyšel už příliš mnoho lží, než abych mu byl schopen uvěřit, i kdyby náhodou někdy řekl pravdu. Spíše bych tipoval, že Andrej Babiš nebyl Vladimírem Mečiarem vyhnán, ale byl pověřen Vladimírem Mečiarem jakýmisi úkoly. Jenže Vladimír Mečiar posléze zmizel ze scény a Andrej Babiš v Čechách „uvízl“. Nepochybuji o tom, že státní zastupitelství by velmi dobře vědělo, kam se má zaměřit, jenže zasahovat tak vysoko si prostě netroufne. Nejsme na Slovensku. Na Slovensku si až donedávna na různého druhu mafiány a zákulisní hráče také netroufli a téměř vše těmto lidem procházelo. Jenže doba se změnila. Netroufám si však tipovat na jak dlouho.

 6. skeptik napsal:

  Dobře, tak soud tedy odeslal Haščáka do vyšetřovací vazby v nápravném zařízení, chcete-li, ale to je první předpoklad, aby jednou odsouzen byl. A v současné době má velkou naději, že dost možná i odsouzen bude. S Babišem to už skutečně nejde, protože odešel do Čech, ale o tom jsem přece psal. Paní prezidentka Čaputová pane petrph do vyšetřování a práce soudců zasahovat nemůže. Pokud je něco takového v Čechách občas trpěno panu Zemanovi, neznamená to, že je to správné a že by si Slováci měli brát z takového počínání příklad.

  • petrph napsal:

   Ale to je právě omyl, vyšetřovací vazba vůbec není první předpoklad, aby jednou odsouzen byl. Ta je uvalena – jaksi mimo, a navíc. Tím prvním předpokladem je sdělení obvinění, což se ale mohlo provést zcela civilně, bez celého toho humbuku a Haščák mohl zůstat po celou dobu trestního řízení na svobodě. Pokud tedy vůbec kdy v dalekém budoucnu odsouzen bude.
   Teď jde o to, koho ta vlastně zbytečná vazba napadla, jestli ty policejní vyšetřovatele a stát zástupce samotné – a ten konkrétní soudce jim to (jistě z dobré vůle) podepsal, nebo jestli dostali nějak příkazem seshora..ukázat „tvrdý postoj“,, I když opakuji , zcela bezzubý…

   • skeptik napsal:

    Pan Haščák je natolik mocným člověkem, že by mohl velmi účinně zametat stopy a mařit vyšetřování. Vazba tedy nebyla ani bezzubá, ani zbytečná. Kvituji s povděkem, že do věci už nezatahujete prezidentku Čaputovou.

 7. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  „O Vánocích bude sněžit, nebo taky ne. Ve dne bude světlo, v noci tma. A nebude-li pršet, nezmoknem.“
  Autorovi by už konečně mělo dojít, že o všem, co se v současnosti na české politické scéně děje, neurčuje, ba témě anitrochu neovlivňuje, sněmovna, politici, protestující podnikatelé a podobně, ale příroda reprezentovaná pro tento případ koronavirem SARS-CoV-2 způsobujícím nemoc covid-19. Nikdo jiný nehraje žádnou hru, jen ten koronavirus tu svou hru s lidmi.

 8. Tondach napsal:

  Nekritizujte komunisty! Vždyť požadovat, aby na několik dní se přesunulo deset miliard od armády do rezervy a pak zase armádě zpátky, je přímo genitální, ne? A splnit jim to je ještě víc genitální!

 9. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  „O Vánocích bude sněžit, nebo taky ne. Ve dne bude světlo, v noci tma. A nebude-li pršet, nezmoknem.“
  Autorovi by už konečně mělo dojít, že o všem, co se v současnosti na české politické scéně děje, neurčuje, ba témě ani trochu neovlivňuje, sněmovna, politici, protestující podnikatelé a podobně, ale příroda reprezentovaná pro tento případ koronavirem SARS-CoV-2 způsobujícím nemoc covid-19. Nikdo jiný nehraje žádnou hru, jen ten koronavirus tu svou hru s lidmi.

Přidávání komentářů není povoleno