Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
David Rath Foto: Michal Protivanský/ CNC / Profimedia,
,

David Rath může být příští týden na svobodě. Jednání o jeho propuštění bude neveřejné

Někdejší politická hvězda ČSSD, bývalý ministr zdravotnictví a odsouzený korupčník David Rath strávil ještě i tyto Vánoce i nový rok ve vězení v Brně – Bohunicích. V úterý 11. ledna má Krajský soud v Brně jednat o jeho podmínečném propuštění.

Verdikt, že pro svou nápravu ve vězení udělal maximum a že po polovině trestu může jít domů, slyšel David Rath už počátkem loňského listopadu. Městský soud v Brně tehdy na na veřejném zasedání řešil žádost o jeho podmíněné propuštění a vyhověl jí.

Rath má nyní za sebou polovinu ze svého sedmiletého trestu za korupci. U soudu řekl, že se poučil a že tři a půl roku vězení byla dostačující zkušenost. Státní zástupkyně Adriana Valcová ale žádost o podmíněné propuštění Ratha navrhla zamítnout; mimo jiné s argumentem, že nezaplatil celý peněžitý trest. Proti usnesení soudu podala stížnost, proto nyní věc bude řešit Krajský soud.

„Řízení ve věci stížnosti státního zástupce do usnesení Městského soudu v Brně ze dne 9. 11. 2021 je vedeno jako neveřejné a proběhne dne 11.1.2022. Žádné další informace o řízení nelze poskytnout,“ řekla na dotaz HlídacíPes.org mluvčí soudu Klára Belkovová.

Rozhodnutí Krajského soudu bude pravomocné. Zvážit má právě to, zda jsou námitky žalobkyně Valcové proti Rathově propuštění namístě.

„Pokud je mi známo, dozorová státní zástupkyně ve věci podmíněného propuštěni MUDr. Davida Ratha podala stížnost, kterou nevzala zpět. Nadále tedy důvody k předčasnému propuštění neshledává,“ reagovala na dotaz HlídacíPes.org mluvčí Městského státního zastupitelství v Brně Kateřina Jirásková.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

10 komentářů

 1. ivan napsal:

  V podstatě není důvod trestat někoho kvůli korupci, která je pilíř kapitalistické společnosti a její základní hodnota. Bez korupce nemůže kapitalismus existovat, hrát si na spravedlnost je jen pokrytectví a faleš.

  • Tomas napsal:

   Mrkněte na corruption index z roku 2020. Top 10 zemí. Všude kapitalismus a jsou téměř bez korupce.

  • Pavel napsal:

   Máš tam chybu. Správně je to takto: Bez korupce nemůže socialismus a totalita existovat, hrát si na spravedlnost v rusácku, číně, venezuele atd. je jen pokrytectví a faleš.

 2. Jan Valenta napsal:

  Chudák za těch pár šestáku si tam povrčel. Jak říkal se mnou to začalo a také skončí. Jeho výroky jsem měl rád , vždy tu sevřenou tlupu v jeden šik rozkatil. No a rozkatil i Kalouska což nebylo moudré.

 3. bilgejc napsal:

  Není to divné? Najednou ho soud pouští pod záminkou, že se polepšil? Nebo pomalu prosakávají informace, že vyšetťování Ratha nebylo košer?

  • Sámo napsal:

   Co by nebylo košer na vyšetřování a odsouzení podvodníka, který všechny z jiných politických stran označoval za zloděje. Nakonec jej semlely Boží mlýny a byl po právu odsouzen. Ale protože nesplnil podmínku a nezaplatil pokutu, kterou mu soud uložil , tak neměl být propuštěn po polovině trestu a navíc je ještě nepravomocně odsouzen v druhé větvi svého případu.

  • petrph napsal:

   Ale ne, ono je to prosím ze zákona
   „Odsouzený o podmíněné propuštění může požádat obecně nejdříve po vykonání poloviny trestu“. Takže o to a samozřejmě žádají všichni vězni, hned po té lhůtě.
   No a co s tím mají jako soudci dělat, všichni ti žadatelé píšou jak se poučili a napravili, a jak chtějí žít život řádného člověka.. A pokud nejsou nějaké špatné reference z vězení !že by tam třeba rovnou mlátili dozorce, tak jim to uznaj, beztak jsou zase kriminály plný od tý doby co Klaus před pár lety vyhlásil tu megaamnestii..:) Dneska aby odsouzenej čekal, až bude v kriminále volno,aby ho tam mohli přijmout :))))

 4. Tondach napsal:

  Bradáčpvá si na něm udělala kariéru! Pak jí všichni naivkové přisuzovali, že sebere kdekoho z vrcholných politiků! Už se nic nestalo, pan Rath měl pravdu, když říkal, že bude jediný!
  A to jeho převážení z po zuby ozbrojenou eskortou, to byla taky síla!
  A ze zámečku Buštěhrad, kterým to začalo, je zřícenina na spadnutí …..

  • petrph napsal:

   No, jestli si dobře, pamatujete, ještě potom v roce 2013 došlo k razii na úřadu vlády, kde sebrali bokovku premiéra Nečase., a taky pár exposlanců. Ale to už té spravedlnosti „padni komu padni“ bylo poněkud moc, takže pak už si to politici v parlamentu opravdu, ale opravdu ohlídali, aby si zase státní zástupci na ně moc nevyskakovali…

Přidávání komentářů není povoleno